Tulokset

Kalevankierros Pyöräily, Rajamäki 10.8.2013, HyPy
M-22
1 219 Salminen Arttu Viialan Viri KK 03:06,7
2 83 Rantala Samuli Tervakosken Pato KK 03:48,6
3 168 Tuominen Juho Kankaanpään Kalevankiertäjät KK 18:11,7
195 Högblom Juuso Kankaanpään Kalevankietäjät KK E
M-40
1 69 Prittinen Juha Hämeenlinnan Hitaat KK 44:54,3
2 11 Kervinen Sami Triathlon Team Kotka 45:11,1
3 2 Syrjä Harri Hyvinkään Pyöräilijät 46:16,7
4 19 Lehtonen Juha Tuusulan Voima-Veikot KK 47:17,0
5 77 Hakala Rauno Uskelan Urhot KK 51:52,0
6 12 Mäkelä Pekka HELSINKI 52:51,4
7 79 Miettinen Jouni Kuntokonnat KK 53:48,3
8 223 Lehtonen Mika Tuusulan Tallaajat KK 54:09,4
9 133 Ilola Ari Tammelan Ryske KK 54:18,3
10 75 Hämäläinen Sami-Jukka Sportia KT-Sport KK 55:11,3
11 109 Pohjola Olli-Pekka CCRT KK 55:44,0
12 222 Ojala Ari-Pekka Tervakosken Pato KK 57:09,2
13 91 Karhima Juha Sportia KT- Sport/ Kouvola KK 59:19,0
14 220 Isokangas Mikko KK-Länsi-Uusimaa KK 59:30,3
15 231 Niinimaa Mika TuNMKY KK 00:57,8
16 10 Kiiski Marko Someron Esa 01:39,1
17 127 Pakkasmaa Juhana Otaniemen Jyllääjät KK 02:34,2
18 403 Niemelä Esa Klaukkala 02:44,2
19 111 Kortesmaa Mika Uskelan Urhot KK 03:01,6
20 132 Ylönen Mikko Tuusulan Tallaajat KK 03:58,0
21 287 Lappi Mikko OC Puisto KK 04:30,6
22 85 Åkerman Anders Korvenpojat KK 05:07,4
23 419 Kantola Markus CCRT KK 06:24,1
24 95 Ruuska Vesa Kensu-KK KK 07:23,3
25 267 Pekka Aho KENSU-KK KK 07:53,1
26 151 Iitti Jukka KENSU - KK KK 08:00,6
27 156 Anttila Hannu Kankaanpään Kalevankiertäjät KK 08:45,9
28 161 Korpinen Arto - KK 08:56,6
29 408 Rouvali Ari-Pekka KK Länsi Uusimaa KK 08:58,5
30 18 Lammi Uki Helsinki Triathlon 09:01,9
31 270 Heino Mikko Turun NMKY KK 09:30,3
32 176 Kröger Hannu KK Länsi-Uusimaa KK 09:41,2
33 365 Koskinen Juho Tervakosken Pato KK 09:54,8
34 154 Seppälä Tuomas Helsinki KK 09:58,7
35 290 Myllymäki Kristian Haimoon Kisa KK 10:40,0
36 418 Raiskio Pasi Kaupin Kanuunat 11:15,0
37 189 Laurikainen Jyrki ERRY KK 12:44,9
38 117 Tuovila Erkki Kankaanpään Kalevankiertäjät KK 13:06,5
39 217 Meronen "Juha ""Hybrid""" OC Puisto KK 13:39,6
40 305 Lappi Timo OC Puisto KK 14:58,0
41 183 Mäntynen Antti Otaniemen Jyllääjät KK 15:20,9
42 200 Huttunen Jarmo Kankaanpään Kalevankiertäjät KK 16:39,1
43 155 Kuitunen Martti selän sitkeät 1 KK 17:00,2
44 174 Kuusniemi Harri Helsinki KK 17:31,3
45 239 Uotinen Pasi Selän sitkeät ruostumattomat KK 19:27,8
46 175 Pukki Ari Uskelan Urhot KK 19:32,0
47 103 Lehtimäki Harri Reilut Miehet Havumetsien KK 20:43,6
48 281 Sirkiä Mikko Espoon Kepardit KK 21:24,1
49 238 Sipilä Sami SM Maanpää KK 22:57,7
50 252 Kalliokoski Juha Rauma KK 23:59,2
51 198 Nappu Juha Turun NMKY KK 25:10,5
52 373 Remes Arto Reilut Miehet Havumetsien KK 25:20,1
53 17 Meronen Petri HyPy/Hyvinkää 27:30,1
54 286 Uusiheimala Petri Hyvinkää KK 27:48,8
55 199 Hammar Petri Kauniainen KK 30:08,2
56 190 Lehtimäki Leo Lappeenranta KK 31:34,9
57 278 Monto Jouni KK Länsi-Uusimaa 2 KK 32:05,3
58 213 Mamia Kari KK Länsi-Uusimaa 1 KK 33:11,5
59 291 Runtti Kimmo Espoon kepardit KK 35:09,8
60 3 Pottonen Pekka Los Muscular Atleticos Y Würth 43:20,0
61 193 Vihonen Tom Espoo KK 45:14,8
62 404 Moisio Tapio ERRY KK 57:42,3
63 284 Hyppänen Olli ERRY KK 02:21,5
241 Granholm Patric Uskelan Urhot KK E
145 Kujansuu Eero Kankaanpään Kalevankietäjät KK E
293 Mellanen Markku Espoon Kepardit KK E
M-50
1 249 Valli Jarmo USKELAN URHOT KK 55:08,5
2 1 Roivainen Vesa Hyvinkään Pyöräilijät 56:10,4
3 262 Kinnunen Kari Kuntokonnat KK 57:11,3
4 93 Närhi Jorma Sportia KT-Sport KK 59:22,3
5 89 Huovila Kari OJy KK 59:48,3
6 14 Niemelä Pasi Gladius Kirkkonummi 00:44,5
7 224 Hellberg Timo Uskelan Urhot KK 00:58,8
8 339 Lehto Raine team Pajulahti KK 03:45,3
9 105 Keränen Juha-Pekka Air Systems Kajaani KK 04:44,6
10 230 Seppänen Timo Espoo KK 05:07,9
11 277 Lehtonen Jukka Tunmky KK 06:17,0
12 159 Ylänne Jari Jyväskylä KK 06:36,0
13 280 Heino Olavi KK Länsi-Uuusimaa KK 09:30,5
14 153 Kontkanen Pasi CCRT KK 12:05,4
15 125 Nieminen Kari Tervakosken Pato KK 12:20,0
16 171 Vilén Markku Uskelan Urhot KK 15:42,8
17 197 Tiimo Jari Kaukaan lyly KK 17:50,5
18 194 Partanen Jouni Kouvola KK 21:29,6
19 405 Lahti Rauno Reilut Miehet Havumetsien KK 21:31,1
20 177 Kujansuu Olli Kankaanpään Kalevankiertäjät KK 23:34,8
21 227 Penttinen Jaakko Tuusulan Tallajat KK 24:54,9
22 412 Jokela Arto Uskelan Urhot KK 25:14,8
23 211 Rantala Esa Tervakosken Pato KK 27:05,7
24 285 Vainikainen Esa Jpää KK 27:42,9
25 240 Saviranta Arto Uskelan Urhot KK 35:44,9
26 215 Jaakkola Raine Ojy KK 44:26,8
27 210 Pietilä Tarmo Tammelan Ryske KK 45:07,9
28 421 Sumila Kari SEXTLON KK 46:10,1
29 169 Teittinen Matti Uskelan Urhot KK 58:17,0
30 259 Mäenpää Juha Kustavi KK 36:41,8
M-55
1 268 Halonen Kyösti Hämeenlinnan hitaat KK 56:18,5
2 137 Ojala Osmo CCRT KK 58:10,7
3 73 Vepsäläinen Pentti REILUT MIEHET HAVUMETSIEN KK 58:47,7
4 121 Mäkipelto Eero Kensu KK KK 59:22,3
5 400 Körinki Kari KENSU-KK KK 01:17,1
6 401 Huttunen Jorma JYPS 04:03,2
7 4 Eteläinen Tenho Porvoo 04:10,4
8 143 Lehtonen Erkki Hitaat / Hämeenlinna KK 06:40,9
9 266 Lehtonen Heikki Hämeenlinnan Hitaat KK 09:06,2
10 326 Siitonen Jouni Tainionkosken Tähti KK 10:25,1
11 158 Peipinen Jouko Tammelan Ryske KK 11:56,4
12 235 Mikkelsson Lasse Pajulahti KK 12:29,9
13 357 Moilanen Erkki Pirkkala KK 14:49,1
14 364 Kumpula Alpo Tuusulan Tallaajat KK 15:47,1
15 115 Kuoppala Seppo selän sitkeät KK 16:21,4
16 229 Pöyry Jorma Selän Sitkeät 1 KK 17:44,7
17 237 Karjalainen Ossi GSK KK 18:38,5
18 216 Supponen Matti Melaveikot/Helsinki KK 19:16,6
19 129 Pakkanen Pekka Pajulahti KK 20:46,9
20 289 Pulkkinen Markku GSK KK 22:34,5
21 209 Yli-Viikari Jukka HyPy KK 22:57,2
22 185 Pirinen Petteri Tuusulan Tallaajat KK 28:22,4
23 358 Hägg Toni KK Länsi-Uusimaa KK 31:13,6
24 206 Haimi Hannu Kouvola KK 35:13,6
25 236 Rantanen Pauli Hämeenlinnan Hitaat KK 36:23,1
26 355 Sipi Markku Vuoksenrannan säde KK 47:11,6
27 247 Laitsaari Matti Mikkeli KK 48:32,3
28 417 Kytömäki Juha Korven Pojat KK 49:08,6
356 Nikkola Antti Ilmajoki KK 51:23,7
201 Fagerström Mikko Espoon Etanat KK E
204 Venäläinen Ari CCRT KK E
M-60
1 8 Kivelä Leevi Mäntsälä 52:27,1
2 147 Kokko Juha Akaa KK 56:36,6
3 292 Voima Jussi Häjyt KK 01:46,5
4 107 Kääpä Lasse Kuusankosken Urheiluseura KK 05:03,9
5 135 Pärssinen Jaakko Tervakosken Pato KK 06:54,2
6 274 Maanpää Sauli SM MAANPÄÄ KK 06:54,8
7 160 Pasanen Eero Kuusankosken Urheiluseura KK 08:56,7
8 131 Alhonnoro Juha SPORTIA KT-SORT KK 09:05,0
9 141 Yli-Karro Tapio Rauman Kalevankiertäjät KK 09:33,3
10 149 Tolvanen Ari Kuntokonnat KK 11:32,1
11 165 Tyrkäs Jouko Tuusulan Tallaajat KK 11:40,5
12 253 Ojala Antti Tervakosken Pato KK 12:02,2
13 245 Heikkinen Jussi Vantaan Pyöräilijät KK 14:25,8
14 178 Helminen Erkki Tuusulan Tallaajat KK 16:17,9
15 188 Behm Kimmo Tuusulan Tallaajat KK 16:49,0
16 192 Långström Veikko Hämeenlinnan Hitaat ry KK 17:24,1
17 181 Kivi Ilkka Kunto-Pirkat KK 19:44,5
18 420 Hieto Ilkka Hauhon Sisu 20:21,6
19 167 Tiitinen Veli-Matti Kuntokonnat KK 22:47,7
20 166 Lappalainen Hannu Helsinki 96 KK 26:01,9
21 182 Liukkonen Raimo Tampere KK 26:15,2
22 214 Lindström Mikael Kotka KK 26:58,2
23 246 Heikkilä Tapio Hämeenlinnan Hitaat KK 27:10,1
24 186 Hyrkäs Kari Vantaa KK 27:42,3
25 5 Roivanen Jorma Ryttylän Kiri 27:54,5
26 203 Sameri Juha Espoon etanat KK 29:37,8
27 244 Tolmunen Ari Homenokat KK 30:56,2
28 202 Heliste Jouni Nivan Voima KK 32:27,7
29 276 Savela Jarmo KK LÄNSI-UUSIMAA KK 32:39,7
30 288 Keski-Honkola Pertti Sveitsiläiset KK 38:04,0
31 254 Raunio Matti Kuntokonnat / Pieksämäki KK 39:55,8
32 571 Hirvonen Markku Kuntokonnat KK 40:15,3
33 208 Marila Erkki Kiukainen KK 40:55,6
34 257 Talikka Aarne Uskelan Urhot KK 46:22,8
35 360 Pihlajamäki Jari FINNMAP Infra KK 36:27,3
233 Väisänen Aimo KENSU-KK KK E
M-65
1 20 Lehtinen Teuvo Selän Sitkeät KK 01:42,5
2 27 Vilhu Ossi Assi Group KK 09:40,6
3 26 Hämäläinen Raimo Uskelan Urhot KK 10:10,8
4 24 Savonen Eero Tuusulan Tallaajat KK 11:23,1
5 22 Kuusi Klaus Espoon Etanat KK 11:25,6
6 31 Rytkönen Antti Himalayan Rapid Rowers KK 13:33,3
7 54 Antila Tero Tuusulan Tallaajat KK 14:43,0
8 30 Helminen Jaakko Tuusulan Tallaajat KK 17:46,1
9 48 Kutvonen Hannu Kuntokonnat KK 19:28,8
10 38 Saarinen Hannu Sveitsiläiset / HyPy KK 20:20,7
11 56 Korpela Raimo Hyvinkää KK 24:03,1
12 37 Aalto Eero Kk länsiuusimaa KK 26:14,3
13 9 Repo Oiva Porin Tarmo 26:44,1
14 43 Luoto Markku Sexthlon/Turku KK 28:41,2
15 44 Mannevuo Pertti SEXTHLON KK 30:07,3
16 62 Nikkanen Aulis Uskelan Urhot/ Salo KK 30:12,7
17 40 Ahlqvist Pekka Vantaa KK 30:30,7
18 34 Kärsämä Väinö SM Maanpää KK 31:45,8
19 65 Selander Kalevi Kankaanpään Kalevankiertäjät ry KK 34:12,3
20 33 Aurasmaa Heikki Korvenpojat KK 36:51,9
21 35 Ojanen Esa Sveitsiläiset KK 37:16,1
22 42 Salonen Esa Selän Sitkeät Heinola KK 38:36,6
23 39 Sillanpää Juhani Espoon Etanat KK 38:49,1
24 36 Vikman Kalevi Tuusulan Tallaajat KK 38:55,2
25 45 Jurvanen Taisto Hämeenlinnan Hitaat KK 41:29,5
26 57 Uusitalo Reino Pyroll Oy KK 44:32,5
27 41 Ropponen Pekka Espoon Etanat KK 45:51,0
28 60 Hyppönen Tauno Tuusulan Tallaajat KK 54:37,9
29 59 Marjamaa Juhani Kuntopirkat/ Tampere KK 03:25,4
64 Laaksonen Tapani -/Raisio KK E
66 Ojanen Matti Tervakosken Pato KK E
M-70
1 58 Liukko Ilmo Kuntokonnat KK 15:10,2
2 32 Joutsenniemi Juhani Tuusulan Tallaajat KK 22:18,3
3 28 Tunturi Markku Valkeakosken Haka KK 27:23,4
4 55 Kiiski Osmo KK-Team Someron Esa KK 29:41,2
5 29 Löfström Martin Sporttiveteraanit KK 30:39,2
6 49 Perkamo Osmo Tuusulan Tallaajat KK 42:34,5
7 46 Löyttyniemi Jorma Tervakosken Pato.  Janakkala KK 45:01,5
8 63 Vähä Kauko Kouvola KK 14:47,7
9 52 Seppä Veikko FORSSA KK 37:58,7
M-75
1 47 Siltala Onni Myllykosken Kilpa-Veikot KK 36:47,6
2 53 Palo Pertti Selän Sitkeät KK 53:44,2
3 61 Havia Tapani Uskelan Urhot KK 09:22,3
4 350 Blomster Rainer Tuusulan Tallaajat KK 10:00,6
5 51 Stenvall Raimo Tuusulan Tallaajat KK 23:00,0
M
1 414 Aro Anton CCH 33:52,7
2 416 Nummi Jussi 35:23,7
3 261 Liekola Hannu SPORTIA KT SPORT KK 45:49,1
4 402 Lindqvist Marcus Helsinki Triathlon 49:11,4
5 71 Pikkarainen Toni Kuntokonnat KK 49:22,0
6 101 Ilmarinen Markus Turku KK 50:22,5
7 67 Välimäki Markus Viialan Viri KK 50:27,2
8 272 Uitto Pauli Sportia KT-Sport KK 50:29,9
9 406 Palosaari Mikko Alatornion Ahjo 50:30,2
10 87 Sippu Ossi Kuntokonnat KK 52:24,8
11 179 Hannula Petteri mtbcf / Vantaa KK 52:56,6
12 313 Pasanen Antti Kuusankosken Urheiluseura KK 53:08,6
13 97 Hevonoja Jani Viialan Viri KK 55:35,7
14 172 Tenho Mikko Turun NMKY KK 56:36,6
15 264 Lumme Antti Uskelan Urhot KK 56:41,3
16 119 Eskelinen Ville Uskelan Urhot KK 58:28,3
17 263 Kettunen Pyry Otaniemen Jyllääjät KK 59:00,6
18 243 Kesti Tuomas HyPy KK 59:02,1
19 170 Mäenpää Mikko Takon soutajat KK 01:29,7
20 221 Vaaja Matti Otaniemen Jyllääjät 1 KK 01:51,3
21 81 Korkeakangas Antti Reilut Miehet Havumetsien KK 02:47,3
22 99 Salminen Topi Viialan Viri KK 02:53,0
23 173 Ojala Oliver CCRT KK 03:23,9
24 251 Österman Lauri Espoo KK 03:41,9
25 232 Rantanen Juha Hämeenlinnan Hitaat KK 04:32,6
26 6 Vartiainen Jesse Hyvinkään Pyöräilijät 05:18,5
27 228 Korpela Antero Hämeenlinnan Hitaat KK 07:23,4
28 269 Lehtimäki Pasi Reilut Miehet Havumetsien KK 08:13,9
29 163 Pirinen Jussi Tuusulan Tallaajat KK 08:36,4
30 248 Snellman Pekka Tampere KK 11:56,2
31 234 Valtonen Erkki Otaniemen jyllääjät 1 KK 12:50,6
32 162 Kyheröinen Pasi Korvenpojat KK 13:58,7
33 207 Lehmuskoski Jani Espoo KK 14:17,1
34 275 Heino Teemu Taekwondourheilijat 2011 KK 16:48,0
35 7 Ihantoja Matti Sammun Kunto 17:37,6
36 16 Lehtonen Olli Espoo 18:28,3
37 409 Supponen Lauri Melaveikot/Helsinki KK 19:17,9
38 184 Husu Heikki Uskelan Urhot KK 19:39,9
39 187 Piesanen Antti Helsinki KK 20:10,4
40 191 Nurmela Juha Arc Sport KK 22:15,4
41 212 Kaljunen Jani SAMMUN KUNTO KK 23:37,8
42 283 Leinikka Harri KK Länsi-Uusimaa 3 KK 25:41,2
43 242 Markelin Lauri Otaniemen Jyllääjät II KK 28:27,0
44 282 Virtanen Antti Kosken Kaiku KK 29:16,4
45 196 Johansson Jari Viialan Viri KK 30:44,2
46 250 Melkko Ville Espoon Kepardit KK 31:35,0
47 180 Johansson Jussi viialan viri KK 38:14,8
48 218 Korhonen Henri Uskelan Urhot / Espoo KK 44:17,7
225 Väätäinen Turo Korvenpojat KK E
N-22
1 94 Kujansuu Ida Kankaanpään Kalevankietäjät KK 30:16,1
2 136 Pietilä Siiri Tammelan Ryske KK 52:15,9
N-40
1 70 Koivulahti Katja Hämeenlinnan Hitaat KK 05:07,9
2 13 Heiskanen Nina Helsinki Triathlon 05:15,4
3 78 Översti Sirpa Selän Sitkeät Seireenit KK 17:23,5
4 68 Rasku Anne OJy Justiinat KK 21:11,7
5 90 Korventausta Heidi KK Länsi-Uusimaa KK 21:41,7
6 96 Kujansuu Marjut Kankaanpään Kalevankietäjät KK 28:53,8
7 92 Peltomaa Pirjo Selän Sitkeät Seireenit KK 30:09,8
8 411 Reunanen Kaisa KK 32:56,8
9 150 Lappala Helena Järvenpää KK 40:14,5
10 410 Viheroja Tuula Rauman Kalevankiertäjät KK 41:55,3
11 112 Tuomisto Elina Rauman Kalevankiertäjät KK 46:56,3
12 90 Korventausta Heidi KK Länsi-Uusimaa KK 53:17,1
13 146 Mäkinen Eija Uskelan Urhot KK 01:20,7
N-50
1 140 Vainio Marjut KK Länsi-Uusimaa 2 KK 22:33,8
2 98 Raija Uurtio-Keränen Air Systems Kajaani KK 39:51,4
3 124 Paukkunen Sirkku Lappeenranta KK 41:10,4
4 100 von Bagh Riitta Porvoo KK 45:35,0
5 130 Koski-Laulaja Tiina Selän Sitkeät Sivistyneet KK 51:25,7
6 134 Suominen Ritva Selän Sitkeät Sivistyneet KK 55:29,3
7 126 Leskinen Pirjo Joensuu KK 11:05,8
N-55
1 80 Ynnilä Riitta Uskelan Urhot KK 24:05,6
2 104 Tonteri Raili Selän sitkeät seireenit/Hartola KK 28:54,9
3 110 Yli-Karro Armi Rauman Kalevankiertäjät KK 31:49,4
N-60
1 82 Salonen Marja-Liisa Hämeenlinnan Hitaat naiset KK 25:14,4
2 106 Sundman Merja Rauman Kalevankiertäjät KK 32:25,5
3 142 Maanpää Maritta SM MAANPÄÄ KK 43:55,0
4 116 Salonen Terttu sveitsiläiset hyvinkää KK 58:44,0
N-65
1 23 Mäkinen Airi Uskelan Urhot KK 35:27,2
2 21 Sillanpää Soile Espoon Etanat KK 44:21,7
3 25 Patronen - Jurvanen Laila Hämeenlinnan Hitaat KK 17:05,7
N
1 407 Palosaari Minna Porvoo 09:17,6
2 152 Karjalainen Sanna Kouvolan Pyöräilijät KK 10:51,3
3 118 Hakala Heli KK Länsi-Uusimaa 2 KK 11:52,8
4 76 Huotari Katja Helsinki KK 13:03,8
5 74 Keskisaari Anna Taipalsaaren Veikot KK 19:54,3
6 415 Pöyry Julia Vantaa 20:43,9
7 84 Seppä Milla Uskelan urhot KK 23:42,7
8 413 Eloneva Sanni Kuusankosken Urheiluseura 24:12,2
9 128 Räihä Heidi - KK 26:00,2
10 72 Särmäntö Päivi Uskelan Urhot/Salo KK 27:03,5
11 88 Särmäntö Liisa uskelan urhot KK 27:24,9
12 15 Lehtonen Hanna Triathlon Vantaa 27:29,1
13 114 Kuoppala Anne-Mari Selän sitkeät seireenit KK 28:55,8
14 86 Kantola Etti Hitaat neidot KK 30:30,3
15 123 Turanlahti Mailiina Otaniemen Jyllääjät KK 31:24,6
16 122 Maanpää Vilma SM MAANPÄÄ KK 42:37,1
17 102 Uotinen Piia Selän sitkeät sivistyneet KK 48:58,9
18 138 Kantsila Minna Tampere KK 01:24,1
19 120 Kumpulainen Anna OJY Justiinat KK 02:49,4
20 148 Kotila Minna Toholammin Urheilijat KK 07:28,1
21 108 Kalla Veera Selän sitkeät sivistyneet KK 28:04,0
144 Jäppinen Airi Kuntokonnat KK E
122 Maanpää Vilma SM MAANPÄÄ KK E