Tulokset: CCH

Kokonaiskilpailu Naiset
Kilpailunro Nimi Seura Lentävä Pisteajo Pudotus Yhteensä Sijoitus
55 Elisa Turunen Cycle Club Helsinki 1 3 1 5 1
50 Pia Pensaari Team Velo Cycling 2 2 3 7 2
60 Anna Lahti Kälviän Tarmo 3 4 2 9 3
62 Mirella Harju Turun Urheiluliitto 4 5 4 13 4
59 Riikka Pynnönen IK-32 6 1 8 15 5
57 Heini Salovaara Hyvinkään Pyöräilijät 5 6 7 18 6
53 Veera Väkevä Cycle Club Helsinki 8 7 5 20 7
54 Anna Ronkainen Cycle Club Helsinki 7 9 6 22 8
51 Petra Nurmi Cycle Club Helsinki 9 8 11 28 9
61 Anna-Mari Saarinen Team Velo Cycling 10 11 9 30 10
56 Peppi Heinikainen Hyvinkään Pyöräilijät 11 10 10 31 11
Lentävä 250m Matka: 0,250 km
Kilpailunro Nimi Seura Aika Sijoitus: Ero kärkeen
55 Elisa Turunen Cycle Club Helsinki 0:00:16,40 1 54,88 km/h
50 Pia Pensaari Team Velo Cycling 0:00:16,58 2 0:00:00,18 54,28 km/h
60 Anna Lahti Kälviän Tarmo 0:00:17,29 3 0:00:00,89 52,05 km/h
62 Mirella Harju Turun Urheiluliitto 0:00:17,66 4 0:00:01,26 50,96 km/h
57 Heini Salovaara Hyvinkään Pyöräilijät 0:00:18,04 5 0:00:01,64 49,89 km/h
59 Riikka Pynnönen IK-32 0:00:18,28 6 0:00:01,88 49,23 km/h
54 Anna Ronkainen Cycle Club Helsinki 0:00:18,65 7 0:00:02,25 48,26 km/h
53 Veera Väkevä Cycle Club Helsinki 0:00:19,16 8 0:00:02,76 46,97 km/h
51 Petra Nurmi Cycle Club Helsinki 0:00:19,52 9 0:00:03,12 46,11 km/h
61 Anna-Mari Saarinen Team Velo Cycling 0:00:20,01 10 0:00:03,61 44,98 km/h
56 Peppi Heinikainen Hyvinkään Pyöräilijät 0:00:20,59 11 0:00:04,19 43,71 km/h
Kiri Pisteet
1. 5
2. 3
3. 2
4. 1
Pisteajo
Kilpailunro Nimi Seura Yhteensä 1. kiri 2. kiri 3. kiri 4. kiri 5. kiri 6. kiri 7. kiri 8. kiri 9. kiri 10. kiri 20 pist. miinuspist. Sijoitus
59 Riikka Pynnönen IK-32 57 1 2 3 5 5 5 3 3 5 5 20   1
50 Pia Pensaari Team Velo Cycling 44 3 3 2 3 3 3 5 2     20   2
55 Elisa Turunen Cycle Club Helsinki 25 5 5       2 2 5 3 3     3
60 Anna Lahti Kälviän Tarmo 10 2 1 1 1 1 1   1 2       4
62 Mirella Harju Turun Urheiluliitto 6       2 2   1     1     5
57 Heini Salovaara Hyvinkään Pyöräilijät 3                 1 2     6
53 Veera Väkevä Cycle Club Helsinki 0                         7
51 Petra Nurmi Cycle Club Helsinki -35     5                 -40 8
54 Anna Ronkainen Cycle Club Helsinki -40                       -40 9
56 Peppi Heinikainen Hyvinkään Pyöräilijät -40                       -40 10
61 Anna-Mari Saarinen Team Velo Cycling -40                       -40 11
Pudotusajo
Kilpailunro Nimi Seura Sijoitus
55 Elisa Turunen Cycle Club Helsinki 1
60 Anna Lahti Kälviän Tarmo 2
50 Pia Pensaari Team Velo Cycling 3
62 Mirella Harju Turun Urheiluliitto 4
53 Veera Väkevä Cycle Club Helsinki 5
54 Anna Ronkainen Cycle Club Helsinki 6
57 Heini Salovaara Hyvinkään Pyöräilijät 7
59 Riikka Pynnönen IK-32 8
61 Anna-Mari Saarinen Team Velo Cycling 9
56 Peppi Heinikainen Hyvinkään Pyöräilijät 10