Tulokset: CCH

Kokonaiskilpailu
Kilpailunro Nimi Seura Lentävä Pisteajo Pudotus Yhteensä Sijoitus
5 Hiski Kanerva Cycle Club Helsinki 2 2 2 6 1
22 Roope Nurmi Team Velocitor 3 3 1 7 2
19 Jussi Nummikko Lahden Pyöräilijät 6 1 5 12 3
3 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 7 4 3 14 4
25 Mika Simola Turun Urheiluliitto 1 17 7 25 5
21 Lauri Harju Team Velo Cycling 4 18 8 30 6
10 Janne Nurminen IK-32 9 21 4 34 7
11 Harry Strömberg IK-32 8 23 6 37 8
14 Jari Nieminen Koiviston Isku 11 22 9 42 9
Lentävä 250m Matka: 0,250 km
Kilpailunro Nimi Seura Aika Sijoitus: Ero kärkeen
25 Mika Simola Turun Urheiluliitto 0:00:15,15 1 59,41 km/h
5 Hiski Kanerva Cycle Club Helsinki 0:00:15,32 2 0:00:00,17 58,75 km/h
22 Roope Nurmi Team Velocitor 0:00:15,82 3 0:00:00,67 56,89 km/h
21 Lauri Harju Team Velo Cycling 0:00:15,94 4 0:00:00,79 56,46 km/h
23 Jesse Virtanen Turun Urheiluliitto 0:00:16,00 5 0:00:00,85 56,25 km/h
19 Jussi Nummikko Lahden Pyöräilijät 0:00:16,15 6 0:00:01,00 55,73 km/h
3 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 0:00:16,27 7 0:00:01,12 55,32 km/h
11 Harry Strömberg IK-32 0:00:16,34 8 0:00:01,19 55,08 km/h
10 Janne Nurminen IK-32 0:00:16,68 9 0:00:01,53 53,96 km/h
24 Tapio Arvo Turun Urheiluliitto 0:00:16,79 10 0:00:01,64 53,60 km/h
14 Jari Nieminen Koiviston Isku 0:00:17,26 11 0:00:02,11 52,14 km/h
17 Mika Vilen Cycle Club Helsinki 0:00:18,27 12 0:00:03,12 49,26 km/h
Kiri Pisteet
1. 5
2. 3
3. 2
4. 1
Pisteajo
Kilpailunro Nimi Seura Yhteensä 1. kiri 2. kiri 3. kiri 4. kiri 5. kiri 6. kiri 7. kiri 8. kiri 9. kiri 10. kiri 11. kiri 12. kiri 13. kiri 14. kiri 15. kiri 20 pist. miinuspist. Sijoitus
19 Jussi Nummikko Lahden Pyöräilijät 45   5 5 5 5 5 5 5     1 2   5 2     1
5 Hiski Kanerva Cycle Club Helsinki 25 1 2     2 2 2 1 1 3     3 3 5     2
22 Roope Nurmi Team Velocitor 24 3 1 2 2   1 1   5 2 2 1 2 1 1     3
3 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 16     2 1           1 3 3 1 2 3     4
25 Mika Simola Turun Urheiluliitto 48 5 3 3 3 3 3 3 3 2 5 5 5 5         5
21 Lauri Harju Team Velo Cycling -19         1                       -20 6
23 Jesse Virtanen Turun Urheiluliitto -37                 3               -40 7
17 Mika Vilen Cycle Club Helsinki -40                                 -40 8
10 Janne Nurminen IK-32 -40                                 -40 9
14 Jari Nieminen Koiviston Isku -40                                 -40 10
11 Harry Strömberg IK-32 -40                                 -40 11
24 Tapio Arvo Turun Urheiluliitto -16 2             2                 -20 12
Pudotusajo
Kilpailunro Nimi Seura Sijoitus
22 Roope Nurmi Team Velocitor 1
5 Hiski Kanerva Cycle Club Helsinki 2
3 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 3
10 Janne Nurminen Ik-32 4
19 Jussi Nummikko Lahden Pyöräilijät 5
11 Harry Strömberg IK-32 6
25 Mika Simola Turun Urheiluliitto 7