Tulokset: CCH Pertti Sirén |
Ullan päivän ratakilpailut 4.7.2013 | ||||||||
Helsingin Velodrom klo 18.00 | ||||||||
500 m aika-ajo | Yleinen | pisteet | CUP | |||||
1. | Antero Aarnio | CCH | M | 38;32 | 20 | 120 | ||
2. | Jenny Kukkonen | IK-32 | Na | 38;50 | 17 | 105 | ||
3. | Juhana Hietala | CCH | M | 38;94 | 15 | 90 | ||
4. | Harry Stömberg | IK-32 | M | 39;15 | 13 | 80 | ||
5. | Elisa Turunen | CCH | Na | 39;40 | 11 | 70 | ||
6. | Vesa Visti | HTL | M | 39;47 | 10 | 60 | ||
7. | Arto Mäkilä | CCH | M | 41;48 | 9 | 50 | ||
8. | Jaana Hyvärinen | IK-32 | Na | 42;74 | 8 | 40 | ||
9. | Emma Sten | IK-32 | Na | 44;55 | 7 | 30 | ||
10. | Cecilia Aintila | IK-32 | Na | 45;18 | 6 | 20 | ||
11. | Tapani Ranta | CCH | M | 45;45 | 5 | 15 | ||
12. | Pekka Husgafvel | CCH | M | 46;00 | 4 | 10 | ||
13. | Anna Nokso-Koivisto | IK-32 | Na | 46;92 | 3 | 7 | ||
14. | Anne-Mari Brunfelt | IK-32 | Na | 49;27 | 2 | 4 | ||
15. | Waldemar Aintila | IK-32 | M | 50;72 | 1 | 2 | ||
Joukkue Sprintti | Naiset | |||||||
1. | Emma Sten | IK-32 | Naiset | 34;09 | ||||
Jenny Kukkonen | ||||||||
2. | Jaana Hyvärinen | IK-32 | Naiset | 36;50 | ||||
Anna Nokso-Koivisto | ||||||||
Joukkue Sprintti | Miehet | |||||||
1. | Juhani Tammisto | CCH | 41;10 | |||||
Jani Mikkonen | ||||||||
Antti Leirimaa | ||||||||
2. | Wille-O. Riihelä | CCH | 43;10 | |||||
Lauri Arte | ||||||||
Hiski Kanerva | ||||||||
3. | Mika Riihelä | CCH | 44;62 | |||||
Timo Riihelä | ||||||||
Pauli Putkonen | ||||||||
4. | Antero Aarnio | CCH | 45;25 | |||||
Michael Aarnio | ||||||||
Esa Antikainen | ||||||||
5. | Arto Mäkilä | CCH | 45;57 | |||||
Vesa Visti | HTL | |||||||
Harri Rajaniemi | CCH | |||||||
Keirin | Miehet | alkuerä | Finaali | pisteet | ||||
1. | Jani Mikkonen | CCH | 2 | 1 | 20 | 80 | ||
2. | Antti Leirimaa | CCH | 3 | 2 | 17 | 70 | ||
3. | Hiski Kanerva | CCH | 6 | 3 | 15 | 60 | ||
4. | Juhana Hietala | CCH | 4 | 13 | 50 | |||
5. | Juhani Tammisto | CCH | 2 | 5 | 11 | 40 | ||
6. | Michael Aarnio | CCH | 1 | 6 | 10 | 30 | ||
7. | Harri Rajamäki | CCH | 1 | 9 | 20 | |||
8. | Wille-O. Riihelä | CCH | 3 | 8 | 15 | |||
9. | Lauri Arte | CCH | 4 | 7 | 10 | |||
10. | Antero Aarnio | CCH | 5 | 6 | 7 | |||
11. | Mika Riihelä | CCH | 5 | 4 | ||||
12. | Esa Antikainen | CCH | 4 | 2 | ||||
13. | Pauli Putkonen | CCH | 3 | 1 | ||||
200 m aika-ajo | Lähtö lentävänä | Yleinen | ||||||
1. | Elisa Turunen | CCH |
12;78 |
1 | 1 | |||
YHTEISTULOS | ||||||||
1. | Juhana Hietala | CCH | 28 | |||||
2. | Antero Aarnio | CCH | 26 | |||||
3. | Jani Mikkonen | CCH | 20 | |||||
4. | Jenny Kukkonen | IK-32 | 17 | |||||
5. | Antti Leirimaa | CCH | 17 | |||||
6. | Hiski Kanerva | CCH | 15 | |||||
7. | Harry Stömberg | IK-32 | 13 | |||||
8. | Elisa Turunen | CCH | 12 | |||||
9. | Juhani Tammisto | CCH | 11 | |||||
10. | Michael Aarnio | CCH | 10 | |||||
11. | Vesa Visti | HTL | 10 | |||||
12. | Arto Mäkilä | CCH | 9 | |||||
13. | Harri Rajaniemi | CCH | 9 | |||||
14. | Wille-O. Riihelä | CCH | 8 | |||||
15. | Jaana Hyvärinen | IK-32 | 8 | |||||
16. | Lauri Arte | CCH | 7 | |||||
17. | Emma Sten | IK-32 | 7 | |||||
18. | Cecilia Aintila | IK-32 | 6 | |||||
19. | Mika Riihelä | CCH | 5 | |||||
20. | Tapani Ranta | CCH | 5 | |||||
21. | Pekka Husgafvel | CCH | 4 | |||||
22. | Esa Antikainen | CCH | 4 | |||||
23. | Anna Nokso-Koivisto | CCH | 3 | |||||
24. | Anne-Mari Brunfelt | IK-32 | 2 | |||||
25. | Pauli Putkonen | CCH | 1 | |||||
26. | Waldemar Aintila | IK-32 |
1 |
|||||