Tulokset: CCH

Pasin päivän ratakilpailut KULTAINEN KAMPI

to. 30.5.2013 klo 18.00
seura Pisteet 500m/s pisteet yhteen
N10 200m/s         KK-Pisteet
1. Anniina Ahtosalo KorsKa 22;50 20 52;72 20 40 20
2. Wilma Aintila IK-32 23;50 17 55;50 17 34 17
3. Cecilia Lindberg SV 31;50 13 1;06.44 15 28 Viimeinen aika ratkaisee sijoituksen
4. Saana Takala CCH 28;15 15 1;08.00 13 28 13
         
M10 200m/s        
1. Matias Ahtosalo KorsKa 21;30 20 47;87 20 40 20
2. Jesper Lindberg SV 21;85 17 52;30 17 34 17
3. Tatu Taskinen TVC 23;30 15 57;55 15 30 15
4. Sampo Lingren TVC 26;37 13 1;06.30 13 26 13
         
N12 200m/s        
1. Salla Lindgren TVC 20;90 20 48;52 20 40 20
2. Sonja Taskinen TVC 22;45 17 53;68 17 34 17
3. Olivia Takala CCH 26;10 15 1;00.45 15 30 15
         
M12 200m/s        
1. Akseli Lindgren TVC 22;81 17 51;57 20 37 Viimeinen aika ratkaisee
2. Waldemar Aintila IK-32 21;57 20 53;55 17 37 17
         
N14 200m/L        
1. Vilhelmiina Suvisaari Akilles 14;13 20 42;05 20 40 20
2. Viivi Puskala CCH 14;47 17 43;12 17 34 17
3. Anni Alanko SV 14;50 15 43;41 15 30 15
4. Petra Rautiainen CCH 15;89 13 44;30 13 26 13
5. Veera Tulkki TVC 17;66 11 52;31 11 22 11
         
M14 200m/L        
1. Sakari Lukkari KorsKa 14;93 20 41;12 20   20
2. Nuutti Antikainen CCH 15;96 17 44;50 17   17
         
M16 200m/L        
1. Jonne Itkonen CCH 13;64 20 40;20     20
         
Naiset 200m/L        
1. Jenni Kukkonen IK-32 14;18 20 40;13 20  
2. Anna Ronkainen CCH 14;38 17 46;30 17  
3. Veera Väkevä CCH 15;08 15 x    
         
Miehet 200m/L        
1. Juhani Tammisto CCH 11;68 20 35;39 20 40
2. Antti Leirimaa CCH 12;18 17 36;40 17 34
3. Jere Myllymäki CCH 12;76 13 37;86 15 28
4. Antero Aarnio CCH 12;70 15 38;80 11 26
5. Mika Riihelä CCH 12;84 11 38;30 13 24
6. Vesa Visti HTL 13;10 10 39;04 10 20
7. Michael Aarnio CCH 13;21 9 39;45 9 18
8. Pekka Husgafvel CCH 15;30 8 45;37 7 15
9. Ville-Pekka Reponen IK-32 X 43;75 8 8
Nuorten pudotusajo
1 Jonne Itkonen CCH
2 Nuutti Antikainen CCH
3 Matias Ahtosalo KorsKa
4 Viivi Puskala CCH
5 Akseli Lindgren TVC
6 Petra Rautiainen CCH
7 Waldemar Aintila IK-32
8 Anniina Ahtosalo KorsKa
9 Salla Lindgren CCH
10 Wilma Aintila IK-32
Viesti 3x400m Viestisäännöin

N/M10-N/M16

1. Viivi Puskala CCH 1;46.73 20
Nuutti Antikainen
Jonne Itkonen
2. Petra Rautiainen CCH 1;54.80 6 17
Wilma Aintila IK-32 6
Vilhelmiina Suvisaari Akilles 6
3. Matias Ahtosalo KorsKa 1;57.35 15
Anniina Ahtosalo
Sakari Lukkari
4. Salla Lindgren TVC 2;02.96 13
Sonja Taskinen
Veera Tulkki
5. Ceclia Lindberg SV 2;15.90 11
Anni Alanko
Jesper Lindberg
6. Sampo Lindgren TVC 2;18.93 10
Tatu Taskinen
Akseli Lindgren