Tulokset: CCH Pertti Siren |
Ratapyöräilyn Ikäluokka Suomen Mestaruuskilpailut |
||||||||
Helsingin Velodromilla 28.7.2013 | ||||||||
500 metriä aika-ajo | Finaali N10 | |||||||
1. | 3 | Anniina Ahtosalo | KorsKa | 00:47,35 | ||||
2. | 5 | Wilma Aintila | IK-32 | 00:50,89 | ||||
3. | 1 | Seliina Manninen | OPP | 00:52,84 | ||||
4. | 6 | Milja Itäpää | TP-P | 00:53,32 | ||||
5. | 2 | Metsämaria Ojala | OPP | 00:57,08 | ||||
6. | 7 | Cecilia Lindberg | SV | 01:02,90 | ||||
7. | 4 | Emma Hedman | OPP | 01:09,18 | ||||
500 m aika-ajo | Finaali M10 | |||||||
1. | 13 | Matias Ahtosalo | KorsKa | 00:47,41 | ||||
2. | 17 | Jesper Lindberg | SV | 00:48,18 | ||||
3. | 16 | Ville Lehikoinen | TVC | 00:50,07 | ||||
4. | 15 | Eero Hedman | OPP | 00:51,22 | ||||
5. | 14 | Tatu Taskinen | TVC | 00:53,25 | ||||
6. | 11 | Sampo Lindgren | TVC | 00:54,88 | ||||
7. | 12 | Anton Luukkanen | CCH | 00:55,78 | ||||
500 m aika-ajo | Finaali N12 | |||||||
1. | 23 | Sonja Taskinen | TVC | 00:45,29 | ||||
2. | 26 | Salla Lindgren | TVC | 00:46,01 | ||||
3. | 28 | Jenni Karvonen | OTC | 00:47,04 | ||||
4. | 24 | Lumimaaria Ojala | OPP | 00:47,99 | ||||
5. | 22 | Jessica Ingalsuo | Kä-Ta | 00:49,26 | ||||
6. | 27 | Karoliina Ojala | OPP | 00:49,66 | ||||
7. | 21 | Elli Hedman | OPP | 00:50,76 | ||||
8. | 25 | Milana Itäpää | TP-P | 00:51,76 | ||||
500 m aika-ajo | Finaali M12 | |||||||
1. | 35 | Tino Stenman | TP-P | 00:43,02 | ||||
2. | 39 | Eemil Lehtoranta | OPP | 00:44,38 | ||||
3. | 31 | Niko Heikkilä | OPP | 00:45,08 | ||||
4. | 32 | Waldemar Aintila | IK-32 | 00:45,94 | ||||
5. | 33 | Aabel Lehtoranta | OPP | 00:46,84 | ||||
6. | 38 | Oskari Kolehmainen | CCH | 00:47,86 | ||||
7. | 34 | Elmeri Kymäläinen | TVC | 00:48,44 | ||||
8. | 37 | Akseli Lindgren | TVC | 00:50,68 | ||||
500 m aika-ajo | Finaali N14 | |||||||
1. | 46 | Vilhelmiina Suvisaari | Akilles | 00:40,55 | ||||
2. | 47 | Anni Alanko | SV | 00:41,41 | ||||
3. | 45 | Johanna Ingalsuo | Kä-Ta | 00:42,01 | ||||
4. | 41 | Viivi Puskala | CCH | 00:42,25 | ||||
5. | 43 | Emma Lahti | Kä-Ta | 00:45,10 | ||||
6. | 40 | Petra Rautiainen | CCH | 00:45,25 | ||||
7. | 42 | Venla Hirvenoja | CCH | 00:47,60 | ||||
8. | 44 | Veera Tulkki | TVC | 00:49,86 | ||||
500 m aika-ajo | Finaali M14 | |||||||
1. | 63 | Juho Kuusikoski | TP-P | 00:38,14 | ||||
2. | 64 | Sakari Lukkari | KorsKa | 00:38,41 | ||||
3. | 62 | Lauri Lukkari | KorsKa | 00:39,75 | ||||
4. | 56 | Antti-Jussi Juntunen | KorsKa | 00:40,51 | ||||
5. | 52 | Sampo Lahti | Kä-Ta | 00:41,39 | ||||
6. | 59 | Tomi Santasalo | TP-P | 00:41,97 | ||||
7. | 61 | Antti Lehikoinen | TVC | 00:42,28 | ||||
8. | 51 | Simeon Manninen | OPP | 00:42,30 | ||||
9. | 60 | Nuutti Antikainen | CCH | 00:42,88 | ||||
10. | 55 | Tuomas Kuusikoski | TP-P | 00:44,00 | ||||
11. | 54 | Valtteri Wallenius | CCH | 00:44,51 | ||||
12. | 57 | Joakim Nordström | Akilles | 00:44,52 | ||||
13. | 58 | Otto Kolehmainen | CCH | 00:45,81 | ||||
14. | 65 | Isak Slöör | LUP-82 | 00:47,29 | ||||
15. | 53 | Turo Torvinen | OPP | 00:48,97 | ||||
500 m aika-ajo | Finaali M50 | |||||||
1. | 16 | Antero Aarnio | CCH | 00:37,66 | ||||
2. | 11 | Harry Strömberg | IK-32 | 00:39,10 | ||||
3. | 100 | Vesa Visti | HTL | 00:39,21 | ||||
4. | 154 | Markku Henriksson | Ou-Ta | 00:39,58 | ||||
5. | 152 | Arto Mäkilä | CCH | 00:39,66 | ||||
6. | 159 | Jukka Lehikoinen | TVC | 00:41,13 | ||||
7. | 155 | Jarkko Saarinen | TVC | 00:42,29 | ||||
8. | 158 | Jarmo Hakala | TVC | 00:43,69 | ||||
9. | 160 | Jyrki Lepistö | Po-Ta | 00:44,37 | ||||
10. | 149 | Jari Mäki-Jouppila | SPP-56 | 00:44,96 | ||||
11. | 156 | Arto Husgafvel | CCH | 00:46,21 | ||||
12. | 157 | Erkki Lackström | LUP-82 | 00:47,60 | ||||
500 m aika-ajo | Finaali M60 | |||||||
1. | 166 | Pentti Salminen | La-Py | 00:38,84 | ||||
2. | 164 | Tapio Hyrkäs | Akilles | 00:41,91 | ||||
3. | 165 | Risto Hukkanen | KoPy | 00:42,27 | ||||
4. | 161 | Leevi Kivelä | CCH | 00:43,07 | ||||
5. | 163 | Matti Tanttu | CCH | 00:43,31 | ||||
6. | 48 | Pekka Husgafvel | CCH | 00:44,25 | ||||
7. | 8 | Jyrki Tasa | CCH | 00:44,29 | ||||
8. | 162 | Bjarne Dahlman | LUP-82 | 00:47,41 | ||||
9. | 167 | Johannes Leppänen | CCH | DNS | ||||
2 km Aika-ajo Finaali | ||||||||
N10 | Finaali | |||||||
1. | 3 | Anniina Ahtosalo | KorsKa | 03:23,29 | ||||
2. | 6 | Milja Itäpää | TP-P | 03:44,75 | ||||
3. | 5 | Wilma Aintila | IK-32 | 03:49,12 | ||||
4. | 1 | Seliina Manninen | OPP | 03:49,89 | ||||
5. | 2 | Metsämaria Ojala | OPP | 04:08,31 | ||||
6. | 7 | Cecilia Lindberg | SV | 04:30,70 | ||||
7. | 4 | Emma Hedman | OPP | 05:02,04 | ||||
M10 | ||||||||
1. | 13 | Matias Ahtosalo | KorsKa | 03:27,65 | ||||
2. | 17 | Jesper Lindberg | SV | 03:28,37 | ||||
3. | 15 | Eero Hedman | OPP | 03:32,97 | ||||
4. | 16 | Ville Lehikoinen | TVC | 03:51,20 | ||||
5. | 11 | Sampo Lindgren | TVC | 03:55,97 | ||||
6. | 14 | Tatu Taskinen | TVC | 04:00,63 | ||||
7. | 12 | Anton Luukkanen | CCH | 04:08,71 | ||||
N12 | ||||||||
1. | 23 | Sonja Taskinen | TVC | 03:16,46 | ||||
2. | 26 | Salla Lindgren | TVC | 03:22,86 | ||||
3. | 28 | Jenni Karvonen | OTC | 03:24,40 | ||||
4. | 24 | Lumimaaria Ojala | OPP | 03:27,42 | ||||
5. | 21 | Elli Hedman | OPP | 03:32,61 | ||||
6. | 22 | Jessica Ingalsuo | Kä-Ta | 03:33,68 | ||||
7. | 27 | Karoliina Ojala | OPP | 03:36,25 | ||||
8. | 25 | Milana Itäpää | TP-P | 03:38,79 | ||||
M12 | ||||||||
1. | 39 | Eemil Lehtoranta | OPP | 03:06,57 | ||||
2. | 35 | Tino Stenman | TP-P | 03:08,81 | ||||
3. | 32 | Waldemar Aintila | IK-32 | 03:13,44 | ||||
4. | 31 | Niko Heikkilä | OPP | 03:17,22 | ||||
5. | 33 | Aabel Lehtoranta | OPP | 03:17,72 | ||||
6. | 38 | Oskari Kolehmainen | CCH | 03:28,16 | ||||
7. | 37 | Akseli Lindgren | TVC | 03:35,94 | ||||
8. | 34 | Elmeri Kymäläinen | TVC | 03:38,77 | ||||
N14 | ||||||||
1. | 47 | Anni Alanko | SV | 02:55,30 | ||||
2. | 46 | Vilhelmiina Suvisaari | Akilles | 02:59,10 | ||||
3. | 41 | Viivi Puskala | CCH | 03:01,82 | ||||
4. | 43 | Emma Lahti | Kä-Ta | 03:05,59 | ||||
5. | 45 | Johanna Ingalsuo | Kä-Ta | 03:07,76 | ||||
6. | 40 | Petra Rautiainen | CCH | 03:21,21 | ||||
7. | 42 | Venla Hirvenoja | CCH | 03:25,02 | ||||
8. | 44 | Veera Tulkki | TVC | 03:26,73 | ||||
M14 | ||||||||
1. | 63 | Juho Kuusikoski | TP-P | 02:48,06 | ||||
2. | 56 | Antti-Jussi Juntunen | KorsKa | 02:50,97 | ||||
3. | 52 | Sampo Lahti | Kä-Ta | 02:51,51 | ||||
4. | 51 | Simeon Manninen | OPP | 02:58,07 | ||||
5. | 59 | Tomi Santasalo | TP-P | 03:00,44 | ||||
6. | 61 | Antti Lehikoinen | TVC | 03:01,33 | ||||
7. | 57 | Joakim Nordström | Akilles | 03:08,88 | ||||
8. | 55 | Tuomas Kuusikoski | TP-P | 03:11,43 | ||||
9. | 54 | Valtteri Wallenius | CCH | 03:11,43 | ||||
10. | 58 | Otto Kolehmainen | CCH | 03:23,46 | ||||
11. | 65 | Isak Slöör | LUP-82 | 03:23,66 | ||||
12. | 53 | Turo Torvinen | OPP | 03:30,59 | ||||
M50 | ||||||||
1. | 167 | Kari Pajanne | IK-32 | 02:32,52 | ||||
2. | 154 | Markku Henriksson | Ou-Ta | 02:36,95 | ||||
3. | 16 | Antero Aarnio | CCH | 02:39,10 | ||||
4. | 159 | Jukka Lehikoinen | TVC | 02:43,38 | ||||
5. | 11 | Harry Strömberg | IK-32 | 02:50,35 | ||||
6. | 158 | Jarmo Hakala | TVC | 02:51,32 | ||||
7. | 149 | Jari Mäki-Jouppila | SPP-56 | 02:52,33 | ||||
8. | 155 | Jarkko Saarinen | TVC | 02:53,11 | ||||
9. | 160 | Jyrki Lepistö | Po-Ta | 02:55,94 | ||||
10. | 156 | Arto Husgafvel | CCH | 03:23,68 | ||||
M60 | ||||||||
1. | 166 | Pentti Salminen | La-Py | 02:45,73 | ||||
2. | 163 | Matti Tanttu | CCH | 02:49,57 | ||||
3. | 165 | Risto Hukkanen | Ko-Py | 02:49,65 | ||||
4. | 161 | Leevi Kivelä | CCH | 02:51,00 | ||||
5. | 164 | Tapio Hyrkäs | Akilles | 02:57,68 | ||||
6. | 48 | Pekka Husgafvel | CCH | 03:06,70 | ||||
7. | 167 | Johannes Leppänen | CCH | DNS | ||||
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 28.7.2013 | ||||||||
Helsingin Velodromilla | ||||||||
4 km joukkue-ajo | Miehet | Finaali | ||||||
1. | Cycle Club Helsinki | 4;46,88 | 04:47,59 | |||||
Hiski Kanerva, Anton Aro, Juhana Hietala ja Juhani Tammisto | ||||||||
2. | Idrottsklubben 32 | 5;00,19 | 04:52,57 | |||||
Olli Aaltonen, Janne Nurminen, Pasi Ahlroos, Antero Salvanto | ||||||||
3. | Team Velocitor | 04:54,49 | ||||||
Roope Nurmi, Marek Salermo, Earandel Fingerson, Kim Mansner | ||||||||
4. | Koiviston Isku | 05:04,56 | ||||||
Joonas Haapala, Tommi Martikainen, Jarkko Niemi, Olli Teivaala | ||||||||
4 km joukkue-ajo | M-18 | |||||||
1. | Cycle Club Helsinki | 5;41,49 | ||||||
Ville Hirvenoja, Jonne Itkonen, Michael Aarnio | ||||||||
4 km joukkue-ajo | NAISET | Finaali | ||||||
1. | Idrottsklubben 32 | 5;37.27 | 5;40,38 | |||||
Laura Lilja, Emma Sten, Riikka Pynnönen, Jaana Hyvärinen | ||||||||
2. | Team Velo Cycling | ylösajo | 5;45,22 | |||||
Pia Pensaari, Pia Lehikoinen, Anna-Mari Saarinen, Anne Rautiainen | ||||||||
3. | Cycle Club Helsinki | 5;49,15 | ||||||
Veera Väkevä, Elisa Turunen, Petra Nurmi, Sabine Haavisto | ||||||||
4. | Hyvinkään Pyöräilijät | 6;00,63 | ||||||
Karoliina Räsänen, Peppi Heinikainen, Heini Salovaara | ||||||||
Nuoriso Viesti 3x400 m | ||||||||
Yksijoukkue kerrallaan ja lähtö etusuoran takaa-ajo viiva. | ||||||||
1 | Korson Kaiku | 1 | 1;38,28 | |||||
Sakari Lukkari | ||||||||
Lauri Lukkari | ||||||||
Antti-Jussi Juntunen | ||||||||
2 | Porvoon Akilles | 1 | 1;41;61 | |||||
Joakim Nordström | ||||||||
Vilhelmiina Suvisaari | ||||||||
Jonas Nordström | ||||||||
3 | Cycle Club Helsinki | 1 | 1;42,56 | |||||
Viivi Puskala | ||||||||
Jonne Itkonen | ||||||||
Nuutti Antikainen | ||||||||
4 | Tampereen Pyörä-Pojat | 1 | 1;43,63 | |||||
Timo Stenman | ||||||||
Tomi Santasalo | ||||||||
Juho Kuusikoski | ||||||||
5 | Ounaksen Pyörä-Pojat | 2 | 1;44.21 | |||||
Neea Huikuri | ||||||||
Iina Väyrynen | ||||||||
Simeon Manninen | ||||||||
6 | Team Velo Cycling | 3 | 1;49,57 | |||||
Sonja Taskinen | ||||||||
Salla Lindgren | ||||||||
Antti Lehikoinen | ||||||||
7 | Cycle Club Helsinki | 2 | 1;51,70 | |||||
Valtteri Wallenius | ||||||||
Petra Rautiainen | ||||||||
Otto Kolehmainen | ||||||||
8 | Ounaksen Pyörä-Pojat | 1 | 1;51,82 | |||||
Abel Lehtoranta | ||||||||
Niko Heikkilä | ||||||||
Eemil Lehtoranta | ||||||||
9 | Cycle Club Helsinki | 3 | 1;54,05 | |||||
Oskari Kolehmainen | ||||||||
Venla Hirvenoja | ||||||||
Ville Hirvenoja | ||||||||
10 | Ounaksen Pyörä-Pojat | 3 | 1;59,00 | |||||
Turo Torvinen | ||||||||
Karoliina Ojala | ||||||||
Lumimaaria Ojala | ||||||||
11 | Idrottsklubben 32 | 2;01,06 | ||||||
Wilma Aintila | ||||||||
Waldemar Aintila | ||||||||
Cecilia Aintila | ||||||||
12 | Team Velo Cycling | 2 | 2;02,72 | |||||
Elmeri Kymäläinen | ||||||||
Akseli Lindgren | ||||||||
Veera Tulkki | ||||||||
13 | Sibbo Vargarne | 2;05,09 | ||||||
Anni Alanko | ||||||||
Cecilia Lindberg | ||||||||
Jesper Lindberg | ||||||||
14 | Team Velo Cycling | 1 | 2;12,70 | |||||
Ville Lehikoinen | ||||||||
Sampo Lindgren | ||||||||
Tatu Taskinen | ||||||||
Max ikä joukkueella on 42 vuotta/46 vuotta tyttöjoukkueella. | ||||||||
15 km Linja-ajo, Miehet | ||||||||
1. | 5 | Hiski Kanerva | CCH | |||||
2. | 10 | Jarkko Niemi | KoiIs | |||||
3. | 45 | Kim Mansner | VCR | |||||
4. | 19 | Jussi Nummikko | La-Py | |||||
5. | 21 | Lauri Harju | TVC | |||||
6. | 31 | Tommi Martikainen | KoiIs | |||||
7. | 22 | Roope Nurmi | VCR | |||||
8. | 44 | Marek Salermo | VCR | |||||
9. | 3 | Juhana Hietala | CCH | |||||
10. | 29 | Olli Teivaala | KoiIs | |||||
11. | 2 | Lauri Arte | CCH | |||||
12. | 57 | Eärendel Fingerson | VCR | |||||
13. | 32 | Joonas Haapala | KoiIs | |||||
14. | 91 | Pauli Putkonen | CCH | |||||