Tulokset: CCH Pertti Siren

Suomen Mestaruuskilpailut 2013 /Erä-ajo

M16    
1. Jonne Itkonen CCH
2. Severi Huhtala OPP
3. Erik Relanto TuUL
4. Aku Keloneva OTC
5. Valtteri Wallenius  CCH
6. Nuutti Antikainen CCH
M18    
1. Michael Aarnio CCH
2. Waltteri Lepistö Po-Ta
3. Henrik Luostarinen TuUL
M40    
1. Harri Rajaniemi CCH
2. Mika Riihelä CCH
3. Timo Riihelä CCH
4. Antero Aarnio CCH
5. Juha Aintila IK-32
6. Vesa Visti HTL
7. Esa Antikainen CCH
8. Harry Strömberg IK-32
9. Timo Karvonen OTC
10. Markkun Väyrynen OPP
11. Arto Mäkilä CCH
Naiset    
1. Elisa Turunen CCH
2. Jenni Kukkonen IK-32
3. Mirella Harju TuUL
4. Heini Salovaara Hy-Py
5. Linnea Louhi TuUL
Miehet Miehet/Elite  
1. Antti Leirimaa CCH
2. Wille-Oskari Riihelä CCH
3. Jani Mikkonen CCH
4. Lauri Arte CCH
5. Anton Aro CCH
6. Juhani Tammisto CCH
7. Hiski Kanerva CCH
8. Harri Rajaniemi CCH
9. Pauli Putkonen CCH
10. Lauri Harju TVC
11. Joonas Kukkonen KiiRi
     

 

Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 27.7.2013
Takaa-ajot       Kilpailu tulokset
2 km takaa-ajo:         
N16   Karsinta FINAALI
1. Iina Väyrynen OPP 02:51,19 02:50,60
2. Cecilia Aintila IK-32 02:57,34 02:58,32
3. Neea Huikuri OPP 03:00,28  
4. Vilhelmiina Suvisaari Akilles 03:02,39  
5. Ella Mäki- Jouppila SPP-56 03:04,02  
6. Viivi Puskala CCH 03:08,20  
7. Minttu Ojala OPP 03:22,18  
8. Petra Rautiainen CCH DNS  
9. Pauliina Niemelä SPP-56 DNS  
2 km takaa-ajo :         
M16   Karsinta Finaali
1. Jonas Nordström Akilles 02:30,72 02:30,15
2. Erik Relanto TuUL 02:35,46 02:34,51
3. Aku Keloneva OTC 02:47,34  
4. Jonne Itkonen CCH 02:51,40  
5. Severi Huhtala OPP 02:52,05  
6. Matias Hyrkäs Akilles 02:59,58  
2 km takaa-ajo :         
N18 takasuora   Karsinta Finaali
1. Anna Lahti Kä-Ta 02:47,31 Ylösajo
2. Veera Väkevä CCH 02:52,82  
3. Eveliina Sarismala TP-P 03:03,80  
4. Petra Nurmi CCH 03:04,10  
3 km takaa-ajo:         
M18 etusuora   Karsinta Finaali
1. Henrik Luostarinen TuUL 03:58,07 03:39,57
2. Niklas Henttala Akilles 03:50,39 03:41,94
3. Waltteri Lepistö Po-Ta 04:03,79  
4. Iiro Väyrynen OPP 04:06,41  
3 km takaa-ajo:         
M30 etusuora   Karsinta Finaali
1. Tommi Martikainen KoiIs 03:43,47 03:43,09
2. Jarkko Niemi KoiIs 03:47,38 03:48,19
3. Janne Nurminen IK-32 03:49,45  
4. Juhana Hietala CCH 03:54,72  
5. Juhani Tammisto CCH 03:56,75  
6. Samu Ilonen TVC 04:00,34  
3 km takaa-ajo:         
M40 etusuora   Karsinta Finaali
1. Pasi Ahlroos IK-32 03:45,88 Ylösajo
2. Tommi Nieminen IK-32 03:53,75  
3. Antero Salvanto IK-32 03:53,94  
4. Timo Karvonen OTC 04:25,0  
5. Pekka Välimaa OPP 04:27,65  
         
Naiset takasuora   Karsinta Finaali
1. Pia Pensaari TVC 04:06,38 04:06,00
2. Riikka Pynnönen IK-32 04:13,46 04:14,27
3. Jaana Hyvärinen IK-32 04:22,36  
4. Heini Salovaara HyPy 04:25,25  
5. Mirella Harju TuUL 04:30,10  
6. Anna-Mari Saarinen TVC 04:30,83  
7. Sofia Kansikas TP-P 04:32,14  
8. Linnea Louhi TuUL 04:37,20  
9. Peppi Heinikainen HyPy 04:42,22  
10. Anna Nokso-Koivisto IK-32 04:43,91  
  Rosa Törmänen HyPy DNS  
4 km takaa-ajo:         
Miehet     Karsinta Finaali
1. Anton Aro CCH 04:53,18 04:52,67
2. Tommi Martikainen KoiIs 04:55,14 05:01,23
3. Timo Erjomaa TuUL 04:58,18  
4. Jussi Nummikko La-Py 04:58,25  
5. Hiski Kanerva CCH 05:03,46  
6. Jarkko Niemi KoiIs 05:05,76  
7. Jori-Pekka Kuuranne CCH 05:12,51  
8. Lauri Harju TVC 05:16,31  
9. Samu Ilonen TVC 05:19,72  
10. Olli Teivaala KoiIs 05:34,06  
11. Eemeli Välimaa OPP 05:39,56  
12. Joonas Haapala KoiIs 05:44,78