Tulokset: Pyöräkrossiparkki

Helsinki: 25.8.2013
N-juniorit AIKA-AJO
Sija Nimi Seura Aika SM
1 Kersti Johanna Ojasild Tartu 48.594
2 Pinja Puustinen RMR 51.696 1
dns Minni Leppänen RMR DNS
dns Senni Lehti MynTo DNS
M-juniorit AIKA-AJO
Sija Nimi Seura Aika SM
1 Arvis Brunavs BMX Ozoleni 36.682
2 Martti Sciortino BMX Action Remona 36.822 1
3 Peteris Kalnins BMX Ozoleni 38.018
4 Teemu Lehtonen BMXRH 39.017 2
5 Ardo Oks Tartu 40.254 3
6 Ville Niemi TaBC 42.092 4
7 Samu Huhtanen RMR 43.288 5
8 Tommi Huhtanen RMR 45.152 6
Naiset AIKA-AJO
Sija Nimi Seura Aika SM
1 Outi Leinonen RMR 42.273 1
2 Vilma Alanko BMXRH 45.862 2
3 Pia Lehikoinen TVC 46.556 3
4 Karoliina Räsänen HyPy 50.332 4
5 Heini Ilmarinen HyPy 51.708 5
Miehet AIKA-AJO
Sija Nimi Seura Aika SM
1 Tommi Lehtonen BMXRH 37.207 1
2 Juuso Mäenpää TaBC 38.316 2
3 Lauri Nikulainen BMXRH 39.826 3
4 Hannu Salin DHT 40.507 4
5 Jani Vesikko TaBC 40.514 5
6 Jori Mäenranta BMXRH 41.542 6
7 Gints Zadraks BMX Marube 41.662
8 Iikka Salmela TaBC 41.855 7
9 Aku Mäntynen RMR 43.736 8
10 Jukka Mäennenä BMXRH 44.016 9
11 Raine Kärkkäinen Haka 48.034 10
12 Pekka Vartiainen BMXRH 48.247 11
13 Ville-Pekka Jälkö RMR 53.580 12
M-10 ERÄAJO 25 osallistujaa
Sija Nimi Seura ISM
1 Martins Zadraks BMX Marube
2 Graig Milan Meroloo BMXRH
3 Joona Pekkilä Haka 1
4 Antti Laakkonen BMXRH 2
5 Jaakko Laakoli RMR 3
6 Petrus Stock RMR 4
7 Eero Karila BMXRH 5
8 Max Mäenpää TaBC 6
M-12 ERÄAJO 10 osallistujaa
Sija Nimi Seura ISM
1 Ronalds Ritins BMX Ozoleni
2 Niks Rozukalns BMX Ozoleni
3 Mihkel Tiks Tartu
4 Mauri Sciortino BMX Action Cremona 1
5 Patrik Bergman TaBC 2
6 Leevi Tervo TaBC 3
7 Eemeli Arvila VoVi 4
8 Lauri Viljanen RMR 5
M-14 ERÄAJO 7 osallistujaa
Sija Nimi Seura ISM
1 Toms Rozukalns BMX Ozoleni
2 Emils Zadraks BMX Marube
3 Antti Lehikoinen TVC 1
4 Juho Kärkkäinen Haka 2
5 Jesse Angervo TVC 3
6 Valtteri Kulma TaBC 4
7 Eetu Ansa RMR 5
M-juniorit ERÄAJO 8 osallistujaa
Sija Nimi Seura SM
1 Arvis Brunavs BMX Ozoleni
2 Peteris Kalnins BMX Ozoleni
3 Martti Sciortino BMX Action Cremona 1
4 Teemu Lehtonen BMXRH 2
5 Ardo Oks Tartu
6 Samu Huhtanen RMR 3
7 Ville Niemi TaBC 4
8 Tommi Huhtanen RMR 5
M-30 24" ERÄAJO 13 osallistujaa
Sija Nimi Seura ISM
1 Gundars Osis Rigas Favorits
2 Jani Vesikko TaBC 1
3 Jouni Jalkanen BMXRH 2
4 Jukka Pekkilä Haka 3
5 Meeme Kuuse MTBCF 4
6 Jarkko Puolakka Haka 5
7 Tomi Sironen BMXRH 6
8 Jaakko Hasu Haka 7
MN-40 24" ERÄAJO 10 osallistujaa
Sija Nimi Seura ISM
1 Kai Kantanen BMXRH 1
2 Jouni Auru BMXRH 2
3 Kapa Karila BMXRH 3
4 Jari Raitanen MynTo 4
5 Raine Kärkkäinen Haka 5
6 Päivi Hietala MynTo 6
7 Juha-Matti Karvinen RMR 7 DNF
8 Jari Asp Haka 8 REL
Naiset ERÄAJO 7 osallistujaa
Sija Nimi Seura SM
1 Outi Leinonen RMR 1
2 Vilma Alanko BMXRH 2
3 Pia Lehikoinen TVC 3
4 Kersti Johanna Ojasild Tartu
5 Karoliina Räsänen HyPy 4
6 Heini Ilmarinen HyPy 5
7 Pinja Puustinen RMR 6
Miehet ERÄAJO 11 osallistujaa
Sija Nimi Seura SM
1 Tommi Lehtonen BMXRH 1
2 Juuso Mäenpää TaBC 2
3 Lauri Nikulainen BMXRH 3
4 Hannu Salin DHT 4
5 Iikka Salmela TaBC 5
6 Gints Zadraks BMX Marube
7 Jori Mäenranta BMXRH 6
MN-6 CUP (ei SM) 12 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Emils Allers BMX Marube/Latvia
2 Iivo Vesikko TaBC / Sportax
3 Adrians Robeznieks Tartu/Viro
4 Matiss Zadraks BMX Marube/Latvia
5 Viljo Keskimäki team spinneri
6 Taavi Stenbacka BMXRH
7 Juhan Sobko Tartu/Viro
8 Lumi Asp Haka / Aspin pyöräpaja
9 Salla Salmi Haka / Aspin pyöräpaja
10 Iivari Vornanen BMXRH
11 Nuutti Kettunen  BMXRH
12 Roope Palsio BMXRH
MN-8 CUP (ei SM) 14 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Graig Meriloo BMXRH
2 Tapio Hovila RMR
3 Oliver Sandell TVC
4 Jassi Sobko Tartu/Viro
5 Eelis Mäkinen BMXRH
6 Aleksi Mörö RMR
7 Akseli Räsänen BMXRH
8 Eemil Hyvönen Bmx Club Mikkeli
9 Toivo Laakso TVC
10 Jimi Pekkilä Haka
11 Noora Järvinen TaBC
12 Alvar Sten BMXRH
13 Alina Arvila Keltin Nuoret ry
14 Ilmari Heinonen BMXRH
15 Niklas Palsio BMXRH
MN-30 CUP (ei SM) 4 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Gints Zadraks BMX Marube/Latvia
2 Toni Kanninen TVC
3 Raine Kärkkäinen Haka
4 Ville-Pekka Jälkö RMR