Juniorien 4-päivänajo 7 - 10.6.2012.
Osakilpailujen pisteet 20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-1………..
KK - lopputuloksista tulevat pisteet: 40-34-30-26-22-20-18-16-14-12-10-8-6-4-2-2-2-2…
Helsinki Mätäkivi Keimolan Porvoon YHTEISTULOKSET
Prologi Kriterium maantieajo Maantieajo Yhteis  KK
No.   1 km kierros 2.9 km   kierros 4.7 km   FINAALI km    Pisteet

Pisteet

  Nimi seura sija pisteet sija Pisteet sija Pisteet sija Pisteet paras sija Sija
  M-10   1 km   2 kierros   1 kierros   5 km 15 km YHTEISTULOS
51 Aabel Lehtoranta OPP 1 20 1 20 1 20     1 60  
52 Jonni-Michael Niemi TY 2 17 2 17 DNS       2 34  
53 Tomas-Casimir Niemi TY 4 13 3 15 DNS       3 28  
  Waldemar Aintila IK-32 3 15             4 15  
  N12   1 km   2 kierros   1 kierros   10 km 20 km YHTEISTULOS
61 Venla Hirvenoja CCH 1 20 1 20 1 20     1 60  
  M-12   1 km   4 kierrosta   2 kierrosta   10 km 30 km YHTEISTULOS
74 Sampo Lahti Kä-Ta 1 20 1 20 5 11     1 51  
75 Eemil Lehtoranta OPP 3 15 3 15 1 20     2 50  
77 Tuomas Kuusikoski TP-P 4 13 2 17 4 13     3 43  
76 Joakim Nordström Akilles 2 17 DNF 1 DNS       4 18  
72 Linus Ollikainen Picaro         2 17     5 17  
71 Valtteri Wallenius CCH DNS   DNS   3 15     6 15  
73 Ilmari Haarala KorsKa DNS   DNS                
  N14   1 km   4 kierrosta   2 kierrosta  

15 km

37 km YHTEISTULOS
87 Viivi Puskala CCH 4 13 1 20 1 20     1 53  
41 Emma Lahti Kä-Ta 3 15 2 17 3 15     2 47  
89 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 2 17 4 13 4 13     3 43  
88 Vilhelmiina Suvisaari Akilles 5 11 3 15 2 17     4 43  
90 Anni Alanko SV 1 20 5 11 DNS       5 31  
91 Pauliina Ojanen TP-P 6 10 DNS           6 10  
86 Petra Rautiainen CCH DNS   DNS                
  M-14   1 km   6 kierrosta   3 kierrosta   15 km 47 km YHTEISTULOS
2 Jonne Itkonen CCH 2 17 1 20 2 17     1 54  
8 Juho Kuusikoski TP-P 3 15 2 17 1 20     2 52  
7 Jimi Lång TP-P 1 20 3 15 4 13     3 48  
6 Tomi Santasalo Po-Ta 6 10 4 13 7 9     4 32  
1 Nuutti Antikainen CCH 5 11 7 9 5 11     5 31  
3 Sakari Lukkari KorsKa 8 8 5 11 6 10     6 29  
5 Juho Kantola KorsKa 9 7 6 10 8 8     7 25  
13 Aku Keloneva OTC DNS       3 15     8 15  
9 Casper Holmen TP-P 4 13 DNS   DNS       9 13  
  Luukas Methuen CCH 7 9 DNS   DNS       10 9  
  N16   1 km   6 kierrosta   3 kierrosta   30 km 62 km YHTEISTULOS
22 Anna Lahti Kä-Ta 1 20 1 20 1 20     1 60  
24 Pauliina Niemelä SPP-56 2 17 2 17 2 17     2 51  
23 Petra Nurmi Akilles 3 15 3 15 3 15 .   3 45  
  Celilia Aintila IK-32 4 13             4 13  
21 Tiina Rinne Ka-Ka DNS       4 13     4 13  
  M-16   1 km   8 kierrosta   5 kierrosta   40 km 92 km YHTEISTULOS
361 Ville Hirvenoja CCH 5 11 2 17 2 17     1 45  
362 Michael Aarnio CCH 3 15 3 15 3 15     2 45  
364 Jonas Nordström Akilles 2 17 1 20         3 37  
365 Aleksi Parttimaa TuUL 1 20   DNS   DNS     4 20  

363

Sasu Halme KorsKa DNS       1 20     4 20  
  Erik Relanto TuUL 4 13             6 13