Resultatlista Skandis GP 2012-05-13

Klass Herrar Seniorer. Gemensam start. Distans: 15 varv x 2 km = 30 km., Snitthast: 32,1 km/tim.

Arrangör: Upsala CK.

Plc

Namn

Förening

Tid

Diff

1

ERIKSSON Johan

CK Uni

56:05

 

2

ARVIDSSON Staffan

CK Uni

57:38

1:33

3

DEJERT Gustav

SMACK

58:12

2:07

4

KARLSSON Nils

CK Ceres

 

 

5

JANSSON Torbjörn

CK Uni

 

 

6

MÅRD Hans

F. Cykloteket RT

58:40

2:35

7

RYTZ Daniel

CC La Marzocco

59:54

3:49

8

AXELSSON Toni

F. Cykloteket RT

1:00:17

4:12

9

SJÖBERG Fredric

CK Uni

 

 

10

KARLSSON Thomas

F. Cykloteket RT

 

 

11

ÅHLIN Erik

CK Uni

 

 

12

PREINITZ Fredrik

CK Uni

1:01:12

5:07

13

SANDELL Robert

CK Ceres

1:02:08

6:03

14

BERTILSSON Emil

CK Uni

 

 

15

ERIKSSON Robert

Bålsta CK

1:03:25

7:20

16

BENDER Fabian

F. Cykloteket RT

 

 

17

NORDSTRÖM Daniel

SMACK

1:03:38

7:33

18

STREIJFFERT Marcus

CK Uni

1:05:38

9:33

19

HEDSTRÖM Robin

F. Cykloteket RT

1:06:16

10:11

20

JONSSON Robert

CK Norrtälje

1:06:40

10:35

21

HÄRN Martin

CK Hymer

1:09:35

13:30

22

LAUK Andres

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking

1:07:52

11:47

 

ÖBERG Henrik

CK Ceres

DNF

 

 

ERSDAL Roar

CK Norrtälje

 

 

 

ZANDER Karl-Axel

F. Cykloteket RT

 

 

 

RAUX Andreas

SMACK

 

 

 

GATENSJÖ Nichlas

Team Cykelcity

 

 

 

RICKLUND Niklas

CK Uni

 

 

 

LUNDBERG Henrik

TeamMagnusCK

 

 

 

CARLSSON Mikael

Bålsta CK

DNS

 

Klass Herrar Juniorer.

Gemensam start.

Distans: 15 varv x 2 km = 30 km., Snitthast: 28,4 km/tim.

Arrangör: Upsala CK.

Plc

Namn

Förening

Tid

Diff

1

DAHLBERG Andreas

Örebrocyklisterna

1:03:23

 

Klass Damer Elit.

Gemensam start.

Distans: 15 varv x 2 km = 30 km., Snitthast: 26,5 km/tim.

Arrangör: Upsala CK.

Plc

Namn

Förening

Tid

Diff

1

TYLLMAN Linn

CK Falken

1:08:00

 

 

STRÖM Lisa

Falu CK

DNS

 

Klass Herrar Elit.

Gemensam start.

Distans: 30 varv x 2 km = 60 km., Snitthast: 32,9 km/tim.

Arrangör: Upsala CK.

Plc

Namn

Förening

Tid

Diff

1

GODVAERTS Tom

Colba - Superano Ham

1:49:27

 

2

PARDINI Olivier

Colba - Superano Ham

1:51:19

1:52

3

LJUNGBLAD Jonas

Team Differdange

 

 

4

TIAINEN Sami

TWD-Länken

1:51:44

2:17

5

BERTILSSON Christian

Team Cykelcity

1:51:56

2:29

6

UTHUS Martin

Ringeriks-Kraft Look

 

 

7

GMELICH MEIJILING Jarno

Amical Velo Club Aixos

 

 

8

LUNKE Sindre Skjøstad

Trondhjems Velocipedklubb (TVK)

 

 

9

VAN DEN HOUTE Sven

Colba - Superano Ham

 

 

10

PERSSON Petter

Trek Sweden Racing

 

 

11

LUKSEVICS Viesturs

Amore & Vita

 

 

12

ROSSI Jussi

TWD-Länken

 

 

13

WORMSEN Alexander

Argon 18 - Unaas Cycling

1:52:01

2:34

14

DARVELL Magnus

Kalas CK

1:52:03

2:36

15

SANDELL Carl-Henrik

CK Ceres

1:52:05

2:38

16

SVENSSON Marcus

Epic Mölndals CK

1:52:07

2:40

17

QUEYRANNE Nicolas

Amical Velo Club Aixos

1:52:09

2:42

18

WIRENSTEDT Paul

Trek Sweden Racing

1:52:49

3:22

19

THOMAS Simon

Team KTM-Murcia

1:57:07

7:40

 

KULLGREN Erik

Amical Velo Club Aixos

DNF

 

 

MIQUEL Thomas

Amical Velo Club Aixos

 

 

 

ROSTOLLAN Thomas

Amical Velo Club Aixos

 

 

 

SARREBOUBEE Rémi

Amical Velo Club Aixos

 

 

 

AVERIN Maksym

Amore & Vita

 

 

 

LIBNER Niv

Amore & Vita

 

 

 

MORÉN Patrik

Amore & Vita

 

 

 

YOVCHEV Yovcho

Amore & Vita

 

 

 

ERDMÜLLER Benjamin

ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer - [KTM]

 

 

 

PRIA Lars

ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer - [KTM]

 

 

 

ANDERSSON Mats

Argon 18 - Unaas Cycling

 

 

 

ELFMARK Ola

Argon 18 - Unaas Cycling

 

 

 

RINGHEIM Jo Kogstad

Argon 18 - Unaas Cycling

 

 

 

GRANSTEN Johan

CK Hymer

 

 

 

HERBERT Damian

CK Valhall

 

 

 

REM Thomas

CK Valhall

 

 

 

SVENSSON Mattias

CK Valhall

 

 

 

SUAREZ Kevin

Colba - Superano Ham

 

 

 

VAN HOLDERBEKE Mathias

Colba - Superano Ham

 

 

 

VANGHEEL Timothy

Colba - Superano Ham

 

 

 

ANDERSSON Emil

Epic Mölndals CK

 

 

 

EKH Anders

Epic Mölndals CK

 

 

 

CARLSSON Joakim

Epic Mölndals CK

 

 

 

RENHAGE Daniel

Epic Mölndals CK

 

 

 

GABRILS Emil

Falu CK

 

 

 

STOOR Joakim

Falu CK

 

 

 

ALI OUSSALAH Walid

National Team Algeria

 

 

 

BETIRA Moudah

National Team Algeria

 

 

 

HANACHI Abdelbasset

National Team Algeria

 

 

 

KAB Hichem

National Team Algeria

 

 

 

LAGAB Azzedine

National Team Algeria

 

 

 

YAHMI Abdennour

National Team Algeria

 

 

 

FÄRLIN Juho

National Team Finland

 

 

 

HENTTALA Joonas

National Team Finland

 

 

 

MANNINEN Matti

National Team Finland

 

 

 

TEIVAALA Olli

National Team Finland

 

 

 

ELIASSEN Kristian

Nesset CK Elite

 

 

 

ELIASSEN Vegard

Nesset CK Elite

 

 

 

NEVSTAD Martin Notøy

Nesset CK Elite

 

 

 

BRAHUSHI Thomas Nesset

Ringeriks-Kraft Look

 

 

 

GULLINGSRUD Espen

Ringeriks-Kraft Look

 

 

 

HERMANSEN Sindre Eid

Ringeriks-Kraft Look

 

 

 

AIA Karlo

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking

 

 

 

ALAMAA Siim-Erik

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking

 

 

 

RÄIM Mikhel

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking

 

 

 

LAAS Martin

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking

 

 

 

RANNAMA Indrek

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking

 

 

 

ÖBERG Joakim

Södertälje CK

 

 

 

GARCIA Manuel Antonio

Team KTM-Murcia

 

 

 

JUAREZ Ramon

Team KTM-Murcia

 

 

 

LOPEZ Juan Jesus

Team KTM-Murcia

 

 

 

PEREZ Juan Miguel

Team KTM-Murcia

 

 

 

RIENDA Juan Carlos

Team KTM-Murcia

 

 

 

BODIN Jimmy

Trek Sweden Racing

 

 

 

GINGSJÖ Alexander

Trek Sweden Racing

 

 

 

NILSSON Ove

Trek Sweden Racing

 

 

 

SÖDERGRANN Jakob

Trek Sweden Racing

 

 

 

EVENSEN Tommy Frengen

Trondhjems Velocipedklubb (TVK)

 

 

 

KOLSUNG Erik Borg

Trondhjems Velocipedklubb (TVK)

 

 

 

RØE Anders Norderhus

Trondhjems Velocipedklubb (TVK)

 

 

 

SILVÉNIUS Asku

TWD-Länken

 

 

 

KAHILA Ilari

TWD-Länken

 

 

 

LINDGREN Johan

Upsala CK

 

 

 

GALLE Simon

Team Refero CK C4

 

 

 

PARTANEN Mikko

Team Refero CK C4

 

 

 

JOHANSSON Erik

CK Falken

 

 

 

SÖDERQUIST Ludwig

F. Cykloteket RT

 

 

 

LARSSON Jesper

Motala AIF CK

 

 

 

PALANDRI Marino

Amore & Vita

DNS

 

 

JANG Kyung-Gu

ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer - [KTM]

 

 

 

PARK Seon-Ho

ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer - [KTM]

 

 

 

NORDAHL Magnus

Argon 18 - Unaas Cycling

 

 

 

TØNSAGER Magnus

Argon 18 - Unaas Cycling

 

 

 

LANGMAN Jonas

Bålsta CK

 

 

 

NORDSTRÖM Alexander

Bålsta CK

 

 

 

NORDSTRÖM Clas

Bålsta CK

 

 

 

WEISS Niels

Bålsta CK

 

 

 

ERIKSSON Emil

CK Valhall

 

 

 

ESKELINEN Jussi

National Team Finland

 

 

 

JÄRVINEN Henry

National Team Finland

 

 

 

GODEJORD Børge

Nesset CK Elite

 

 

 

BERGER Håkon Frengstad

Ringeriks-Kraft Look

 

 

 

HAFSÅS Marius André

Ringeriks-Kraft Look

 

 

 

HJELM Tommie

Södertälje CK

 

 

 

LINDER Marcus

Södertälje CK

 

 

 

STRIDSBERG Tobias

Södertälje CK

 

 

 

SÖDERLUND Martin

Södertälje CK

 

 

 

ANDERSSON Lars

Team Concordia

 

 

 

BALCK Sebastian

Team Concordia

 

 

 

NIELSEN Philip Nicolas

Team Concordia

 

 

 

PERSSON Lucas

Team Concordia

 

 

 

STEVENSON Michael

Team Concordia

 

 

 

ØLLEGAARD Morten

Team Concordia

 

 

 

AHLSTRAND Jonas

Team Cykelcity

 

 

 

LANDSTRÖM Johan

Team Cykelcity

 

 

 

LINDAU Philip

Team Cykelcity

 

 

 

OLSSON Michael

Team Cykelcity

 

 

 

WILSON Edvin

Team Cykelcity

 

 

 

DAHLBERG Linus

Team OneCo-Mesterhus

 

 

 

LIEPINS Emils

Team Rietmu-Delfin

 

 

 

PUHM Reijo

Team Rietmu-Delfin

 

 

 

PUJATS Artis

Team Rietmu-Delfin

 

 

 

SMIRNOVS Andris

Team Rietmu-Delfin

 

 

 

VOSEKALNS Andris

Team Rietmu-Delfin

 

 

 

GAUNDAL Jon Arne

Trondhjems Velocipedklubb (TVK)

 

 

 

JENSEN August

Trondhjems Velocipedklubb (TVK)