Kilpailun nimi III Habanero XCO by Merida
Paikkakunta ja pvm 10.6.2012
TULOSLISTA
M-10 5 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Valdemar Valo HyPy 0:25:35
2 Joel Hara P-P 0:31:43
M-12 7 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jaakko Sillankorva KorsKa 0:26:40
2 Samuli Öhman HyPy 0:29:24
3 Atte Koski KorsKa 0:30:39
4 Mikael Mäkinen TVC 0:31:26
M-14 10,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jesse Elo HHCMB 0:43:17
2 Aarni Saario HHCMB 0:43:57
3 Jere Hara P-P 0:45:43
N-16 10,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Essi Koski KorsKa 1:03:40
M-16 10,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Petteri Leivo HHCMB 0:43:18
2 Juuso Aapio KorsKa 0:49:18
3 Kimi Vierre P-P 1:18:17
Miehet 30,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Henri Ojala Team Skins / KoiI 1:29:00
2 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 1:32:04
3 Sakari Lehtinen HyPy 1:33:57
4 Mikko Sakala Team Probike-Giant 1:34:17
5 Samuel Halme Team Continental 1:34:43
6 Dani Härginen MTBCF 1:36:03
7 Valtteri Repo Picaro 1:36:50
8 Teemu Uusipiuhari P-P 1:38:26
9 Perttu Pärssinen PKK 1:39:48
10 Kristian Ijäs TVC 1:44:51
11 Mika Pensas JYPS 1:29:21 -1
12 Risto Hirvikallio 1:32:39 -1
Arto Tikkala VVC DNF
M-18 30,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Sasu Halme KorsKa 1:41:26
2 Matias Koskinen HyPy 1:29:20 -1
3 Henri Pellinen IU 1:30:55 -1
4 Ville Huikuri KangKi 1:31:29 -1
5 Jani Huovinen Picaro DNF
Naiset 30,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Piia Nieminen PKK 1:38:30 -1
2 Noora Kanerva KorsKa 1:43:08 -1
3 Nina Löfhjelm CCH 1:46:45 -1
4 Hanna Konttinen VoVi 1:52:21 -2
M-30 30,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Samuli Visuri CCH 1:36:59
2 Kare Eskola KorsKa 1:41:46
3 Antti Rantanen PKK 1:43:45
4 Mikko Alajoki CCH 1:44:06
5 Timo Mustikkamaa PKK 1:44:55
6 Jere Keskiaho KorsKa 1:45:42
7 Jukka-Pekka Santala KoiI 1:31:51 -1
8 Marcel Keppels CCH 1:32:20 -1
9 Risto Parviainen KorsKa 1:34:26 -1
10 Petri Lindström KoiI 1:41:21 -1
Kari Veikkolainen KorsKa DNF
M-40 30,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Panu Vainio CCH 1:42:46
2 Jarkko Honkio CCH 1:46:43
3 Ilkka Sillankorva Zeus 1:30:39 -1
4 Mika Myllynen Akilles 1:33:29 -1
5 Antti Rantalahti MTBCF 1:46:20 -1
6 Pertti-Tapio Mäkelä P-68 1:53:30 -2
M-50 30,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Esko Aapio KorsKa 1:35:22 -1
2 Pekka Sammalisto KangKi 1:37:04 -1
3 Eino Lipponen P-68 1:30:46 -2
Harraste 30,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Esa Andstén HHCMB 1:33:32 -1
2 André Fabig PKK 1:37:22 -1
3 Ville Suvanto HHCMB 1:40:36 -1
4 Marja-Liisa Pitkänen Cycling El Burro 1:42:00 -1
5 Jukka Bergman HyPy 1:50:31 -1
6 Mika Rantala 1:51:09 -1
7 Hannu Lehtonen 1:52:18 -1
8 Ilja Mechaev MIG 1:37:56 -2
Hannu Anttila VVC DNF
Antti Vähälä KorsKa DNF