Tuloaluettelo XXXVIII Pyhäjärvi Ajot
SäkY/Säkylä 19.5.2012
N-10 5 km
1. Milana Itäpää P-P 0:10:54,7
2. Milja Itäpää P-P 0:12:27,3
M-10 5 km
1. Tommi Huhtasaari KaKa 0:10:57,6
2. Elias Niemelä SPP-56 0:16:00,1
N-12 5 km
1. Sonja Taskinen TVC DNS
M-12 5 km
1. Joakim Nordström Akilles 0:08:57,4
2. Tuomas Kuusikoski P-P 0:09:46,4
3. Valtteri Wallenuis CCH 0:09:49,4
4. Matias Niemelä SPP-56 0:10:25,4
5. Lasse Hietaoja PoTa 0:10:37,8
N-14 10 km loppuaika
1. Viivi Puskala NishikiRW/CCH 0:17:06,7
2. Anni Alanko SV 0:17:45,3
3. Vilhelmiina Suvisaari Akilles 0:18:59,7
4. Petra Rautiainen NishikiRW/CCH 0:19:01,2
5. Katariina Sarismala P-P 0:22:00,2
M-14 10 km loppuaika
1. Jimi Lång P-P 0:16:54,9
2. Casper Holmen P-P 0:17:08,2
3. Oskari Hanhioja P-P 0:17:21,5
4. Juho Kuusikoski P-P 0:17:41,0
5. Jonne Itkonen CCH 0:18:05,7
6. Nuutti Antikainen CCH 0:18:40,0
N-16 10 km loppuaika
1. Pauliina Niemelä SPP-56 0:16:22,2
2. Petra Nurmi Akilles 0:18:18,8
M-80 10 km loppuaika
1. Henrik Anthoni SV 0:26:48,0
M-75 10 km loppuaika
1. Bror Westerberg Zeus 0:18:21,8
2. Sauli Uusi-Kokko KaKa 0:21:26,3
M-70 10 km loppuaika
1. Reijo Munne KoPy 0:16:35,9
2. Kalevi Varheensalo PoPyKa 0:19:45,0
3. Raimo Simola P-68 0:20:24,0
4. Aulis Enlund P-68 0:25:58,0
M-16 20 km loppuaika
1. Jonas Nordström Akilles 0:29:16,5
2. Aleksi Pirttimaa TuUL 0:29:32,2
3. Arttu Suvisaari Akilles 0:30:13,4
4. Erik Relanto TuUL 0:31:20,2
5. Juho Keskinen PoTa 0:31:27,6
6. Sami Sihvo TVC 0:31:49,1
7. Teemu Huhtasaari KaKa 0:33:48,2
N-40 20 km loppuaika
1. Anu Pörsti PoPyKa 0:39:56,9
N-50 20 km loppuaika
1. Aino Laurio NishikiRW/CCH 0:32:32,4
M-65 20 km loppuaika
1. Eero Fält TVC 0:30:00,9
2. Keijo Kuha  CCPicaro 0:30:21,8
3. Markku Koskihaka SäkY 0:30:27,1
4. Timo Hirvonen Zeus 0:31:11,3
5. Seppo Hovi P-Union 0:32:05,0
6. Veijo Kari PoTa 0:32:42,0
7. Juhani Katila Zeus 0:33:44,2
8. Jukka Rintala PoTa 0:36:50,2
9. Tenho Hätönen PiKe 0:36:55,6
10. Taisto Candolin PoPyKa 0:37:45,8
11. Kalus Vuorinen PiKe 0:39:21,9
M-60 20 km loppuaika
1. Tapani Aaltonen HelTri 0:28:43,0
2. Jaakko Tanskanen CCH 0:29:36,7
3. Pentti Salminen TWD 0:29:38,2
4. Matti Tanttu CCH 0:29:39,9
5. Kalevi Sallinen CCH 0:30:00,6
6. Harri Martinpelto SV 0:30:33,8
7. Jorma Vuorinen SäkY 0:30:42,7
8. Kari Vaara JyPS 0:31:13,1
9. Jorma Huttunen JyPS 0:31:27,6
M-55 20 km loppuaika
1. Ilkka Kilappa CCT 0:29:32,0
2. Jukka Mäentaus SäkY 0:29:52,7
M-50 20 km loppuaika
1. Harry Riddar Kraft 0:27:49,1
2. Jyrki Lepistö PoTa 0:28:31,9
3. Kari Elonen RSP 0:29:33,9
4. Harri Alhainen JoensPy 0:30:25,6
5. Jarkko Saarinen TVC 0:30:26,5
6. Pertti Mörö P-Union 0:30:27,8
7. Markku Koskinen HyPy 0:30:42,0
8. Timo Lehtonen SäkY 0:34:06,9
  M-40 20 km loppuaika
1. Mika Pihkoluoma RSP 0:27:40,0
2. Juha-Pekka Simpanen HMTB-C 0:28:15,8
3. Hannu Liekola KoPy 0:28:21,4
4. Juha Latvala WVC 0:28:28,4
5. Raimo Taavitsainen CCH 0:28:38,8
6. Jukka Järvinen JoensPy 0:28:42,0
7. Kari Kasanen MedilaTeam/P-P 0:28:51,9
8. Jari-Pekka Huippula P-Union 0:29:01,3
9. Janne Vanhala GIF 0:29:28,2
10. Jyrki Terävuo TVC 0:29:34,8
11. Mike Miikkola JoensPy 0:29:45,7
12. Veli-Sakari Sihvo TVC 0:29:46,5
13. Sauli Laine  RSP 0:31:06,1
14. Antti Wallenius CCH 0:32:45,2
15. Mika Somppi TWD DNS
16. Jari Kainulainen CCH DNS
M-30 20 km loppuaika
1. Antti Lehikoinen VP 0:28:16,0
2. Sami Kilpeläinen TVC 0:28:45,8
3. Patrick Leo P-Union 0:30:24,7
4. Samu Ilonen TVC DNF
5. Kari Helin AlvajRyhti DNF
  N-18 20 km loppuaika
1. Veera Väkevä NishikiRW/CCH 0:31:24,1
2. Vaula Koski Let´s Go 0:35:16,4
3. Eveliina Sarismala MedilTeam/P-P 0:38:06,9
N-Elite 20 km loppuaika
1. Anne Palm NishikiRW/CCH 0:29:38,6
2. Lotta Lepistö PoTa 0:30:09,7
3. Riina Miettinen UP/Probike-Giant 0:30:58,6
4. Ainolaura Oksman MedilaserTeam/P-P 0:31:44,8
5. Eveliina Suvisaari Akilles 0:32:02,0
6. Rosa Törmänen AHHC/HyPy 0:32:54,0
7. Taija Laitala JU 0:33:20,9
8. Anna-Mari Saarinen TVC 0:33:35,8
9. Miimu Paavola MedilaserTeam/P-P 0:33:36,9
10. Minna Itäpää MedilaserTeam/P-P 0:34:18,4
11. Pia Humisto NishikiRW/CCH 0:34:50,6
12. Vilma Alanko FocusLadies/IK-32 DNS
13. Jutta Nieminen NishikiRW/CCH DNS
M-18 20 km loppuaika
1. Ilpo Hiltunen TuUL 0:27:21,8
2. Henrik Luostarinen TuUL 0:28:18,5
3. Artturi Pensasmaa Medilaser/P-P 0:28:35,1
4. Markus Myllymäki CCH 0:28:53,7
5. Vili Koivula Medilaser/P-P 0:30:55,2
M Kilpa 20 km loppuaika
1. Kari Pajanne IK-32 0:27:17,8
2. Aki Sund RSP 0:27:57,9
3. Mikko Kvist RSP 0:28:10,5
4. Matti Priha CCH 0:28:16,2
5. Jari Ollila P-Union 0:28:32,3
6. Tommi Nieminen IK-32 0:28:37,1
7. Stik-Erik Vikars Kraft 0:28:56,3
8. Ilkka Varis RSP 0:29:11,6
9. Martin Ek NCK 0:29:50,6
10. Patrik Nysten NCK 0:31:00,3
11. Mikko Virtanen JoensPy 0:31:07,6
12. Janne Pohjalainen RSP 0:31:46,7
13. Ville Kantell TCC 0:31:56,6
14. Ville Heistman CCH DSQ
Elite 20 km loppuaika
1. Jarmo Rissanen KuSo 0:25:56,9
2. Jarkko Niemi Chebici-Isku 0:26:21,1
3. Kreu Maisniemi CCH 0:26:22,1
4. Mikko Kejo CCPicaro 0:26:33,6
5. Jan Elmgren CCH 0:26:35,3
6. Sami Mattila TVC 0:26:36,8
7. Timo Häkkinen KCT 0:26:50,7
8. Jussi Nummikko TWD 0:26:50,7
9. Jori-Pekka Kuuranne UP/Pro-Giant 0:27:12,8
10. Antero Salvanto CCT 0:27:23,8
11. Henri Järvinen V8/ContiTeam 0:27:30,2
12. Tuomas Lensu KCT 0:27:41,7
13. Tony Stoor NCK 0:27:43,2
14. Antti-Ville Korhonen PeNo 0:27:43,8
15. Tomi Huhtamäki TVC 0:27:54,0
16. Kari Holma Chebici-Isku 0:28:13,0
17. Jussi Eskelinen Checibi-Isku 0:28:15,7
18. Jari Nieminen Chebici-Isku 0:28:16,4
19. Jouni Väinölä UP/Pro-Giant 0:28:26,8
20. Jesse Virtanen TuUL 0:28:55,9
21. Antti Träskelin Chebici-Isku 0:29:21,6
22. Pasi Pyykönen P-Union 0:29:29,0
23. Roope Nurmi VCR 0:29:32,4
24. Joonas Haapala Chebici-Isku 0:29:35,4
25. Juho Lahti CCH 0:29:55,4
26. Mika Vilen CCT 0:29:57,7
27. Tapio Viinikka HlTarmo 0:30:07,5
28. Pertti-Tapio Mäkelä P-68 0:35:33,3
29. Aki Lappalainen HyPy DNS
30. Juhan Hietala CCT DNS
31. Juho Pitkänen KuoPys DNS
32. Matti Manninen Chebici-Isku DNS