Klass: D60 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 35,7 km/tim.

Deltagare: 3 anmälda, 3 startande, 3 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

2

SWE19450705

EURÉN Ninni

Sverige

00:50:23,9

00:00:00,0

2

3

SWE19511008

LINDMARK Ingrid

Sverige

00:51:42,9

00:01:19,0

3

1

NOR19500802

SIMONSEN Hallgjerd

Norge

00:56:50,3

00:06:26,4

Klass: H75 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 37,8 km/tim.

Deltagare: 3 anmälda, 3 startande, 3 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

47

SWE19370108

BODIN Anders

Sverige

00:47:37,8

00:00:00,0

2

48

SWE19350811

STHUWEBACK Sune

Sverige

00:48:16,9

00:00:39,1

3

49

SWE19351111

JERGEFALK Alf

Sverige

00:48:29,1

00:00:51,3

Klass: D30 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 39,3 km/tim.

Deltagare: 8 anmälda, 8 startande, 8 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

27

FIN19790529

PYNNÖNEN Riikka

Finland

00:45:45,4

00:00:00,0

2

26

SWE19750814

CLASSON Anna

Sverige

00:46:53,5

00:01:08,1

3

23

SWE19730219

GRADIN Susanne

Sverige

00:47:50,2

00:02:04,8

4

25

SWE19740410

CALÅS Charlotta

Fredrikshofs IF CK

00:48:41,9

00:02:56,5

5

22

FIN19780622

MIETTINEN Riina

Finland

00:49:10,8

00:03:25,4

6

24

NOR19740418

HOFF Line

Norge

00:50:08,2

00:04:22,8

7

21

SWE19750619

ÖSTFELDT Josefine

Sverige

00:50:22,7

00:04:37,3

8

20

SWE19800912

SANKAUSKAITE Simona

Fredrikshofs IF CK

00:55:25,6

00:09:40,2

Klass: D40 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 40,4 km/tim.

Deltagare: 9 anmälda, 9 startande, 8 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

19

SWE19680508

HERMANSSON Maria

Sverige

00:44:34,7

00:00:00,0

2

11

SWE19670821

SÖDERQVIST Lena

Motala AIF CK

00:44:45,4

00:00:10,7

3

14

NOR19680126

RISE ODDAN Nina

Norge

00:44:52,3

00:00:17,6

4

16

NOR19660802

LÖYNING Lillian

Norge

00:45:18,5

00:00:43,8

5

17

SWE19670825

BERNSTRÖM Lena

Sverige

00:47:53,4

00:03:18,7

6

13

NOR19660201

JÖRGENSEN KROKDAL Heidi Iren

Norge

00:48:27,9

00:03:53,2

7

10

NOR19630428

BAKKAN Berit Hanne

Rana SK

00:49:47,5

00:05:12,8

8

15

SWE19691208

WIKLUND Gunilla

Sverige

00:50:20,2

00:05:45,5

18

FIN19690112

PALM Anne

Finland

DNF

Klass: D50 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 38,1 km/tim.

Deltagare: 6 anmälda, 6 startande, 6 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

5

NOR19621104

HAUGSBÖ Hild Astrid

Norge

00:47:15,0

00:00:00,0

2

4

SWE19621203

MCPHEAT Fiona

Sverige

00:47:56,6

00:00:41,6

3

6

SWE19611111

JEGENSTAM Lotta

Sverige

00:48:16,0

00:01:01,0

4

8

SWE19590314

ANUND Kristina

Sverige

00:48:28,2

00:01:13,2

5

9

NOR19600123

NILSEN Marion

Norge

00:50:24,5

00:03:09,5

6

7

NOR19600817

LOCK NILSEN Hanne

Norge

00:51:27,2

00:04:12,2

Klass: H30 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 46,2 km/tim.

Deltagare: 14 anmälda, 11 startande, 11 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

241

SWE19771130

WIESELBLAD Tom

Sverige

00:38:56,9

00:00:00,0

2

236

SWE19760417

SCOTT David

CK Norrtälje

00:39:57,6

00:01:00,7

3

249

NOR19771127

ELLINGSEN Jone

Norge

00:40:02,5

00:01:05,6

4

245

SWE19770225

WAJKERT Per

Sverige

00:40:45,3

00:01:48,4

5

237

SWE19780619

ÅHLIN Jan

Alnö Race Team Föreningen

00:41:29,2

00:02:32,3

6

247

SWE19800623

ERIKSSON Peter

Sverige

00:41:54,0

00:02:57,1

7

242

SWE19731124

OLSSON Robert

Sverige

00:42:12,8

00:03:15,9

8

235

NOR19750709

SMITH Fredrik

Sportklubb RYE

00:42:33,1

00:03:36,2

9

238

NOR19780131

ELLEFSEN Petter

Sportklubb RYE

00:43:58,7

00:05:01,8

10

248

FIN19750101

SJÖBLOM Johan

Finland

00:46:07,0

00:07:10,1

11

243

SWE19800609

WENNBERG Johan

Sverige

00:46:14,9

00:07:18,0

239

SWE19751102

LINDBLOM Mattias

Sandvikens CK

DNS

240

NOR19730619

TRONVOLD Jörn Ivar

Follo SK

DNS

244

FIN19761014

LINDQVIST Marcus

Finland

DNS

Klass: H40 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 45,1 km/tim.

Deltagare: 19 anmälda, 16 startande, 16 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

209

NOR19690226

ERIKSEN Leif Tore

Norge

00:39:55,8

00:00:00,0

2

205

FIN19701219

AHLROOS Pasi

Finland

00:40:14,4

00:00:18,6

3

204

SWE19711027

SARSGARD Michael

CK Parr

00:40:17,7

00:00:21,9

4

211

NOR19720822

HANSEN Yngvar Alexander

Norge

00:40:53,7

00:00:57,9

5

210

SWE19680304

SKOG Magnus

Sverige

00:41:07,8

00:01:12,0

6

196

NOR19690414

SUNDET Roger

CK Victoria

00:41:14,4

00:01:18,6

7

207

NOR19690516

KAARBÖE Oddvar Martin

Norge

00:42:03,3

00:02:07,5

8

194

SWE19690205

BERGGREN Martin

Eskilstuna IK

00:42:16,5

00:02:20,7

9

208

SWE19690102

BERG Christer

Sverige

00:42:58,6

00:03:02,8

10

212

SWE19701205

FAGERLUND Niclas

Sverige

00:43:13,4

00:03:17,6

11

198

NOR19710725

MELBY Bernt Erik

Skårer SK

00:43:17,5

00:03:21,7

12

195

SWE19680612

HERNSTRÖM Tomas

Vallentuna CK

00:43:20,0

00:03:24,2

13

206

SWE19680404

KARLSSON Björn

Sverige

00:43:47,2

00:03:51,4

14

191

NOR19690509

ERLAND Bernt

Stavanger SK

00:44:26,7

00:04:30,9

15

203

SWE19681230

BERNÅS Johan

Fredrikshofs IF CK

00:45:24,6

00:05:28,8

16

202

SWE19670226

SJÖBERG Bazze

Sandvikens CK

00:45:51,9

00:05:56,1

192

SWE19670712

LANDBLOM Jörgen

Sandvikens CK

DNS

199

SWE19681226

HEDLUND Mats

Brudpiga RK

DNS

201

NOR19720704

SIMONSEN Björn Andre

Torshov SK

DNS

Klass: H50 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 43,8 km/tim.

Deltagare: 16 anmälda, 12 startande, 12 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

143

NOR19620326

GILBERG John Rune

Norge

00:41:08,5

00:00:00,0

2

148

NOR19600510

MAEHLUM Jarle Vidar

Norge

00:41:43,1

00:00:34,6

3

138

SWE19620827

PÅLSSON Magnus

Sverige

00:42:15,4

00:01:06,9

4

146

SWE19610408

COLLANDER Martin

Sverige

00:42:21,9

00:01:13,4

5

131

SWE19590918

FLOGNFELDT Thommy

Skoghalls CK-Hammarö

00:42:26,8

00:01:18,3

6

145

SWE19620612

KUHL Stefan

Föreningen Cykloteket RT

00:42:32,2

00:01:23,7

7

139

NOR19581226

HATLING Frank Willy

Norge

00:42:34,4

00:01:25,9

8

136

NOR19610511

FREDBORG Andreas

Asker CK

00:44:28,0

00:03:19,5

9

140

SWE19580612

KARLSSON Lars-Erik

Sverige

00:44:48,9

00:03:40,4

10

133

NOR19610608

HELGESTAD Tor Arne

Skårer SK

00:45:10,4

00:04:01,9

11

141

FIN19591210

PRIHA Matti

Finland

00:45:53,4

00:04:44,9

12

134

SWE19580821

JOHNSSON Håkan

Sigtuna Märsta Arlanda CK

00:46:32,9

00:05:24,4

132

NOR19620713

LURVIK Lars

TVK

DNS

135

DEN19600331

CHRISTIANSEN Claus

CC Hilleröd

DNS

144

SWE19581106

LENTZ Christian

Sverige

DNS

147

NOR19580616

BJÖRK Terje

Norge

DNS

Klass: H55 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 43,9 km/tim.

Deltagare: 17 anmälda, 17 startande, 17 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

108

SWE19560525

TROELL Torbjörn

CK ECI Champion

00:41:02,6

00:00:00,0

2

119

SWE19540904

PIETILÄ Tom

Sverige

00:41:15,0

00:00:12,4

3

118

NOR19540613

SÖNJU Jan-Erik

Norge

00:41:37,1

00:00:34,5

4

116

SWE19570825

BECKEMAN Per

Sverige

00:42:11,1

00:01:08,5

5

111

NOR19540618

LORENTSEN Öystein

Norge

00:42:34,1

00:01:31,5

6

112

SWE19570716

SALÉN Anders

Sverige

00:42:56,6

00:01:54,0

7

109

NOR19540120

SOLHEIM Jan Birger

Norge

00:43:47,5

00:02:44,9

8

104

SWE19570505

BERGHOLM Hans

Gottne IF

00:44:01,3

00:02:58,7

9

113

NOR19561117

AADLAND Frank

Norge

00:44:23,0

00:03:20,4

10

117

FIN19531216

KILAPPA Ilkka

Finland

00:44:31,0

00:03:28,4

11

110

SWE19561204

BERGSTRÖM Krister

Sverige

00:44:34,0

00:03:31,4

12

114

SWE19530826

SÖDERQUIST Sören

Sverige

00:44:47,5

00:03:44,9

13

115

FIN19560726

HARTIKKA Pekka

Finland

00:44:51,3

00:03:48,7

14

107

SWE19560910

VISBY Christian

CK Fix

00:45:14,1

00:04:11,5

15

103

NOR19530822

KJÖRSTAD Helge

Horten OCK

00:45:48,4

00:04:45,8

16

105

NOR19570917

JÖRGENSEN Tom

Skårer SK

00:46:22,5

00:05:19,9

17

106

SWE19561010

ANUND Roger

Mjölby CK

00:47:05,7

00:06:03,1

Klass: H60 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 43,8 km/tim.

Deltagare: 13 anmälda, 13 startande, 13 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

91

SWE19480312

KARLSSON Jan

Sverige

00:41:04,2

00:00:00,0

2

89

SWE19521008

RUNCRANTZ Tommy

Sverige

00:42:47,8

00:01:43,6

3

95

NOR19480216

IVERSLIEN Gunnar

Norge

00:43:33,2

00:02:29,0

4

90

NOR19500612

SIMONSEN Tor Arne

Norge

00:43:35,2

00:02:31,0

5

94

FIN19520727

AALTONEN Tapani

Finland

00:44:44,1

00:03:39,9

6

96

SWE19491123

JOHANSSON Sonny

Sverige

00:45:21,2

00:04:17,0

7

92

FIN19481210

TANTTU Matti

Finland

00:45:30,5

00:04:26,3

8

93

SWE19501026

TÖYRÄ Göran

Sverige

00:46:03,8

00:04:59,6

9

88

SWE19491221

ERIKSSON Roland

Team Norrbotten CK

00:46:11,1

00:05:06,9

10

85

NOR19511222

CHRISTIANSEN Aage

CK Nittedal

00:46:34,6

00:05:30,4

11

86

SWE19521128

LITTKE Jan

Sigtuna Märsta Arlanda CK

00:46:51,5

00:05:47,3

12

84

NOR19510409

HOEL Elling

Skårer SK

00:47:39,2

00:06:35,0

13

87

NOR19501110

JENSEN Magne Astor

Horten OCK

00:47:54,7

00:06:50,5

Klass: H65 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 40,7 km/tim.

Deltagare: 9 anmälda, 9 startande, 9 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

76

NOR19451212

FJELLBERG Gunnar

Norge

00:44:12,9

00:00:00,0

2

75

SWE19460824

SVENSSON Bernt

Sverige

00:44:36,6

00:00:23,7

3

74

SWE19450711

ANDERSSON Torsten

Sverige

00:45:04,4

00:00:51,5

4

71

SWE19450313

NORDIN Lars

Sverige

00:46:18,3

00:02:05,4

5

68

DEN19431101

BRÖDUM Bjarne

Cykling Nord Fyn

00:46:50,2

00:02:37,3

6

72

FIN19450220

KUHA Keijo

Finland

00:47:19,5

00:03:06,6

7

73

NOR19440116

GIKLING Eivind

Norge

00:48:25,6

00:04:12,7

8

69

SWE19440125

SJÖBERG Johnny

Sandvikens CK

00:49:07,6

00:04:54,7

9

70

FIN19470228

STENSTRÖM Ulf

Finland

00:49:50,3

00:05:37,4

Klass: H70 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 38,0 km/tim.

Deltagare: 7 anmälda, 7 startande, 7 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

59

SWE19381014

BERGMAN Per

Sverige

00:47:21,0

00:00:00,0

2

61

SWE19410813

OLSSON Trond

Sverige

00:47:35,2

00:00:14,2

3

60

NOR19380709

KVERNERUD Harald

Norge

00:47:41,0

00:00:20,0

4

58

SWE19420208

JONSON Åke

Sverige

00:47:53,4

00:00:32,4

5

56

NOR19400730

WESTBY Ivar

Norge

00:47:55,2

00:00:34,2

6

55

SWE19421226

POLLAK Tommy

Fredrikshofs IF CK

00:48:17,8

00:00:56,8

7

57

NOR19390614

STOKKE Tor

Norge

00:52:30,8

00:05:09,8

Klass: H45 - 30,00

Disciplin: Individuell start

Info: Distans: 30 km, Snitthast: 44,8 km/tim.

Deltagare: 19 anmälda, 19 startande, 19 fullföljande

Plac

Stnr

UCI-kod

Namn

Organisation

Tid

Diff.

1

175

NOR19640319

STRAND Hugo Andre

Norge

00:40:10,8

00:00:00,0

2

164

NOR19640319

VALVATNE Ronald

Fusa SK

00:40:18,1

00:00:07,3

3

177

SWE19650807

DE JAGER Torbjörn

Sverige

00:40:26,4

00:00:15,6

4

166

NOR19670915

NESENGMO Björn Einar

Norge

00:40:32,6

00:00:21,8

5

176

SWE19650517

STENGÅRD Stefan

Sverige

00:40:52,8

00:00:42,0

6

162

SWE19660815

SARENMARK Jan

Brudpiga RK

00:41:10,3

00:00:59,5

7

172

NOR19640602

FORDAL Terje Vidar

Norge

00:41:18,4

00:01:07,6

8

165

SWE19641120

OLSSON Anders

CK Cykelcity.se

00:41:19,7

00:01:08,9

9

170

FIN19630331

PAJANNE Kari

Finland

00:41:27,5

00:01:16,7

10

171

SWE19650615

PERSSON Lars

Sverige

00:41:29,9

00:01:19,1

11

169

NOR19661222

VALEN Frode

Norge

00:41:32,1

00:01:21,3

12

168

SWE19661213

NILSSON Thomas

Sverige

00:41:50,0

00:01:39,2

13

174

SWE19670629

LINDSKOG Stefan

Sverige

00:42:33,0

00:02:22,2

14

173

FIN19630913

KUKKONEN Jouni

Finland

00:43:09,5

00:02:58,7

15

160

NOR19670404

BERRE Helmer Kristoffer

Stavanger SK

00:43:17,8

00:03:07,0

16

161

SWE19631116

PETERSSON Håkan

CK Cykelcity.se

00:43:23,0

00:03:12,2

17

159

SWE19630701

HÖGBERG Roland

Sandvikens CK

00:44:19,7

00:04:08,9

18

167

FIN19640522

VANNINEN Jari

Finland

00:44:52,1

00:04:41,3

19

163

SWE19651003

SMITT Jakob

Vallentuna CK

00:45:17,8

00:05:07,0