OPP:n 17. Kesäkonttiset 17.5.2012 Rovaniemellä Lyhyt pyörätiereitti:
 
T2008 04 km:
1 Laura Juotasniemi 2.02
2 Patricia Dutka 2.04
3 Sara Luukkonen 2.08
4 Siiri Manninen 2.23
5 Gemma Väinämö 2.45
6 Cecilia Willig 2.46
7 Rosmariini Ojala 3.04
8 Emilia Herranen 3.13
9 Ida Lehtoranta 4.29.
 
 
P2008 04 km:
1 Joel Tapio 1.25
2 Pekko Peteri 1.28
3 Valtti Haapakangas 1.35
4 Elmeri Mäki-Runsas 1.40
5 Benjamin Brännare 1.51
6 Antti  Yli-Suvanto 2.06
7 Leevi Tunturila 2.07
8 Oskari Lappalainen 2.09
9 Lasse Satokangas 2.21
10 Vilho Nahkiaisoja 2.43
11 Niilo Höynälänmaa 2.50
12 Nooa Timonen 3.23
13 Juho Lahdenkauppi 3.23
14 Nooa Halme 4.11
15 Niila Haapakangas 5.28
 
 
T2007: 04 km:
1 Aada Virta 1.19
2 Helmi Kunnari 1.33
3 Sara Lappalainen 1.37
4 Aino Tunturila 1.49
5 Sonja Isometsä 2.11
6 Unna Pallari 2.56.
 
 
P2007 04 km:
1 Vili Pernu 1.15
2 Aukusti Lindgren 1.20
3 Paavo Höynälänmaa 1.21
4 Konsta Kilpamäki 1.22
5 Veikko Hannula 1.45
6 Ukko Illikainen 1.47
7 Sammeli Keskitalo 1.52
8 Nuutti Timonen 1.53
9 Joel Herranen 2.20
 
 
T2006 08 km:
1 Nanna Halme
 
 
P2006 08 km:
1 Juho Salmela
2 Viljami Brännare
3 Veikka Mäki-Runsas
4 Iiro Saraniemi
5 Nooa Lehto
6 Jyri Pernu
7 Sakari Keskitalo
8 Pietu Salo
9 Kaapo Sivén
 
 
T2005 1 km: Maastoreitti:
1 Viivi Raudasoja 4.18
2 Emma Välimaa 4.36
3 Anni Tapio 5.00
4 Siiri Malinen 5.11
5 Lotta Juotasniemi 6.09.
 
 
P2005 1 km:
1 Ahti Yrjänheikki 4.06
2 Joel Kunnari 4.19
3 Matias Pyhäjärvi 4.49
 
 
T2004 2 km:
1 Metsämaria Ojala 7.54
2 Ada Lehto 8.03
3 Seliina Manninen 8.17
4 Inka Suokanerva 8.19
5 Enni Kasvi 8.43
6 Veera Alaraudanjoki 13.22
 
 
P2004 2 km:
1 Sampo Mäkinen 7.02
2 Joel Salmela 8.14
3 Valtteri Raudasoja 8.47
4 Anton Lindgren 9.22
5 Max Hamari 9.47
 
 
T2003 2 km:
1 Lotta Brännare 7.47
2 Essi Martikainen 8.16
3 Krista Sarajärvi 9.10
 
 
P2003 2 km:
1 Iiro Rinne 6.32
2 Eero Yrjänheikki 7.19
3 Tuukka Tunturila 7.42
 
 
T2002 3 km:
1 Lumimaaria Ojala 9.28
2 Nea Kasvi 10.44
 
 
P2002 3 km:
1 Hugo Rinne 9.02
2 Eemil Lehto 9.50
3 Atte Suokanerva 10.11
4 Otto Malinen 10.37
 
 
P2001 3 km:
1 Niko Heikkilä 8.40
2 Matti Teppo 9.13
 
 
P2000 4 km:
1 Turo Torvinen 11.21
2 Joonas Säärelä 13.01
 
 
P1999 4 km:
1 Aapo Hytinkoski 14.15
 
 
Jokamiesluokka 7 km:
1 Pekka Välimaa 16.37
2 Eemeli Välimaa 19.20