ALVAJÄRVEN  YMPÄRIAJO  28.7.2012  (Kilpailu nro 62) Tulokset
N-10   5 km  KULTAINEN KAMPI Aika
1. Itäpää Milana Tampereen Pyörä-Pojat 10,14
2. Itäpää Milja Tampereen Pyörä-Pojat 10,57
3. Paukku Tiisa Alvajärven Ryhti 11,52
M-10   5 km  KULTAINEN KAMPI Aika
1. Pihkoluoma Valtteri Rauman Seudun Pyöräilijät 11,11
N-12   5 km  KULTAINEN KAMPI  Aika
1. Paukku Sara Alvajärven Ryhti 11,05
M-12   5 km  KULTAINEN KAMPI  Aika
1. Heikkilä Niko Ounaksen Pyöräpojat 9,16
2. Ollikainen Linus CC Picaro 9,22
3. Marjoniemi Kalle Pyörä-Rinki 9,36
4. Terävä Olli Jyväskylän Pyöräilyseura 10,24
ELITE   120 km Aika
1. Kangaskokko Juha CC Picaro 3.00,59
2. Pesola Timo Kälviän Tarmo 3.00.59
3. Göös Marko Kälviän Tarmo 3.00,59
4. Kejo Mikko CC Picaro 3.01,50
5. Hautamäki Pasi Kälviän Tarmo 3.12,49
6. Vainionpää Oskari Kauhajoen Karhu 3.12,49
7. Tähti Toni CC Picaro 3.12,54
KILPA   120 km  Aika
1. Koski Lauri Kälviän Tarmo 3.12,47
2. Pikkarainen Timo Gamlakarleby Idrottsförening 3.12,49
3. Klemola Toni Gamlakarleby Idrottsförening 3.12,49
4. Salo Jussi Kälviän Tarmo 3.12,49
5. Mikkonen Jukka Vantaan Pyöräilijät 3.12,49
6. Kähkölä Pekka Oulu Triathlon & Cycling 3.12,49
7. Hartikka Pekka Oulu Triathlon & Cycling 3.12,49
8. Pesonen Petri Cyclos Kuusamo 3.12,49
9. Kurten Kainberg Sebastian Gamlakarleby Idrottsförening 3.12,49
10. Putonen Jyrki Oulu Triathlon & Cycling 3.12,49
11. Tiitinen Jukka Pyöräilyseura Zeus 3.12,49
12. Ovaska Kimmo Oulu Triathlon & Cycling 3.17.13
13. Malviniemi Arttu Gamlakarleby Idrottsförening 3.26,48
M-35   120 km  Aika
1. Penttilä Vesa Sukevan Kisa 3.00,38
2. Ollikainen Jouni CC Picaro 3.00,49
3. Räty Antti Oulu Triathlon & Cycling 3.00,59
4. Vainionpää Arto Kauhajoen Karhu 3.12,47
5. Sippola Kent Paksukumi Team 3.12,47
6. Ruostetsaari Timo Pyörä-Rinki 3.12,49
7. Määttä Marko Oulu Triathlon & Cycling 3.12,49
8. Mustonen Esa Cyclos Kuusamo 3.12,49
9. Kolppanen Kenneth Kälviän Tarmo 3.12,54
10. Leppänen Toni CC Picaro 3.27,12
11. Helin Kari Alvajärven Ryhti 3.27,12
N-14   20 km  KULTAINEN KAMPI  Aika
1. Halme Lydia Oulu Triathlon & Cycling 39,52
N-16   20 km  KULTAINEN KAMPI  Aika
1. Rinne Tiina Kauhajoen Karhu 35,07
2. Niemi Roosa Kälviän Tarmo 37,18
M-14   20 km  KULTAINEN KAMPI  Aika
1. Terävä Simo Jyväskylän Pyöräilyseura 32,31
2. Tunkkari Ilmari Gamlakarleby Idrottsförening 34,41
3. Laitala Miika Pyörä-Rinki 36,16
4. Marjoniemi Ville Pyörä-Rinki 37,56
NAISET   60 km  Aika
1. Paavola Miimu Tampereen Pyörä-Pojat 1.48,16
2. Vainionpää Laura Kauhajoen Karhu 1.48,19
3. Klemola Maria Gamlakarleby Idrottsförening 1.55,19
4. Paukku Emmi Alvajärven Ryhti 1.55,27
M-45   60 km  Aika
1. Puustinen Jukka Paksukumi Team 1.37,39
2. Romppanen Martti Pellossalon Nousu 1.37,39
3. Pihkoluoma Mika Rauman Seudun Pyöräilijät 1.37.39
4. Mörö Pertti Tampereen Pyörä-Union 1.49.25
M-55   60 km 
1. Hautamäki Samuli Kälviän Tarmo 1.48,16
M-16   60 km  KULTAINEN KAMPI   Aika
1. Tunkkari Antto Gamlakarleby Idrottsförening 1.48,14
2. Halme Leevi Oulun Triathlon & Cycling 1.48,16