Mynämäki 3.6.2012
41 Mynämäen Tempoajot
N - 10, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Milana Itäpää P-P 0:22:44
2. Milja Itäpää P-P 0:27:37
M - 12, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Tuomas Kuusikoski P-P 0:20:18
2. Mikael Mäkinen TVC 0:23:05
3. Lasse Hietaoja PoTa 0:23:12
N - 14, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Pauliina Ojanen P-P 0:20:27
M - 14, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Casper Holmen P-P 0:17:53
2. Juho Kuusikoski P-P 0:18:50
3. Tomi Santasalo PoTa 0:19:32
4. Jimi Lång P-P 0:21:25
5. Joel Stenman TVC 0:23:32
N - 16, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Pauliina Niemelä SPP-56 0:17:57
M - 16, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Aleksi Parttimaa TuUL 0:14:56
2. Waltteri Lepistö PoTa 0:15:09
3. Markus Vuorela PoTa 0:15:53
4. Lassi Juhanoja TuUL 0:15:55
5. Erik Relanto TuUL 0:16:07
6. Juho Keskinen PoTa 0:16:53
M - 80, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Henrik Anthoni SV 0:30:25
M - 75, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Bror Westerberg Zeus 0:20:08
2. Raimo Simola P-68 0:20:35
3. Sauli Uusi-Kokko KaKa 0:22:15
M - 70, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Kalevi Varhensalo PoPyKa 0:20:32
2. Aulis Enlund P-68 0:27:45
N - 40, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Kirsi Lehmuskanta Team Propike-Giant 1:03:00
N - Elite, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Riina Miettinen Team Propike-Giant 0:47:45
2. Terhi Salmenoja KoiI 0:49:27
3. Heini Salovaara AHH Cycling Team 0:49:43
4. Aino Laurio Nishiki Racing Women 0:49:53
5. Maria Ahala TuUL 0:50:08
M - 18, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Markus Myllymäki CCH 0:45:59
2. Juho Heikonen TVC 0:48:26
3. Mika Laine MynTo 0:57:25
M - 65, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Timo Hirvonen Zeus 0:46:18
2. Eero Fält TVC 0:46:26
3. Markku Koskihaka SäkY 0:47:20
4. Veijo Kari PoTa 0:51:58
5. Markku Tulkki SäkY 0:57:20
6. Taisto Candolin PoPyKa 0:59:20
7. Klaus Vuorinen PiKe 1:07:05
M - 60, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Matti Tanttu CCH 0:44:48
2. Tapani Aaltonen HelTri 0:45:11
3. Pentti Salminen CC Tailwind 0:45:56
4. Harri Martinpelto SV 0:47:04
5. Jorma Vuorinen SäkY 0:48:02
6. Eino Lipponen P-68 0:51:17
7. Jussi Voima TVC 0:53:36
M - 50, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Ilkka Kilappa Cycle Center Team 0:43:25
2. Jyrki Lepistö PoTa 0:43:33
3. Stig-Erik Vikars Kraft 0:44:50
4. Bertil Niemi LUP-82 0:44:54
5. Rauni Eklund HlTarmo 0:45:22
6. Kari Keinänen CCH 0:45:37
7. Pertti Mörö P-Union 0:45:38
8. Jarkko Saarinen TVC 0:49:20
9. Harri Hautala LUP-82 0:50:25
10. Hannu Vaissalo TVC 0:50:52
M - 40, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Kari Pajanne IK-32 0:42:21
2. Raimo Taavitsainen CCH 0:42:56
Hannu Liekola KoPy 0:42:56
4. Janne Elkala CC Tailwind 0:43:32
5. Mika Pihkoluoma RSP 0:43:58
6. Teemu Jaakkola TVC 0:44:09
7. Jari-Pekka Huippula P-Union 0:44:32
8. Jaakko Myllymäki CCH 0:44:35
9. Jari Valkama HlTarmo 0:44:42
10. Jari Kainulainen CCH 0:44:56
11. Veli-Sakari Sihvo TVC 0:47:59
12. Simone Lega TVC 0:49:08
13. Pasi Orrensalo HePo 0:53:48
14. Petri Hankiola CCH 0:56:06
M - Elite, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Aki Turunen CCH 0:38:50
2. Jan Elmgren CCH 0:40:25
3. Mikael Myllymäki Cycle Center Team 0:40:35
4. Jori-Pekka Kuuranne Team Propike-Giant 0:40:45
5. Jussi Nummikko CC Tailwind 0:40:50
6. Sami Mattila TVC 0:41:09
7. Juhani Tammisto CCH 0:42:48
8. Tony Stoor NCC 0:43:15
9. Samu Ilonen TVC 0:43:21
10. Aki Sund RSP 0:43:26
11. Lauri Seppä TuUL 0:43:40
12. Antti Lehikoinen VP 0:43:41
13. Jouko Mäkelä Team Continental 0:44:25
14. Antti Träskelin Cebici-Isku 0:44:40
15. Sami Kilpeläinen TVC 0:45:16
16. Joonas Haapala Cebici-Isku 0:45:52