Juniorien 4-päivänajo 7 - 10.6.2012.
Osakilpailujen pisteet 20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-1………..
KK - lopputuloksista tulevat pisteet: 40-34-30-26-22-20-18-16-14-12-10-8-6-4-2-2-2-2…
Helsinki Mätäkivi Keimolan Porvoon YHTEISTULOKSET
Prologi Kriterium maantieajo Maantieajo Yhteis    KK
No. 1 km kierros 2.9 km kierros 4.7 km FINAALI km Pisteet
Nimi seura sija pisteet sija Pisteet sija Pisteet sija Pisteet paras sija Sija Pisteet
M-10 1 km 2 kierros 1 kierros 5 km 15 km YHTEISTULOS
51 Aabel Lehtoranta OPP 1 20 1 20 1 20 1 20 1 80 40
52 Jonni-Michael Niemi TY 2 17 2 17 DNS 2 17 2 51
53 Tomas-Casimir Niemi TY 4 13 3 15 DNS 3 15 3 43
Waldemar Aintila IK-32 3 15 4 15
Jesper Lindgren SV 4 13
N12 1 km 2 kierros 1 kierros 10 km 20 km YHTEISTULOS
61 Venla Hirvenoja CCH 1 20 1 20 1 20 1 20 1 80 40
M-12 1 km 4 kierrosta 2 kierrosta 10 km 30 km YHTEISTULOS
74 Sampo Lahti Kä-Ta 1 20 1 20 5 11 1 20 1 71 40
77 Tuomas Kuusikoski TP-P 4 13 2 17 4 13 2 17 2 60 34
75 Eemil Lehtoranta OPP 3 15 3 15 1 20 DNS 3 50
72 Linus Ollikainen Picaro 2 17 3 15 4 32
76 Joakim Nordström Akilles 2 17 DNF 1 DNS DNS 5 18
71 Valtteri Wallenius CCH DNS DNS 3 15 DNS 6 15
79 Konsta Oksman TP-P 4 13 7 13
Akseli Sjöberg Akilles 5 11 8 11
N14 1 km 4 kierrosta 2 kierrosta 15 km 37 km YHTEISTULOS
87 Viivi Puskala CCH 4 13 1 20 1 20 1 20 1 73 40
88 Vilhelmiina Suvisaari Akilles 5 11 3 15 2 17 2 17 2 60 34
41 Emma Lahti Kä-Ta 3 15 2 17 3 15 4 13 3 60 30
90 Anni Alanko SV 1 20 5 11 DNS 3 15 4 46
89 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 2 17 4 13 4 13 DNF 5 44
91 Pauliina Ojanen TP-P 6 10 DNS DNS 6 10
86 Petra Rautiainen CCH DNS DNS DNS
M-14 1 km 6 kierrosta 3 kierrosta 15 km 47 km YHTEISTULOS
2 Jonne Itkonen CCH 2 17 1 20 2 17 2 17 1 71 40
8 Juho Kuusikoski TP-P 3 15 2 17 1 20 3 15 2 67 34
7 Jimi Lång TP-P 1 20 3 15 4 13 5 11 3 59 30
6 Tomi Santasalo Po-Ta 6 10 4 13 7 9 4 13 4 45 26
1 Nuutti Antikainen CCH 5 11 7 9 5 11 8 8 5 39 22
3 Sakari Lukkari KorsKa 8 8 5 11 6 10 6 10 6 39 20
13 Aku Keloneva OTC DNS DNS 3 15 1 20 7 35
5 Juho Kantola KorsKa 9 7 6 10 8 8 7 9 8 34 18
9 Casper Holmen TP-P 4 13 DNS DNS DNS 9 13
Luukas Methuen CCH 7 9 DNS DNS DNS 10 9
N16 1 km 6 kierrosta 3 kierrosta 30 km 62 km YHTEISTULOS  
24 Pauliina Niemelä SPP-56 2 17 2 17 2 17 1 20 1 71 40
22 Anna Lahti Kä-Ta 1 20 1 20 1 20 DNS 2 60
23 Petra Nurmi Akilles 3 15 3 15 3 15 3 15 3 60 34
21 Tiina Rinne Ka-Ka DNS 4 13 2 17 4 30
Celilia Aintila IK-32 4 13 DNS 5 13
M-16 1 km 8 kierrosta 5 kierrosta 40 km 92 km YHTEISTULOS
361 Ville Hirvenoja CCH 5 11 2 17 2 17 9 7 1 52 40
362 Michael Aarnio CCH 3 15 3 15 3 15 10 6 2 51 34
364 Jonas Nordström Akilles 2 17 1 20 DNS 4 13 3 50
365 Aleksi Parttimaa TuUL 1 20 DNS DNS 2 17 4 37
Erik Relanto TuUL 4 13 DNS 5 11 5 24
363 Sasu Halme KorsKa DNS 1 20 DNS 6 20
Niklas Henttala Akilles DNS 1 20 7 20
Aleksi Hänninen Akilles DNS 3 15 8 15
Waltteri Lepistö Po-Ta DNS 6 10 9 10
Arttu Suvisaari Akilles DNS 7 9 10 9
Lassi Juhanoja DNS 8 8 11 8