Stage 3: road
M14 15 KM
1 25 Aku Keloneva OTC 1:09:14
2 24 Artem Melnikov  Pilgrims/RUS 1:12:10
3 23 Jussi Riekkola OPP 1:15:19
M16 38 KM
1 26 Severi Huhtala OPP 1:09:13
2 28 Jussi Pesonen Cyclos 1:09:21
27 Leevi Halme OTC dns
W16 38 KM
1 29 Minttu Ojala OPP 1:20:13
2 30 Anna  Lipina  Pilgrims/RUS 1:22:16
W40 38 KM
1 33 Synnøve Solbakk Sirma IL/NOR 1:12:10
2 32 Kaisa Ojala OPP 1:20:59
31 Irene Väyrynen OPP DNS
M60 38 KM
1 35 Tuomo Pelttari OTC 1:09:34
2 34 Taisto Tuomivaara OPP 1:12:10
3 36 Anatoli Maslov  Nikel/RUS 1:13:52
W12 10km
1 10 Jenni Karvonen OTC 0:22:25
2 9 Karoliina Ojala OPP 0:23:46
M12 10km
1 14 Simeon Manninen OPP 0:18:21
2 15 Niko Heikkilä OPP 0:20:05
3 13 Turo Torvinen OPP 0:21:05
4 17 Lassi Riekkola OPP 0:21:59
5 11 Tuomas Mustonen Cyclos 0:22:01
6 16 Lauri Vasama OTC 0:23:28
12 Eemil Lehtoranta OPP DNS
W14 15km
1 20 Neea Huikuri OPP 0:33:36
2 19 Iina Väyrynen OPP 0:33:36
3 18 Riika Tuomi Cyclos 0:33:36
4 21 Lyydia Halme OTC 0:33:36
5 22 Ekaterina Kazakova  Pilgrims/RUS 0:36:52
M10 10 KM
1 6 Aabel Lehtoranta OPP 0:20:17
2 7 Hugo Rinne OPP 0:21:55
8 Iiro Rinne OPP dns
Women 76 KM
1 38 Outi Jussila PKK 2:00:28
2 41 Suvi Lavonen OTC 2:13:27
3 42 Rosa Törmänen AHH 2:19:19
4 37 Anna Neustroeva  Kovdor/RUS 2:23:38
5 39 Riinamaria Hongisto Focus Ladies 2:26:31
6 40 Olga  Lipina  Pilgrims/RUS 3:04:21
99 Beneticte Miklavzin Sirma IL/NOR dns
M18 76 KM
1 47 Arno Hämäläinen OPP 1:59:59
2 45 Iiro Väyrynen OPP 2:00:59
3 44 Dmitry Zhiznenko  Pilgrims/RUS 2:13:24
43 Joonatan Anttila OPP dns
46 Aleksi Pahlanen GIF dnf
M50 76 KM
1 96 Tom Pietilä Gimonäs Cykelklubb/SWE 1:59:59
2 93 Pekka Hartikka OTC 1:59:59
3 98 Jarmo Ollanketo Kälviän Tarmo 1:59:59
4 97 Andrey Lobatchkov  Nordbike/RUS 2:10:21
5 91 Valery Chuprov  Monchegorsk/RUS 2:10:53
6 90 Veli-Matti Keloneva OTC 2:13:03
7 88 Nikolay Tabola  Monchegorsk/RUS 2:13:27
8 89 Alexander Kozhin Monchegorsk/RUS 2:24:07
9 92 Vesa Käkelä Cyclos 2:24:07
10 95 Keijo Hongisto OuTa 2:26:31
11 94 Olli Paasovaara Cyclos 2:54:09
Men 76 KM
1 55 Jussi Simula CC Picaro 1:54:34
2 49 Mikko Kejo CC Picaro 1:54:42
3 70 Juha Kangaskokko CC Picaro 1:54:45
4 62 Vesa Penttilä Sukevan Kisa 1:54:47
5 69 Marko Törmänen OTC 1:54:47
6 83 Antti Räty OTC 1:54:49
7 79 Jukka Puustinen PK-Team 1:59:54
8 50 Kent Sippola PK-Team 1:59:56
9 85 Esa Mustonen Cyclos 1:59:59
10 84 Per Torlev Ravna Sirma IL/NOR 1:59:59
11 56 Janez Miklavz Sirma IL/NOR 1:59:59
12 54 Marko Alatalo OTC 1:59:59
13 81 Lars Erlandsen Varanger Sportsklubb/NOR 1:59:59
14 65 Vasiliy Sorokin  Nordbike/RUS 1:59:59
15 67 Pekka Kähkölä OTC 1:59:59
16 72 Kyösti Soini OTC 1:59:59
17 63 Vladimir Stasiuk  Solnyshko/RUS 1:59:59
18 60 Per Nilsson Team Norrbotten Cykelklubb/SWE 2:04:02
19 66 Tino Tiilikainen OTC 2:04:03
20 51 Ville Juntunen Sukevan Kisa 2:05:29
21 74 Timo Karvonen OTC 2:05:35
22 82 Pavel Samodov  Polyarnye Zori/RUS 2:05:39
23 64 Denis Kondyrev  Monchegorsk/RUS 2:05:39
24 68 Pekka Huovinen Kälviän Tarmo 2:07:52
25 76 Markku Henriksson OuTa 2:09:37
26 48 Andrey Zakharov  Solnyshko/RUS 2:12:34
27 77 Marko Määttä OTC 2:13:24
28 73 Mikhail Smolkin Solnyshko/RUS 2:13:27
29 58 Andrey Nemtsov Solnyshko/RUS 2:23:37
30 53 Dmitry Minnebaev  Solnyshko/RUS 2:33:44
31 75 Taneli Kaakinen Cyclos 2:42:28
52 Kusti Kittilä OTC dns
57 Kimmo Ovaska OTC dnf
61 Antti-Ville Korhonen PeNo dnf
71 Samuli Ollanketo OuTa dns
80 Igor Straumanis  Kovdor/RUS dns
86 Markku Väyrynen OPP dns