BGP Stage 1: prologue 2,2km
M16
1 25 Aku Keloneva OTC 06:35,8
2 26 Severi Huhtala OPP 06:45,5
3 27 Leevi Halme OTC 06:49,3
4 28 Jussi Pesonen Cyclos 07:01,7
W16
1 29 Minttu Ojala OPP 08:45,5
2 30 Anna  Lipina  Pilgrims/R 09:29,6
W40
1 33 Synnøve Solbakk Sirma IL/N 08:35,3
2 32 Kaisa Ojala OPP 09:11,7
M60
1 34 Taisto Tuomivaara OPP 08:03,0
2 36 Anatoli Maslov  Nikel/RUS 08:40,5
3 35 Tuomo Pelttari OTC 08:47,2
WOMEN
1 38 Outi Jussila PKK 06:19,9
2 41 Suvi Lavonen OTC 07:09,3
3 37 Anna Neustroeva  Kovdor/RUS 07:21,1
4 42 Rosa Törmänen AHH 07:34,9
5 39 Riinamaria Hongisto Focus Ladi 08:51,3
6 40 Olga  Lipina  Pilgrims/R 09:35,4
M18
1 47 Arno Hämäläinen OPP 05:44,2
2 46 Aleksi Pahlanen GIF 06:11,7
3 45 Iiro Väyrynen OPP 06:15,7
4 44 Dmitry Zhiznenko  Pilgrims/R 06:50,3
MEN
1 69 Marko Törmänen OTC 05:18,3
2 61 Antti-Ville Korhonen PeNo 05:21,9
3 55 Jussi Simula CC Picaro 05:23,6
4 49 Mikko Kejo CC Picaro 05:25,0
5 66 Tino Tiilikainen OTC 05:27,8
6 52 Kusti Kittilä OTC 05:31,0
7 70 Juha Kangaskokko CC Picaro 05:36,0
8 79 Jukka Puustinen PK-Team 05:39,1
9 83 Antti Räty OTC 05:47,1
10 62 Vesa Penttilä Sukevan Ki 05:55,5
11 81 Lars Erlandsen Varanger S 05:55,6
12 68 Pekka Huovinen Kälviän Ta 05:57,0
13 67 Pekka Kähkölä OTC 05:59,5
14 84 Per Torlev Ravna Sirma IL/N 05:59,9
15 85 Esa Mustonen Cyclos 06:00,2
16 50 Kent Sippola PK-Team 06:01,8
17 72 Kyösti Soini OTC 06:04,4
18 63 Vladimir Stasiuk  Solnyshko/ 06:08,1
19 65 Vasiliy Sorokin  Nordbike/R 06:12,9
20 57 Kimmo Ovaska OTC 06:16,1
21 76 Markku Henriksson OuTa 06:17,3
22 48 Andrey Zakharov  Solnyshko/ 06:19,5
23 82 Pavel Samodov  Polyarnye  06:25,5
24 54 Marko Alatalo OTC 06:26,4
25 56 Janez Miklavz Sirma IL/N 06:26,5
26 60 Per Nilsson Team Norrb 06:27,1
27 51 Ville Juntunen Sukevan Ki 06:28,5
28 74 Timo Karvonen OTC 06:33,0
29 64 Denis Kondyrev  Monchegors 06:36,3
30 58 Andrey Nemtsov Solnyshko/ 06:39,9
31 73 Mikhail Smolkin Solnyshko/ 06:49,0
32 77 Marko Määttä OTC 06:54,3
33 75 Taneli Kaakinen Cyclos 07:45,5
34 53 Dmitry Minnebaev  Solnyshko/ 08:39,4
M50
1 96 Tom Pietilä Gimonäs Cy 06:08,2
2 97 Andrey Lobatchkov  Nordbike/R 06:12,6
3 98 Jarmo Ollanketo Kälviän Ta 06:20,0
4 93 Pekka Hartikka OTC 06:25,4
5 91 Valery Chuprov  Monchegors 06:37,0
6 92 Vesa Käkelä Cyclos 06:45,4
7 90 Veli-Matti Keloneva OTC 06:47,2
8 95 Keijo Hongisto OuTa 07:09,3
9 89 Alexander Kozhin Monchegors 07:10,6
10 94 Olli Paasovaara Cyclos 09:01,5
11 88 Nikolay Tabola  Monchegors 09:40,0