Tour de Helsinki 2.9.2012 M 140 km

1

2340

Jaan Kirsipuu

CFC

3:37:51

2

2415

Janek Tombak

SJK Viking

3:37:51

3

2414

Matt Jrgen

SJK Viking

3:37:52

4

7

Jarmo Rissanen

Kuopion soutajat

3:37:55

5

2342

Oskar Nisu

CFC

3:38:59

6

2418

Kalt Steven

SJK Viking

3:38:59

7

2457

Jarkko Niemi

Team Chebici Isku

3:39:00

8

8

Aku Silvenius

TWD-Lnken

3:39:00

9

931

Sigvard Kukk

Spordipartner

3:39:20

9

2341

Aksel Nommela

CFC

3:39:20

11

4

Roope Nurmi

Team Velocitor

3:39:20

Team Velocitor

12

9

Juhana Hietala

CCH

3:39:22

CycleCenterTeam1

13

2417

Martin Aun

SJK Viking

3:39:22

14

315

Juho Frlin

Porvoon Akilles

3:39:22

15

1366

Marco-Tapio Niemi

Tampereen Yritys

3:39:23

16

2129

Jari Vanninen

Team Javatrans

3:39:24

17

1816

Riivo Schumann

Fixus Sport

3:39:24

18

655

Pekka Jskelinen

Porvoon Akilles

3:39:24

19

579

Vladimir Ivanov

Mountainpeaks

3:39:25

St-Petersburg #1

20

2343

Anti Arumgi

CFC

3:39:25

21

895

Olli Koski

Helsinki

3:39:26

Vortex

22

3

Kimmo Kananen

Team Velocitor

3:39:26

Team Velocitor

23

12

Mika Vilen

CCH

3:39:26

CycleCenterTeam1

24

1845

Saku Silfver

Kruunukatto CT

3:39:26

Kruunukatto Cycling Team

25

2192

Jesse Virtanen

Turun Urheiluliitto

3:39:27

26

2085

Stefani Urmas

Kruunukatto CT

3:39:28

Kruunukatto Cycling Team

27

541

Tero Hmeenaho

Team Continental

3:39:28

28

2395

Sixten Wackstrm

Akilles Team

3:39:29

29

2447

Niklas Coljander

CCH

3:39:30

30

6

Marek Salermo

Team Velocitor

3:39:31

Team Velocitor

31

293

Maksim Fazlov

xcsport:eu

3:39:32

32

2096

Riku Vaahtera

Hi5Bikes

3:39:32

33

110

Mikko Aalto

wrtsil metalli 28

3:39:32

34

463

Paavo Hiltunen

Velo8

3:39:32

35

2344

Esko pik

CFC

3:39:32

36

1949

Siim Suvi

Saue

3:39:33

37

948

Jori-Pekka Kuuranne

Uudenmaan Pyrilijt

3:39:33

38

1532

Ville Pesonen

Cyclos Kuusamo

3:39:34

39

2336

Lauri Siukola

Racebike:fi HyPy

3:39:34

40

470

Joonas Hokka

Klvin Tarmo

3:39:34

41

523

Jussi Hytnen

Zeus

3:39:35

JJJJ-Team / Zeus

42

1676

Ville-Pekka Reponen

IK-32

3:39:36

43

424

Ville Heistman

CCH

3:39:36

CycleCenterTeam2

44

2270

Roman Zuev

Mountainpeaks

3:39:37

St-Petersburg #1

45

1409

Mikko Nurmela

Rush Racing Venom

3:39:38

46

2352

Even Johansen

Norwegian speed skating team

3:39:38

47

2410

Daniil Redakov

Russia

3:39:38

48

1

Kjell Carlstrm

TWD-Lnken

3:39:38

49

994

Kalle Laanter

Kruunukatto CT

3:39:39

Kruunukatto Cycling Team

50

2452

Mikko Kejo

CC Picaro

3:39:39

51

2350

Mikael Larseu

Norwegian speed skating team

3:39:39

52

2202

Ossi Vuola

KuoPys

3:39:39

53

1007

Antti-Pekka Laiho

Relaa:com

3:39:40

54

167

Michail Alexeev

Velomarket

3:39:40

St-Petersburg #2

55

1690

Anssi Rinne

IK-32

3:39:40

56

2353

Hvard Lorenqeu

Norwegian speed skating team

3:39:41

57

823

Hannu Koimki

Vantaan Pyrilijt

3:39:42

58

508

Lasse Huovilainen

CCH

3:39:44

59

2013

Juha Tiihonen

Aviapolis Cycling Team

3:39:44

Aviapolis Cycling Team

60

922

Petteri Kuittinen

Pyrilyseura Zeus

3:39:44

61

2159

Mauri Viitamaa

Kaupin Kanuunat / Solita Oy

3:39:45

62

1567

Juho Pitknen

Kuopion Pyrilyseura

3:39:45

63

2402

Janne Vesterlund

Shimano

3:39:46

64

1281

Olavi Mts

Haanja Rattaklubi

3:39:46

65

1446

Juuso Ojasalo

PeNo

3:39:46

66

521

tero hyttinen

KKK

3:39:47

67

1899

Mika Somppi

MAXIM

3:39:48

68

1455

Jouni Ollikainen

Jyvskyl

3:39:49

69

766

Jari Kemppainen

Zeus

3:39:49

JJJJ-Team / Zeus

70

11

Mikael Myllymki

CCH

3:39:50

CycleCenterTeam1

71

548

Arno Hmlinen

Ounaksen Pyr-Pojat

3:39:51

72

2413

Mihkel Rim

SJK Viking

3:39:52

73

2419

Reimo Nook

SJK Viking

3:39:53

74

2416

Puntso Endrik

SJK Viking

3:39:56

75

1877

Gisle Sjberg

Akilles

3:39:59

76

474

Kari Holma

Koiviston Isku

3:40:03

Koiviston Isku

77

885

Hannu Korpela

Tuul

3:40:08

78

1878

Johan Sjblom

Zeus

3:40:11

JJJJ-Team / Zeus

79

2042

Timo Torpo

Lffler Test Team

3:40:14

80

2351

Cu Rukke

Norwegian speed skating team

3:41:17

81

1825

Lauri Sepp

Turun Urheiluliitto

3:43:15

82

1604

Tuukka Puuronen

HTL

3:44:30

83

2080

Pauli Uitto

KoPy

3:44:32

KoPy

84

892

Johannes Koski

Reaktor Stanga

3:44:32

85

124

Juhani Aherikko

Helsinki

3:50:38

86

649

Arto Jrvinen

CCH/Pyrily+Triathlon

3:51:42

87

374

Petri Harjamki

Lffler Test Team

3:51:42

88

1598

Ville Pursiainen

Helsinki

3:51:46

89

1618

Risto Pivnsalo

Vantaan Pyrilijt

3:52:44

90

2058

Samuli Tuominen

Koiviston Isku

3:55:39

Koiviston Isku

91

2007

Jyrki Tervuo

Team Velo Cycling

3:55:41

92

1115

Agu Liimand

helsinki

3:55:41

93

1670

Erik Relanto

Turun Urheiluliitto

3:55:42

94

842

Petteri Kokko

Helsinki

3:55:42

95

1110

Hannu Liekola

KoPy

3:55:42

KoPy

96

402

Antti Heikkil

Oy Tillander Ab

3:55:43

97

1060

Simone Lega

Team Velo Cycling

3:55:46

98

358

Jani Hallikainen

Porvoo

3:55:46

99

1330

Jussi Mkinen

Stanga

3:55:46

100

1535

Yury Petrov

Velomarket

3:55:46

St-Petersburg #2

101

2405

Jari Nieminen

Koiviston Isku

3:55:48

102

762

Johan Keituri

Nck

3:55:48

103

174

Raul Andresson

Viimsi

3:55:49

104

716

Robin Karinen

Aviapolis Cycling Team

3:55:50

Aviapolis Cycling Team

105

241

Esa Ceder

Espoo

3:55:50

106

563

Timo Ikonen

Kaupin kanuunat

3:55:51

107

1957

Kai Syrjl

Vantaa

3:55:51

108

1488

Juha Parviainen

Porvoon Akilles

3:55:53

109

1668

Ville Reinikainen

Team Duro

3:55:53

110

724

Juho Karppinen

Team Futurice

3:55:53

Team Futurice 2

111

309

Sven Freiberg

Haabneeme

3:55:54

112

2109

Antti Vainio

Valtolan Vire

3:55:54

113

162

Kai-Mikael Alanne

Kaupin Kanuunat

3:55:55

114

1960

Jari Syvnen

Koiviston Isku

3:55:55

Koiviston Isku

115

262

Ari Ekroos

Zeus

3:55:56

116

1338

Tuomas Mtt

MTBCF

3:55:57

117

1680

Kalle Ribelus

DNAMO

3:55:58

118

1979

Antti Tallinen

KoPy

3:55:59

KoPy

119

1065

Pekka Lehti

Suomenlinna

3:55:59

120

553

Valtteri Hrknen

Ruokolahden Raju/Maantiepyrilyjaosto

3:56:02

121

1139

Petri Lindqvist

Pyrilyseura Zeus

3:56:02

122

459

Seppo Hiltunen

CCH

3:56:05

CycleCenterTeam2

123

1689

Lasse Rinne

IK-32

3:56:07

124

226

Niki Birling

Helsinki

3:56:07

125

1830

Mikko Setl

Porin Tarmo

3:56:08

126

1219

Jan Mansner

Kerkkoo

3:56:10

127

1370

Mika Nieminen

Lahden Kaleva

3:56:11

128

2318

Max Puttonen

Porvoon Akilles

3:56:14

129

1211

Vasily Malkov

Velomarket

3:56:22

St-Petersburg #1

130

2279

valdur un

lahti

3:56:24

131

552

Aleksi Hnninen

Akilles

3:56:25

132

1127

Tomi Lindfors

Vantaa

3:56:26

133

1224

samu martikainen

Heltri

3:56:36

134

191

Tapio Arvo

Turun Urheiluliitto

3:57:17

135

1950

Arttu Suvisaari

Porvoon Akilles

3:57:53

136

269

Petri Elomaa

Vantaa

3:57:57

137

2031

Jukka Toivari

Cycleurope

3:59:18

138

832

Matias Koivu

Helsinki

3:59:23

139

2153

Tobias Victorzon

Helsinki

3:59:24

140

1492

Jari Parviainen

KoPy

3:59:24

141

1422

niclas nyholm

cch

3:59:25

142

1316

Antti Mkel

Tuusula

3:59:26

143

1152

Jukka Loikas

Helsinki

3:59:27

144

126

Brje Ahlbck

Wasa Velocity

3:59:28

145

993

Ami Laamo

Naantali

3:59:28

145

1744

Janne Rty

HELSINKI

3:59:28

Team Digia 1

147

537

Mika Hkkinen

Club Ciclista El Huevo

3:59:31

148

965

Janis Knnap

Espoo

3:59:32

149

2277

Kenneth sterberg

Espoo

3:59:33

150

1268

Max Moberg

Turku

3:59:33

151

1987

Remo Tapfer

Kuopio

3:59:34

152

1589

Pasi Pulkkinen

espoo

3:59:35

153

323

Aapo Granberg

CCT

3:59:35

CycleCenterTeam3

154

251

Daniel Dobrin

Triathlon Stadi

3:59:35

155

1478

Juhani Palosaari

HiQ

3:59:37

HiQ Sikariporras

156

2450

Raimo Taavitsainen

CCH

3:59:37

157

1466

Tomi Paavola

Tuusula

3:59:39

Fillari/Motorrad -team

158

2226

Stefan Wackstrm

ABB Marine

3:59:39

159

135

Janne Ahonen

Accenture FunCycling

3:59:40

Accenture FunCycling

160

1473

Markku Palkama

Vantaa

3:59:40

161

1907

Tommi Spring

Porvoon Akilles

3:59:41

162

938

Kari-Pekka Kulmakorpi

Keuruu

3:59:42

163

847

Jarno Kokkonen

Espoo

3:59:42

164

2209

jaakko vuorinen

Vantaa

3:59:42

165

850

Olli Kolehmainen

Vantaa

3:59:42

166

1989

Jari Tarpio

Vantaa

3:59:43

167

438

Juhapekka Helo

Prologi

3:59:44

168

580

Iiro Ivaska

Hepo

3:59:45

169

2347

Tommi Rnkknen

HKI

3:59:45

170

582

Jani Jaatinen

HEPO

3:59:46

171

353

Marko Hakulinen

Vantaa

3:59:47

171

1249

Niko Merilinen

Porvoon Akilles

3:59:47

173

1675

Heikki Repola

Qicraft

3:59:47

174

1259

Jaakko Mikkil

Cycle Center

3:59:47

175

1934

Heikki Suomalainen

Hollola

3:59:48

176

768

Joni Kemppi

Tekla

3:59:49

177

1489

Matti Parviainen

Reaktor Stanga

3:59:49

178

752

Tommi Kauppi

Helsinki

3:59:49

Markets Road Cycling

179

734

Harri Karvonen

Reckless Race

3:59:49

180

330

Vladislav Gruzov

Helsinki

3:59:50

181

963

Ilpo Kyllnen

Koiviston Isku

3:59:51

Koiviston Isku

182

865

Tomi Konttinen

Nurmijrvi

3:59:51

Fillari/Motorrad -team

183

782

Tuomo Ketola

CCH

3:59:52

184

2411

Anssi Muikku

Vehkataipaleen Melaweikot

3:59:52

185

502

Jari-Pekka Huippula

Tampereen Pyr-Union

3:59:53

186

714

Ilmo Karila

Tellabs

3:59:53

187

544

Timo Hmlinen

Riihimki

3:59:53

Liikennevirasto2

187

1267

Tom Miulus

Hyvink

3:59:53

187

1534

Matti Pesu

Lappeenrannan pyrilijt

3:59:53

190

1885

Ville Sohn

Helsinki

3:59:54

191

1753

Tuomas Saarenheimo

Suomen Pankin urheiluseura

3:59:54

192

444

timo herranen

CC Picaro

3:59:55

193

819

Henrik Klinkmann

integration

3:59:55

194

1375

Janne Nieminen

JytkyVenture

3:59:55

195

213

Neil Bell

Prologi

3:59:55

196

888

Juhani Koskela

Hepo

3:59:56

197

681

Panu Kallio

Pakilan Veto

3:59:56

Team PaVe

198

206

Leif Backman

Helsingfors

3:59:57

199

957

Ari Kuusisto

Sundsberg

3:59:57

200

1751

Lauri Saarela

Helsinki

3:59:58

201

349

Juha Hakkarainen

Espoo

3:59:58

202

1843

Simo Sildn

Ruokolahden Raju/Maantiepyrilyjaosto

3:59:59

203

934

Kornelius Kukkonen

Kulosaari

3:59:59

204

1539

Tomi Pietari

Vaicycle

4:00:00

205

351

Sami Hakkarainen

Maaninka

4:00:01

206

949

Pekka Kuurne

HEINOLA

4:00:01

207

980

Mikko Krkkinen

Helsinki

4:00:01

Relex

208

2430

Jari Kulmala

3K

4:00:02

209

2426

Miika Ahonen

Nokia Maraton Team

4:00:02

210

2009

Jere Teutari

Pakila Poursuivants

4:00:03

211

2368

Kimmo Koivurinne

IK-32

4:00:04

212

198

Artti Aurasmaa

Secto Leasing

4:00:04

213

1055

samuli laulumaa

Hmeenlinna

4:00:05

214

223

Toni Berndtson

Helsingin sullinkuorijat

4:00:06

215

1933

heikki sundstrm

zeus

4:00:07

216

1400

Sampsa Nukarinen

KuoPys

4:00:07

217

1357

Sergey Nevrov

Pietari

4:00:08

218

795

Ilkka Kilappa

CCH

4:00:09

CycleCenterTeam2

219

1838

Pekka Siiriinen

CCT

4:00:10

CycleCenterTeam3

220

859

Timo Komulainen

CCH

4:00:10

221

1948

Antti Suvanto

Imatran Urheilijat

4:00:11

222

1564

Jani Pitknen

Helsinki

4:00:11

223

937

Ylo Kuljus

Espoontori Pyr

4:00:15

224

555

Petri Hrm

Triathlon Stadi

4:00:15

225

2220

Juha Vlimki

Triathlon Stadi

4:00:16

226

986

Antto Kss

Helsinki

4:00:16

227

477

Tommi Holmgren

Helsinki Triathlon

4:00:17

228

1821

Otto Seln

Kpyl

4:00:17

229

1151

Jyrki Lohva

HePo

4:00:18

230

1374

Tero Nieminen

Pyrilyseura Zeus

4:00:19

231

1696

Timo Rintala

CCH

4:00:19

232

2188

Arto Virta

Puistolan Pyrilijt

4:00:20

233

1674

Ilmari Repo

Jyvskyln pyrilyseura

4:00:21

234

1745

Ville Rnkk

Helsinki

4:00:21

235

1328

Teijo Mkinen

Keuruu

4:00:23

235

1627

Aki-Ville Pyki

Kpyl

4:00:23

237

471

Kai Holkeri

Hiiltomiehet

4:00:23

238

328

Tommi Groundstroem

IK 32

4:00:24

239

1784

Jyrki Salokorpi

Team Hombres Bastardos

4:00:24

240

567

Markus Ilmarinen

Turku

4:00:25

241

1301

Pasi Myllys

PeNo

4:00:25

242

1963

Pekka Sskilahti

Dr: Khumalon heimo

4:00:26

242

1874

Sami Sivonen

Helsinki

4:00:26

244

2116

Henri Valkonen

Espoo

4:00:27

245

1986

MATTI TANTTU

CCH

4:00:29

246

2383

Rein Iida

Piritta

4:00:30

247

2314

Antti Salonen

Prologi

4:00:32

248

1303

Mika Myll

Heltri

4:00:32

249

1013

Esa Laine

Hepo

4:00:33

250

1161

Igor Luchko

TriSport

4:00:37

TriSport

251

2420

Jonas Aarnio

Maarianhamina

4:00:37

252

1321

Hannu Mkil

Lieto

4:00:38

253

1327

Caius Mkinen

HePo

4:01:25

254

1217

Tero Manninen

Espoo

4:01:25

255

920

Jan Kruse

VP

4:01:26

256

1501

Martin Pedai

4:01:26

257

2170

Henry Vilhunen

Helsinki

4:01:26

258

1379

Igor Nikiforov

spordipartner

4:01:26

259

1214

Jani Mankinen

Helsinki

4:01:26

260

1024

Uki Lammi

Helsinki

4:01:28

Markets Road Cycling

261

337

Ari Haapaniemi

Helsinki

4:01:28

262

152

jori ala-jyr

tallinn

4:01:28

263

2227

Ralf Wadenstrm

SV

4:01:29

264

1726

Petri Ruotsalainen

Capgemini Cycling Club

4:01:29

265

1975

Timo Takamki

Kaupin Kanuunat

4:01:30

266

2043

Teemu Toura

Kotka

4:01:31

267

1940

teemu suominen

SKB Racing Team

4:01:34

268

1560

Toni Pisano

Paksukumi Team

4:01:34

269

1836

Matti Sievnen

Kaupin Kanuunat

4:01:35

270

1218

Timo Manninen

Helsinki

4:01:38

271

134

Jarmo Ahonen

Zeus, Kerava

4:01:49

272

125

rickard ahlberg

Porvoo akilles

4:02:00

273

1913

Harry Stennabb

Porvoo

4:02:00

274

2171

juha viljanen

TuUl harraste

4:02:00

275

153

Juho Ala-Peijari

Helsinki

4:02:24

276

184

Eero Anttila

Reaktor Stanga

4:02:25

277

208

Nikolai Bagayev

Harjumaa

4:02:26

278

2454

Sven-Ole Ahlbck

Ble SK

4:02:35

279

1302

mika myllyvirta

jyvskyl

4:02:38

280

2362

Mikko Leisti

CCH

4:02:38

281

1033

Kimmo Lampioinen

Sachtleben Pigments Oy

4:02:38

282

890

Mika Koskenlaakso

Nurmijrvi

4:02:41

Fillari/Motorrad -team

283

1591

Markku Pulkkinen

CCH

4:02:46

284

146

jani ahvonen

hmeenlinna

4:02:49

285

1380

Evgeniy Nikitin

BeasTMachine

4:03:08

286

807

Ilya / Para-tandem pilot Kireenko

SPb Para-Cycling Team

4:03:11

287

1350

Dmitry / Para-tandem sportsman Neustupkin

SPb Para-Cycling Team

4:03:11

288

2025

Antti Tiri

Team Vahanen

4:03:12

Vahanen

289

1528

Nigel Perrin

TuUl

4:03:14

290

338

Ralph Haapsaari

Zeus /BikePlanet

4:03:16

291

2060

Tapani Tuppurainen

Helsinki

4:03:19

292

1842

Tomi Siivonen

IK-32

4:03:19

293

2189

Jouko Virta

HiQ

4:03:21

HiQ Jumppasektori

294

179

Jaakko Antikainen

Helsinki

4:03:22

295

602

Timo Jokelainen

Heinola

4:03:22

296

2016

Ville Tiitinen

Suonenjoki

4:03:23

297

1967

Taikki Taaler

Ruge Racing Team

4:03:24

298

2157

Mikko Viitala

Helsinki

4:03:28

299

1051

Jaakko Laukka

Rantasalmi

4:03:29

300

248

Gerrit de Leeuw

Helsinki

4:03:29

301

2290

Teemu Ramstedt

Espoo Blues

4:03:33

302

1754

Sami Saarenp

Team Velo Cycling

4:03:33

303

1615

Petteri Pyrr

PKK Kaupin Kanuunat

4:03:37

304

356

Tim Hall

Espoo

4:03:39

305

486

Antti Holvikari

Reaktor Stanga

4:03:39

306

1659

Timo Raudus

Nurmijrvi

4:04:31

307

205

Nicklas Backman

Mvenpick

4:04:33

308

204

Jan Backman

Mvenpick

4:04:34

309

686

Joni Kanerva

KoPy

4:05:47

KoPy

310

465

Ville Himberg

Reaktor Stanga

4:06:48

311

814

Esa Klaavu

Radical Sport

4:06:57

312

1920

Saku Streng

Helsinki

4:06:59

313

430

Kari Helin

Alvajrven Ryhti

4:07:02

314

969

Samuli Kyyrnen

Lffler Test Team

4:07:16

315

1797

Jani Santanen

CCH

4:08:11

316

2455

Erling Sommerfeldt

HKI

4:08:11

317

1847

Jarkko Siltakorpi

Joensuun Pyrilijt

4:08:41

318

1955

Harri Syrj

Klaukkala

4:08:42

319

1093

Antti Leirimaa

CCH

4:08:43

CycleCenterTeam2

320

1240

Harri Mattila

Jrvenp

4:08:43

321

551

Jyri Hnninen

Vantaa

4:08:54

322

1149

Esko Lius

CCH

4:09:01

323

1396

Tero Norkola

HePo

4:09:02

324

1464

Jani Paasonen

Helsinki

4:10:18

325

1869

Teemu Sipilinen

TUUSULA

4:10:18

326

1435

Jyrki Oinaanoja

Helsinki Triathlon

4:10:19

327

133

Markku Ahonala

Espoo

4:10:20

328

2059

Hannu Tuominen

Sepalus Seinjoki

4:10:21

329

1238

Teemu Mattila

BS-PU Triathlon

4:10:22

330

155

jukka alajoki

bucine bike

4:10:22

331

820

Pauli Klippi

Espoo

4:10:23

332

1637

Sami Rajamki

Kampin Karavaanarit

4:10:23

333

1581

Simon Presswood

IK-32

4:10:23

334

2177

Janne Villikka

Oy Delta-Enterprise Ltd

4:10:23

335

804

Janne Kinnunen

Helsinki

4:10:24

336

2302

Jukka Nurminen

HKI

4:10:24

337

1693

Jussi Rinne

Porin Tarmo

4:10:24

338

2333

Juha Junkkari

Hamina / Sakki Oy

4:10:26

339

879

Eero Korhonen

Paippinen

4:10:26

340

1503

Petri Peijari

Vantaa

4:10:27

341

2216

Vesa Visnen

Vantaa

4:10:28

Helsingin seudun ympristpalvelut HSY

342

1037

Janne Lankila

C: E: Where is the Limit?

4:10:28

343

500

Niko Huhtanen

Ulvila

4:10:30

344

2367

Roger Floors

Helsinki

4:10:31

345

599

Jaan Jgi

eesti

4:10:31

346

132

Otto Ahonala

Espoo

4:10:32

347

1671

Tuomas Remsu

Kirkkonummi

4:10:32

Nobina I

348

1304

Jussi Mynttinen

Kuopys

4:10:33

349

2028

Tero Toikka

Cycle Club Helsinki

4:10:34

350

1813

Tomi Savolainen

Etel-Helsingin Pulkka

4:10:34

351

1432

Petri Ntnen

Espoo

4:10:35

352

389

Jan Hauptner

Kaupin Kanuunat

4:10:35

353

2066

Jani Turunen

Helsinki

4:10:37

354

421

Marko Heiskanen

Lohja

4:10:39

355

808

Jussi Kirjavainen

Helsinki

4:10:40

356

2235

Timo Waltari

Latokartanon rappio

4:10:40

357

122

Peter Achren

Hlvik

4:10:40

358

1098

Olli Leppikangas

Helsinki

4:10:41

Vortex

359

239

Mikael Brlund

Helsinki

4:10:41

360

1186

Janne Lfberg

Esbo

4:10:41

361

1036

Mika Lankila

Team Intermarketing

4:10:41

Team Intermarketing

362

1815

Simo Schroderus

X-tri Lahti

4:10:42

363

773

Mika Kervinen

Helsinki

4:10:43

363

1204

Joonas Makkonen

Reaktor Stanga

4:10:43

365

219

Mika Bergman

Karkkila

4:10:44

366

472

Fredrik Hollsten

Kamppi

4:10:44

366

1851

Kari-Kysti Silvennoinen

Spove

4:10:44

368

1549

Mika Piirala

Oulunsalo

4:10:45

369

1912

Pekka Stenholm

Turku

4:10:45

SUR

370

1559

Jukka Pirinen

Nurmijrvi

4:10:45

371

1555

Pasi Pikkupeura

Rovaniemi

4:10:47

372

1001

Petteri Lahtinen

Kirkkonummi

4:10:47

373

142

Matti Ahtosalo

Tuusula

4:10:47

Team Tpin

374

322

Niklas Granberg

Esbo

4:10:48

375

1667

Jarmo Reinikainen

CCR ,CycleClubReinikainen

4:10:49

376

2135

Tero Varpula

Kauniainen

4:10:50

377

1019

Jukka Laitinen

Capgemini Cycling Club

4:10:50

378

1247

Martti Melin

Jyvskyl

4:10:52

379

479

Ari Holmila

Helsinki Triathlon

4:10:53

380

1557

Pasi Pipatti

Kouvola

4:10:53

381

1169

Jussi Luokkakallio

Lohja

4:10:53

382

2334

Bjrn Svrd

Riihimki

4:10:54

383

393

Joonas Hautala

Helsinki

4:10:55

384

1398

Mauro Nottegar

Uusimaa

4:10:56

385

1088

Jari Lehtonen-Reitti

C:C:E:H:

4:10:56

386

1787

Markus Salonen

Kaupin Kanuunat

4:10:57

387

837

Jussi Koivuniemi

Kaupin Kanuunat

4:10:58

388

294

Jrgen Feick

Helsinki

4:10:58

389

1831

Michael Shamberger

Helsinki

4:10:58

390

1363

pasi niemel

gladius kirkkonummi

4:10:59

391

131

Marko Aho

Capgemini Cycling Club

4:11:00

392

1807

Timo Savelainen

Helsinki

4:11:00

393

999

Antti Lahti

helsinki

4:11:01

Vortex

394

815

Eero Klami

Helsinki

4:11:05

395

360

Timo Halme

Orimattila

4:11:15

Rautainen Cunto Team

396

2061

Kari Turkia

Royal Cycling Team

4:11:15

397

432

Samuli Hellberg

It-Helsinki

4:11:25

398

1855

Marko Simonen

HiQ

4:11:26

HiQ Jumppasektori

399

1362

Esa Niemel

Klaukkala

4:11:32

400

151

Olli Ala-Fossi

Helsinki

4:11:34

401

1883

Jani Smolander

Helsinki

4:11:35

402

319

Anton Goebel

Helsinki

4:11:36

Liikennevirasto1

403

1025

Joni Lammi

Helsinki

4:11:42

404

1638

Toni Rakkolainen

Imatran Urheilijat

4:11:45

405

495

Jukka Huhta

Helsinki

4:11:47

406

1630

Mikko Raatikainen

Acccenture FunCycling

4:11:55

407

2374

Esa Rikknen

Lahti

4:11:55

408

383

Lauri Hasanen

CCT

4:11:56

CycleCenterTeam3

409

2037

Tommaso Tomati

Sons of Bikes

4:11:58

Sons of Bikes

410

411

Hannu Heinist

JoPy(Joensuun pyrilijt)

4:11:58

411

1536

Pauli Peurala

Taipalsaari

4:11:59

412

209

Ivan Ballo

Sons Of Bikes

4:11:59

Sons of Bikes

413

220

Micke Bergman

Kirkkonummi

4:12:01

414

1187

Fredrik Lfberg

HiQ

4:12:04

HiQ Jumppasektori

415

1160

Tuomo Loukomies

Helsinki

4:12:26

416

501

Pasi Huhtiniemi

Reaktor Stanga

4:12:27

417

1748

CHRISTER SAALISTE

HOMSED UUDISED

4:12:30

418

1146

Botond Litkey

Espoo

4:12:30

419

1058

Antti Lavonen

Nurmijrvi

4:12:30

420

423

Matti Heiskanen

Helsinki

4:12:30

421

628

Kari Juvaste

HiQ

4:12:32

HiQ Humppasektori

422

1976

Jussi Takaneva

Kaupin Kanuunat

4:12:34

423

2301

Harri Toivainen

Sipoo

4:12:35

424

2346

Pasi Hnninen

Espoo / Skyl

4:12:36

425

776

Raimond Kesa

Harjumaa

4:12:36

Mikitame Aironmn Klubi

426

918

Arto Krootila

HePo

4:12:37

427

524

Janne Hytnen

JYPS

4:12:37

428

777

Marko Keskikukko

Soutu - ja kuntoseura Joutele

4:12:39

429

1995

Andrew Taylor

Helsinki

4:12:40

430

1717

Robert Rotkirch

Vasa

4:12:42

431

348

Mikko Hakala

HePo

4:12:42

432

1417

Heikki Nurminen

Espoo

4:12:43

433

450

Tapio Hietanen

OJy

4:12:44

434

1234

Timo Matilainen

Nalsima

4:12:44

435

735

Miikka Karvonen

Vantaa

4:12:46

436

559

Ilkka Iivonen

Nrpes Kraft Cykelfrening

4:12:46

437

1875

Jani Sivusalo

Haapa 5 Kykling

4:12:47

438

2315

Henrik Vihberg

Vantaa

4:12:47

439

354

Jukka Hakuni

SKSHS

4:12:48

440

2366

Harri Holme

Nokia Maraton Team

4:12:48

441

1495

Kai Patjas

Kouvolan Pyrilijt

4:12:52

442

1921

Kamu Strhlmann

Porvoo

4:13:21

443

386

Marko Hatara

Tuusula

4:13:22

444

1130

Timo Lindholm

Biankiklubi Jrvenp

4:13:25

445

1104

Jukka Leskel

Juleto Oy

4:13:28

446

1226

Tuomas Martikainen

Helsinki

4:13:29

Liikennevirasto2

447

217

Tommi Bergendahl

Svea Rahoitus & Perint

4:13:30

448

941

Pasi Kuntonen

Lahti

4:13:31

Rautainen Cunto Team

449

2073

Markku Tynkkynen

TWD

4:13:32

450

1778

Harri Salminen

Espoo

4:13:32

Widian Cycling Team

451

1732

Tommi Ruuska

Cycle Club Helsinki

4:13:35

452

2172

Juha Viljanen

Royal Cycling Team Lahti

4:13:36

453

659

Tomi Kaarela

Suomen Polkupyrtukku

4:13:36

454

148

Manne Airaksinen

Espoo

4:13:37

455

1846

Kai Sillanp

HePo

4:13:39

456

1399

Markku Nousiainen

PeNo

4:13:40

457

121

Benfodda Abderrahmane

Helsinki

4:13:47

458

607

Aarne Jokinen

Tellabs

4:14:01

459

1551

Jukka Piironen

Vantaa

4:14:03

460

2348

Joni Mikkola

HKI

4:14:04

461

307

Teemu Forsten

Helsinki

4:14:04

462

771

Timo Kentt

Vantaa

4:14:06

463

451

Mika Hietanen

Espoo

4:14:19

464

1032

Eero Lampio

Pyrilyseura Zeus

4:14:20

465

1833

Evgeniy Shver

suomi

4:14:23

466

1372

Antti Nieminen

Zeus

4:14:23

467

1723

Jani Ruohola

Kirkkonummi

4:14:25

468

797

Janne Kilponen

Immiln Lahtarit

4:14:26

469

831

rauno koivistoinen

vehmersalmi

4:14:27

470

1714

tomi rosnell

espoo

4:14:31

471

1860

Juha Sinisalo

Helsinki

4:14:40

472

1607

Taavi Puusepp

Harjumaa

4:14:42

Mikitame Aironmn Klubi

473

2437

Mika Sarimo

CCH

4:14:44

474

578

Jonne Itkonen

CCH

4:14:44

475

1572

Jarkko Pohjola

Vantaa

4:14:44

FF Gentlemens Club feat MIP

476

2293

Hannu Pirinen

Vantaa

4:14:44

477

1599

Tomi Pursiainen

Porvoo

4:14:59

478

181

Jukka Pekka Antila

SKF

4:15:01

479

2275

Jussi rling

Velo Salo

4:15:52

480

1393

Christer Nordlund

HePo

4:16:00

481

1181

Jussi Lystimki

Triathlon Stadi

4:16:00

482

1453

Jani Ollikainen

Sport Club Lynx

4:16:00

483

2394

Petri Matero

SQL Development Team

4:16:02

483

876

Ilkka Korhonen

SGL

4:16:02

485

788

Tair Kibal

Haanja Rattaklubi

4:16:08

486

1548

Petri Piirala

Vihti

4:16:27

487

1364

Mika Niemi

Heku-Barabra

4:16:28

Heku-Barabra

488

1856

Alexander Simonov

TriSport

4:17:17

TriSport

489

2265

Tommi Ylnen

Dr: Khumalon Heimo

4:17:22

490

1943

Jri Sutting

Vantaa

4:17:28

491

397

Reginald Haye

TuUL / Turku

4:17:44

492

280

Mart Ernesaks

Nurmijrvi

4:17:57

493

813

Gert Klaaser

Spordipartner

4:18:00

494

1956

Santeri Syrj

Klaukkala

4:18:03

495

1487

Antti Partti

Helsinki

4:18:06

496

2126

Esa Vanhala

Helsinki

4:18:07

497

1125

Kimmo Lindeman

Helsinki

4:18:08

498

101

Marko Aalik

Harjumaa

4:18:33

Mikitame Aironmn Klubi

499

2118

Kimmo Valkonen

Nurmijrvi

4:18:35

500

1089

Olli Lehtoranta

OPP

4:18:40

501

1329

Pasi Mkinen

Penan Talli - Tampere

4:18:40

502

1040

Aleks Lapidus

EVO Sport

4:18:42

503

1085

Jarmo Lehtonen

Nastola

4:18:54

504

1795

Tomi Santala

Pukkila

4:19:20

505

703

Ville Kantola

Kirkkonummi

4:19:32

506

1319

Jussi Mki

Helsinki

4:20:22

507

2398

Mikko Lindquist

HKI

4:20:23

508

1419

Matti Nurvo

Team Tynnyrikyl

4:20:30

509

120

Priit Aav

Helsinki

4:20:41

510

1508

Tero Pelkonen

Feelfit, Tuusula

4:20:42

511

271

Mika Elonsalo

Lohja

4:20:43

512

2387

Jarkko Hakanen

Vantaa

4:20:54

513

2304

Jarkko Nyman

HKI

4:20:55

514

1382

Marko Nikkinen

Kuopio

4:21:05

515

2139

Tomi Vartiamki

Vantaa

4:21:23

516

2087

Henrik Uski

vantaa

4:21:35

517

2154

Teemu Vieruaho

Helsinki

4:21:44

518

1624

Riku Pkknen

Roadrunners 2010

4:22:17

519

1424

Kimmo Nyknen

Marjanpoimijat ry:

4:22:29

520

1687

Petri Riisi

Team Liquid

4:22:33

521

644

Janne Jrvinen

Espoo

4:22:33

522

1665

Aleksey Redakov

Viipuri

4:22:35

523

103

Jukka Aaltio

Treasury Finland CC

4:22:35

Treasury Finland CC

524

1436

Jari Oinas

Espoo

4:22:36

525

270

Tony Elomaa

Helsinki Triathlon

4:22:45

526

335

Viktor Haanper

Helsinki

4:23:15

527

751

Petteri Kauppala

Team Liquid

4:23:37

528

249

Pieter Deleu

Tammisaari

4:24:40

529

1774

Samuli Salmela

Pirkkala

4:24:57

530

245

Ian Corfe

Prologi

4:25:18

531

2137

Mika Vartiainen

Vantaa

4:25:24

532

506

Reima Huotari

CCH

4:25:30

533

787

Ivan Kharin

J A M

4:25:44

534

326

Richard Griffin

HePo

4:25:45

535

1295

Risto Mutikainen

Murata Electronics Oy

4:25:48

536

625

Mikko Juurikainen

Tampere

4:25:48

537

2195

Marko Virtanen

Helsinki

4:25:54

Team Sony

538

224

Pasi Berndtson

Espoo

4:25:55

539

841

Kimmo Kokkila

Helsinki

4:25:58

540

350

Vin Hakkarainen

Murata Electronics Oy

4:26:00

540

362

Pekka Halonen

Kauniainen

4:26:00

542

466

Sakari Hinkkala

Kuhmalahden Kisa

4:26:01

543

748

Jarmo Kattilakoski

Kokkola

4:26:01

544

1233

Teijo Mathlin

Helsingin poliisivoimailijat

4:26:02

545

1061

Jari Lehikoinen

Team Kyytijannut

4:26:03

546

1911

Tapani Stenhammar

Vantaa

4:26:03

547

2233

Markus Wallin

Murata Electronics Oy

4:26:04

548

2257

Markus Ylikojola

Espoon Kipparit

4:26:04

549

467

Keijo Hirvonen

IK-32

4:26:06

550

870

Jouni Koponen

Helsingin Rjhtvt Reidet

4:26:07

551

894

Pasi Koski

Olmo Vintage

4:26:08

552

1325

Unto Mkinen

HePo

4:26:11

553

1490

Mika Parviainen

Lahti

4:26:13

554

2155

Juho Vieruaho

Kirkkonummen Kiri

4:26:14

555

1310

Jari Misti

Kouvolan Pyrilijt

4:26:15

556

1728

Aaro Ruponen

KunnasTek Oy

4:26:15

557

369

Stig-Olof Hannus

Porvoo

4:26:16

558

1265

Veikko Minkkinen

HUVI Pyrilijt

4:26:17

559

1853

Markus Simelius

Vaasa

4:26:17

560

2280

Mika vermark

Team rkki

4:26:18

561

332

Tage Gustavsson

Helsinki

4:26:19

562

285

Jukka Eskelinen

Murata Electronics Oy

4:26:21

563

416

Martti Heinonen

Digita Oy

4:26:27

564

1471

Tommi Pajuniemi

Meconet Oy

4:26:31

565

1070

Pasi Lehtinen

Espoo

4:26:34

566

1095

Kjell Lemstrm

Team Leiden

4:26:38

567

656

Juha Jskinen

Jrvenp

4:26:40

Team Digia 1

568

620

Manne Juntunen

Vantaa

4:26:40

Team Digia 1

569

1706

Lasse Romo

Helsinki

4:26:45

570

1973

Markus Taipale

Turku

4:26:46

571

2332

Ville Vesterinen

Team Electrofit

4:26:46

572

772

Marcel Keppels

Cycle Club Helsinki

4:26:50

573

1801

Vigen Sarkisyan

Velomarket

4:27:02

St-Petersburg #1

574

2004

Mika-Kristian Tepsa

Helsinki

4:27:05

575

727

Tero Karttiala

Helsinki

4:27:05

Metropolia AutoKone

576

2062

Perttu Turku

Helsingin Asianajajayhdistys

4:27:05

Helsingin Asianajajayhdistys

577

728

Timo Karttiala

Zeus

4:27:06

578

1180

Marko Lyhykinen

Joensuun Pyrilijt

4:27:07

579

1286

Mika Multala

Team Intermarketing

4:27:07

Team Intermarketing

580

2390

Niels Lanhout

Hollanti

4:27:08

581

140

Jari Ahtola

Helsinki

4:27:09

582

660

Arjo Kaarre

Helsinki

4:27:09

583

595

Joni Jantunen

Helsinki

4:27:09

584

670

Hannu Kaila

CHC

4:27:10

585

2322

Arvo Luts

Rautakourat / Porvoo

4:27:11

586

258

Andrus Ehrberg

Espoo

4:27:16

Nobina I

587

296

Lauri Ferrer

Helsinki

4:27:17

588

636

Jaakko Jntti

Sachtleben Pigments

4:27:17

589

2079

Patrik Ttterman

TCC

4:27:18

590

584

Pyry Jahkola

Team Futurice

4:27:18

Team Futurice 1

591

1983

Sami Tamm

Vantaa

4:27:18

592

838

Kari Koivuranta

Vantaa

4:27:19

593

429

Mikko Helin

Espoo

4:27:19

594

1781

Frej Salminiitty

Vantaa

4:27:27

595

1924

Tony Strmsholm

Vantaa

4:27:27

Team Volvo

596

130

Pekka Aho

CC Picaro

4:27:28

597

2075

Harri Thnen

HePo

4:27:28

598

577

Juha Itkonen

Espoo

4:27:29

599

1412

Mikko Nurmi

Helsinki

4:27:29

600

678

Jussi Kallasvuo

Helsinki

4:27:30

601

720

Mika Karjalainen

HyPy

4:27:30

602

1381

Arto Nikkarinen

Helsinki

4:27:31

603

1518

Jaakko Peltoniemi

Helsinki

4:27:32

604

1420

Klaus Nygrd

Espoo

4:27:32

605

1945

Jukka Suur-Inkeroinen

Klaukkala

4:27:33

606

2292

Markus Leppnen

Duracellular

4:27:33

607

632

Torsti Jyrkk

Kokkola

4:27:35

608

1786

Sami Salonen

Tuusula

4:27:35

Fillari/Motorrad -team

609

2051

Juha Tuomaala

Helsinki

4:27:36

610

747

Esa Katila

Sachtleben Pigments Oy 1

4:27:36

Sachtleben Pigments Oy 1

611

2049

Raimo Tuokko

MTB Jrvep

4:27:36

612

137

Aki Ahonen

Vantaa

4:27:39

613

2338

Pekka Riihel

CCH

4:27:40

614

643

Ilkka Jrvimki

Pyrily+Triathlon

4:27:41

615

261

Heikki Eklund

UP/Pyrily+Triathlon

4:27:41

616

759

Tomi Keinnen

Pyrily+Triathlon

4:27:42

617

2175

jorma vilkman

zeus kerava

4:27:42

618

277

Miika Enroos

Pyrily+Triathlon

4:27:42

619

2036

Jussi Tokola

Tour de Run

4:27:43

620

830

Eero Koivisto

Helsinki

4:27:43

621

2303

Juhapekka Santamki

HKI

4:27:44

622

967

Juha Kytj

Team Liquid

4:27:44

623

1336

Mikael Mtsaho

Espoo

4:27:45

624

927

Mika Kujala

Helsinki Triathlon

4:27:45

625

412

Mauri Heino

Cycle Center

4:27:46

626

1177

Perttu Luukkonen

Hyvink

4:27:46

627

2232

Antti Wallenius

CCH

4:27:46

628

455

Timo Hiles

Helsinki

4:27:47

629

385

Petri Hassinen

Jrvenp

4:27:48

No Soul Cycling

630

1710

Matti Ropponen

Espoo

4:27:48

Helsingin seudun ympristpalvelut HSY

631

314

Patrik From

Helsinki

4:27:49

KeCy

632

329

Marko Grundstrm

Espoo

4:27:50

633

715

mika kariluoto

Jrvenp

4:28:02

634

558

Jani Ihalainen

Jrvenp

4:28:02

635

230

Niklas Bjrkman

Espoo

4:28:05

636

136

Kimmo Ahonen

Vihti

4:28:06

Team Volvo

637

1918

Jukka Strandberg

Lohja

4:28:18

638

1119

Niklas Lillqvist

Helsinki

4:28:27

639

1470

Ilkka Pajunen

VasaWelocity

4:28:44

640

796

veikko kiljunen

Klinikka22

4:28:52

641

1961

Mika Sisnen

Vantaa

4:28:52

642

2294

Mika Jskelinen

Vaicycle

4:28:53

643

640

Kari Jrvenkyl

Helsinki

4:28:53

644

1522

Tuomo Pelttari

Oulu

4:28:53

Pyr-Suvala 1

645

1715

Mikko Rossi

Helsinki

4:28:53

646

1344

Miikka Naskali

PerkylnPamaus

4:28:54

647

1066

Pekka Lehtinen

Helsinki

4:28:55

648

1101

Keijo Leppnen

Espoo

4:28:55

649

1428

Markku Nyman

Lappeenranta

4:28:57

650

1691

Janne Rinne

Espoo

4:28:58

651

1645

Jussi Ranta

Jrvenp

4:28:59

652

2140

Jaakko Vasko

Hyvink

4:28:59

653

2176

Mika Vilkuna

Lahti

4:28:59

654

2091

Jesse Uusi-Uitto

Hollola

4:29:00

655

1318

Petteri Mki

Helsinki

4:29:01

KeCy

656

1000

Tapio Lahtinen

Helsinki

4:29:03

657

2120

Hannu Valo

Vaicycle

4:29:03

658

119

Janne Aatsinki

Oulu

4:29:04

Pyr-Suvala 1

659

346

Olli Hakala

Uudenmaan Pyrilijt

4:29:08

660

2313

Pasi Pentikinen

Espoo

4:29:14

661

829

Jussi Koivisto

Espoo

4:29:14

662

1106

Ilkka Leskel

Ilen ajotiimi

4:29:15

663

417

Juuso Heinonen

Espoo

4:29:16

Alisuorittajat

664

507

Juha Huotari

Secto Leasing

4:29:28

665

919

Henk-Jan Kruit

Helsinki (Accenture)

4:29:34

666

738

Marek Kask

Spordipartner

4:29:34

667

1516

Antti Peltonen

Joutsa

4:29:34

668

1834

Tuomas Siddall

Espoo

4:29:34

Alisuorittajat

669

371

Mark Hargreaves

Espoo

4:29:37

670

1308

Mika Menp

Wasa Vlocity

4:29:39

671

590

Jouko Jalonen

TuUL harrastepyrilijt

4:29:40

672

869

Lassi Koponen

Espoo

4:29:45

Alisuorittajat

673

1826

Eero Seppl

Atletico Parosper

4:29:45

674

2306

Matti Hautakangas

Espoo

4:29:45

675

1200

Mikko Maijanen

VaSuRi

4:29:46

676

1602

Jarkko Putkonen

Moision Katujyrt yms:

4:29:49

676

761

Petri Keisu

Espoo

4:29:49

678

115

Tero Aaltonen

Helsinki

4:29:50

679

384

Janne Hassi

Fujitsu Finland

4:29:51

680

161

Aarno Alanko

Helsinki

4:29:52

Team Sony

681

1430

Jorma Nrhi

Kouvola

4:29:55

682

1072

Antti Lehto

Helsingin Rjhtvt Reidet

4:29:56

683

1080

Jukka Lehtola

Accenture FunCycling

4:29:57

Accenture FunCycling

684

1586

Sampsa Puikkonen

Team Nt

4:30:02

685

828

Karri Koivisto

Yleisradion Pyrilykerho

4:31:04

686

2077

Riku Tlli

Porvoo

4:31:06

687

478

Mikko Holmgren

Espoo

4:31:07

688

312

Jonas Friman

Porvoo

4:31:09

689

311

Jani Friman

Porvoo

4:31:09

690

141

Pekka Ahtonen

Team Maksuturva

4:31:11

691

2014

Toni Tiihonen

Vantaa

4:31:12

692

2138

Jesse Vartiainen

Hyvink

4:31:12

693

1483

Sami Parkkonen

TWD

4:31:13

694

154

Timo Ala-Risku

Helsinki

4:31:13

Relex

695

1346

Salomon Nelimarkka

Jyvskyl

4:31:14

696

469

Henrik Hjelm

Turku

4:31:14

SUR

697

1244

Jaakko Mauranen

KFUM

4:31:15

698

1974

Jari Takala

Sachtleben Pigments Oy 1

4:31:15

Sachtleben Pigments Oy 1

699

1347

Miikael Nelimarkka

Wise Group Finland Oy

4:31:16

700

433

Max Hellberg

Secto Leasing

4:31:17

701

317

Rami Gagneur

Porvoo

4:31:18

702

1014

Jussi Laine

Sachtleben Pigments Oy 1

4:31:19

Sachtleben Pigments Oy 1

703

1188

Markku Lfgren

Nokia

4:31:21

Rongo Oy

704

1355

Markku Nevalainen

Helsinki

4:31:22

Team Wiseleaders 2

705

1150

Kari Lode

Road Academy

4:31:22

706

2102

Tommi Vainikainen

Jrvenp

4:31:23

707

401

Samuli Heikkil

Paippinen

4:31:23

708

420

Lasse Heinsuo

Kirkkonummi

4:31:24

709

1206

Vesa Malila

Road Academy

4:31:26

710

188

Toby Archer

Vantaa

4:31:27

711

2021

Tuomas Tikkanen

Vantaa

4:31:28

712

1756

Andreas Saari

Vantaa

4:31:28

713

460

Mika Hiltunen

Lohja

4:31:28

714

1926

Heikki Sthl

Vantaan Pyrilijt

4:31:29

715

2133

Vesa Varjoranta

Espoo

4:31:30

716

857

Harri Kolu

TaxiFacta

4:31:31

717

2331

Simo-Viljami Ojanen

Team Electrofit

4:31:33

718

114

Harri Aaltonen

Road Academy

4:31:34

719

2210

visa vuorinen

Espoo

4:31:35

720

1789

Teemu Salovaara

Phkinniemen Ponnistus

4:31:35

721

672

Sami Kajander

RCT

4:31:37

722

165

Tomi Aln

PoRa

4:31:39

723

2285

Jarmo Kernen

HKI

4:31:39

724

2276

Heikki rn

Espoo

4:31:40

725

1250

Jari Mesimki

Nummela

4:31:41

726

676

Kimmo Kakkonen

Hollola

4:31:45

727

2382

Petri Raveala

Vantaa

4:31:45

728

1159

Juha Louko

Alavus

4:31:48

729

2074

Karim Thtivuori

Helsinki

4:31:55

730

1708

Jorma Ronkainen

Kalvitsan Urheilijat

4:31:59

731

1951

Leo Svahnbck

Helsinki

4:31:59

732

536

Risto Hgglund

DNA Pinna

4:32:07

DNA Pinna

733

2269

Nikita Zhuk

Helsinki

4:32:13

734

514

Marko Huttunen

Helsinki

4:32:14

735

783

seppo ketola

Hausjrvi

4:32:14

736

713

Mika Kari

Team Hombres Bastardos

4:32:15

737

1494

Ossi Pasanen

Metropolian fillarijengi

4:32:16

Metropolia United

738

2356

Tero Illi

Vantaa

4:32:20

739

623

Mick Jusln

Helsinki

4:32:22

740

1663

Jukka Rautio

HiQ

4:32:23

HiQ Sikariporras

741

1220

Matti Mantila

Helsinki

4:32:25

742

1434

Pasi Oikarinen

Helsinki

4:32:27

Metropolia AutoKone

743

926

Tuomo Kuivamki

Vantaa

4:32:29

Team Tpin

744

250

Boris Denisov

VeloPolitech

4:32:37

745

228

ANTTI BITTER

RIIHIMKI

4:32:37

746

1980

Rami Talme

Compressport Finland

4:32:44

747

494

Petri Hovi

Lappeenranta

4:33:00

748

458

Pekka Hiltunen

Imatra

4:33:11

Team Syttilt

749

1341

Petri Mttnen

Vihti

4:33:14

750

447

Panu Hiekkataipale

Helsinki

4:33:15

751

2274

Tuomas rynen

Espoo

4:33:15

752

2251

Kristian Witting

Helsinki

4:33:16

753

946

Timo Kurvinen

Imatra

4:33:17

Team Syttilt

754

936

micki kulju

Galtanfall

4:33:24

755

1339

Heikki Mrsky

Espoo

4:33:26

756

793

Tuomas Kiiskinen

Imatra

4:33:26

Team Syttilt

757

2230

Mikael Wahlstrm

Helsinki

4:33:29

758

2121

Ville Valtonen

ESPOO

4:33:30

759

2386

Juha Kettunen

IK-32

4:33:32

760

1882

Dima Slobodeniouk

Helsinki

4:33:33

761

2019

Vesa-Matti Tikkala

Kirkkonummi

4:33:33

762

1596

Mikko Puranen

Helsinki

4:33:34

763

2431

Ville Ilves

ACT

4:33:34

764

2124

Joep van Gassel

Tampere

4:33:34

765

177

Raino Annala

Team Chinarello

4:33:35

766

2063

Sampo Turpeinen

Helsinki Triathlon

4:33:35

767

236

Pekka Brax

Tampere

4:33:36

768

1199

Mikko Mahla

Porvoo

4:33:38

769

588

Lauri Jalli

Kirkkonummi

4:33:39

770

1519

Marko Peltoniemi

AGA

4:33:39

771

2131

Ari Varis

nekoski

4:33:40

772

998

Juho Lahti

CCH

4:33:40

773

951

Janne Kuusela

Larun Kebardit

4:33:42

774

1015

Sami Laine

Yleisradio

4:33:42

775

2349

Jukka Heikkil

Tuusulan Moottoripyrkerho

4:33:44

776

572

Juuso Innanen

Helsinki

4:33:44

No Soul Cycling

777

376

Matias Harju

HePo

4:33:44

778

746

Lauri Katara

Paimio

4:33:45

779

576

Harri Isokuortti

Helsinki

4:33:45

780

685

Jukka Kanerva

Nurmijrvi

4:33:46

781

844

Jarkko Kokko

CCH

4:33:46

782

711

Pasi Karhunen

Kokkola

4:33:47

783

834

Jarkko Koivunen

Helsinki Triathlon

4:33:48

784

1635

Olli Raivola

Tampere

4:33:48

785

504

Teemu Hult

Espoo

4:33:48

786

916

Antti Kovalainen

Espoo

4:33:49

787

439

Matias Henkola

Secto Leasing

4:33:49

788

1584

Vladimir Prokofyev

Box #6

4:33:53

789

428

Lassi Helin

kelpaa

4:33:54

790

1131

Jani Lindholm

OP-Pohjola

4:33:55

791

1404

Ari Numminen

Espoo

4:33:56

792

1288

Jussi Mursula

Tys

4:33:56

793

1592

Matti Punkari

Sport Eagles

4:33:57

794

1697

Sami Rintamki

Helsinki

4:33:59

795

1890

Juha Soilu

Team Vahanen

4:33:59

Vahanen

796

1541

Kustaa Piha

Med Group

4:33:59

797

2291

Jussi Heikkinen

VP

4:34:00

798

414

Marcus Heino

sipoo

4:34:01

799

1236

Karol Mattila

Helsinki

4:34:01

800

677

Markus Kalela

Helsinki

4:34:03

801

2039

Timo Torniainen

Helsinki

4:34:03

802

1500

Tuomas Paunonen

Helsingin Tarmo

4:34:04

803

1120

Christian Lindberg

Helsinki

4:34:04

804

156

Jaakko Alajoki

Espoo

4:34:05

805

215

Sakari Bergen

Team Futurice

4:34:06

Team Futurice 2

806

1641

Tero Ramstedt

Vantaa

4:34:07

807

2173

Juha Viljanen

Helsinki

4:34:08

Team Sony

808

1556

Ilpo Pinola

Kantokasken Kuntourheilijat

4:34:09

809

2122

Kari Valtonen

ESPOO

4:34:09

810

1511

Tuomas Peltola

Tampere

4:34:10

811

1600

Sami Pursiainen

Jyvskyl

4:34:11

812

2111

Mikko Vaittinen

Espoo

4:34:11

No Soul Cycling

813

288

Olli Etelmki

Helsingin Asianajajayhdistys

4:34:12

Helsingin Asianajajayhdistys

814

1811

Kari Savolainen

Kotka

4:34:13

815

2299

Jari Riihimki

HKI

4:34:14

816

1121

Carl Lindberg

Espoo

4:34:17

817

882

Kai Korhonen

Vantaa

4:34:18

818

901

Kari Koskinen

HEPO

4:34:20

819

2259

Petteri Ylikotila

Oulu

4:34:20

Pyr-Suvala 1

820

930

Ilmar Kukk

Espoo miekkailijat

4:34:21

821

195

Niko Asposalo

Helsinki

4:34:22

822

234

Aki Blomqvist

RaiVo

4:34:25

Team Digia 1

823

1619

Johannes Pivrinta

RaiVo

4:34:25

824

2107

Ville Vainio

Jyvskyl

4:34:27

825

1208

Hannu Malinen

DNA Pinna

4:34:34

DNA Pinna

826

1050

Tuomas Laukama

Helsinki

4:34:57

Teknologiapolkijat

827

908

Markus Kostiainen

Cycle Center

4:35:32

828

498

Aki Huhtala

Yljrvi

4:35:48

829

1814

Panu Savolainen

Oiva Akatemia

4:35:48

830

2238

Henrik Wennerstrand

Team Maksuturva / MTB-Lohja Toy

4:35:48

831

1097

Jukka Lepola

Espoo

4:36:10

Rongo Oy

832

877

Ilkka Korhonen

TT Aquaterra / Kuopio

4:36:11

833

1410

Antti Nurmi

Espoo

4:36:11

834

1138

Olli Lindqvist

Vantaa

4:36:18

835

629

Joel Juvonen

Team Catch Highroad

4:36:32

836

779

Jari Keskitalo

Espoo

4:36:33

837

1767

Hannu Sainio

Espoon Hiihtoseura

4:36:45

838

1593

Pauli Puntala

Espoo

4:36:50

839

1257

Paavo Miettinen

Suomen Pankin urheiluseura

4:37:14

840

1724

Riku Ruokonen

Merimelojat ry

4:37:23

841

2117

Jussi Valkonen

Jyvskyl

4:37:31

842

530

Vesa Hyytiinen

Valkeakoski

4:37:43

843

1908

Aleksey Sribnyi

Viipuri

4:38:05

843

403

Michele Heikkil

Vantaa

4:38:05

Team Tpin

845

821

Panu Kobylin

Helsinki

4:38:16

846

2086

Tuomas Uski

PPP-97

4:38:28

847

800

Pasi Kilponen

Helsinki

4:38:29

848

194

Lari Asposalo

Helsinki

4:38:31

KeCy

849

983

Markus Kriinen

Helsinki

4:38:37

850

1966

Martin Sderstrm

H T L

4:38:38

851

290

Johan Fagerudd

Helsinki

4:38:46

852

242

Oula cederqvist

Helsinki

4:38:47

853

690

Mika Kangas

Helsinki

4:38:47

854

1739

Mika Rytknen

HELSINKI

4:38:48

855

755

Osmo Kauranen

Pyhjrven Pohti

4:38:48

856

345

Sakari Haka

Endurance

4:38:49

857

197

Tero Aura

Tammisaari

4:38:49

858

1465

Valtteri Paavola

JnsPy

4:38:50

859

2407

Henri Leskinen

Kouvola

4:38:51

860

400

Hannu Heikkil

Espoo

4:38:52

861

744

Jukka Katainen

Vantaa

4:38:55

862

2365

Mika Venlinen

HKI

4:38:58

863

549

Pekka Hmlinen

Tapanila

4:38:58

864

961

Juha Kylliinen

Accenture FunCycling

4:39:02

865

952

Ville Kuusela

Espoo

4:39:03

866

1737

Kysti Ryhnen

ZEUS

4:39:03

867

883

Mauri Korkeala

Helsinki

4:39:11

868

1073

Petri lehto

Gruppo Compatto

4:39:11

869

846

Pekka Kokko

Helsinki

4:39:11

870

2163

Timo Viitasalo

Espoo

4:39:14

871

917

Jens Krook

Nrpes Kraft Cykelfrening

4:39:24

872

382

Juuso Harvala

Helsinki

4:39:28

873

1991

Martti Taskila

Helsinki

4:39:29

874

381

Sampo Hartman

Helsinki

4:39:29

874

143

Tuomas Ahva

Team Futurice

4:39:29

Team Futurice 2

876

902

Mikko Koskinen

Scoopinion

4:39:30

877

1403

Ilkka Nummi

HePo

4:39:33

878

464

Jarmo Himanka

Pyrily+Triathlon

4:39:33

879

318

KARRI GLASIN

VANTAA

4:39:35

880

2273

Niko rvs

-

4:39:36

881

778

Tuomo Keskinen

Helsinki

4:39:39

882

2207

Harri Vuorialho

Espoo

4:39:40

Meritaito Oy

883

1998

Mika Teittinen

Vantaa

4:39:47

884

1124

klaus lindblom

helsinki

4:39:48

885

1608

Ismo Puustinen

Helsinki

4:39:48

886

1970

Juhani Taimela

hamina

4:39:49

887

909

Joonas Kostiainen

Team Velo cycling

4:39:59

888

767

Hannu Kemppainen

Hyvink

4:39:59

889

1253

Ivan Michailov

Mountainpeaks

4:40:00

St-Petersburg #2

890

272

Tomi Eloranta

CCH

4:40:02

Team Sweco Finland

891

679

Joni Kallinki

Tampere

4:40:03

892

1505

Timo Pekkinen

Hollola

4:40:04

Team Sweco Finland

893

1558

Mika Pirinen

Imatra

4:40:04

Team Sweco Finland

894

2092

Jari Uusikivi

Helsinki

4:40:05

895

1769

Akseli Sajaniemi

Espoo

4:40:05

896

1221

Olli Marjomaa

Helsinki

4:40:05

897

867

Juho Kontuniemi

Espoo

4:40:07

No Soul Cycling

898

997

Mikko Lahikainen

Team Vahanen

4:40:07

Team Vahanen

899

1440

Olli Ojala

Helsinki

4:40:08

900

1039

Boris Lapidus

EVO Sport

4:40:09

901

1063

Mikko Lehmuskoski

Sitoutumaton

4:40:09

902

1184

Juha Lkkl

Nokia

4:40:10

903

839

Vesa Koivuranta

Vantaa

4:40:11

904

2300

Kari Rouvinen

Team Liquid

4:40:14

905

264

Nils Ekstrm

Team Calpe

4:40:16

906

446

Kristian Hess

OKI

4:40:17

907

2114

Onni Valkeap

Espoo

4:40:18

908

854

Mikko Kolehmainen

JYPS

4:40:18

909

331

Jens Grnholm

Vantaa

4:40:19

910

585

Juho Jakkila

Helsinki

4:40:20

911

1028

Teemu Lamminmki

Turku

4:40:27

912

858

Marko Komssi

Espoo

4:40:32

913

1210

Henrik Maliniemi

Helsinki

4:40:33

914

1932

Jan Sundstrm

Espoo

4:40:33

915

1114

Henri Liikkanen

Helsinki

4:40:39

916

214

Markus Bengtsson

Wrtsil

4:40:40

917

1654

Petteri Rantanen

Espoo

4:40:43

918

1629

Ismo Raatesalmi

Porvoo

4:40:43

919

1994

Jussi Taussi

KOTKA

4:40:44

920

299

andras fonagy

pieksmki

4:40:48

921

1942

Tatu Suopajrvi

Toppahousut

4:40:50

922

603

sampo jokimki

Valvomon atleettiklubi

4:40:54

923

260

Petter Eklund

Helsinki

4:40:58

Scrambled Legs

924

955

Tapio Kuusisto

Vantaa

4:41:06

925

405

Esa Heikkil

Rusko

4:41:10

926

418

Tommi Heinonen

Vantaa

4:41:33

927

1137

Riku Lindqvist

Vantaa

4:41:34

928

2000

Jouni Teli

Helsinki

4:41:34

929

1076

Janne Lehtola

Team Domesta

4:41:35

Team Domesta 1

930

1941

Petteri Suontama

Espoo

4:41:36

931

2404

Arto Laine

Vantaa

4:41:36

932

1832

Nikolay Shoshkov

Hawaii Endurance Team

4:41:36

933

650

Kari Jrvinen

Uudenmaan Pyrilijt ry

4:41:37

934

2228

iiro wahlberg

kirkkonummi

4:41:40

935

2150

Arto Vesivalo

Espoo

4:41:44

936

1111

Reijo Lietoranta

Nurmijrvi

4:42:00

937

2134

Jouni Varpelaide

Svea Rahoitus & Perint

4:42:18

938

688

Ari Kanerva

Helsingin Asianajajayhdistys

4:42:25

Helsingin Asianajajayhdistys

939

235

Chris Boustred

Edinburgh RC

4:42:46

940

1937

Mikko Suomi

Vantaa

4:42:52

Team Digia 2

941

1254

Michael Miettinen

Tuusula

4:42:55

942

753

Jyri Kauppinen

Sderkulla

4:43:08

Lemminkinen

943

2010

David Thomas

Helsinki

4:43:11

944

2112

Juha Vakkila

Helsinki

4:43:15

945

1829

Tarmo Sergo

Hajumaa

4:43:16

946

1499

Mikael Paulinow

Turku

4:43:23

947

2200

Klaus von Wendt

Turku

4:43:23

948

770

Veikko Kentt

Vantaa

4:43:24

949

2218

Reigo Vli

Tallinn

4:43:25

950

2029

Antti Toivanen

HiQ

4:43:26

HiQ Sikariporras

951

2252

Juha Witting

Helsinki

4:43:27

952

1192

Mikko Lppnen

Turku

4:43:49

953

693

Petri Kangassalo

Prologi

4:43:53

954

2044

Jussi Tourunen

Helsinki

4:43:55

955

2449

Ville Ahola

Helsinki

4:43:57

956

1442

Tero Ojanen

Espoo

4:44:05

957

2128

Juha Vanhanen

Espoo

4:44:06

958

2231

Sebastian Wallenius

Espoo

4:44:06

959

138

Sami Ahonen

Espoo

4:44:07

960

273

Timo Eloranta

Espoo

4:44:07

961

390

Kari Hausen

Helsinki

4:44:07

962

1649

Jussi-Pekka Rantanen

Vantaa

4:44:08

963

1562

Mikko Pitknen

CSC

4:44:14

964

749

Juho Kauhanen

Oulu

4:44:25

965

1840

Sami Siitonen

Espoo

4:44:29

966

2324

Pekka Lahtinen

Nurmo

4:44:30

967

244

Veli Colliander

Hepo

4:44:33

968

111

Petteri Aalto

TCC

4:45:00

969

827

Harri Koivisto

Espoo

4:45:14

970

2040

JUHAN TORPAN

VIRO

4:45:16

971

1183

Veijo Lnsikunnas

Hyvinkn Pyrilijt

4:45:24

972

263

Jarl Ekstrm

Team Calpe

4:45:29

973

1458

Tommi Olsson

HiQ

4:45:30

HiQ Humppasektori

974

2409

Timo Metsl

Prologi

4:45:30

975

2433

Ari Talja

3K

4:45:31

976

1498

Heikki Paukkeri

Vantaa

4:45:32

Meritaito Oy

977

2180

Petri Vilska

ESPOO

4:45:32

978

1585

Aki Puhka

Espoo

4:45:33

979

780

pasi keto

haukipudas

4:45:33

980

2162

Risto Viitanen

Pyrnmaan Pyry

4:45:34

981

399

Kalle Heikkanen

Team Vahanen

4:45:35

Team Vahanen

982

1678

Risto Retsja

Taipalsaari

4:45:36

983

2321

Mika Paavola

Espoo

4:45:38

984

1408

Aki Nurmela

Klamilan Dynamo

4:45:39

985

1376

Taavi Niinimaa

Tampere

4:45:40

986

1894

Hannu Soinvirta

Rejlers Oy

4:45:41

987

1733

Marko Ruuskanen

H:ki

4:45:42

988

573

Aivo Int

helsinki

4:45:43

989

833

Tomi Koivukoski

Team Domesta

4:45:44

Team Domesta 1

990

410

Petri Heininen

Cygate

4:45:46

991

1290

Juha Mustajrvi

Helsinki

4:45:47

992

2184

Harry Virolainen

RCT

4:45:48

992

1972

Timo Taipale

Road Academy

4:45:48

994

339

Ville Haarala

Helsinki

4:45:48

995

575

Herman Isoaho

Helsinki

4:45:50

996

1922

Ville Strmmer

Helsinki

4:45:50

997

1900

Marko Somppi

Espoo

4:45:51

998

866

Antti Kontula

Turku

4:45:52

999

200

Vesa Autio

Quattro Racing

4:45:52

1000

733

ari karvonen

Reckless Race

4:45:54

1001

691

Mikko Kangasmaa

Vantaa

4:45:55

1002

210

Grigory Batalov

Baltic star

4:45:56

1003

1588

Juha Pulkki

Tristadi

4:45:57

1004

1042

Timo Lappi

Fondia Legal Team

4:45:58

1005

1190

Peter Lnnblad

Espoo

4:45:58

1006

522

Juhani Hytnen

Murata Electronics Oy

4:45:59

1007

966

Jari Kyr

Kirkkonummi

4:45:59

1008

1734

Juha Ruusu

Espoo

4:46:00

1009

207

Teuvo Backman

Saloisten Salama

4:46:02

1010

1459

Mauri Ora

Vihti

4:46:02

1011

1702

Matti Ristinen

Helsinki

4:46:03

1012

1653

Esa Rantanen

Helsinki

4:46:05

1013

2069

jarkko turunen

nurmijrvi

4:46:05

1014

696

Mikko Kanninen

Vantaa

4:46:06

Team Volvo

1015

1022

Jukka Laitinen

It-Helsingin Voima

4:46:06

1016

1578

Kari Porthan

Nurmijrvi

4:46:07

1017

1496

Heikki Patrakka

Lahti

4:46:07

1018

116

Verneri Aaltonen

Kerava

4:46:08

1019

2158

Sami Viitala

Capgemini Cycling Club

4:46:08

1020

675

Mikko Kajava

ABB Marine

4:46:09

1021

2345

Max Prokopenko

Rovaniemi

4:46:09

1022

2161

Matti Viitanen

Helsinki

4:46:11

1023

1662

Veli-Matti Rautiainen

Resolute

4:46:11

1024

187

Christian Arboix

Murata Electronics Oy

4:46:12

1025

113

Seppo Aaltonen

Road Academy

4:46:12

1026

2239

Henrik Westerholm

Humallahden Venekerho ry

4:46:13

1027

864

miikka konttinen

helsinki

4:46:13

1028

377

Timo Harjunen

Cygate

4:46:14

1029

680

Marko Kallio

Helsinki

4:46:15

1030

510

Tomi Hurskainen

Espoo

4:46:15

1031

1297

Henrik Muukkonen

Helsinki

4:46:16

1032

1841

karri siitonen

espoo

4:46:16

1033

943

Hannu Kuoppala

Helsinki

4:46:17

1034

1163

Olivier Lukengu

Porvoo

4:46:17

1035

2187

Jarkko Virranta

Espoo

4:46:18

1036

1266

Andrus Mitt

Helsinki

4:46:19

1037

1273

Pasi Moisio

AGA

4:46:20

1038

853

Mika Kolehmainen

JYPS

4:46:20

1039

1775

Timo Salmi

Espoo

4:46:22

1039

149

Ville Airo

Helsinki

4:46:22

1041

2237

Jan Welin

Espoo

4:46:23

1042

150

Jukka Airo

Kaupin Kanuunat

4:46:23

1043

176

Raimo Anjala

Espoo

4:46:24

1044

1837

Pekka Sihvola

HePo

4:46:25

1045

554

Mika Hrm

Road Academy

4:46:26

1046

2234

Carl-Oskar Wallo

Helsinki

4:46:28

1047

1978

Tapio Tallgren

Veikkolan Veikot

4:46:28

1048

1016

Jarko Laine

Paksut Pojat

4:46:28

1049

638

Kari Jrvelinen

Helsinki

4:46:30

1050

991

Olli-Valtteri Laaksonen

Helsinki

4:46:32

1051

1844

Sami Siln

CSC

4:46:34

1052

164

Jens Alderin

Sport Club Lynx

4:46:35

1053

1423

Jan Nyholm

Helsinki

4:46:39

1054

1553

Mikko Piitulainen

Espoo

4:46:40

1055

849

Andrey Kokunov

TriSport

4:47:40

TriSport

1056

2263

Mikko Ylnne

Espoo

4:47:42

1057

1485

Ari Partanen

Helsinki

4:47:44

1058

305

Markus Forsstrm

HePo

4:48:33

1059

591

Juho Jalonen

Nurmijrvi

4:48:35

1060

637

Kysti Jrnefelt

Kirkkonummi

4:48:46

1061

2167

Petteri Vilanen

Pakila Poursuivants

4:49:23

1062

1280

Stefano Mosconi

Espoo

4:49:46

1063

792

Janne Kiiskinen

Tuusula

4:49:49

1064

1871

Harri Sippola

Helsinki

4:49:50

1065

240

Petri Castren

Kauniainen

4:49:51

1066

855

Ilari Kolttola

Team Catch Highroad

4:49:52

1067

347

Jouko Hakala

Kirkkonummi

4:49:53

1068

2375

Kysti Raiskinmki

HKI

4:49:59

1069

2026

Juha Tirri

Myrskyl

4:50:00

1070

624

Timo Juuri

Nurmijrvi Klaukkala

4:50:01

1071

1997

Tauno Tederma

Esoo

4:50:09

Nobina I

1072

1808

Veikko Savijoki

Helsinki

4:50:14

1073

1103

Henrik Lepnaho

Helsinki

4:50:14

1074

1479

Edouard Palu

Helsinki

4:50:18

1075

1216

Jouko Manninen

Helsinki

4:50:21

1076

1809

Jri Savitski

Spordipartner

4:50:32

1077

550

Risto Hnninen

Kerava

4:50:33

1078

2289

Aki Honkasalo

Kantri - HKI

4:50:34

1079

836

Jani Koivuniemi

Hamina

4:50:38

1080

1818

Robert Segercrantz

IK-32

4:50:42

1081

2035

Mikhail Tokmachev

TriSport

4:50:42

TriSport

1082

1720

Tuomas Routto

Reaktor Stanga

4:50:44

1083

1590

Markku Pulkkinen

Eksym 360

4:50:44

1084

1799

Hannu Sariola

Prologi

4:50:45

1085

1003

Jukka Lahtinen

Espoo Slalom

4:50:45

1086

281

Ville Eronen

NA

4:50:50

1087

1703

Winston Roberts

Ireland

4:50:52

1088

1969

Tero Tahvanainen

Hollolan Urheilijat -46

4:50:53

1089

1546

Petri Piippo

Treasury Finland CC

4:51:03

Treasury Finland CC

1090

2148

Pyry Vekkeli

Espoo

4:51:08

Alisuorittajat

1091

2281

Jaakko Kiviranta

Team Villikerho SportClub

4:51:14

1092

826

Toni Koivikko

X-Tri

4:51:16

1093

1279

Pericles Moreira

CCH

4:51:37

1094

128

Jouko Aho

Karkkila

4:51:39

1095

1990

Jari Tasanen

RIIVU

4:51:40

1096

170

Mikko Alpola

Jyvskyl

4:51:40

1097

112

Esa Aaltomaa

Helsinki

4:51:40

1098

803

Ari Kinnunen

korso

4:51:41

1099

2093

Vesa Uuspelto

Vantaa

4:51:42

1100

705

Toomas Kantsik

Team Domesta

4:51:42

Team Domesta 1

1101

702

Eero Kantele

Vantaa

4:51:43

1102

1135

Henrikki Lindlf

Team UniSport

4:51:44

Team UniSport

1103

343

Dal Haidar

Suomen Polkupyrtukku

4:51:48

1104

1203

Joona Majurinen

Kuhilatien Kunto

4:51:56

1105

1162

Markku Luhtasela

Espoo

4:51:57

1106

367

Petri Hannikainen

Vantaa

4:51:58

1107

791

Pertti Kiiskinen

HePo

4:51:59

1108

1707

Tuukka Ronkainen

Team UniSport

4:52:00

Team UniSport

1109

1565

Harri Pitknen

Porvoo

4:52:01

1110

183

Jyrki Anttila

Hollola

4:52:02

1111

1148

Topi Litmanen

Espoo

4:52:09

1112

2198

Juha Visti

Espoo

4:52:13

1113

1621

Timo Prnnen

Capgemini Cycling Club

4:52:13

1114

987

Timo Kykk

Lappeenranta

4:52:14

Team Syttilt

1115

2258

Mika Ylikoski

Helsinki

4:52:15

Scrambled Legs

1116

1722

Jani Ruohola

Prologi

4:52:15

1117

493

Jari Hovi

Nurmijrvi

4:52:27

1118

666

Kimmo Kaija

Murata Electronics Oy

4:52:28

1119

790

Kari Kiiskil

RHK Bianchi team Pori

4:52:28

1120

1704

Antti Roine

Tampere

4:52:29

1121

862

Mauri Konttila

Nurmijrvi

4:52:31

1122

527

Jari Hyvnen

Espoo

4:52:32

1123

419

Harri Heinonen

Tampere

4:52:33

1124

1345

Andres Neemre

Saue

4:52:33

1125

1335

Viktor Mrtmaa

Team Domesta

4:52:39

Team Domesta 3

1126

1298

Mikko Mykr

Vantaa

4:52:39

1127

1746

Marko Rntynen

Oulu

4:52:40

Pyr-Suvala 1

1128

1263

Janne Mikkonen

Kaupin Kanuunat

4:52:41

1129

1034

upi lampola

sipoo

4:52:46

1130

1568

Veijo Pitkniemi

Rejlers Oy

4:52:58

1131

488

Arto Honkanen

Jrvenp

4:52:58

1132

1664

Teijo Rautio

Helsinki

4:52:59

1133

929

Harri Kujanp

Tampere

4:53:03

1134

2327

Ville Vuori

HKI

4:53:03

1135

1009

Olli Laine

HiQ

4:53:05

HiQ Sikariporras

1136

605

Markku Jokinen

Tcc

4:53:05

1137

1191

Markus Lnnqvist

Zeus

4:53:07

1138

1992

Tuomas Taskinen

Sipoo

4:53:08

1139

1086

Toomas Lehtonen

Helsinki

4:53:13

1140

1021

Pentti Laitinen

Tampere

4:53:14

1141

448

Mikko Hiekkataipale

Helsinki

4:53:15

1142

2082

Antti Unnaslahti

Seinjoki

4:53:16

1143

1999

Tuomo Telama

klaukkala

4:53:20

1144

212

Tomas Beijar

HiQ

4:53:30

HiQ Jumppasektori

1144

1506

Ari Pekola

Vallentuna CK

4:53:30

1146

1770

Mikko Sajavuori

Vantaa

4:53:31

1147

2222

Heikki Vlkepinta

Kaupin Kanuunat

4:53:36

1148

1092

Urpo Leinonen

Rekolan Raikas Ry

4:53:38

1149

1294

Harri Mustonen

Espoo

4:53:38

1150

910

Juho Kostiainen

Helsinki

4:53:39

1151

2017

Lauri Tiittula

Tampere

4:53:53

1152

2253

Peter Wurtz

Helsinki

4:53:54

1153

1904

Axa Sorjanen

Helsinki

4:54:34

1154

1650

Oula-Heikki Rantanen

Metropolian fillarijengi

4:54:42

Metropolia United

1155

1164

Miika Lumilampi

Petjmen Ponnistus ja Hiihtoseura

4:54:54

1156

517

Jarno Huurinainen

Mynterln triatlon klupi

4:55:04

1157

1931

Marko Sulin

Jrvenp

4:55:05

1158

202

Mika Auvinen

Jrvenp

4:55:09

1159

2132

Riku Varjopuro

TCC

4:55:27

1160

1475

Pirkka Palm

Espoo

4:55:32

1161

1947

Hillar Suurkytt

Saue

4:55:37

1162

1595

Seppo Puolivli

Helsinki

4:55:40

1163

1077

Juhani Lehtola

Team Domesta

4:55:47

Team Domesta 2

1164

928

Jarkko Kujamki

Nakkila

4:55:48

1165

282

Alger Ers

AE PROJEKTI INSENER

4:55:48

1166

2105

Petri Vainio

NuSaSu

4:55:58

1167

2412

Mikko Kiljunen

Vehkataipaleen Melaweikot

4:55:59

1168

336

Juha Haanper

Helsinki

4:56:03

Scrambled Legs

1169

1087

Pasi Lehtonen

Salo

4:56:03

1170

1126

Heikki Lindfors

Helsinki

4:56:04

1171

1620

Pasi Pnklinen

Metropolian fillarijengi

4:56:06

1172

1747

Dominik Rttsches

Espoon Ruosteketjut

4:56:06

1173

1235

Sami Matinaho

HePo

4:56:08

1174

2296

Juha Saharinen

Espoo

4:56:08

1175

1175

Harri Luttinen

Espoo

4:56:09

1176

2217

Timo Vkevinen

Uudenmaan Pyrilijt

4:56:11

1177

665

Hemmo Kahila

CCH

4:56:12

1178

456

Kari Hilesmaa

Espoo

4:56:13

1179

2169

Tommi Vilenius

Murata Electronics Oy

4:56:18

1179

2422

Miikka Vuorikoski

JHKPKCICLISTI

4:56:18

1181

2056

Tomi Tuominen

Scuderia Maximum Attack Ciclismo

4:56:22

1182

568

Lauri Ilves

TreduNet Oy

4:56:41

1183

1647

Jaakko Rantala

Espoo

4:56:43

1184

1289

Tuukka Murto

HiQ

4:56:44

HiQ Humppasektori

1185

365

Teemu Hankala

Helsinki

4:56:53

1186

1402

Heikki Nummelin

Tahto Trainers & Run Helsinki

4:56:53

1187

1457

Markku Ollila

Ilmajoen kisailijat

4:56:56

1188

2295

Miika Oinonen

HKI

4:57:00

1189

1763

Jaakko Saartoala

Team Domesta

4:57:09

Team Domesta 2

1190

1566

Juha Pitknen

Vantaa

4:57:17

1191

512

Paavo Hurskainen

Helsinki

4:57:22

1192

764

Ali Kela

Nesteen Soutajat

4:57:33

1193

1719

Heikki Routavaara

HePo

4:57:37

1194

327

Igor Grishin

VeloPolitech

4:57:38

1195

1679

Wallace Reynolds

Espoo

4:57:39

1196

1721

Jorge Rovira

Helsinki

4:57:41

1197

1242

Michal Matusewicz

Lublin

4:57:42

1198

1543

Juha Pihlajaniemi

Helsinki

4:57:42

1199

1212

Jouni Malmivaara

Vantaa

4:57:43

1200

906

J-P Kosonen

It-Uusimaa

4:57:43

1201

2099

Jukka Vaaraniemi

Vaasan Latu

4:57:48

1202

737

Mikko Karvosenoja

Helsinki

4:57:55

1203

1315

Antti Mkel

Helsinki

4:57:55

Aivan

1204

545

Pentti Hmlinen

Korson Kaiku

4:57:57

1205

630

raimo juvonen

4 Runners

4:57:59

1206

1429

Hans Nyqvist

KingsWay cycling team

4:58:01

1207

769

Jouni Kemppi

Capgemini cycling team

4:58:05

1208

1601

tuukka pursiainen

4 Runners

4:58:05

1208

601

Marko Jokelainen

Arc Sport

4:58:05

Arc Sport

1210

426

Johannes Helander

Mynterln Triathlon klupi

4:58:09

1211

2203

Antti Vuolanto

Kirkkonummi

4:58:13

1212

2067

Matti Turunen

Lahti

4:58:18

1213

1958

Saku Sysi

Helsinki

4:58:18

Aivan

1214

1123

Patrik Lindblom

Espoo

4:58:20

1215

1049

Jouko Latvakangas

Helsinki

4:58:23

1216

942

Aleksi Kuokka

Virolahti

4:58:25

Aivan

1217

2361

Miska Eriksson

Fira Oy

4:58:26

1218

1779

Pyry Salminen

Espoo

4:58:26

1219

1122

Tomas Lindberg

Helsinki

4:58:27

1220

533

Hannu Hllman

Helsinki

4:58:28

1221

1612

Mikko Pylvs

Helsinki

4:58:29

1222

925

Tuomas Kuivamki

Korson Kaiku

4:58:29

1223

117

Kurt Aarnio

Helsinki

4:58:29

1224

1094

Christoffer Leka

Porvoo

4:58:30

1225

1884

Juha-Matti Snicker

Turku

4:58:30

1226

503

Lauri Hukkanen

Team Futurice

4:58:31

Team Futurice 1

1227

1198

Jan Magnusson

Sypiksen Ketjunpolttajat

4:58:36

1228

1895

Toni Sokura

Lappeenranta

4:58:36

1229

1201

wisa majamaa

Pakila Poursuivants

4:58:38

1230

775

Veli-Pekka Kernen

FeelGood Trainers Vihti

4:58:45

1231

2152

Mikko Vestola

Houston Inc:

4:58:46

1232

2307

Juha Rakkola

Espoo

4:58:46

1233

109

Tomi Aalto

Helsinki

4:58:47

1234

2427

Ville Sde

Espoo

4:58:47

1235

1810

Jouni Savolainen

Espoo

4:58:49

1236

618

Jarmo Julku

Team Vahanen

4:58:52

Team Vahanen

1237

1656

Kimmo Rasinper

Espoo

4:59:03

1238

2438

Christian Tinell

ACT

4:59:03

1239

2001

janne tenkanen

helsinki

4:59:04

1240

1964

Jarmo Sderholm

Vantaa

4:59:04

1241

1658

Kalle Ratilainen

Siilinjrvi

4:59:05

1242

160

Valtteri Alanko

IF Sibbo-Vargarna

4:59:06

1243

1819

Pekka Seitsonen

Janakkala

4:59:07

1244

2008

Timo Tetri

Team Liquid

4:59:10

1245

956

Aleksi Kuusisto

HePo

4:59:10

1246

874

Seppo Kopsa

Nurmijrvi

4:59:12

1247

2144

Lauri Vehkaluoto

Helsinki

4:59:13

1248

528

Kosti Hyypp

Helsinki

4:59:13

1249

1633

Kimmo Rahkamaa

Espoo

4:59:13

1250

2083

Eero-Pekka Uotila

Helsingin Asianajajayhdistys

4:59:14

Helsingin Asianajajayhdistys

1251

1450

Ilkka Oksman

Helsinki

4:59:15

1252

889

Antti Koskelo

It-Helsingin Voima

4:59:17

It-Helsingin Voima

1253

2453

Matti Heikkinen

HKI

4:59:18

1254

1300

Samuel Myllykangas

Team Bay Area Sisu

4:59:18

1254

232

Luke Bland

Team Bay Area Sisu

4:59:18

1256

476

Nikke Holmberg

TreduNet Oy

4:59:18

1257

1750

Marko Saarela

Vantaa

4:59:20

1258

415

Petri Heinola

ESPOO

4:59:20

1259

2166

Markus Vilander

Helsinki

4:59:21

1260

1666

Raimo Reesaar

Espoo

4:59:24

Nobina II

1261

1448

Jyri Oksanen

HePo

4:59:24

1262

1401

Ville Nummelin

Helsinki

4:59:26

1263

531

Kari Hyytiinen

Hyvinkn pyrilijt

4:59:27

1264

473

Petteri Hollnder

Espoo

4:59:28

Team Digia 2

1265

2335

Kimmo Luoma

HKI

4:59:29

1266

1069

Lauri Lehtinen

Espoo

4:59:39

1267

2054

Jyri Tuomikangas

Espoo

4:59:43

1268

657

Esa Kaarakainen

Tampere

4:59:43

1269

1167

Harry Lundqvist

Espoo

4:59:54

1270

475

Timo Holmberg

Rejlers Oy

4:59:59

1271

1868

Tuomas Sipil

Tampere

5:00:02

1272

2081

Antti Ulvila

Ulviracing Lapua

5:00:05

1273

642

Jaanus Jrvensivu

Haagan Pyrhuolto

5:00:07

1274

1239

Valtteri Mattila

Lahti

5:00:07

1275

1474

Toni Palm

Vantaa

5:00:10

1276

615

Otto Juhala

Helsinki

5:00:11

1276

614

Sampo Juhala

Hapag Lloyd Finland

5:00:11

Hapag Lloyd Finland

1278

1790

Eetu Salunen

Helsinki

5:00:16

1279

581

Simo Jaakkola

Hausjrvi

5:00:29

1280

1035

Richard Landgren

Team Intermarketing

5:00:32

Team Intermarketing

1281

1761

Jukka Saarinen

Road Academy

5:00:45

1282

233

Dick Blomberg

Porvoo

5:01:06

1283

1892

Janne Soininen

Orton

5:01:07

Orton

1284

2199

Sebastian von Bruun-Riegels

Helsinki

5:01:08

Team Yks

1285

2271

Ari berg

vantaa

5:01:17

1286

1038

Jaska Lankinen

Helsinki Triathlon

5:01:17

1287

361

Juha-Pekka Halmeenmki

Orton

5:01:24

1288

2050

Lasse Tuoma

Everwhite Oy Ltd

5:01:28

1289

1785

Jari Salonen

Sahalahden VPK

5:01:31

1290

1764

Jouko Sahila

Oriveden Ponnistus

5:01:37

1291

1780

Ralf Salminen

Vantaa

5:01:38

Team Yks

1292

370

Leip Hanzon

Sons of Bikes

5:01:38

Sons of Bikes

1293

843

Juha Kokko

Reaktor Stanga

5:01:38

1294

2027

Ilkka Tirroniemi

Helsinki

5:01:39

1295

413

Paavo Heino

HC Kampin Karjut

5:01:40

1296

2053

Jari Tuomi

Karakallio

5:01:43

1297

661

Risto Kaartinen

Helsinki

5:01:43

1298

754

Kristjan Kaups

Hiiumaa

5:01:45

1299

1222

Antti Markkanen

Vantaa

5:01:50

Team Tpin

1300

1405

Kimmo Nupponen

Helsinki

5:01:51

1301

2219

Hannu Vlimki

Helsinki

5:01:53

1302

1910

Jonne Stenbacka

Jrvenp

5:01:57

1303

372

Lauri Harilainen

Helsinki

5:01:58

1304

1484

Kai Paroma

Espoo

5:02:10

1305

2100

Petri Vahala

Espoo

5:02:10

1306

1623

Marko Pkk

Nurmijrvi

5:02:13

1307

145

Toivo Ahvonen

Espoo

5:02:21

1308

2125

Kaido Vanaveski

Harjumaa

5:02:24

Mikitame Aironmn Klubi

1308

1888

Juha Soikkeli

Vuoksen Soutajat

5:02:24

1310

1731

Tuomo Ruuska

Tampere

5:02:26

1311

2305

Oskari Vinko

Espoo

5:02:26

1312

1107

Juha Leskinen

Hapag Lloyd Finland

5:02:30

Hapag Lloyd Finland

1313

526

Joni Hyvrinen

Vantaa

5:02:34

1314

289

Edward Everett

Vantaa

5:02:35

1315

1914

Anton Stennabb

Porvoo

5:02:36

1316

1880

Urho Sjblom

RCT Royal Cycling Team

5:02:40

1317

736

Esa Karvonen

Espoo

5:02:40

1318

1686

Aapo Riila

Quattro Racing

5:02:41

1319

621

Markus Juntunen

Lahti

5:02:41

1320

2284

Jan Rsnen

Nurmijrvi

5:02:43

1321

1524

Rami Penttil

Tuusula

5:02:44

1322

805

Mikko Kinnunen

Helsinki

5:02:44

1323

1271

Markku Moilanen

Helsinki

5:02:46

1324

1927

Lauri Suihko

Espoo

5:02:47

1325

1456

Eemeli Ollila

Helsinki

5:02:48

1326

2071

Ja Tvrdy

FCG

5:02:49

1327

1084

Timo Lehtonen

Skyln Yritys

5:02:55

1328

487

Aimo Honkanen

Vantaa

5:02:56

1329

1367

Lauri Niemi

Hypy

5:02:56

1330

2297

Niko Salonen

Volley, Norja

5:03:01

1331

457

Matti Hiltunen

Vantaa

5:03:03

1332

1537

Jarmo Pienmunne

Kotka

5:03:06

1333

355

Riku Halinen

Kotka

5:03:07

1334

144

Mikko Ahvalo

-

5:03:08

1335

1048

Pentti Latva-Koivisto

Helsinki

5:03:09

1336

180

Tomi Antila

Helsinki

5:03:27

1337

794

Andrus Kikkas

CC Rota Mobilis

5:03:28

1338

1685

Aki Riikonen

Helsinki

5:03:28

1339

1454

Tommi Ollikainen

Hapag Lloyd Finland

5:03:40

Hapag Lloyd Finland

1340

1603

Valtteri Putkonen

Pakilan Veto

5:03:48

Team PaVe

1341

445

Timo Herjrvi

Jms

5:03:48

1342

127

Jan Ahlroth

Espoo

5:04:09

1343

163

Mark Alden

Team 333

5:04:10

1344

2429

Aleksi Maunula

Pelago

5:04:11

1345

254

Veli-Pekka Dufva

Team Lauste

5:04:16

1346

1891

Perttu Soininen

Seinjoki

5:04:22

1347

1930

Sergey Sukhanov

Moscow

5:04:24

1348

1759

Mika Saarinen

Espoo

5:04:31

1349

1523

Timo Pennanen

Capgemini Cycling Club

5:04:32

1350

1444

Pekka Ojanp

Espoo

5:04:37

1351

593

Juha Jalonen

Jrvenp

5:04:39

1352

1981

Tuomas Talonpoika

Road Academy

5:04:46

1353

1622

Matti Prssinen

Helsinki

5:04:58

Team Sweco Finland

1354

669

Kari-Marko Kaikula

Helsinki

5:05:05

1355

1502

Rory Pedd

Helsinki

5:05:06

1356

1356

Alexander Nevrov

Espoo

5:05:07

1357

995

Jussi Laasonen

Helsinki

5:05:28

Asianajotoimisto Aurejrvi

1358

2181

Sauli Vimpeli

Helsinki

5:05:29

Asianajotoimisto Aurejrvi

1359

102

Marko Aalo

Espoo

5:05:31

1360

519

Mikko Hytinen

Tln Isku

5:05:33

Tln Isku

1361

1334

Sakari Mnttri

Road Academy

5:05:34

1362

1872

Teemu Sirainen

Helsinki

5:05:35

1363

1917

Teemu Stewen

Helsinki

5:05:59

1364

1695

Jukka Rintala

Espoo

5:06:01

1365

1272

Erkki Moilanen

Tampere

5:06:02

1366

190

Reijo Artevuo

CCH

5:06:06

1367

1959

Pekka Syvnen

Helsinki

5:06:09

1368

1323

Kari Mkinen

Nurmijrvi

5:06:21

1369

923

Pekka Kuittinen

Helsinki

5:06:30

1370

159

Tuomas Alanko

SLMEPA

5:06:31

1371

1004

Mikko Lahtinen

Vihti

5:07:09

1372

306

Petri Forsstrm

Metropolian fillarijengi

5:07:41

Metropolia United

1373

1820

Janne Seittenranta

Kaarina

5:07:47

1374

682

Jari Kalliovli

Haarajoki

5:08:02

1375

1258

Jarkko Miettinen

Helsinki

5:08:06

Relex

1376

802

Matti Kinnunen

Kallislahen Kyttyymehstjt

5:08:07

1377

295

Miguel Ferreira

Helsinki

5:08:08

1378

1105

Jouko Leskel

Helsinki

5:08:11

1379

1260

Perttu Mikkola

Ruuhi ja Smpyl

5:08:18

1380

287

Matti Eskola

Espoo

5:08:20

1381

960

Mitja Kylliinen

Helsinki

5:08:23

1382

613

Pertti Joutsenlinna

Vihti

5:08:28

1383

2108

Kari Vainio

Vantaa

5:08:38

1384

1527

Giuseppe Pepe

Prologi

5:08:46

1385

1118

Antti Liljeroos

Helsinki

5:08:48

1386

1383

Reino Nikkinen

Porvoo

5:08:48

Team Yks

1387

2182

Bengt Vinberg

Espoo

5:08:49

1388

891

Samu Koski

Espoo

5:08:51

1389

1760

Vesa Saarinen

ESPOO

5:08:53

1390

1132

Mikko Lindholm

Helsinki

5:08:54

1391

1716

Vesa Roth

DNA Pinna

5:08:55

DNA Pinna

1392

1803

Antti Sarkkula

Vantaa

5:08:55

1393

848

Tuukka Kokkoniemi

Team Domesta

5:08:56

Team Domesta 3

1394

1276

Reijo Mononen

Hyvink

5:08:56

1395

2396

Petri Tuominen

Vetj 28

5:08:58

1396

2319

Kari Silpi

SPR

5:08:59

1397

1391

Robin Nordblad

Helsinki

5:09:00

1398

391

Janne Hautala

Vantaa

5:09:00

1399

175

Georg Angenendt

Vantaa

5:09:02

1400

1406

Antti Nurkkala

Helsinki

5:09:03

1401

196

Manu Auhto

Tln Isku

5:09:05

Tln Isku

1402

1017

Olli Laine

Roadrunners 2010

5:09:05

1403

1342

Mikko Naalisvaara

Helsinki

5:09:05

1404

1469

Kimmo Pajunen

HePo

5:09:06

1405

1270

Pekka Moilanen

Helsinki

5:09:06

1406

344

Yk Haikonen

Tln Isku

5:09:06

Tln Isku

1407

2359

Jouni Mkelinen

HKI

5:09:06

1408

2287

Lauri Lppnen

HKI

5:09:07

1409

1053

Petteri Laukkanen

Itella

5:09:08

1410

979

Markku Krkkinen

Espoo

5:09:09

1411

2089

Tuomo Utter

Espoo

5:09:10

1412

2385

Olli Siltala

Helsinki

5:09:11

1413

2384

Niko Aaltonen

ABB Marine

5:09:13

1414

2317

Aimo Niemi

Vantaa

5:09:13

1415

1651

Martti Rantanen

Stadin stallionit

5:09:14

1416

2364

Timo Lehtikevari

HKI

5:09:15

1417

1157

Juha Lottonen

Team Liquid

5:09:16

1418

668

Teemu Kaikkonen

Team Domesta

5:09:17

1419

1283

Ari Muikku

Jyvskyl

5:09:21

1420

104

Jukka Aalto

Helsinki

5:09:22

1421

496

Janne Huhtala

Road Academy

5:09:22

1422

259

Kari Eilamo

Espoo

5:09:23

1423

1230

Sami Marttila

Jrvenp

5:09:24

1423

1852

Toni Silvonen

jrvenp

5:09:24

1425

1386

Antti Nissinen

Helsinki

5:09:25

1426

763

Eero Kekki

Citi

5:09:26

1427

912

Henri Kotiaho

Helsinki

5:09:26

1428

692

Risto Kangasniemi

Teisko

5:09:26

1429

809

Timo Kissaniitty

Helsinki

5:09:27

1430

1333

Ilkka Mnnist

Kerava

5:09:28

1431

2363

Roope Maijala

Espoo

5:09:30

1432

687

Einari Kanerva

Pyrily+Triathlon

5:09:31

1433

824

Olli-Pekka Koisti

Hml

5:09:32

1434

557

Seppo Hltt

Helsinki

5:09:32

1435

1938

Santeri Suomi

Team UniSport

5:09:33

1436

2174

Risto Vilkko

HePo

5:09:33

1437

2068

Marko Turunen

Nilsi

5:09:33

1438

1699

Juha Rissanen

Espoo

5:09:34

1439

1116

ossi liimatainen

Gehenna

5:09:35

1440

2076

Pekka Tlli

Helsinki

5:09:35

1441

1531

Jyrki Pesonen

Helsinki

5:09:35

1442

388

Tuomo Haukkovaara

IBM Sport Club

5:09:36

1443

1545

Petri Piili

Tampere

5:09:39

1444

529

Petri Hyysalo

Espoo

5:09:40

1445

825

Kalle Koistinen

Kuhmo

5:09:41

1446

1848

Pekka Siltanen

Helsinki

5:09:43

1447

743

Juhani Kataila

Helsinki

5:09:44

1448

2196

Mika Virtanen

Vantaa

5:09:45

Team Sony

1449

944

Matti Kuronen

Espoo

5:09:48

1450

1573

Ilkka Pohtola

Helsinki

5:09:49

1451

1854

Ville Simil

Helsinki

5:09:51

1452

1427

Mikael Nylund

Vantaa

5:09:51

1453

1394

Vikki Noreila

ViPeTi2

5:09:52

1454

542

Konsta Hmlinen

HELSINKI

5:09:53

1455

1749

Jouni Saantola

Turun Harrastepyrilijt

5:09:53

1456

697

Matti Kanninen

Helsinki

5:09:54

1456

1351

Aleksi Neuvonen

Helsinki

5:09:54

Peloton Club

1458

1277

Risto Monto

Helsinki

5:09:56

1459

2355

Massimilano Gentilo

Helsinki

5:09:56

1460

1010

sami laine

helsingin triathlon

5:10:04

1461

129

Tuomas Aho

HC-Kaivoksela

5:10:04

1462

1389

Petri Nivala

OULU

5:10:06

1463

333

Toni Gynther-Jokinen

Arc Sport

5:10:07

Arc Sport

1464

598

Jari Jaulimo

Secto Leasing

5:10:07

1465

1580

riku posa

vantaa

5:10:09

1466

975

Jonas Kllstrm

Helsinki

5:10:10

Team Digia 2

1467

1292

Jukka Mustola

Merisotakoulu

5:10:11

1468

1755

Pekka Saari

Tampere

5:10:14

1469

861

Topi-Kristian Konttas

Helsinki

5:10:15

1470

1725

pekka ruokoniemi

espoo

5:10:16

1471

1661

Jani Raussi

Espoo

5:10:18

1472

2373

Miika Flink

Espoo

5:10:20

1473

1643

Hannu Ranta

Espoo

5:10:24

1474

2003

pasi tennil

vantaa

5:10:26

1475

324

Sebastian Greger

Helsinki

5:10:29

1476

774

Esko Kernen

RCT Asikkala

5:10:30

1477

1738

Jaakko Rytinki

-

5:10:31

1478

2312

Henrik Reims

Espoo

5:10:32

1479

1712

Leif Roschier

Vantaa

5:10:34

1480

1642

Kaj Ranki

Messipallo KK

5:10:34

1481

1905

Jukka-Pekka Sorvisto

Kauhava

5:10:45

1482

1431

Risto Nsi

Rauma

5:10:45

1483

216

Matti Bergendahl

Turku

5:10:59

1484

1451

Paavo Oksman

HePo

5:11:05

1485

2377

Jari Alanen

Jokelan Kisa

5:11:37

1486

427

Toni Helenius

Helsinki

5:11:39

1487

730

Pekka Karunka

Espoo

5:12:08

1488

2208

Sami Vuorinen

Helsinki

5:12:39

1489

1550

Janne Piiroinen

Espoo

5:12:44

1490

959

Stefan Kyburz

Helsinki

5:12:46

1491

105

Olli Aalto

Ollin ja Mikon polkupyrkerho

5:13:11

1492

1026

Tom Lammi

Helsinki

5:13:20

1493

1232

Sami Masalin

Wrtsil Oyj

5:13:32

1494

992

Antti Laaksonen

Kouvola

5:13:42

1495

1166

Jaakko Lunden

CCT

5:13:44

CycleCenterTeam3

1496

587

Kjell Jakobsson

Helsingfors

5:14:16

1497

252

Pauli Dromberg

Kirkkonummmi

5:14:22

1498

2225

Vesa Vnnen

Vantaa

5:14:43

1499

1507

Simo Pelanteri

Helsinki

5:14:43

1500

2316

Sampo Forsseu

HKI

5:15:01

1501

2256

Juhani Yli-Marttila

Nokia

5:15:12

1502

884

Pekka Korpela

Road Academy

5:15:20

1503

1491

Stefan Parviainen

Helsinki

5:15:42

1504

321

Ramachandra Gowda

Espoo

5:15:43

1505

2423

Jari Sntti

Pelago

5:16:02

1506

798

Ari Kilponen

Espoo

5:16:05

1507

745

Jukka Kataja

Vantaa

5:16:06

1508

905

Jouni Kosonen

Oulu

5:16:14

Pyr-Suvala 2

1509

592

Tapio Jalonen

Vantaa

5:16:15

1510

589

Veijo Jalonen

Hmeenlinna

5:16:32

1511

434

Seppo Hellgren

AGA

5:16:36

1512

899

Tommi Koskinen

ABB Marine

5:16:37

1513

1348

Timo Nenonen

Espoo

5:16:41

1514

1935

Antti Suomalainen

Haagan Pyrhuolto

5:16:49

1515

2244

Janne Wiik

Helsinki

5:16:55

1516

1889

Reima Soikkeli

Kerava Drivers' Club

5:17:03

1517

1583

Matti Priha

Helsinki

5:17:14

1518

2249

Ville Wiro

Helsinki

5:17:16

VetVes BC

1519

1788

Antti Salovaara

Helsinki

5:17:19

1520

760

Veli-Pekka Keisu

Helsingin seudun ympristpalvelut HSY

5:17:23

1521

1644

Juha Ranta

Vantaa

5:17:28

1522

192

Joonas Asikainen

Kilo

5:17:36

1523

1117

Markku Liiti

Mtkivi Cruising Team

5:17:48

1524

364

Sami Halsvaha

Vantaa

5:17:54

1525

199

Olli-Pekka Autere

Helsinki

5:17:55

1526

1154

Markku Loiskekoski

HyPy

5:17:56

1527

622

Marcus Juselius

Sipoo

5:17:57

1528

1736

Jukka Ruuth

Vantaa

5:17:59

1529

2030

Pekka Toivari

Hamina

5:17:59

1530

651

Juho Jrvineva

Tampere

5:18:09

1531

2033

Arto Toivonen

Espoo

5:18:19

1532

499

Ismo Huhtanen

Helsinki

5:18:20

1533

723

Lauri Karppinen

IK-32

5:18:31

1534

1064

mika lehmusvaara

Jrvenp

5:18:32

1535

1700

Reijo Ristell

Jokivarren Jopoilijat

5:18:33

1536

604

Jaakko Jokinen

Hyvink

5:18:38

1537

2090

Raine Uttula

Vihti

5:18:39

1538

1709

Bjrn Roos

Fantuzzi Noel Baltic

5:18:40

1539

1757

Jussi Saarikoski

Orton

5:18:41

Orton

1540

873

Jyrki Koponen

Hausjrvi

5:18:42

1541

147

Pekka Ainamo

ViPeTi2

5:19:02

1542

1285

Ashley Mullenger

Melbourne

5:19:27

1543

1074

Veli-Pekka Lehto

HTL

5:19:32

1544

2266

Antti Yrjninen

Espoo

5:19:40

1545

203

Nick Aveyard

Tavistock

5:19:41

1546

1472

Janne Pakarinen

Team UniSport

5:19:41

Team UniSport

1547

1388

Petteri Nisula

Helsinki

5:19:47

1548

298

Pasi Finni

Vantaa

5:20:43

1549

2451

Mikko Peltola

Sports Tracker

5:21:07

1550

1827

Santtu Seppl

Treasury Finland CC

5:21:10

Treasury Finland CC

1551

253

Mikhail Drozdov

Saint Petersburg

5:21:12

1552

896

Jussi Koski

Helsinki

5:21:15

Vortex

1553

2113

Jaakko Valaskivi

Yleisradion Pyrilykerho

5:21:25

1554

818

Pekka Klemola

Vantaa

5:21:26

1555

1317

Petteri Mkelinen

Vantaa

5:21:27

1556

168

Juha Alhojoki

Vantaa

5:21:43

1557

1320

Jussi-Matti Mki

Murata Electronics Oy

5:21:45

1558

169

Juha Alhokoski

HePo

5:21:47

1559

709

Toni Karhu

Helsinki

5:21:55

1560

1870

Antti Sipinen

Helsinki

5:21:56

1561

1512

Jari Peltola

Helsinki

5:22:02

Team Wiseleaders 1

1562

1237

Ilkka Mattila

Solita Oy

5:22:03

1563

1415

Tommi Nurminen

Nummela

5:22:08

1564

1896

Jussi Solja

Sports Tracker

5:22:16

Team Sports Tracker

1564

2106

Risto Vainio

Sports Tracker

5:22:16

Team Sports Tracker

1566

898

Karo Koskinen

Tampere

5:22:17

1567

915

Petri Kovalainen

Sports Tracker

5:22:18

Team Sports Tracker

1568

1171

Joni Luomanen

Sports Tracker

5:22:20

Team Sports Tracker

1569

1477

Tomi Palo

Hertsika

5:22:20

1570

812

Kimmo Kivist

Helsinki

5:22:22

1571

1617

Miika Pyysalo

Kallion Kukot

5:22:23

1572

238

Marko Bunn

CC Poikien Viski Klupi

5:22:34

1573

1449

Lauri Oksman

Vantaa

5:22:38

1574

878

Petri Korhonen

Secto Leasing

5:22:46

1575

1168

Olavi Luntinen

Helsinki

5:22:47

1576

954

timo kuusisto

muurame

5:22:59

Sairaala KL

1577

266

carl-gustaf elfving

Navy99

5:23:02

1578

265

christian elfving

Navy99

5:23:02

1579

2248

Lasse Wirenius

Hapag Lloyd Finland

5:23:04

Hapag Lloyd Finland

1580

2428

Kimmo Syvri

HKI

5:23:22

1581

2262

Hannu Ylitalo

Espoo

5:23:34

1582

2330

Markku Valpas

HKI

5:23:47

1583

1052

Mikko Laukka

Tampere

5:23:53

1584

1504

Ari Pekkanen

Joutseno

5:24:06

Lemminkinen

1585

570

Hannu Ilvesniemi

Helsinki

5:24:27

1586

1768

Harry Sainio

Fjrdelaget

5:24:27

1587

1652

Anssi Rantanen

Vantaa

5:24:27

1588

631

Markus Jylh

Helsinki

5:24:29

1589

1866

Petteri Sipil

Espoo

5:24:29

1590

2240

Anders Westerlund

Fjrdelaget

5:24:30

1591

1517

Janne Peltonen

TUUSULA

5:24:41

1592

525

Ilkka Hyvrinen

Jrvenp

5:24:41

Slainte Mhath!

1593

1426

Niklas Nylund

Helsingfors

5:24:43

1594

1324

Riku Mkinen

Team Maksalaatikko

5:24:43

1595

2205

Harri Vuorela

Tuusula

5:24:45

1596

626

Aki Juusola

Helsinki

5:24:46

1597

1193

Sauli Maanp

TuUl

5:24:47

1598

1194

Juho Maanp

Espoo

5:24:47

1599

1946

Simo Suuraho

FC PoHU

5:24:48

1600

1413

Sami Nurmikumpu

Team Austria

5:24:49

1601

1879

Janne Sjblom

Tuusula

5:24:51

Team Volvo

1602

1576

Markku Polamo

Orton

5:25:04

Orton

1603

172

Samuli Andelin

Helsinki

5:25:11

1604

1923

Tony Strmsholm

Vantaa

5:25:12

1605

2057

Kaarle Tuominen

Espoo

5:25:13

1606

1027

Markku Lamminmki

Raisio

5:25:30

1607

366

Jaakko Hankkila

Team Domesta

5:25:33

Team Domesta 2

1608

1079

Tomi Lehtola

Team Domesta

5:25:49

Team Domesta 3

1609

1075

Kysti Lehtola

Team Domesta

5:25:50

Team Domesta 1

1610

816

Ronalds Klava

Helsinki

5:25:51

1611

453

Kari Hiilosmaa

Vantaa

5:25:52

1612

1513

Mikko Peltola

Helsinki

5:25:52

1613

1694

Pekka Rintala

Vantaa

5:25:54

1614

750

Pekka Kaukonummi

Espoo

5:25:54

1615

721

Antti Karlsson

Team UniSport

5:25:54

Team UniSport

1616

1378

Ari Niittynen

LhiTapiola

5:25:55

1617

392

Tuomas Hautala

Helsinki

5:25:57

1618

139

Jari Ahtee

Vantaa

5:25:59

1619

940

Kimmo Kulonummi

Helsinki

5:25:59

1620

1962

Jaakko Srel

Helsinki

5:26:02

1621

2425

Pauli Mod

HePo / 26

5:26:05

1622

2456

Jukka Peltonen

Helsinki

5:26:06

1623

1616

Jorma Pyykk

Helsinki

5:26:07

1624

2168

Jouni Vilen

Espoo

5:26:08

1625

2190

Mika Virta

Porvoo

5:26:08

1626

2242

Peter Widjeskog

Mntsl

5:26:08

1627

1057

Kari Lautanala

Punikkilan Pyllistys

5:26:09

1628

1782

Henry Salo

Helsinki

5:26:11

1629

2329

Ville Silvekoski

Espoo

5:26:12

1630

2143

Petri Vaulo

Tampere

5:26:13

1631

2088

Esko Uski

Punikkilan Pyllistys

5:26:14

1632

2145

Jukka Vehkaoja

Festina Lente

5:26:15

1633

291

Erik Fallenius

Tekla

5:26:17

1634

1062

Keijo Lehikoinen

Espoo

5:26:17

1635

1865

Arto Sinkkonen

Espoo

5:26:18

1636

395

Jarno Hautamki

Vantaa

5:26:19

1637

2197

Mikko Visa

Helsinki

5:26:19

1638

1772

Risto Sallinen

Helsinki

5:26:24

1639

2440

Valter Olonen

Orimattila

5:26:25

1640

1158

lassi louhi

Tuul/Turku

5:26:26

1641

227

Esa Bister

Vantaa

5:26:26

1642

221

Heikki Bergqvist

Tuusula

5:26:27

1643

2214

Kari Vhmki

Helsinki

5:26:29

1644

1515

Tero Peltomaa

TuUL

5:26:31

1645

2381

Lassi Liikkanen

Riihilayality

5:26:32

1646

2380

Miko Laakso

Riihilayality

5:26:33

1647

900

Juhani Koskinen

Tampere

5:26:34

1648

1081

Juha Lehtola

Helsinki

5:26:34

1649

1771

Matti Sajimaa

Keravan Urheilijat

5:26:35

1650

704

Jaakko Kantola

Helsinki

5:26:36

1651

2439

Antti Roine

HKI

5:26:37

1652

1418

Timo Nurro

Helsinki

5:26:38

1653

2098

Ilkka Vaara

Helsinki

5:26:39

1654

1140

Ossi Lindroth

CCH

5:26:40

1655

407

Martti Heikkinen

RR2010

5:26:42

1656

340

Ilpo Haarala

Koroson Kaiku

5:26:43

1657

886

Markku Korpi

Vantaa

5:26:44

1658

1828

Tuomas Seppnen

Suomen Polkupyrtukku

5:26:45

1659

1353

Dmitrij Nevalainen

Kallion Kukot

5:26:46

1660

468

Mikko Hirvonen

Espoo

5:26:47

1661

2339

Jaakko Myllymki

CCH

5:26:50

1662

185

Harri Anttila

Road Academy

5:26:51

1663

1727

Ensio Ruotsalainen

Hyvinkn Pyrilijt

5:26:53

1664

1437

Kimmo Oinonen

Helsinki

5:26:53

1665

1278

Juuso Montonen

Helsinki

5:26:55

Rongo Oy

1666

971

Sami Khknen

Nummela

5:26:55

Rongo Oy

1667

1195

Birgir Magnusson

Sibbo

5:26:57

1668

2229

Sami Wahlman

Kerava

5:26:57

1669

1142

Pekka Lindvall

Oulu

5:26:57

Pyr-Suvala 2

1670

2142

Tero Vauhkonen

Kuopio

5:26:59

1671

1936

Matti Suomalainen

Helsinki

5:27:08

1672

409

Mika Heimala

Haurunen After ski team

5:27:12

FF Gentlemens Club feat MIP

1673

612

Christophe Jourdan

SSC Peloton

5:27:23

1674

977

jari krkinen

road academy

5:27:32

1675

740

Ville Kaskivirta

Helsinki

5:27:50

Team Wiseleaders 3

1676

683

Tomas Kallstrm

Helsinki

5:27:51

Team Wiseleaders 2

1677

363

Sami Halonen

Wiseleaders

5:27:51

1678

431

Tuomas Helist

Espoo

5:27:53

Team Wiseleaders 1

1679

1102

Tero Leppnen

Capgemini Cycling Club

5:27:53

1680

990

Jarkko Laakso

Kariston Karpaasit

5:28:19

1681

1587

Tommi Pukkinen

Turku

5:28:23

SUR

1682

801

Pekka Kimmo

Tampere

5:28:25

1683

1207

Kalle Malin

Tampereen Sisu

5:28:32

Rautainen Cunto Team

1684

1835

Ari Siekkinen

Espoo

5:28:34

1685

2360

Timo Helander

Espoo

5:28:35

1686

1460

Jyrki Oraskari

Espoo

5:28:43

1687

2084

Iiro Uotila

Espoo

5:28:44

1688

872

Anders Koponen

Helsinki

5:28:45

1689

1411

Kari Nurmi

Transformlink

5:28:48

1690

1433

Janne Ohtonen

Helsinki

5:28:50

1691

425

Juha helander

Mynterln TriatlonKlupi

5:28:51

1692

1041

jouko lappalainen

Girs`Team It-Helsinki

5:29:35

1693

2401

Dmitrii Mishin

St Petersburg

5:29:40

1694

1648

Jarkko Rantamki

Helsinki

5:29:49

1695

1614

Hannu Pyrhnen

Ovitor Oy

5:29:50

1696

722

Vesa Karppi

Espoo

5:29:51

1697

1613

Martti Pyrhnen

Hepo

5:29:53

1698

1944

Matti Suur-Askola

Helsinki

5:29:55

1699

1251

Markku Metsmarttila

Helsinki

5:29:56

1700

1776

asko salmi

helsinki

5:29:57

Sairaala KL

1701

932

Jyri Kukkola

Helsinki

5:29:59

1702

2261

Tero Ylisel

SPP-56

5:30:36

1702

654

Lasse Jskelinen

Helsinki

5:30:36

1704

652

Lasse Jrviniemi

Porvoo

5:30:40

1705

648

Jari Jrvinen

Nurmijrvi

5:30:42

1706

2023

Harri Timonen

Helsinki

5:31:04

1707

1248

Mika Meller

TuUS

5:31:14

1708

1804

Riku Sarlin

Helsinki

5:31:30

KeCy

1709

1552

Jussi Piispanen

PKK / Team Eko Scandinavia

5:31:32

1710

1520

Jani Peltopuro

CCH

5:31:45

1711

1407

Juha Nurmela

Arc Sport

5:32:00

Arc Sport

1712

706

Kalle Kare

Porvoo

5:32:00

1713

1993

Tuukka Taskinen

Helsinki

5:32:16

Peloton Club

1714

2115

Jussi Valkiainen

Espoo

5:32:18

1715

897

Jarno Koskimaa

Lahti

5:32:38

1716

611

Jussi Josefsson

Helsinki

5:32:40

Team Yks

1717

1392

Stefan Nordling

Helsinki

5:32:46

Team Wiseleaders 3

1718

342

Wlorian Haiba

Espoo

5:32:53

1719

1597

Pekka Purra

IK 32

5:33:00

1720

1915

Jarkko Stenvall

Espoo

5:33:30

1721

1906

John Spiby

Helsinki

5:34:02

1722

2045

Lauri Troberg

helsinki

5:34:03

1723

1416

Pekka Nurminen

It-Helsingin Voima

5:34:08

It-Helsingin Voima

1724

2311

Harry Pulliainen

Espoo

5:34:36

1725

1867

Heikki Sipil

Suomen Polkupyrtukku

5:34:44

1726

2038

Tomi Toratti

Espoo

5:34:46

1727

396

Jarkko Havukainen

Vantaa

5:34:50

1728

1358

Pavel Nevrov

Pietari

5:35:11

1729

406

Jukka Heikkinen

Ristiina

5:35:16

1730

274

Edwin Elshoud

Maarkedal

5:35:35

1731

984

Florian Khler

Thringer Bergziegen/ Germany

5:35:48

1732

1100

Jan-Peter Lepplahti

KoKa

5:36:53

1733

540

Jumppa Hllfors

Espoo

5:36:54

1734

222

Tero Bergstrm

Tampere

5:36:55

1735

1047

Hannu Lattu

Kerava

5:37:13

1736

284

Hannu Erluoto

Oulu

5:37:19

Pyr-Suvala 2

1737

1141

Tony Lindstrm

Tekla Oy

5:37:31

1738

1205

Krister Makkonen

Helsinki

5:37:31

1739

461

Kari Hiltunen

Oulu

5:37:33

Pyr-Suvala 2

1740

1569

Jarkko Pohjanheimo

Cygate

5:37:35

1741

600

ARNE JOHANSSON

KRISTINEHAMN

5:37:59

1742

1634

Kari Raivio

Espoo

5:37:59

1743

2392

Antti Huotari

Espoo

5:38:00

1744

2288

Ville Syrjnen

Espoo

5:38:02

1745

2372

Velijussi Kyllijoki

Miekkamiehet HKI

5:38:18

1746

2337

Jokke Mki

HKI

5:38:20

1747

1421

Kenneth Nyholm

Helsinki

5:38:26

1748

1639

Arno Rakowitsch

Team Austria

5:38:45

1749

1952

Ari Svensk

Vantaa

5:38:50

1750

1313

Ari Mkel

Mntsl

5:38:50

1751

2421

Jukka Rintala

Sachtleben Pigments Oy

5:38:59

1752

1672

Harri Repo

Helsinki

5:39:06

1753

1692

Juha Rinne

Team Liquid

5:39:26

1754

1752

Lauri Saarelma

UP

5:39:34

1755

1241

Mika Mattsson

Raasepori

5:39:36

1756

275

Daniel Engstrm

Ketunmen Kiitjt

5:39:37

1757

1018

Pekka Laitinen

Helsinki

5:39:37

1758

1179

Leevi Lydecken

Helsinki

5:39:41

1759

1178

Tapio Lydecken

Sipoo

5:39:41

1760

2328

Simo Puintila

HKI

5:40:07

1761

1876

Erik Sjberg

HePo

5:40:20

1762

1640

Timo Ralli

Espoo

5:40:21

1763

1582

Kennet Priewert

Tzadi

5:40:23

1764

378

Matti Harjuniemi

Helsinki

5:40:23

1765

673

Mikko Kajava

Cygate

5:40:25

1766

532

Juhani Hytylinen

Helsinki

5:40:25

1767

569

Mika Ilves

Haurunen After ski team

5:40:28

FF Gentlemens Club feat MIP

1768

860

Antti Kontiainen

Nyhniisten Velo

5:40:28

1769

1968

Olli Taattola

Nurmijrvi

5:40:30

1770

218

Mats Berglund

Kauniainen

5:40:31

1771

2354

Mikael Lindgren

Espoo

5:40:32

1772

1202

marko majamki

helsinki

5:40:33

VetVes BC

1773

1655

Mikko Rasimus

Helsinki

5:40:34

1774

564

Petri Ikonen

Lahti

5:40:35

1775

1628

olavi Qvist

Skogby Ik

5:40:36

1776

1176

MIKKO LUUKKAINEN

KOTKA

5:40:37

1777

1282

Kirill Muhin

HePo

5:40:39

1778

2072

Kimmo Tykkl

Helsinki

5:40:41

Teknologiapolkijat

1779

1794

Aarno Sandvik

Helsinki

5:40:42

Teknologiapolkijat

1780

505

raine huopalainen

askola

5:40:43

1781

435

Lar-Olof Hellman

landscyklisterna

5:40:44

1782

1354

Janne Nevalainen

HLK

5:40:44

1783

741

Kari Kasnio

Kouvola

5:40:45

1784

784

Kaarel Kets

Team Vahanen

5:40:45

1785

1863

Saku Sinkkonen

Team Bay Area Sisu

5:40:51

1786

633

Paavo Jmsen

HEPO

5:40:52

1787

1245

Hamish McGrady

Vantaa

5:40:54

Slainte Mhath!

1788

304

Oskar Forsskhl

Helsingfors

5:40:55

1789

2101

Kimmo Vaikkola

Fujitsu Finland Oy

5:40:55

1790

515

Jari Huttunen

Helsinki

5:40:57

Widian Cycling Team

1791

658

Vesa Kaarakka

Helsinki

5:40:58

1792

2160

Jouni Viitamki

Parkano

5:40:59

1793

718

Antti Karjala

Cygaten Persshiihtjt

5:41:01

Cygaten Persshiihtjt

1794

732

Marko Karvinen

Helsinki

5:41:03

1795

257

Harri Eerola

Porvoo

5:41:05

1796

1577

Heikki Pollari

ABB

5:41:07

1797

2442

Mekaanikko 1 Kivenlahden pyrh:

5:41:08

1798

2443

Mekaanikko 2 Kivenlahden pyrh:

5:41:08

1799

1377

Teemu Niironen

Helsinki

5:41:09

Helsingin seudun ympristpalvelut HSY

1800

1090

Tapio Leino

Espoo

5:41:11

1801

1108

Paavo Levnen

Janakkala

5:41:12

1802

1299

Reijo Myllari

Espoo

5:41:23

1803

1861

Olli Sinivaara

Biketrials Finland Ry

5:41:57

1804

1713

Per Rosenberg

Helsinki

5:42:01

1805

2006

Pekka Tervahartiala

Helsinki

5:42:55

1806

1397

Alf Norrgrd

Kauhajoki

5:43:03

1807

173

Valco Andreev

Vantaa

5:43:40

1808

1293

Mika Mustonen

Helsinki

5:46:17

Team Wiseleaders 1

1809

1901

Jorma Sonninen

Espoo

5:46:19

Team Wiseleaders 3

1810

1857

Markku Sinel

Loppi

5:46:32

1811

2104

Jesse Vainio

Helsinki

5:46:33

1812

302

Olavi Forss

Kruunukatto cycling team

5:47:02

1813

107

Markku Aalto

Team Vahanen

5:47:47

Team Vahanen

1814

1373

Hannu Nieminen

Tuusula

5:48:21

1815

1182

Sami Lng

hki

5:48:24

1816

491

Tommi Hottinen

Lnsimen Lnssi

5:48:37

1817

1480

Aleksi Parikka

Helsinki

5:49:10

1818

1340

Eero Mr

Helsinki

5:49:31

Team Wiseleaders 3

1819

2223

kosti vstil

Hyvinkn Pyrilijt

5:49:32

1820

1939

KONSTA SUOMINEN

NURMIJRVI

5:49:36

1821

341

sami hahla

Satakunta

5:49:45

1822

2048

Jukka Tuohimaa

Pori

5:49:45

1823

379

Ismo Harjunmaa

Helsinki

5:49:52

1824

594

Henri Janhonen

Helsinki

5:50:10

1825

1369

Simo-Pekka Niemi

VMK

5:50:15

1826

2211

Timo Vuorisalo

MC Tervasuo

5:50:29

1827

562

Ossi Ikonen

Georgia-Pacific

5:50:33

1828

817

Kristofer Klefbohm

Helsinki

5:50:44

1829

970

Ville Kyytsnen

Espoo

5:50:48

1830

1231

Johannes Marttinen

Suomen Polkupyrtukku

5:51:34

1831

408

Mikko Heikonen

Kirkkonummi

5:51:41

1832

1887

Joel Soikkeli

Capgemini Cycling Club

5:51:47

1833

1859

Tomi Sinisaari

BlueIsland Rock'n'sport

5:51:59

1834

811

Oskari Kivinen

Helsinki

5:52:13

1835

973

Matti Khnen

Helsinki

5:52:19

1836

1006

Mikael Lahtonen

Cygate

5:52:20

1837

634

Tuomas Jntti

Kirkkonummi

5:52:38

1838

988

Jerkka Laakkonen

Helsinki

5:52:46

1839

1189

Tage Lfman

Hindhr Viri

5:52:48

1840

903

AKI KOSKINEN

Helsinki

5:52:51

1841

246

Raimo Dahl

Helsinki

5:52:57

1842

2151

Jussi Vestman

Helsinki

5:53:08

Team Digia 2

1843

1425

Alex Nylund

Cygaten Persshiihtjt

5:53:11

Cygaten Persshiihtjt

1844

1575

Jari Poikonen

Vihti

5:53:15

1845

2078

Tuomas Trhnen

Team Tumpelo

5:53:18

1846

1462

Erno Paalanen

Uudenmaan Pyrilijt

5:53:22

1847

1463

Pekko Paalanen

Nummela

5:53:25

1848

1054

Juha Laukkanen

FCG

5:53:25

1849

958

Patrik Kvikant

Hki

5:53:27

1850

1173

Ville Luoto

Cygate

5:53:28

1851

1306

Sami Myhnen

Helsinki

5:53:37

1852

2185

Sami Vironen

Vantaa

5:53:38

1853

695

Antti Kanninen

Cygaten Persshiihtjt

5:53:45

Cygaten Persshiihtjt

1854

313

Ken From

Cygaten persshiihtjt

5:53:47

Cygaten Persshiihtjt

1855

583

Greger Jacobson

Gothenburg

5:53:50

1856

2298

Pekka Meronen

Rauma

5:55:08

1857

1030

Teemu Lampinen

Helsinki Triathlon

5:55:26

1858

662

Antti Kaartinen

Helsinki

5:55:34

1859

2325

Teemu Metsl

HKI

5:56:36

1860

627

vesa juutilainen

espoo

5:56:42

Sairaala KL

1861

1514

Kari Peltola

Helsingin Asianajajayhdistys

5:57:26

1862

368

Antti Hannonen

Helsinki

5:57:27

1863

1264

MIKAEL MILLER

HELSINKI

5:57:29

1864

2408

Atte Jrvinen

HKI

5:57:31

1865

2436

Ilari Laine

3K

5:57:37

1866

974

Matias Kkel

Helsinki

5:57:37

Relex

1867

1684

Antti Riihimki

Helsinki

5:57:37

1868

2432

Antero Salvanto

CCH

5:57:40

1869

1314

Jukka Mkel

Vantaa

5:57:40

1870

835

Olli-Pekka Koivunen

Helsinki

5:57:41

1871

2018

Eerikki Tikka

Espoo

5:57:41

1872

1561

Aleksi Pitkjrvi

Helsinki

5:57:45

1873

1701

Matti Ristikankare

Kirkkonummi

5:57:46

1874

1988

Mika Tarkkanen

Helsinki

5:57:47

1875

441

Janne Henriksson

Vantaa

5:57:48

1876

516

Ilpo Huttunen

Helsinki

5:57:50

1877

1482

Ville Parkkinen

Hyvink

5:57:50

1878

712

Raimo Karhuvirta

Helsinki

5:57:51

1879

950

Seppo Kuusela

Espoo

5:57:52

1880

301

Timo Forsman

Imatra

5:57:53

1881

1903

Janne Sorainen

Helsinki

5:57:54

1882

497

Harri Huhtala

Helsinki

5:57:54

1883

2024

Markku Timoskainen

Espoo

5:57:56

1884

586

Jaakko Jakobsson

Espoo

5:57:57

1885

609

Peter Jokisalo

Tampere

5:57:59

1886

1365

Jorma Niemi

Helsinki

5:57:59

1887

2358

Henrik Packalen

Sipoo

5:58:00

1888

440

Peter Henriksson

Espoo

5:58:01

1889

1682

Sami Riihel

Kontula

5:58:02

1890

1385

Jukka Niskanen

Helsinki

5:58:05

1891

756

Mikko Kautto

Helsinki

5:58:06

1892

2260

Petteri Ylinen

Helsinki

5:58:07

1893

1322

Atro Mkil

Team CA CIB

5:58:09

1894

1791

Mikko Sammallahti

Team CA CIB

5:58:10

1895

2165

Voitto Vikstrm

Kerava

5:58:10

1896

1352

Antti Neva

Team CA CIB

5:58:11

1897

1897

marko somero

helsinki

5:58:11

1898

1540

Antti Pietarinen

Helsinki

5:58:12

1899

1337

Perttu Mtt

Espoo

5:58:13

1900

887

Jani Koskamo

Helsinki

5:58:13

Ktu 2:0 km/h

1901

976

Sasu Kmrinen

Team CA CIB

5:58:14

1902

229

Kurt Bjrklund

Helsinki

5:58:15

1903

1570

Mikko Pohjola

Turku

5:58:45

SUR

1904

1677

Tero Reponen

Helsinki

5:59:59

Asianajotoimisto Aurejrvi

1905

719

Jouko Karjalainen

Sosiaalipyrilijt

6:00:14

1906

1626

Ari Pntinen

Rajan urheilijat

6:00:17

1907

1805

Jukka-Pekka Sassi

Helsinki

6:00:22

1908

1359

Yuri Nevrov

Pietari

6:00:28

1909

2309

Alexander Chatilo

Seattle / USA

6:00:29

1910

1683

Matti Riihimki

Vantaa

6:00:35

1911

647

Petri Jrvinen

Kasns Kompass

6:00:35

1912

1740

Kaj Rstedt

Jelhtme Singel

6:00:37

1913

645

Mika Jrvinen

Riwell Oy

6:02:32

1914

2369

Claus Baer

Porvoo

6:02:40

1915

2326

Antti Kela

Espoo

6:02:42

1916

556

Heikki Hyh

Metropolia Fillarijengi

6:02:49

Metropolian Raikas

1917

1579

Peter Portman

Espoo

6:03:43

1918

2357

Anders Portman

Helsinki

6:03:43

1919

2241

Kai Widell

Helsinki

6:03:44

1920

1529

Risto Perttola

Kouvola

6:03:45

Meritaito Oy

1921

561

Petri Ijs

Alavus

6:04:53

1922

182

Jorma Antson

Jokivarren Jopoilijat

6:04:57

1923

375

Matti Harju

Tmi Anufit

6:05:05

1924

2406

Osmo Soininvaara

Helsinki

6:05:20

1925

962

Markku Kyllnen

Helsinki

6:05:20

1926

2095

Juha Vaahtera

Kaupin kanuunat

6:05:25

1927

1766

esa sainio

NSP:SHKPALVELU

6:05:37

1928

1850

Janne Silvasti

Vihti

6:05:37

1929

663

Joel Kaasinen

Helsinki

6:06:42

1930

1538

Riku Pietari

Murata Electronics Oy

6:07:14

1931

610

Jukka Jonninen

Metropolian fillarijengi

6:07:22

Metropolia United

1932

2378

Sami Ojala

Sipoo

6:07:29

1933

1741

Matti Risnen

Zeus Kerava

6:07:30

1934

1839

Arvi Siitonen

Espoo

6:07:34

1935

231

peter bjrkqvist

helsinki

6:07:46

VetVes BC

1936

193

Roger Asplund

Vantaa

6:08:18

1937

1544

Jyrki Piila

Metropolia Fillarijengi

6:08:21

Metropolian Raikas

1938

1185

Matti Lti

KERAVA

6:08:40

1939

1525

Janne Penttinen

Helsinki

6:08:44

1940

924

Henri Kuitunen

Helsinki

6:09:13

1941

1574

Antti Poikola

Jyvskyl

6:09:32

Peloton Club

1942

1414

Roope Nurmikumpu

Helsinki

6:09:32

1943

1261

Seppo Mikkonen

Helsinki

6:09:33

Liikennevirasto2

1944

698

Matti Kannisto

Team Vahanen

6:09:50

Vahanen

1945

856

Luri Kolu

HKI

6:10:13

1946

1530

Paavo Pesari

Ovitor Oy

6:10:13

1947

989

Johannes Laakso

Hepo

6:12:41

1948

571

Erick Inciarte Villaverde

Cuba

6:13:41

1949

1443

Teemu Ojanne

Myrskyl

6:13:41

1950

2371

Mikko Niskanen

Espoo

6:14:06

1951

699

Jukka-Pekka Kantala

Helsinki

6:14:14

1952

1243

Mikko Maula

Treasury Finland CC

6:14:59

Treasury Finland CC

1953

700

Vesa-Matti Kantala

Helsinki

6:15:15

1954

2310

Eerik Piironen

Vantaa

6:15:18

1955

2397

Jyrki Eklund

Helsinki

6:15:29

1956

1636

Jaakko Rajakoski

Tali CK 1882

6:15:30

1957

2119

Heikki Valmu

Metropolia Fillarijengi

6:15:48

Metropolian Raikas

1958

2146

Ari Vehkaoja

Helsinki

6:16:15

1959

1349

Lassi Nessling

Nurmijrvi

6:16:17

1960

1269

Joni Moilanen

Lahti

6:16:17

1961

701

jaakko kantanen

espoo

6:16:20

1962

2206

Tuomo Vuori

Jrvenp

6:16:25

1963

268

Karri Eloheimo

Helsinki

6:16:31

1964

436

Hannu Hellsten

Turku

6:17:08

1965

1631

Antti Raevuori

Espoo

6:17:09

1966

1982

Jukka Talvio

Helsinki

6:17:28

1967

2110

Arto Vainionp

ABB

6:17:45

1968

2388

Pekka Husgafel

CCH

6:18:09

1969

2458

Sampsa Pursiainen

CCH

6:18:10

1970

2446

Kari Mattila

VP

6:18:10

1971

1461

Marko Ortela

Capgemini Cycling Club

6:18:11

1972

1509

Aarno Pelkonen

Espoo

6:18:12

1973

2320

Olaf Rubow

Kleinkris

6:18:12

1974

1045

Pekka Lassila

Tuusula

6:18:13

1975

118

Antero Aarniovuori

Helsinki

6:18:16

1976

619

Ilmari Junttila

UUSIMAA

6:18:19

1977

1497

Markku Patrikainen

Espoo

6:18:20

1978

483

Esko Holopainen

Jrvenp

6:18:22

1979

1849

Piero Silvani

Helsinki

6:18:25

1980

1954

Mika Sylvelin

Helsinki

6:18:26

1981

454

Timo Hilekoski

Helsinki

6:18:26

1982

2286

Erkki Lppnen

Savonlinna

6:18:28

1983

1777

Matti Salmilehto

Helsinki

6:18:29

1984

1262

Petri Mikkonen

Havumutkan Haukat

6:18:31

1985

1091

Jouni Leino

Espoo

6:18:33

1986

2255

Mikko Yli-Erkkil

Ollin ja Mikon polkupyrkerho

6:18:34

1987

1765

Tomi Saikkonen

HePo

6:18:35

1988

480

Thomas Holmstrm

CSC

6:18:36

1989

799

Matti Kilponen

Helsinki

6:18:37

1990

2389

Mikko Salminen

Omega Wave

6:18:38

1991

1533

Juho Pessi

Mntsl

6:18:39

1992

535

Jesse Hgglund

Helsinki

6:18:39

1993

2391

Altti Josefsson

Tampere

6:18:42

1994

308

Tommy Fransman

Porvoo

6:18:45

1995

2246

Allan Wilson

Espoo

6:18:47

1996

2213

Kari Vhmki

Resolute

6:19:36

1997

2022

Antti Timonen

Espoo

6:21:08

Widian Cycling Team

1998

1681

Kalle Riidak

Vantaa

6:21:09

Nobina II

1999

166

Juha Alenius

Helsinki

6:22:47

2000

985

Justus Knkkl

Helsinki

6:22:48

Asianajotoimisto Aurejrvi

2001

2283

Jukka Kalliokoski

Nurmijrvi

6:23:50

2002

443

Timo Henttonen

Remax Asuntokulma Oy

6:23:55

2003

1174

Jukka Luotola

OVITOR

6:24:27

2004

1056

Risto Laurikainen

Helsinki

6:24:37

2005

1068

Tapani Lehtinen

Espoo

6:25:59

2006

1916

Danny Sternkopf

CSC

6:26:13

2007

2141

Eero Vatanen

Kankaanp

6:28:21

2008

1467

JAN PAHNKE

FILIPSTAD

6:28:57

2009

2379

Saku Syrinen

Nurmijrvi

6:30:41

2010

2156

Teppo Vierula

Road Academy

6:30:42

2011

1441

Sulo Ojala

Helsinki

6:34:26

2012

708

Ari Karhu

IJKERHO RMS

6:35:12

2013

1902

Jan Soostar

Vantaa

6:36:06

Nobina II

2014

484

Matti Holopainen

Helsinki

6:36:10

2015

921

Joonas Kuittinen

Mosa

6:36:44

2016

945

Heikki Kurppa

Pro Team ry

6:37:26

2017

543

Matti Hmlinen

Arc Sport

6:37:29

Arc Sport

2018

2011

Jukka Tiainen

Sastamala

6:39:21

2019

717

Antti Karisto

Helsinki

6:39:23

2020

1542

Jukka Pihl

Helsinki

6:39:24

2021

2400

Jon Lnsivaara

Rmsn ijkerho

6:41:37

2022

279

Jrgen Eriksson

Metropolia Fillarijengi

6:44:51

Metropolian Raikas

2023

518

Sakari Hyppnen

Capgemini Cycling Club

6:47:18

2024

2194

Antti Virtanen

Helsinki

6:47:20

2025

871

Jouko Koponen

Vantaa

6:49:37

2026

1858

Jani Sinel

Helsinki

6:50:01

2027

851

Oskari Kolehmainen

VANTAA

6:50:27

2028

2323

Jaakko Nisula

Espoo

6:50:28

2029

1481

ari parkkinen

helsinki

6:52:08

2030

2201

Markku Voutilainen

Espoo

6:53:02

Liikennevirasto2

2031

739

Juho Kaski

Helsinki

6:53:28

2032

1965

Kaj Sderholm

Helsinki

6:54:40

2033

2272

RISTO JUHANI KERLUND

HELSINKI

6:57:10

2034

653

Olli-Pekka Jrviranta

Helsinki

6:58:19

2035

387

Jukka Hauensuo

Helsinki

6:58:20

2036

1172

Ari Luoto

Helsinki

6:58:52

2037

1571

Kari Pohjola

Helsinki

6:59:30

Meritaito Oy

2037

482

Matti Holopainen

Vantaa

6:59:30

2039

2204

Matti Vuorela

Harjavalta

6:59:32

2040

2094

Mika Uuttu

Helsinki

6:59:34

2041

2435

Konstantin Shemyak

3K

6:59:34

2042

2441

Jouko Manninen

CCH

6:59:41

2043

1996

Tomi Teckenberg

Helsinki

7:02:21

2044

1822

Mikael Selin

Kirkkonummi

7:02:24

2045

674

Jukka Kajava

Helsinki

7:06:18

HUVI Pyrilijt 2

2046

1735

Pekka Ruusula

Helsinki

7:09:55

HUVI Pyrilijt 2

2047

1020

Juha Arvi Laitinen

Helsinki

7:12:38

2048

2393

Tommi Isopahkala

Espoo

7:14:05

2049

513

Juhana Husa

Helsinki

7:25:30