Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 30.6 -1.7.2012
Omnium lajit  
MIEHET    250 lentävä lähtö 1 laji Lähtöjärjestys
sija no. Nimi seura aika Pisteet Yhteispisteet
1 12 Anton Aro CCH 15;41 1. .
2 18 Mika Simola TuUL 15;60 2.  
3 31 Roope Nurmi VCR 15;77 3.  
4 34 Ilari Kahila TWD-L 15;84 4.  
5 22 Hiski Kanerva CCH 16;02 5.  
6 26 Juhana Hietala CCH 16;38 6.  
7 14 Samuli Tuominen KoiIs 16;53 7.  
8 32 Lauri Harju TVC 16;56 8.  
9 30 Raphael Gardette IK-32 16;75 9.  
10 33 Jari Nieminen KoiIs 16;90 10.  
11 24 Juho Heikonen TVC 17;03 11.  
12 13 Juha Aintila IK-32 17;28 12.  
13 17 Mika Vilen CCH 17;91 13.  
14 23 Pericles Moreira CCH 18;13 14.  
             
MIEHET   Pisteajo 30 km aika 38;46 Omnium Pisteet
sija no. Nimi seura pisteet Pisteet Yhteispisteet
1.   Mika Simola TuUL 73 1. 3
2.   Roope Nurmi VCR 40 2. 5
3.   Hiski Kanerva CCH 31 3. 8
4.   Jari Nieminen KoiIs 15 4. 14
5.   Anton Aro CCH 10 5. 6
6.   Juhana Hietala CCH 8 6. 12
7.   Ilari Kahila TWD-L 5 7. 11
8.   Samuli Tuominen KoiIs miinus 38 8. 15
9.   Mika Vilen CCH miinus 40 9. 22
10.   Juha Aintila IK-32 miinus 40 10. 22
11.   Raphael Gardette IK-32 miinus 40 11. 20
12.   Lauri Harju TVC miinus 40 12. 20
13.   Juho Heikonen TVC miinus 40 13. 24
14.   Pericles Moreira CCH miinus 40 14. 28
    .        
Miehet Pudotusajo Omnium Pisteet yht.sijoitus
1.   Mika Simola TuUL   1. 4 1.
2.   Roope Nurmi VCR   2. 7 2.
3.   Anton Aro CCH   3. 9 3.
4.   Ilari Kahila TWD-L   4. 15 4.
5.   Juhana Hietala CCH   5. 17 5.
6.   Hiski Kanerva CCH   6. 14 6.
7.   Mika Vilen CCH   7. 29 7.
8.   Juha Aintila IK-32   8. 30 8.
9.   Juho Heikonen TVC   9. 33 9.
10.   Raphael Gardette IK-32   10. 30 10.
11.   Lauri Harju TVC   11. 31 11.
12.   Samuli Tuominen KoiIs   12. 27 12.
13.   Jari Nieminen KoiIs   13. 27 13.
14.   Pericles Moreira CCH   14. 42 14.

Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut  

Omniumlajit  30.6-1.7.2012

NAISET 250 m Lentävällä lähdöllä 1 laji
sija   nimi Seura aika pisteet
1 50 Pia Pensaari TVC 16;90 1.
2 47 Lotta Lepistö Po-Ta 17;47 2.
3 43 Elisa Turunen CCH 17;53 3.
4 46 Heini Salovaara HyPy 18;28 4.
5 41 Anna Ronkainen CCH 18;56 5.
6 48 Mirella Harju TuUL 18;72 6.
7 51 Laura Lilja IK-32 19;28 7.
8 49 Anna-Mari Saarinen TVC 19;35 8.
9 44 Linnea Louhi TuUL 19;38 9.
10 45 Eeva Makkonen IK-32 20;85 10.
11 42 Peppi Heinikainen TWD 21;47 11.
NAISET Piste-ajo 20 km, 10 kiriä Omnium pisteet
sija   nimi Seura pisteet pisteet yhteispisteet Yh.sija
1.   Lotta Lepistö Po-Ta 36 1 3 1
2.   Anna Ronkainen CCH 32 2 7 3
3.   Pia Pensaari TVC 22 3 4 2
4.   Elisa Turunen CCH 20 4 7 3
5.   Laura Lilja TWD 6 5 13 6
6.   Peppi Heinikainen TuUL 5 6 16 8
7.   Mirella Harju IK-32 4 7 13 6
8.   Heini Salovaara HyPy 4 8 12 5
9.   Linnea Louhi TuUL 1 9 18 9
10.   Anna-Mari Saarinen TVC 0 10 18 9
11.   Eeva Makkonen IK-32 -20 11 21 11
NAISET PUDOTUSAJO Omnium pisteet
sija   nimi Seura   pisteet yhteispisteet Yh.sija
1.   Lotta Lepistö Po-Ta   1 4 1
2.   Anna Ronkainen CCH   2 9 2
3.   Mirella Harju TuUL   3 16 5
4.   Elisa Turunen CCH   4 11 4
5.   Laura Lilja IK-32   5 18 6
6.   Pia Pensaari TVC   6 10 3
7.   Anna-Mari Saarinen TVC   7 25 9
8.   Peppi Heinikainen TWD   8 24 8
9.   Heini Salovaara HyPy   9 21 7
10.   Eeva Makkonen IK-32   10 31 11
11.   Linnea Louhi TuUL   11 29 10