Tuukanpäivän ratakilpailut, Helsingin Velodrom 24.5.2012 klo 18.00
1. lähtö Eräajo karsinta 200 m / L Kahdeksan parasta jatkaa Miehet
1. Jani Mikkonen CCH 11;53 70
2. Juhani Tammisto CCH 12;03 60
3. Wille-Oskari Riihelä CCH 12;03 50
4. Eerik Idarand CCH 12;20 40
5. Antero Aarnio CCH 12;52 30
6. Juhana Hietala CCH 12;56 20
7. Mika Simola TuUL 12;59 15
8. Pauli Putkonen CCH 12;69 10
9. Kaj Humisto HTL 12;85 7
10. Esa Antikainen CCH 12;96 4
11. Michael Aarnio CCH 13;60 2
12. Vesa Visti 13;81 13;81 1
2. lähtö Eräajo karsinta 200 m / L neljä jatkaa   Nuoret/master
1. Nuutti Antikainen CCH 15;32 15
2. Pekka Husgafvel CCH 15;38 10
3. Evelin Idarand CCH 15;39 7
4. Arto Husgafvel CCH 16;14 4
5. Jonne Itkonen CCH 16;64 2
6. Viivi Puskala CCH 17;25 1
3. lähtö    3 km aika-ajot Yleinen  

yht.pist.

1. Eerik Idarand CCH 3;54.66 70 110
2. Mika Simola CCH 3;57.10 60 75
3. Antero Salvanto CCH 4;01.32 50 50
4. Juhani Tammisto CCH 4;04.69 40 100
5. Juha Aintila IK-32 4;16.05 30 30
6. Heini Salovaara HyPy 4;27.43 20 20
7. Ville Heistman CCH 4;28.45 15 15
8. Riikka Pynnönen IK-32 4;45.10 10 10
9. Jyrki Tasa CCH 4;56.07 7 7
10. Pekka Husgafvel CCH 5;02.74 4 14
11. Linnea Louhi TuUL 5;09.50 2 2
12. Arto Husgafvel CCH 5;25.24 1 5
4. lähtö   2 km aika-ajo Nuoret/Master

yht.pist.

1. Linnea Louhi TuUL 3;20.49 7 9
2. Evelin Idarand CCH 3;22.72 4 11
3. Jonne Itkonen CCH 3;22.95 2 4
4. Viivi Puskala CCH 3;27.80 1 2
1 B lähtö Eräajon alkuerät yhdellä voitolla jatkoon
A 1. Eerik Idarand CCH 13;59
2. Antero Aarnio CCH
B 1. Wille-Oskari Riihelä CCH 13;50
2. Juhana Hietala CCH
C 1. Mika Simola TuUL 12;78
2. Juhani Tammisto CCH
D 1. Jani Mikkonen CCH 13;63
2. Pauli Putkonen CCH
Erä-ajo 1/4 finaali Nuoret yhdellä voitolla jatkoon
A 1. Viivi Puskala CCH 16;32
2. Nuutti Antikainen CCH
B 1. Evelin Idarand CCH 14;85
2. Jonne Itkonen CCH
5. lähtö Pudotusajo Yleinen pisteet yht
1. Eerik Idarand CCH 150 260
2. Juhana Hietala CCH 140 160
3. Mika Simola TuUL 130 205
4. Sixten Wackström Akilles 120 120
5. Kaj Humisto HTL 110 117
6. Jarmo Levo HTL 100 100
7. Jyrki Tasa CCH 90 97
8. Michael Aarnio CCH 80 82
9. Esa Antikainen CCH 70 74
10. Riikka Pynnönen IK-32 60 70
11. Antero Aarnio CCH 50 80
12. Nuutti Antikainen CCH 40 55
13. Evelin Idarand CCH 30 41
14. Pekka Husgafvel CCH 20 34
15. Pauli Putkonen CCH 15 25
16. Jonne Itkonen CCH 10 14
17. Viivi Puskala CCH 7 9
18. Linnea Louhi TuUL 4 11
19. Arto Husgafvel CCH 2 7
20. Heini Salovaara HyPy 1 21
1. C lähtö Eräajo 1/2 Finaali Yleinen Jatkoon yhdellä voitolla
a 1. Wille-Oskari Riihelä CCH 12;75
2. Mika Simola TuUL
b 1. Jani Mikkonen CCH 16;28
2. Eerik Idarand CCH
1. D lähtö Eräajo FINAALI Yleinen
1. Jani Mikkonen CCH 12;44
2. Wille-Oskari Riihelä CCH
1. D lähtö Eräajo FINAALI Nuoret/naiset
1. Evelin Idarand CCH 16;12
2. Viivi Puskala CCH
Erä-ajon lopputulokset Yleinen
1. Jani Mikkonen CCH 70 140
2. Wille-Oskari Riihelä CCH 60 110
3. Eerik Idarand CCH 12;20 50 310
4. Mika Simola TuUL 12;59 40 245
5. Juhani Tammisto CCH 12;03 30 130
6. Antero Aarnio CCH 12;52 20 100
7. Juhana Hietala CCH 12;56 15 175
8. Pauli Putkonen CCH 12;69 10 35
9. Kaj Humisto HTL 12;85 7 124
10. Esa Antikainen CCH 12;96 4 78
11. Michael Aarnio CCH 13;60 2 84
12. Vesa Visti HTL 13;81 1 1
Erä-ajon lopputulokset Nuoret/naiset
1. Evelin Idarand CCH 15 56
2. Viivi Puskala CCH 10 19
3. Nuutti Antikainen CCH 15;32 7 62
4. Jonne Itkonen CCH 16;64 4 18
5. Pekka Husgafvel CCH 15;38 2 36
6. Arto Husgafvel CCH 16;14 1 8
Yhteistulos
1. Eerik Idarand CCH 310
2. Mika Simola TuUL 245
3. Juhana Hietala CCH 175
4. Jani Mikkonen CCH 140
5. Juhani Tammisto CCH 130
6. Kaj Humisto HTL 124
7. Sixten Wackström Akilles 120
8. Wille-Oskari Riihelä CCH 110
9. Jarmo Levo HTL 100
Antero Aarnio CCH 100
11. Jyrki Tasa CCH 97
12.  Michael Aarnio CCH 84
13. Esa Antikainen CCH 78
14. Riikka Pynnönen IK-32 70
15. Nuutti Antikainen CCH 62
16. Evelin Idarand CCH 56
17. Antero Salvanto CCH 50
18. Pekka Husgafvel CCH 36
19. Pauli Putkonen CCH 35
20. Juha Aintila IK-32 30
21. Heini Salovaara HyPy 21
22. Viivi Puskala CCH 19
23. Jonne Itkonen CCH 18
24. Ville Heistman CCH 15
25. Linnea Louhi TuUL 11
26. Arto Husgafvel CCH 8
27. Vesa Visti HTL 1