Ratapyöräilykilpailut 23.8.2012 Helsinki
Nuorison Viesti CUP, Finaali KULTAINEN KAMPI
Aika-ajokilpailun sijoitus tulee yhteiskilpailun pisteiden perusteella.
Tasapisteiden sattuessa viimeinen aika ratkaisee sijoituksen
N10 200 m s 500 m aika-ajo yht.pist KK-Pist.
1. Wilma Aintila IK-32 24;20 20 1;02.98 20 40 20
M10
1. Waldemar Aintila IK-32 21;26 17 52;38 20 37 20
2. Elmeri Kymäläinen TVC 21;15 20 52;72 17 37 17
3. Jesper Lindberg SV 22;40 15 54;49 15 30 15
4. Akseli Lindgren TVC 22;98 13 54;90 13 26 13
5. Tatu Taskinen TVC 24;65 11 1;01.70 11 22 11
N12
1. Venla Hirvenoja CCH 20;60 20 47;83 20 40 20
2. Salla Lindgren TVC 21;05 17 52;26 17 34 17
3. Sonja Taskinen TVC 22;18 15 53;30 15 30 15
M12
1. Joakim Nordström Akilles 20;60 20 47;18 20 40 20
2. Valtteri Wallenius CCH 21;63 15 51;12 17 32 17
3. Mikael Mäkinen TVC 20;78 17 52;13 15 32 15
Yleinen
1. Antero Aarnio CCH 18;44
200 m lentävällä lähdöllä. 500 m aika-ajo
N14 200 m L 500 m s
1. Anni Alanko SV 14;65 20 43;61 20 40 20
M14
1. Sakari Lukkari KorsKa 14;98 20 40;66 20 40 20
2. Lauri Lukkari KorsKa 15;84 15 43;26 17 32 17
3. Jonne Itkonen CCH 15;36 17 43;90 15 32 15
N16
1. Petra Nurmi Akilles 14;68 20 43;89 20 40 20
2. Cecilia Aintila IK-32 16;15 17 47;42 17 34 17
M16
1. Michael Aarnio CCH 13;00 20 38;86 20 40 20
2. Jonas Nordström Akilles 13;86 17 39;29 17 34 17
3. Ville Hirvenoja CCH 16;61 15 44;77 15 30 15
Yleinen 200 m L 500  m aa.
1. Pekka Husgafvel CCH 15;08 11 45;69 20 31
2. Arto husgafvel CCH 16;02 10 46;81 17 27
3. Jani Mikkonen CCH 12;14 20 20
4. Juhani Tammisto CCH 12;48 17 17
5. Lauri Arte CCH 12;51 15 15
6. Pauli Putkonen CCH 12;91 13 13
Nuoriso viesti 3X400 m, Finaali
1. Porvoon Akilles 1;49.49 20 pist.
Jonas Nordström 16
Petra Nurmi 16
Joakim Nordström 12
2. Cycle Club Helsinki 1;50.22 17 pist
Michael Aarnio 16
Jonne Itkonen 14
Valtteri Wallenius 12
3. Idrottsklubben 32 2;12.36 15 pist
Waldemar Aintila 14
Wilma Aintila 10
Cecilia Aintila 16
4. Team Velo Cycling 2;12.46 13 pist
Sonja Taskinen 12
Elmeri Kymäläinen 10
Akseli Lindgren 10
5. Team Velo Cycling 2;15.26 11 pist
Salla Lindgren 12
Tatu Taskinen 10
Mikael Mäkinen 12
Linja Ajo alle 16 vuotiaille 1;53..01
1. Michael Aarnio CCH
2. Jonne Itkonen CCH
3. Ville Hirvenoja CCH
4. Venla Hirvenoja CCH
5. Valtteri Wallenius CCH
6. Cecilia Aintila IK-32
7. Waldemar Aintila IK-32
8. Wilma Aintila IK-32
9. Jesper Lindberg SV