Auliksen päivän ratapyöräilykilpailut Helsingin velodromilla
to. 16.8.2012 klo 18.00
1. lähtö 500 m lentävänä
Yleinen aika pisteet
1. Jani Mikkonen CCH 29.99 120
2. Lauri Arte CCH 31;12 105
3. Antero Salvanto CCH 32.12 90
4. Wille-Oskari Riihelä CCH 32.84 80
5. Hiski Kanerva CCH 32.96 70
6. Jussi Nummikko TWD 33.25 60
7. Sampo Koistinen CCH 33.68 50
8. Raphael Gardette IK-32 33.69 40
9. Juha Aintila IK-32 33.71 30
10. Vesa Visti HTL 33..81 20
11. Pauli Putkonen CCH 34.18 15
12. Jarmo Levo HTL 34.37 10
13. Michael Aarnio CCH 35.33 7
14. Jenny Kukkonen KiiRi 35.72 4
15. Harry Strömberg IK-32 37.16 2
M55/nuoret    
1. Pekka Husgafvel CCH 37.81 10
2. Jyrki Tasa CCH 38.56 7
3. Arto Husgafvel CCH 42.78 4
4. Waldemar Aintila IK-32 50.78 2
5. Wilma Aintila IK-32 59.96 1

2. lähtö

Pudotusajo Yleinen  
1. Hiski Kanerva CCH 70 140
2. Mika Vilen CCH 60 60
3. Raphael Gardette IK-32 50 90
4. Pauli Putkonen CCH 40 55
5. Sampo Koistinen CCH 30 80
6. Michael Aarnio CCH 20 27
7. Vesa Visti HTL 15 35
8. Jyrki Tasa CCH 10 17
9. Arto Husgafvel CCH 7 11
10. Pekka Husgafvel CCH 4 14
11. Waldemar Aintila IK-32 2 4
12. Juha Aintila IK-32 1 31

3. lähtö 3 k. tasoitusajo 1.30.69

1. Jani Mikkonen CCH 60 180
2. Lauri Arte CCH 50 155
3. Hiski Kanerva CCH 40 180
4. Juha Aintila IK-32 30 61
5. Raphael Gardette IK-32 20 110
6. Sampo Koistinen CCH 15 95
7. Pauli Putkonen CCH 10 65
8. Pekka Husgafvel CCH 7 21
9. Jyrki Tasa CCH 4 21
10. Arto Husgafvel CCH 2 13
11. Waldemar Aintila IK-32 1 5

4. lähtö Pisteajo 20 kierrosta Kirit joka neljäskierros 5-3-2-1

1. Hiski Kanerva CCH 20 15
2. Mika Vilen CCH 14 10
3. Sampo Koistinen CCH 12 7
4. Raphael Gardette IK-32 4 4
5. Juha Aintila IK-32 4 2
6. Pericles Moreira CCH miinus 39 1

LOPPUTULOS

1. Hiski Kanerva CCH   195
2. Jani Mikkonen CCH   180
3. Lauri Arte CCH   155
4. Raphael Gardette IK-32   114
5. Sampo Koistinen CCH   102
6. Antero Salvanto CCH   90
7. Wille-Oskari Riihelä CCH   80
8. Mika Vilen CCH   70
9. Pauli Putkonen CCH   65
10. Juha Aintila IK-32   63
11. Jussi Nummikko TWD   60
12. Vesa Visti HTL   35
13. Michael Aarnio CCH   27
14. Pekka Husgafvel CCH   21
15. Jyrki Tasa CCH   21
16. Arto Husgafvel CCH   13
17. Jarmo Levo HTL   10
18. Jenny Kukkonen KiiRi   4
19. Waldemar Aintila IK-32   4
20. Harry Strömberg IK-32   2
21. Wilma Aintila IK-32   1

5. lähtö Pudotusajo Avoinlähtö harrastelijoille

1. Antti Brax
2. Matti Mustonen
3. Klaus Lindblom
4. Mika Ristoniemi
5. Kare Eskola
6. Mikael Laine
7. Sakari Savola
8. Jaakko Knuutila
9. Sami Martiskainen
10. Toni Tiainen
11. Petter Öhman

200 m seisovalähtö

Jenny Kukkonen KiiRi 18.88

200 m lentävä lähtö

Jenny Kukkonen KiiRi 13.55