Miehet YHTEISTULOKSET SM  OMNIUM
1. Mika Simola TuUL 12
2. Anton Aro CCH 16
3. Ilari Kahila TWD-L 22
4. Hiski Kanerva CCH 27
5. Juhana Hietala CCH 29
6. Jari Nieminen KoiIs 45
7. Samuli Tuominen KoiIs 66
8. Lauri Harju TVC 69
9. Raphael Gardette IK-32 69
10. Juha Aintila IK-32 77
11. Mika Vilen CCH 78
12. Juho Heikonen TVC 92
13. Pericles Moreira CCH 107
14. Roope Nurmi VCR DNS
NAISET Yhteistulokset Omnium SM 2012
sija nimi Seura Yhteispisteet
1. Lotta Lepistö Po-Ta 9
2. Pia Pensaari TVC 15
3. Elisa Turunen CCH 21
4. Laura Lilja IK-32 30
5. Anna Ronkainen CCH 30
6. Mirella Harju TuUL 32
7. Heini Salovaara HyPy 37
8. Anna-Mari Saarinen TVC 51
9. Linnea Louhi TVC 54
10. Peppi Heinikainen TWD 54
11. Eeva Makkonen IK-32 62
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 30.6 -1.7.2012
Omnium lajit  
MIEHET    250 lentävä lähtö 1 laji Lähtöjärjestys
sija no. Nimi seura aika Pisteet Yhteispisteet
1 12 Anton Aro CCH 15;41 1. .
2 18 Mika Simola TuUL 15;60 2.  
3 31 Roope Nurmi VCR 15;77 3.  
4 34 Ilari Kahila TWD-L 15;84 4.  
5 22 Hiski Kanerva CCH 16;02 5.  
6 26 Juhana Hietala CCH 16;38 6.  
7 14 Samuli Tuominen KoiIs 16;53 7.  
8 32 Lauri Harju TVC 16;56 8.  
9 30 Raphael Gardette IK-32 16;75 9.  
10 33 Jari Nieminen KoiIs 16;90 10.  
11 24 Juho Heikonen TVC 17;03 11.  
12 13 Juha Aintila IK-32 17;28 12.  
13 17 Mika Vilen CCH 17;91 13.  
14 23 Pericles Moreira CCH 18;13 14.  
             
MIEHET   Pisteajo 30 km aika 38;46 Omnium Pisteet
sija Nimi seura pisteet Pisteet Yhteispisteet
1. Mika Simola TuUL 73 1. 3
2. Roope Nurmi VCR 40 2. 5
3. Hiski Kanerva CCH 31 3. 8
4. Jari Nieminen KoiIs 15 4. 14
5. Anton Aro CCH 10 5. 6
6. Juhana Hietala CCH 8 6. 12
7. Ilari Kahila TWD-L 5 7. 11
8. Samuli Tuominen KoiIs miinus 38 22 29 14plus
9. Mika Vilen CCH miinus 40 23 36 14plus
10. Juha Aintila IK-32 miinus 40 24 36 14plus
11. Raphael Gardette IK-32 miinus 40 25 34 14plus
12. Lauri Harju TVC miinus 40 26 34 14plus
13. Juho Heikonen TVC miinus 40 27 38 14plus
14. Pericles Moreira CCH miinus 40 28 42 14plus
  .        
Miehet Pudotusajo Omnium Pisteet yht.sijoitus
1. Mika Simola TuUL   1. 4 1.
2. Roope Nurmi VCR   2. 7 2.
3. Anton Aro CCH   3. 9 3.
4. Ilari Kahila TWD-L   4. 15 4.
5. Juhana Hietala CCH   5. 17 5.
6. Hiski Kanerva CCH   6. 14 6.
7. Mika Vilen CCH   7. 43 7.
8. Juha Aintila IK-32   8. 44 8.
9. Juho Heikonen TVC   9. 47 9.
10. Raphael Gardette IK-32   10. 44 10.
11. Lauri Harju TVC   11. 45 11.
12. Samuli Tuominen KoiIs   12. 41 12.
13. Jari Nieminen KoiIs   13. 27 13.
14. Pericles Moreira CCH   14. 56 14.
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 30.6 -1.7.2012
MIEHET 4 km aika-ajo Omnium Pisteet yht.sijoitus
1. Anton Aro CCH 4;55,80 1. 10 2
2. Mika Simola TuUL 5;10,77 2. 6 1
3. Juhana Hietala CCH 5;11,15 3. 20 4
4. Ilari Kahila TWD-L 5;17,16 4. 19 3
5. Jari Nieminen KoiIs 5;20,00 5. 32 6
6. Raphael Gardette IK-32 5;21,62 6. 50 7
7. Hiski Kanerva CCH 5;22,35 7. 21 5
8. Lauri Harju TVC 5,27;35 8. 53 9
9. Samuli Tuominen KoiIs 5;34,27 9. 50 8
10. Juha Aintila IK-32 5;39,40 10. 54 10
11. Juho Heikonen TVC 5;40,12 11. 58 12
12. Mika Vilen CCH 5;49,72 12. 55 11
13. Pericles Moreira CCH 6;00,00 13. 69 13
14. Roope Nurmi VCR DNS      
Miehet Linja-ajo 15 km Omnium Pisteet Y-sija
1. Ilari Kahila TWD-L   1. 20 3
2. Hiski Kanerva CCH   2. 23 4
3. Mika Simola TuUL   3. 9 1
4. Juhana Hietala CCH   4. 24 5
5. Anton Aro CCH   5. 15 2
6. Jari Nieminen KoiIs   6. 38  
7. Lauri Harju TVC   7. 60  
8. Samuli Tuominen KoiIs   8. 60  
9. Raphael Gardette IK-32   9. 59  
10. Juha Aintila IK-32   10. 64  
11. Mika Vilen CCH   11. 66  
12. Juho Heikonen TVC   12. 84  
13. Pericles Moreira CCH   13. 96  
14. Roope Nurmi VCR   DNS    
Miehet 1 km aika-ajo Omnium Pisteet y-sija
1. Anton Aro CCH 1;09.07 1. 16 2
2. Ilari Kahila TWD-L 1;11.66 2. 22 3
3. Mika Simola TuUL 1;12.68 3. 12 1
4. Hiski Kanerva CCH 1;14.46 4. 27 4
5. Juhana Hietala CCH 1;14.46 5. 29 5
6. Samuli Tuominen KoiIs 1;15.57 6. 66 7
7. Jari Nieminen KoiIs 1;15.97 7. 45 6
8. Juho Heikonen TVC 1;18.19 8. 92 12
9. Lauri Harju TVC 1;18.56 9. 69 8
10. Raphael Gardette IK-32 1;18.63 10. 69 9
11. Pericles Moreira CCH 1;21.90 11. 107 13
12. Mika Vilen CCH 1;24.75 12. 78 11
13. Juha Aintila IK-32 1;26.57 13. 77 10
14. Roope Nurmi VCR DNS      
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut  
Omniumlajit  30.6-1.7.2012
NAISET 250 m Lentävällä lähdöllä 1 laji
sija   nimi Seura aika pisteet
1 50 Pia Pensaari TVC 16;90 1.
2 47 Lotta Lepistö Po-Ta 17;47 2.
3 43 Elisa Turunen CCH 17;53 3.
4 46 Heini Salovaara HyPy 18;28 4.
5 41 Anna Ronkainen CCH 18;56 5.
6 48 Mirella Harju TuUL 18;72 6.
7 51 Laura Lilja IK-32 19;28 7.
8 49 Anna-Mari Saarinen TVC 19;35 8.
9 44 Linnea Louhi TuUL 19;38 9.
10 45 Eeva Makkonen IK-32 20;85 10.
11 42 Peppi Heinikainen TWD 21;47 11.
NAISET Piste-ajo 20 km, 10 kiriä Omnium pisteet
sija   nimi Seura pisteet pisteet yhteispisteet Yh.sija
1.   Lotta Lepistö Po-Ta 36 1 3 1
2.   Anna Ronkainen CCH 32 2 7 3
3.   Pia Pensaari TVC 22 3 4 2
4.   Elisa Turunen CCH 20 4 7 3
5.   Laura Lilja TWD 6 5 13 6
6.   Peppi Heinikainen TuUL 5 6 16 8
7.   Mirella Harju IK-32 4 7 13 6
8.   Heini Salovaara HyPy 4 8 12 5
9.   Linnea Louhi TuUL 1 9 18 9
10.   Anna-Mari Saarinen TVC 0 10 18 9
11.   Eeva Makkonen IK-32 -20 11 21 11
NAISET PUDOTUSAJO Omnium pisteet
sija   nimi Seura   pisteet yhteispisteet Yh.sija
1.   Lotta Lepistö Po-Ta   1 4 1
2.   Anna Ronkainen CCH   2 9 2
3.   Mirella Harju TuUL   3 16 5
4.   Elisa Turunen CCH   4 11 4
5.   Laura Lilja IK-32   5 18 6
6.   Pia Pensaari TVC   6 10 3
7.   Anna-Mari Saarinen TVC   7 25 9
8.   Peppi Heinikainen TWD   8 24 8
9.   Heini Salovaara HyPy   9 21 7
10.   Eeva Makkonen IK-32   10 31 11
11.   Linnea Louhi TuUL   11 29 10
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut  30.6 - 1.7.2012
NAISET 3 km aika-ajo Omnium pisteet
sija   nimi Seura aika pisteet yhteispisteet Yh.sija
1.   Lotta Lepistö Po-Ta 4;14,00 1 5 1
2.   Pia Pensaari TVC 4;16.45 2 12 2
3.   Laura Lilja IK-32 4;18,50 3 21 5
4.   Heini Salovaara HyPy 4;28,32 4 25 7
5.   Elisa Turunen CCH 4;29.50 5 16 4
6.   Anna Ronkainen CCH 4;31.00 6 15 3
7.   Anna-Mari Saarinen TVC 4;38.89 7 32 8
8.   Mirella Harju TuUL 4;41.12 8 24 6
9.   Peppi Heinikainen TWD 4;42.80 9 33 9
10.   Linnea Louhi TuUL 4;47.40 10 39 10
11.   Eeva Makkonen IK-32 4;55.84 11 42 11
NAISET Linja-ajo 10 km Omnium pisteet
sija   nimi Seura   pisteet yhteispisteet Yh.sija
1.   Lotta Lepistö Po-Ta   1 6 1
2.   Pia Pensaari TVC   2 14 2
3.   Elisa Turunen CCH   3 19 3
4.   Laura Lilja IK-32   4 25 5
5.   Mirella Harju TuUL   5 29 6
6.   Anna Ronkainen CCH   6 21 4
7.   Heini Salovaara HyPy   7 32 7
8.   Anna-Mari Saarinen TVC   8 40 8
9.   Linnea Louhi TuUL   9 48 10
10.   Peppi Heinikainen TWD   10 43 9
11.   Eeva Makkonen IK-32   11 53 11
NAISET 500 m aika-ajo Omnium pisteet
sija   nimi Seura aika pisteet yhteispisteet Yh.sija
1.   Pia Pensaari TVC 40;40 1 15 2
2.   Elisa Turunen CCH 40;90 2 21 3
3.   Lotta Lepistö Po-Ta 41;96 3 9 1
4.   Mirella Harju TuUL 41;96 3 32 6
5.   Heini Salovaara HyPy 42;40 5 37 7
6.   Laura Lilja IK-32 43;00 6 30 4
7.   Linnea Louhi TuUL 43;20 7 54 8
8.   Anna-Mari Saarinen TVC 44;18 8 51 10
9.   Anna Ronkainen CCH 44;94 9 30 5
10.   Peppi Heinikainen TWD 46;85 10 54 9
11.   Eeva Makkonen IK-32 47;22 11 62 11