Tampere 25.09.2011
Teivo XCM, XCM Marathon cupin finaali 
Naiset XCM Maraton 60km
Sija Nimi Seura Maali
1 Löfhjelm,Nina CCH 3:20:12
2 Kansikas,Jasmin P-P 3:21:51
3 Ruokonen,Anna PKK 3:30:44
4 Kansikas,Sofia P-P 3:35:26
5 Alusniemi,Sini Jyps +DNF
Miehet XCM Maraton
Sija Nimi Seura Maali
1 Rossi,Jussi TWDLänken 2:25:59
2 Ojala,Henri KoivistonIsku 2:26:02
3 Schumann,Riivo InvestmentAgency/Viro 2:27:44
4 Kangaskokko,Juha CCPicaro 2:31:26
5 Viitamaa,Mauri PKK 2:32:10
6 Pärssinen,Perttu PKK 2:33:01
7 Sohkanen,Simo HyPy/Skins 2:33:38
8 Vähämetsä,Juha KiiriIJKT 2:34:20
9 Laine,Tuomas HMLTarmo 2:35:24
10 Repo,Valtteri CCPicaro 2:35:41
11 Oksman,Jerry HyPy/Skins 2:36:35
12 Toivonen,Ville Taipalsaarenveikot 2:37:32
13 Pakkanen,Jarkko PKK 2:39:18
14 Sakala,Mikko Nummela 2:42:13
15 Ijäs,Kristian FVC 2:42:31
16 Lehikoinen,Arto Uudenmaanpyöräilijät 2:42:32
17 Autio,Ari PKK 2:44:04
18 Tervakari,Sami CyclingElBurro 2:44:06
19 Rantanen,Antti PKK 2:44:41
20 Uusipiuhari,Teemu P-P 2:48:54
21 Vironen,Niko TWDLänken 2:49:34
22 Kuitto,Antti Hypy/Skins 2:51:01
23 Halme,Samuel TeamContinental 2:53:08
24 Kitunen,Jukka PKK 2:54:04
25 Vesalo,Timo Kuopys 2:55:44
26 Kaskinen,Kare Ulvila 2:58:22
27 Espo,Tommi Jyvaäskylänpyöräilyseura 2:58:24
28 Rinne,Anssi IK-32 2:59:36
29 Toivanen,Sakari PKK 3:00:43
29 Saukko,Marko Helsinki 3:00:59
30 Pyykkönen,Pasi Tampereenpyöräunioni 3:02:26
31 Rinne,Lasse IK-32 3:06:25
32 Turku,Perttu CycleCenterTeam 3:06:46
33 Ylinen,Mikko Telemarkteamorn 3:07:30
34 Levaniemi,Juha Kammenkiertäjät 3:08:09
35 Prusti,Petri Seinäjoki 3:11:34
36 Kulmala,Heikki Supersportbiketeam 3:12:38
37 Kauppinen,Juha Jyps 3:13:28
38 Mustikkamaa,Timo PKK 3:14:29
39 Uusitalo,Vesa Teamvälikuolema 3:19:11
40 Nieminen,Jarno Teamvälikuolema 3:19:17
41 Suomu,Jaakko Kammenkiertäjät 3:20:04
42 Tölli,Ari KorsonKaiku 3:25:50
43 Suominen,Erno TeamSlowHelsinki 3:33:23
44 Laurila,Niko PorvoonAkilles 3:39:40
45 Rautakoura,Jukka Tampere 3:59:36
46 Härginen,Dani MTBF/Pivot DNF
47 Hara,Petri PKK DNF
7 Vaara,Visa JYPS DNS
16 Turtiainan,Jani KorsKa DNS
27 Pökälä,Samuel AR DNS
M-18 XCM Maraton  60km
1 Tähti,Toni CCPicaro 2:41:07
2 Laine,Saku PakilanVeto 3:11:03
3 Kallio,Panu PakilanVeto 3:15:24
4 Soukko,Heikki P-P 3:23:56
5 Puttonen,Valtteri PakilanVeto DNF
M-40 XCM Maraton 60km
Sija Nimi Seura Maali
1 Leppämäki,Marko TeamContinental 2:37:04
2 Perttula,Ismo PKK 2:49:23
3 Sillankorva,Ilkka Zeus 2:54:37
4 Kokkonen,Rauno TCC 2:56:10
5 Ollila,Jari PKK 3:04:45
6 Hakala,Ilkka PKK 3:09:48
7 Kouhia,Henri BrandFactory 3:14:30
8 Vaittinen,Olli HyPy 3:20:21
9 Nokkonen,Mikko P-P 3:23:57
10 Aapio,Esko KorsonKaiku 3:27:41
11 Törmä,Mike - 3:27:56
12 Toijonen,Petri CyclingElBurro 3:39:58
13 Kauppi,Johannes SlimBoys 3:44:01
14 Ruohola,Jani Kirkkonummi 3:47:47
15 Guimaraes,Jukka VästilänVoima DNF
16 Toivonen,Tomi PKK DNF
17 Kansikas,Ari P-P +DNF
M-50 XCM Maraton 60km
Sija Nimi Seura Maali
1 Pentikäinen,Kaarlo - 2:54:43
2 Mäennenä,Pentti Tampere 3:08:40
3 Juntunen,Usko Kuopio 3:10:08
4 Riihelä,Jussi Lahti 3:20:10
5 Oksman,Petri P-P 3:27:04
6 Alanko,Kari Pike 3:44:39
7 Mahlberg,Hannu CyclingElBurro 3:48:49
Miehet XCM Puoli-Maraton 30km
Sija Nimi Seura Maali
1 Siukola,Lauri HyPy 1:19:10
2 Jutila,Juuso - 1:21:16
3 Ahola,Mika Lahti 1:29:27
4 Lehtinen,Tommi PKK 1:34:23
5 Nechaev,Ilja MIG 1:39:06
6 Tuominen,Petri MTBTurku 1:39:35
7 Lehtonen,Mika TVC 1:40:07
8 Pärssinen,Kimmo PKK 1:40:14
9 Pärssinen,Ville KooVee 1:50:58
10 Pärssinen,Kari KooVee 1:56:24
11 Petrov,Pavel - 2:25:13
Naiset XCM Puoli-Maraton 30km
Sija Nimi Seura Maali
1 Rossi,Maija TWD 1:32:54
2 Matikainen,Heli Pike 2:05:41
M-16 XCM Puoli-Maraton 30km
Sija Nimi Seura Maali
1 Huikuri,Ville Kanki 1:22:36
2 Soukko,Mikko P-P 1:33:01
3 Soukko,Pekka P-P 1:50:37
Harraste Puoli-Maraton 30km
Sija Nimi Seura Maali
1 Granlund,Henri PKK 1:34:59
2 Ovaska,Petri PKK 1:36:42
3 Bäck,Juha Lempäälä 1:45:01
4 Ketola,Juha PKK 1:46:15
5 Herttula,Heikki - 1:49:55
6 Anttila,Sami TCC 1:51:09
7 Jutila,Jaakko Tampere 1:55:11
8 Saario,Janne HHCMB 1:55:21
9 Koski,Otto HC-Kaivoksela 1:56:08
10 Kantojärvi,Vesa Ylöjärvi 2:00:06
11 Koistinen,Marko - 2:03:17
12 Richartz,Rico Taivassalo 2:22:46
13 Richartz,Paul Taivassalo 2:22:48
14 Laine,Rasmus - +DNF
Tampere 24.9.2011
XCO Kultaisen Kammen Finaali, Teivo
M-10 XCO 3,5km
Sija Nimi Seura Maali
1 Lehtoranta,Eemil OPP 0:13:16
2 Öhman,Samuli HyPy 0:13:17
3 Auvinen,Aaro P-P 0:13:54
4 Stenman,Timo P-P 0:14:23
5 Nokkonen,Eero P-P 0:15:10
6 Lehtoranta,Aabel OPP 0:15:10
7 Halonen,Erik HyPy 0:16:28
8 Westerholm,Tuukka HyPy 0:18:56
N-10 XCO 3,5km
Sija Nimi Seura Maali
1 Itäpää,Milana P-P 0:20:58
M-12 XCO 3,5km
Sija Nimi Seura Maali
1 Juntunen,Antti-jussi KorsonKaiku 0:12:15
2 Hara,Jere PKK 0:12:17
3 Sillankorva,Jaakko KorsonKaiku 0:12:17
4 Oksman,Konsta P-P 0:12:17
5 Joenperä,Visa P-P 0:13:16
6 Saario,Aarni HHCMB 0:13:17
7 Nordström,Joakim PorvoonAkilles 0:13:18
8 Ketola,Lauri PKK 0:13:58
9 Koski,Atte KorsonKaiku 0:14:13
10 Mäkinen,Mikael TVC 0:14:53
11 Angervo,Jesse TVC 0:20:41
N-12 XCO 3,5km
Sija Nimi Seura Maali
1 Puskala,Viivi CCH 0:16:00
2 Hirvenoja,Venla CCH 0:21:27
M-14 XCO 7km
Sija Nimi Maali
1 Nordström,Jonas PorvoonAkilles 0:24:54
2 Elo,Jesse HHCMB 0:26:21
3 Aapio,Juuso KorsonKaiku 0:26:51
4 Hirvenoja,Ville CCH 0:27:52
N-14 XCO 3,5km
Sija Nimi Seura Maali
1 Koski,Essi KorsonKaiku 0:13:30
2 Niemelä,Pauliina SPP-56 0:13:51
3 Oksman,Onerva P-P 0:14:54
4 Sarismala,Katariina P-P 0:16:57
M-16 XCO 7km
Sija Nimi Seura Maali
1 Vierre,Kimi P-P 0:28:44
N-16 XCO 7km
Sija Nimi Seura Maali
1 Sarismala,Eveliina P-P 0:28:45