II HABANERO XCO cup by MERIDA 19.06.2011 Salo
Järjestäjänä HABANERO MOUNTAINBIKERS ry - WWW.HHCMB.FI
LUOKKA KOHTAISET TULOKSET
N-10 4,5km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Lavanen Ella TWD 00:22,29
M-10 4,5km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Virtanen Topias HyPy 00:21,46
N-12 4,5km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Hirvenoja Venla CCH 00:22,20
M-12 6,9km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Soukko Pekka Pyörä Pojat 00:23,59
2 Juntunen Antti-Jussi Korson Kaiku 00:24,01
3 Sillankorva Jaakko Korson Kaiku 00:24,12
4 Saario Aarni HHCMB 00:26,04
5 Hara Jere Kaupin Kanuunat 00:28,13
M-14 8,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Hirvenoja Ville CCH 00:33,39
2 Elo Jesse HHCMB 00:34,09
3 Aapio Juuso Korson Kaiku 00:37,27
M-16 8,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Vuorela Markus Porin Tarmo 00:26,28
2 Soukko Mikko Pyörä Pojat 00:28,41
3 Lepistö Waltteri Porin Tarmo 00:30,31
4 Holmberg Niklas HyPy 00:36,49
N-18 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Väkevä Veera CCH 01:39,55
2 Lajunen Jenna TVC -1 kierros
M-18 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Tähti Toni CC-Picaro 01:32,30
2 Soukko Heikki Pyörä Pojat -1 kierros
Leppänen Vili TWD DNS
Naiset 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Löfhjelm Nina CCH 01:37,32
2 Nieminen Piia PKK 01:43,15
3 Kupiainen Mari MTBCF 01:46,32
4 Perälä Suvi Korson Kaiku 01:48,36
6 Konttinen Hanna VoVi -1kierros
5 Räsänen Karoliina HyPy -1kierros
Ilmarinen Heini HyPy DNS
Miehet 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Ojala Henri Team Skins / KoIs 01:25,20
2 Sorvisto Jaakko CC-Picaro 01:28,34
3 Ijäs Kristian TVC 01:28,35
4 Kunnari Jukka-Pekka CC-Picaro 01:28,48
5 Kuitto Antti Team Skins / KoIs 01:30,26
6 Härginen Dani MTBCF 01:31,17
7 Halme Samuel Team Continental 01:32,23
8 Toppari Jaakko Wasa Vélocity 01:33,29
9 Tikkala Arto Wasa Vélocity 01:35,19
10 Kallio Tomi IK-32 -1 kierros
11 Johansson Joonas TVC -1 kierros
12 Häkkinen Harold TVC -1 kierros
M-30 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Heinikainen Jari TWD 01:29,07
2 Mustikkamaa Timo PKK 01:35,53
3 Alajoki Mikko CCH 01:41,19
4 Lindström Petri Koiviston Isku 01:53,47
M-40 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Vainio Panu CCH 01:33,41
2 Myllynen Mika Porvoon Akilles 01:38,31
3 Sillankorva Ilkka Zeus 01:43,19
4 Aapio Esko Korson Kaiku -1 kierrosta
5 Laine Immo MynTo -1 kierrosta
6 Mäkelä Pertti-Tapio P-68 -2 kierrosta
M-50 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Halme Veikko Korson Kaiku 01:31,09
2 Lipponen Eino P-68 01:43,33
Harraste 28,2km:
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Toroska Kalle SPP-56 01:32,31
2 Andstén Esa El Pantera -1 kierrosta
3 Väkevä Vesa -1 kierrosta
4 Vähälä Antti Korson Kaiku -1 kierrosta
Nechaev Ilja DNF