ALVAJÄRVEN  YMPÄRIAJO  31.7.2011  Tulokset
N-10   5 km  KULTAINEN KAMPI
Zerfa Aicha Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 pois
M-10   5 km  KULTAINEN KAMPI
1. Lehtoranta Eemil Ounaksen Pyörä-Pojat 9.13.7
2. Ollikainen Linus CC Picaro 9.30.8
3. Marjoniemi Kalle Pyörä Rinki 9.42.3
4. Lehtoranta Aabel Ounaksen Pyörä-Pojat 9.55.0
5. Hietaoja Lasse Porin Tarmo 10.17.6
6. Eronen Hiski Koiviston Isku 10.32.1
7. Lampiselkä Ville Kälviän Tarmo 10.52.3
8. Niemelä Elias Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 15.19.0
M-12   5 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Santasalo Tomi Porin Tarmo 8.50.4
2. Antikainen Nuutti Cycle Club Helsinki 9.14.2
3. Lahti Sampo Kälviän Tarmo 9.18.0
4. Laitala Miika Pyörä-Rinki 9.27.2
5. Torvinen Turo Ounaksen Pyörä-Pojat 9.50.4
6. Niemelä Matias Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 10,09,2
7. Marjoniemi Ville Pyörä-Rinki 10,16,9
N-12   5 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Lahti Emma Kälviän Tarmo 9,27,5
2 Halme Lyydia Oulun Triathlon & Cycling 10,38,6
Paukku Sara Alvajärven Ryhti pois
ELITE   120 km
1. Rissanen Jarmo CC Picaro 2.59,14
2. Kangaskokko Juha CC Picaro 3.02,17
3. Kejo Mikko CC Picaro 3.02,17
4. Koski Olli Kälviän Tarmo 3.04,22
5. Toivanen Teemu Koiviston Isku 3.10,01
6. Lappalainen Aki Hyvinkään Pyöräilijät 3.10,05
Tuukkanen Antti Gamlakarleby Idrottsförening pois
KILPA   120 km 
1. Pesonen Ville Cyclos Kuusamo 3.12,51
2. Pensasmaa Artturi Tampereen Pyörä-Pojat 3.12,51
3. Klemola Toni Gamlakarleby Idrottsförening 3.12,52
4. Määttä Marko Oulun Triathlon & Cycling 3.12,54
5. Tähti Toni CC Picaro 3.12,58
6. Huumonen Mikko CC Picaro 3.13,17
7. Kolehmainen Antti CC Picaro 3.13,42
8. Salo Jussi Kälviän Tarmo 3.26,34
Hautamäki Samuli Kälviän Tarmo keskeytti
Hautamäki Pasi Kälviän Tarmo pois
Koski Lauri Kälviän Tarmo pois
M-35   120 km 
1. Räty Antti Oulun Triathlon & Cycling 3.11,58
2. Sippola Kent Paksukumi Team 3.12,51
3. Rauma Tapio Kälviän Tarmo 3.12,54
4. Kolehmainen Jari Paksukumi Team 3.12,54
5. Karinkanta Pasi Kuopion Pyöräilyseura 3.12,58
6. Järvinen Jukka Jyväskylän Pyöräilyseura 3.12,58
7. Kaarlela Pasi Pyörä-Rinki 3.50,24
Koikkalainen Mika Pyörä-Rinki keskeytti
Lehtoranta Olli Ounaksen Pyörä-Pojat keskeytti
N-14   20 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Mäki-Jouppila Ella Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 35.44.0
2. Marjoniemi Iida-Maria Pyörä-Rinki 37.14.8
3. Laitala Janika Pyörä-Rinki 40.11.3
M-14   20 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Lång Jimi Porin Tarmo 34.00.9
2. Keloneva Aku Oulun Triathlon & Cycling 34.30.6
3. Hanhioja Oskari Tampereen Pyörä-Pojat 34.56.8
4. Terävä Simo Jyväskylän Pyöräilyseura 35.33.6
N-16   20 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Lahti Anna Kälviän Tarmo 32.57.8
2. Niemelä Pauliina Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 33.19.0
3. Paukku Emmi Alvajärven Ryhti 36.09.6
4. Niemi Roosa Kälviän Tarmo 36.44.5
M-45   60 km 
1. Puustinen Jukka Paksukumi Team 1.35.41
2. Åkerman Petri Kuopion Pyöräilyseura 1.35.41
3. Antikainen Esa Cycle Club Helsinki 1.37.46
4. Eronen Marko Koiviston Isku 1.42.28
5. Marjoniemi Hannu Pyörä-Rinki 1.42.28
6. Keloneva Veli-Matti Oulun Triathlon & Cycling 1.42.33
7. Mörö Pertti Tampereen Pyörä-Union 1.42.51
8. Hyvönen Kari Pellossalon Nousu 1.53.00
9. Järvinen Seppo CC Picaro 1.58.57
NAISET   60 km 
1. Klemola Maria Gamlakarleby Idrottsförening 1.55.53
M-16   60 km  KULTAINEN KAMPI  
1. Halme Leevi Oulun Triathlon & Cycling 1.42.32
Vainionpää Oskari Kauhajoen Karhu pois