KokonaistuloksetTervaetapit 17. - 18.6. 2011
Rata Tempo Maantie Kortteli Tervaetapit
N8
1 Metsämaria Ojala Ounaksen Pyörä-pojat ry. 01:15,20 14:51,6 0:36:43 0:11:26 1:04:15,76
M8
1 Iiro Rinne Ounaksen Pyörä-pojat ry. 01:05,70 12:02,3 0:26:46 0:11:23 0:51:17,01
Eemeli Törmänen Oulu Triathlon & Cycling 01:09,50 13:10,8 dns dns dns
N10
1 Lumimaaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat 00:53,59 10:20,9 0:21:20 0:08:16 0:40:50,51
2 Jenni Karvonen Oulu Triathlon & Cycling 00:53,10 10:23,7 0:21:20 0:08:17 0:40:53,81
3 Jessica Ingalsuo Kälviän Tarmo 01:01,38 10:59,8 0:22:08 0:08:15 0:42:24,21
4 Henna Kinnunen LUP-82 01:00,50 11:24,9 0:25:35 0:09:08 0:47:08,39
5 Karoliina Ojala Ounaksen Pyörä-pojat ry. 01:06,82 11:49,4 0:25:09 0:09:34 0:47:39,18
Aicha Zerfa SPP-56 00:59,77 11:40,4 dns dns dns
M10
1 Eemil Lehtoranta Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:49,59 09:32,6 0:19:54 0:07:44 0:38:00,16
2 Aabel Lehtoranta Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:54,19 10:00,5 0:20:02 0:08:03 0:38:59,68
3 Kalle Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 00:55,66 10:21,4 0:21:37 0:08:15 0:41:09,04
4 Hugo Rinne Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:56,31 10:37,0 0:21:37 0:08:15 0:41:25,35
5 Ville Lampiselkä Kälviän Tarmo 00:58,91 11:00,1 0:23:23 0:08:36 0:43:57,96
6 Lauri Vasama Oulu Triathlon & Cycling 00:58,49 11:04,6 0:23:48 0:08:55 0:44:46,09
7 Sakari Ikonen Oulu Triathlon & Cycling 01:00,88 11:28,7 0:23:58 0:08:54 0:45:21,58
Rasmus Ähtävä CCH 03:00,88 10:04,3 0:20:44 dns dns
N12
1 Johanna Ingalsuo Kälviän Tarmo 00:54,14 10:04,9 0:21:26 0:08:11 0:40:36,00
2 Lyydia Halme Oulu Triathlon & Cycling 01:00,01 10:54,4 0:22:05 0:08:30 0:42:29,36
M12
1 Tomi Santasalo Porin Tarmo 00:49,97 08:55,5 0:19:54 0:07:22 0:37:01,49
2 Simeon Manninen Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:49,82 09:11,8 0:19:54 0:07:23 0:37:18,63
3 Konsta Oksman Pyörä-Pojat 00:49,35 09:16,3 0:19:54 0:07:25 0:37:24,60
4 Turo Torvinen Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:53,79 09:51,3 0:19:54 0:07:48 0:38:27,13
5 Sami Ikonen Oulu Triathlon & Cycling 00:53,54 10:04,0 0:20:44 0:08:02 0:39:43,54
6 Ville Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 00:56,13 10:17,4 0:21:37 0:08:12 0:41:02,52
7 Matias Niemelä SPP-56 00:56,96 10:23,3 0:21:30 0:08:26 0:41:16,30
8 Tuomas Karvonen Oulu Triathlon & Cycling 00:55,97 10:55,0 0:22:52 0:08:40 0:43:22,96
 
N14
1 Pauliina Niemelä SPP-56 00:47,33 18:59,1 0:38:39 0:14:37 1:13:02,43
2 Anna Lipina Pilgrims Cycling Club 00:52,22 20:18,7 0:41:24 0:15:45 1:18:19,89
3 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 00:46,29 19:53,5 0:42:25 0:15:43 1:18:47,78
4 Onerva Oksman Pyörä-Pojat 00:54,09 21:33,1 0:41:24 0:16:23 1:20:14,21
5 Iina Väyrynen Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:49,38 20:51,6 0:42:25 0:16:34 1:20:39,94
6 Iida-Maria Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 00:53,07 21:42,7 0:43:19 0:16:56 1:22:50,79
7 Riika Tuomi Cyclos Kuusamo 00:54,83 22:42,5 0:43:29 0:17:00 1:24:06,32
8 Neea Huikuri Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:52,43 22:01,4 0:44:50 0:16:56 1:24:39,88
M14
1 Henri Kinnunen LUP-82 00:45,41 18:05,2 0:38:30 0:14:37 1:11:57,62
2 Severi Huhtala Ounaksen Pyörä-pojat ry. 00:48,84 19:15,5 0:38:39 0:14:37 1:13:20,30
3 Aku Keloneva Oulu Triathlon & Cycling 00:48,33 19:41,6 0:38:39 0:14:37 1:13:45,91
4 Lev Mityashin Energy Sports Club 00:53,17 23:53,8 0:48:20 0:17:38 1:30:44,95
M16
1 Arno Hämäläinen Ounaksen Pyörä-pojat ry 00:42,25 16:20,2 1:36:00 0:35:35 2:28:37,40
2 Aleksi Pahlanen Kälviän Tarmo 00:43,25 16:51,0 1:36:00 0:35:30 2:29:04,21
3 Iiro Väyrynen Ounaksen Pyörä-pojat ry 00:41,57 17:00,3 1:36:00 0:35:35 2:29:16,85
4 Dmitry Zhiznenko Pilgrims Cycling Club 02:55,00 17:09,3 1:36:00 0:35:35 2:31:39,27
5 Sergei Artemov Pilgrims Cycling Club 00:43,70 18:04,8 1:36:00 0:38:01 2:32:49,46
6 Maksim Prokopenko Pilgrims Cycling Club 00:45,35 18:20,5 1:36:00 0:38:02 2:33:07,86
7 Leevi Halme Oulu Triathlon & Cycling 00:48,25 18:31,3 1:36:00 0:38:04 2:33:23,53
8 Pavel Chekhov Pilgrims Cycling Club 00:47,36 20:19,1 1:36:00 0:42:16 2:39:22,49
9 Aleksei Samodov Energy Sports Club 00:50,36 19:41,0 1:42:17 0:38:16 2:41:04,41
10 Artem Klimenko Pilgrims Cycling Club 00:55,00 24:36,0 2:05:04 0:40:16 3:10:51,02
M18
1 Ville Pesonen Cyclos Kuusamo 16:06,9 1:58:04 1:06:58 3:21:08,89
2 Juho Pitkänen Kuopion Pyöräilyseura 15:11,2 1:58:04 1:07:55 3:21:10,24
M30 & M35
1 Tomi Huhtamäki Wasa Velocity 14:48,5 1:58:04 1:05:59 3:18:51,55
2 Antti Räty Oulu Triathlon & Cycling 15:35,4 1:57:49 1:06:58 3:20:22,37
3 Kent Sippola PK-Team 16:05,0 1:58:04 1:06:58 3:21:07,02
4 Jani Oravamäki Oulu Triathlon & Cycling 16:31,9 1:58:04 1:06:58 3:21:33,94
5 Teemu Sirviö Sukevan Kisa 16:04,8 1:58:04 1:09:55 3:24:03,77
Vesa Penttilä Sukevan Kisa 14:46,9 1:58:04 dns dns
M40
1 Timo Karvonen Oulu Triathlon & Cycling 16:04,4 1:58:04 0:40:56 2:55:04,40
2 Petri Pesonen Cyclos Kuusamo 16:07,8 1:58:04 0:40:56 2:55:07,80
3 Pasi Karinkanta KuoPys 16:30,7 2:04:03 0:42:51 3:03:24,66
4 Marko Määttä Oulu Triathlon & Cycling 16:54,3 2:06:02 0:40:56 3:03:52,28
5 Taneli Kaakinen Cyclos Kuusamo 16:50,0 2:09:21 0:42:51 3:09:01,96
Heikki Haaparanta Ounaksen Pyörä-pojat ry 16:14,6 1:58:04 dns dns
Marko Uusimäki Kälviän Tarmo 16:28,7 1:58:04 dns dns
Olli Lehtoranta Ounaksen Pyörä-pojat ry 18:46,1 2:26:17 dns dns
M45
1 Jukka Puustinen PK-Team 15:49,1 1:58:04 0:40:23 2:54:16,10
2 Petri Åkerman Kuopion pyöräilyseura 15:32,3 1:58:04 0:40:56 2:54:32,32
3 Markku Väyrynen Ounaksen Pyörä-pojat ry 15:35,6 1:58:04 0:40:56 2:54:35,62
4 Ossi Törmänen Cyclos Kuusamo 16:58,4 1:58:04 0:40:56 2:55:58,39
5 Pekka Mäkelä Alatornion Ahjo 16:06,1 1:58:04 0:45:57 3:00:07,06
6 Pavel Samodov Energy Sports Club 16:51,2 2:04:03 0:43:57 3:04:51,24
7 Igor Straumanis Pilgrims Cycling Club 18:10,2 2:09:15 0:42:53 3:10:18,21
8 Hannu Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 17:02,7 2:26:17 0:42:51 3:26:10,70
9 Veli-Matti Keloneva Oulu Triathlon & Cycling 18:04,9 2:24:17 0:45:57 3:28:18,87
Hannu Jänkälä Ounaksen Pyörä-pojat ry 16:48,2 2:06:02 dns dns
Kenneth Kolppanen Kälviän Tarmo 16:29,2 1:58:04 dns dns
Mikhail Smolkin Solnyshko Cycling Team 17:28,9 2:06:02 dns dns
M50
1 Nikolai Tabola Sariola Touring Club 17:20,2 2:06:02 0:42:53 3:06:15,19
2 Keijo Hongisto OuTa 17:54,8 2:06:02 0:42:55 3:06:51,82
3 Keijo Pekkanen Pyöräilyseura Zeus 16:00,0 2:09:15 0:42:55 3:08:10,01
4 Petri Oksman Pyörä-Pojat 17:43,9 2:09:11 0:42:53 3:09:47,85
5 Vesa Käkelä Cyclos Kuusamo 18:32,4 2:15:41 0:45:57 3:20:10,43
Veijo Vahteri  KiiRi 15:36,0 dns dns dns
Rauno Oikarainen Cyclos Kuusamo dns dns dns
Jarmo Ollanketo Kälviän Tarmo dns dns dns
M55
Samuli Hautamäki Kälviän Tarmo 18:20,7 dnf dns dns
M60
1 Tuomo Pelttari Ounaksen Pyörä-pojat ry 16:54,7 1:36:00 0:38:14 2:31:08,70
2 Anatoli Lipin Pilgrims Cycling Club 19:35,0 1:36:00 0:40:16 2:35:51,03
M70
1 Jaakko Alalahti Oulu Triathlon & Cycling 18:15,0 1:36:00 0:38:14 2:32:29,05
M75
Reino Sevon Oulu Triathlon & Cycling dns dns dns
N18
1 Ainolaura Oksman Pyörä-Pojat 18:02,8 1:36:00 0:40:16 2:34:18,85
 
N
1 Rosa Törmänen AHH 16:54,5 1:36:00 0:35:35 2:28:29,47
2 Maija Oravamäki Oulu Triathlon & Cycling 17:10,3 1:36:00 0:35:35 2:28:45,30
3 Riinamaria Hongisto IK-32 / Focus Ladies 18:58,1 1:44:35 0:38:16 2:41:49,13
4 Olga Lipina Pilgrims Cycling Club 21:43,7 1:55:48 0:40:16 2:57:47,69
M-ELITE & M-KILPA
1 Petri Leppänen Team Continental 15:41,7 1:54:48 1:06:14 3:16:43,68
2 Juha Kangaskokko CC Picaro 14:28,9 1:58:04 1:06:14 3:18:46,91
3 Marko Göös Kälviän Tarmo 15:36,3 1:57:35 1:06:14 3:19:25,25
4 Timo Pesola Kälviän Tarmo 16:22,5 1:58:04 1:06:14 3:20:40,45
5 Jarmo Levo Helsingin työväenluistelijat 16:44,5 1:58:04 1:06:58 3:21:46,48
6 Ilpo Kyllönen Koiviston Isku 16:31,9 1:58:04 1:09:55 3:24:30,88
7 Vladimir Stasyuk Solnyshko Cycling Team 17:20,6 2:06:02 1:09:55 3:33:17,62
8 Pasi Hautamäki Kälviän Tarmo 16:20,2 1:58:04 dns dns
9 Lieven De Rycke Cyclos Kuusamo 15:04,8 1:58:04 dns dns
10 Marko Törmänen Oulu Triathlon & Cycling 13:53,2 1:58:04 dns  dns
11 Andrey Nemtsov Solnyshko Cycling Team 17:57,3 dnf  dns dns
12 Joni Pinosto Oulu Triathlon & Cycling 15:07,4 dns dns dns