Tulokset Kortteli  19.6.2011
N8 4 km (2 kierrosta)
1 Metsämaria Ojala Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:11:26
M8
1 Iiro Rinne Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:11:23
Eemeli Törmänen Oulu Triathlon & Cycling dns
N10 4 km (2 kierrosta)
1 Jessica Ingalsuo Kälviän Tarmo 0:08:15
2 Lumimaaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat 0:08:16
3 Jenni Karvonen Oulu Triathlon & Cycling 0:08:17
4 Henna Kinnunen LUP-82 0:09:08
5 Karoliina Ojala Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:09:34
Aicha Zerfa SPP-56 dns
M10 4 km (2 kierrosta)
1 Eemil Lehtoranta Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:07:44
2 Aabel Lehtoranta Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:08:03
3 Kalle Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 0:08:15
4 Hugo Rinne Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:08:15
5 Ville Lampiselkä Kälviän Tarmo 0:08:36
6 Sakari Ikonen Oulu Triathlon & Cycling 0:08:54
7 Lauri Vasama Oulu Triathlon & Cycling 0:08:55
N12 4 km (2 kierrosta)
1 Johanna Ingalsuo Kälviän Tarmo 0:08:11
2 Lyydia Halme Oulu Triathlon & Cycling 0:08:30
M12 4 km (2 kierrosta)
1 Tomi Santasalo Porin Tarmo 0:07:22
2 Simeon Manninen Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:07:23
3 Konsta Oksman Pyörä-Pojat 0:07:25
4 Turo Torvinen Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:07:48
5 Sami Ikonen Oulu Triathlon & Cycling 0:08:02
6 Ville Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 0:08:12
7 Matias Niemelä SPP-56 0:08:26
8 Tuomas Karvonen Oulu Triathlon & Cycling 0:08:40
 
N14 8 km (4 kierrosta)
1 Pauliina Niemelä SPP-56 0:14:37
2 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 0:15:43
3 Anna Lipina Pilgrims Cycling Club 0:15:45
4 Onerva Oksman Pyörä-Pojat 0:16:23
5 Iina Väyrynen Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:16:34
6 Neea Huikuri Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:16:56
7 Iida-Maria Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 0:16:56
8 Riika Tuomi Cyclos Kuusamo 0:17:00
M14 8 km (4 kierrosta)
1 Severi Huhtala Ounaksen Pyörä-pojat ry. 0:14:37
2 Henri Kinnunen LUP-82 0:14:37
3 Aku Keloneva Oulu Triathlon & Cycling 0:14:37
4 Lev Mityashin Energy Sports Club 0:17:38
 
M16 20 km (10 kierrosta)
1 Aleksi Pahlanen Kälviän Tarmo 0:35:30
2 Arno Hämäläinen Ounaksen Pyörä-pojat ry 0:35:35
3 Dmitry Zhiznenko Pilgrims Cycling Club 0:35:35
4 Iiro Väyrynen Ounaksen Pyörä-pojat ry 0:35:35
5 Sergei Artemov Pilgrims Cycling Club 0:38:01
6 Maksim Prokopenko Pilgrims Cycling Club 0:38:02
7 Leevi Halme Oulu Triathlon & Cycling 0:38:04
8 Aleksei Samodov Energy Sports Club 0:38:16
9 Artem Klimenko Pilgrims Cycling Club 0:40:16
Pavel Chekhov Pilgrims Cycling Club 0:42:16
N18 20 km (10 kierrosta)
1 Ainolaura Oksman Pyörä-Pojat 0:40:16
M60 20 km (10 kierrosta)
1 Tuomo Pelttari Ounaksen Pyörä-pojat ry 0:38:14
2 Anatoli Lipin Pilgrims Cycling Club 0:40:16
M70 20 km (10 kierrosta)
1 Jaakko Alalahti Oulu Triathlon & Cycling 0:38:14
M75 20 km (10 kierrosta)
Reino Sevon Oulu Triathlon & Cycling dns
N 20 km (10 kierrosta)
1 Rosa Törmänen AHH 0:35:35
2 Maija Oravamäki Oulu Triathlon & Cycling 0:35:35
3 Hongisto Riinamaria IK-32 / Focus Ladies 0:38:16
Olga Lipina Pilgrims Cycling Club 0:40:16
 
M40 24 km (12 kierrosta)
1 Marko Määttä Oulu Triathlon & Cycling 0:40:56
2 Petri Pesonen Cyclos Kuusamo 0:40:56
3 Timo Karvonen Oulu Triathlon & Cycling 0:40:56
4 Taneli Kaakinen Cyclos Kuusamo 0:42:51
5 Pasi Karinkanta KuoPys 0:42:51
Heikki Haaparanta Ounaksen Pyörä-pojat ry dns
Marko Uusimäki Kälviän Tarmo dns
Olli Lehtoranta Ounaksen Pyörä-pojat ry dns
M45 24 km (12 kierrosta)
1 Jukka Puustinen PK-Team 0:40:23
2 Petri Åkerman Kuopion pyöräilyseura 0:40:56
3 Ossi Törmänen Cyclos Kuusamo 0:40:56
4 Markku Väyrynen Ounaksen Pyörä-pojat ry 0:40:56
5 Hannu Marjoniemi PyöräRinki   (PyöRi) 0:42:51
6 Igor Straumanis Pilgrims Cycling Club 0:42:53
7 Pavel Samodov Energy Sports Club 0:43:57
8 Veli-Matti Keloneva Oulu Triathlon & Cycling 0:45:57
9 Pekka Mäkelä Alatornion Ahjo 0:45:57
Hannu Jänkälä Ounaksen Pyörä-pojat ry dns
Kenneth Kolppanen Kälviän Tarmo dns
Aimo Luiro Cyclos Kuusamo dns
Mikhail Smolkin Solnyshko Cycling Team dns
M50 24 km (12 kierrosta)
1 Petri Oksman Pyörä-Pojat 0:42:53
2 Nikolai Tabola Sariola Touring Club 0:42:53
3 Keijo Pekkanen Pyöräilyseura Zeus 0:42:55
4 Keijo Hongisto OuTa 0:42:55
5 Vesa Käkelä Cyclos Kuusamo 0:45:57
Rauno Oikarainen Cyclos Kuusamo dns
Samuli Hautamäki Kälviän Tarmo dns
 
M18 40 km (20 kierrosta)
1 Ville Pesonen Cyclos Kuusamo 1:06:58
2 Juho Pitkänen Kuopion Pyöräilyseura 1:07:55
M30 40 km (20 kierrosta)
1 Tomi Huhtamäki Wasa Velocity 1:05:59
2 Teemu Sirviö Sukevan Kisa 1:09:55
M35 40 km (20 kierrosta)
1 Kent Sippola PK-Team 1:06:58
2 Antti Räty Oulu Triathlon & Cycling 1:06:58
3 Jani Oravamäki Oulu Triathlon & Cycling 1:06:58
Vesa Penttilä Sukevan Kisa dns
M-KILPA 40 km (20 kierrosta)
1 Jarmo Levo Helsingin työväenluistelijat 1:06:58
Pasi Hautamäki Kälviän Tarmo dns
Joni Pinosto Oulu Triathlon & Cycling dns
M-ELITE 40 km (20 kierrosta)
Juha Kangaskokko CC Picaro 1:06:14
Timo Pesola Kälviän Tarmo 1:06:14
Marko Göös Kälviän Tarmo 1:06:14
Petri Leppänen Team Continental 1:06:14
Vladimir Stasyuk Solnyshko Cycling Team 1:09:55
Ilpo Kyllönen Koiviston Isku 1:09:55
Andrey Nemtsov Solnyshko Cycling Team  dns
Lieven De Rycke Cyclos Kuusamo dns
Marko Törmänen Oulu Triathlon & Cycling dns