Terva Etapit Tempo 18.06
5 km
N8 5 km
1 Metsämaria Ojala Ounaksen P 14:51,6
M8 5 km
1 Iiro Rinne Ounaksen P 12:02,3
2 Eemeli Törmänen Oulu Triat 13:10,8
N10 5 km
1 Lumimaaria Ojala Ounaksen P 10:20,9
2 Jenni Karvonen Oulu Triat 10:23,7
3 Jessica Ingalsuo Kälviän Ta 10:59,8
4 Henna Kinnunen LUP-82 11:24,9
5 Aicha Zerfa SPP-56 11:40,4
6 Karoliina Ojala Ounaksen P 11:49,4
M10 5 km
1 Eemil Lehtoranta Ounaksen P 09:32,6
2 Aabel Lehtoranta Ounaksen P 10:00,5
3 Rasmus Ähtävä CCH 10:04,3
4 Kalle Marjoniemi PyöräRinki 10:21,4
5 Hugo Rinne Ounaksen P 10:37,0
6 Ville Lampiselkä Kälviän Ta 11:00,1
7 Lauri Vasama Oulu Triat 11:04,6
8 Sakari Ikonen Oulu Triat 11:28,7
N12 5 km
1 Johanna Ingalsuo Kälviän Ta 10:04,9
2 Lyydia Halme Oulu Triat 10:54,4
M12 5 km
1 Tomi Santasalo Porin Tarm 08:55,5
2 Simeon Manninen Ounaksen P 09:11,8
3 Konsta Oksman Pyörä-Poja 09:16,3
4 Turo Torvinen Ounaksen P 09:51,3
5 Sami Ikonen Oulu Triat 10:04,0
6 Ville Marjoniemi PyöräRinki 10:17,4
7 Matias Niemelä SPP-56 10:23,3
8 Tuomas Karvonen Oulu Triat 10:55,0
Tempo 10,9 km
N14 10,9
1 Pauliina Niemelä SPP-56 18:59,1
2 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 19:53,5
3 Anna Lipina Pilgrims C 20:18,7
4 Iina Väyrynen Ounaksen P 20:51,6
5 Onerva Oksman Pyörä-Poja 21:33,1
6 Iida-Maria Marjoniemi PyöräRinki 21:42,7
7 Neea Huikuri Ounaksen P 22:01,4
8 Riika Tuomi Cyclos Kuu 22:42,5
M14 10,9
1 Henri Kinnunen LUP-82 18:05,2
2 Severi Huhtala Ounaksen P 19:15,5
3 Aku Keloneva Oulu Triat 19:41,6
4 Lev Mityashin Energy Spo 23:53,8
M16 10,9
1 Arno Hämäläinen Ounaksen P 16:20,2
2 Aleksi Pahlanen Kälviän Ta 16:51,0
3 Iiro Väyrynen Ounaksen P 17:00,3
4 Dmitry Zhiznenko Pilgrims C 17:09,3
5 Sergei Artemov Pilgrims C 18:04,8
6 Maksim Prokopenko Pilgrims C 18:20,5
7 Leevi Halme Oulu Triat 18:31,3
8 Aleksei Samodov Energy Spo 19:41,0
9 Pavel Chekhov Pilgrims C 20:19,1
10 Artem Klimenko Pilgrims C 24:36,0
N18 10,9
1 Ainolaura Oksman Pyörä-Poja 18:02,8
M18
1 Juho Pitkänen Kuopion Py 15:11,2
2 Ville Pesonen Cyclos Kuu 16:06,9
M30 10,9
1 Tomi Huhtamäki Wasa Veloc 14:48,5
2 Teemu Sirviö Sukevan Ki 16:04,8
M35 10,9
1 Vesa Penttilä Sukevan Ki 14:46,9
2 Antti Räty Oulu Triat 15:35,4
3 Kent Sippola PK-Team 16:05,0
4 Jani Oravamäki Oulu Triat 16:31,9
5 Mikko Merihaara Oulu Triat 17:15,7
M40 10,9
1 Timo Karvonen Oulu Triat 16:04,4
2 Petri Pesonen Cyclos Kuu 16:07,8
3 Heikki Haaparanta Ounaksen P 16:14,6
4 Marko Uusimäki Kälviän Ta 16:28,7
5 Pasi Karinkanta KuoPys 16:30,7
6 Taneli Kaakinen Cyclos Kuu 16:50,0
7 Marko Määttä Oulu Triat 16:54,3
8 Igor Tikhonenko Golubaya p 18:05,5
9 Olli Lehtoranta Ounaksen P 18:46,1
M45 10,9
1 Jouni Kukkonen Oulu Triat 15:02,4
2 Petri Åkerman Kuopion py 15:32,3
3 Markku Väyrynen Ounaksen P 15:35,6
4 Jukka Puustinen PK-Team 15:49,1
5 Pekka Mäkelä Alatornion 16:06,1
6 Kenneth Kolppanen Kälviän Ta 16:29,2
7 Jari Mäki-Jouppila SPP-56 16:46,1
8 Hannu Jänkälä Ounaksen P 16:48,2
9 Pavel Samodov Energy Spo 16:51,2
10 Ossi Törmänen Cyclos Kuu 16:58,4
11 Hannu Marjoniemi PyöräRinki 17:02,7
12 Mikhail Smolkin Solnyshko  17:28,9
13 Veli-Matti Keloneva Oulu Triat 18:04,9
14 Igor Straumanis Pilgrims C 18:10,2
M50 10,9
1 Veijo Vahteri  KiiRi 15:36,0
2 Keijo Pekkanen Pyöräilyse 16:00,0
3 Juha Roininen KiiRi 16:17,2
4 Nikolai Tabola Sariola To 17:20,2
5 Petri Oksman Pyörä-Poja 17:43,9
6 Keijo Hongisto OuTa 17:54,8
7 Vesa Käkelä Cyclos Kuu 18:32,4
M55 10,9
1 Harri Mutanen JoensPy 18:11,3
2 Samuli Hautamäki Kälviän Ta 18:20,7
M60 10,9
1 Tuomo Pelttari Ounaksen P 16:54,7
2 Anatoli Lipin Pilgrims C 19:35,0
M65 10,9
1 Eelis Kuosmanen JoensPy 21:00,0
M70 10 km
1 Jaakko Alalahti Oulu Triat 18:15,0
N 10,9
1 Rosa Törmänen AHH 16:54,5
2 Maija Oravamäki Oulu Triat 17:10,3
3 Hongisto Riinamaria IK-32 / Fo 18:58,1
4 Olga Lipina Pilgrims C 21:43,7
M-KILPA 10,9
1 Joni Pinosto Oulu Triat 15:07,4
2 Juho Pinosto Oulu Triat 16:17,7
3 Pasi Hautamäki Kälviän Ta 16:20,2
4 Jarmo Levo Helsingin  16:44,5
M-ELITE 10,9
1 Marko Törmänen Oulu Triat 13:53,2
2 Juha Kangaskokko CC Picaro 14:28,9
3 Lieven De Rycke Cyclos Kuu 15:04,8
4 Marko Göös Kälviän Ta 15:36,3
5 Petri Leppänen Team Conti 15:41,7
6 Timo Pesola Kälviän Ta 16:22,5
7 Ilpo Kyllönen Koiviston  16:31,9
8 Vladimir Stasyuk Solnyshko  17:20,6

9

Andrey Nemtsov Solnyshko 

17:57,3