Skins XCM Nurmijärvi, Rajamäki 14.5.2011
64km
Sarja Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 M-18 Sasu Halme KorsKa 2:51:33
2 M-18 Sakari Lehtinen HyPy 2:52:36
3 M-18 Juho Hänninen Tainionkosken Tähti 2:59:56
4 M-18 Anders Blomster IF Sibbo-Vargarna 3:15:34
5 M-18 Andr Haga Ok Botnia 3:28:50
1 M-40 Mikko Kivi IK-32 2:43:55
2 M-40 Pasi Pulkkinen Team Skins/HyPy 2:46:45
3 M-40 Arto Järvinen MTBCF 2:49:10
4 M-40 Rauno Kokkonen TCC 2:49:53
5 M-40 Ismo Perttula PKK 2:50:42
6 M-40 Jari Valkama Hämeenlinnan Tarmo 2:54:47
7 M-40 Ilkka Hakala PKK 2:56:28
8 M-40 Jarkko Honkio CCH 2:57:08
9 M-40 Petri Kiljunen 3:06:11
10 M-40 Ismo Salmela Tuusula 3:18:38
11 M-40 Marko Ersvast Luistava polku 3:18:52
12 M-40 Antti Rantalahti MTBCF 3:19:55
13 M-40 Tomi Lindfors 3:20:07
14 M-40 Esko Aapio KorsKa 3:22:39
15 M-40 Jouni Westerholm HyPy 3:25:33
16 M-40 Pekka Kuurne Heinola  3:25:34
17 M-40 Vesa Kasari MTB Järvenpää 3:25:45
18 M-40 Jani Ruohola Kirkkonummi 3:27:13
19 M-40 Vesa Roivainen HyPy 3:27:42
20 M-40 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 3:30:40
21 M-40 Mika Murtoniemi 3:33:16
22 M-40 Petri Tuominen Luistava polku 3:35:37
23 M-40 Tommi Koskinen HyPy 3:35:38
24 M-40 Ilpo Martikainen Team Slow 3:37:47
M-40 Max Lindfors IF Sibbo-Vargarna DNF
M-40 Mikko Nokkonen TP-P DNF
M-40 Ilkka Sillankorva Zeus DNF
M-40 Mika Tervala TWD DNF
M-40 Mauri Konttila Zeus DNF
M-40 Erkko Salonen CCH DNF
M-40 Olli Savikko Nokia DNF
M-40 Pasi Pohjasvuo Espoo DNS
M-40 Ossi Salokannel RCT DNS
1 M-50 Heikki Hammanberg Heinolan MTB-club 2:55:31
2 M-50 Kaarlo Pentikäinen 3:10:04
3 M-50 Eino Hänninen Tainionkosken Tähti 3:16:36
4 M-50 Hannu Malmberg Cycling El Burro 3:25:13
5 M-50 Matti Lehtinen HyPy 3:26:07
6 M-50 Kari Alanko PIKE 3:31:40
7 M-50 Veikko Halme KorsKa 3:31:41
8 M-50 Jussi Riihelä Lahti 3:38:38
9 M-50 Hannu Kaasalainen MTB Turku 3:56:58
10 M-50 Jari Birling IK32 4:27:07
M-50 Rauni Eklund HlTarmo DNF
1 Miehet Henri Ojala Team Skins/KoIs 2:27:33
2 Miehet Juho Saarinen 2:29:33
3 Miehet Riivo Schumann Infesment agency 2:32:00
4 Miehet Samuel Halme Team Continental 2:33:50
5 Miehet Mikko Vastaranta Team Continental 2:33:50
6 Miehet Aki Korpela PKK 2:34:08
7 Miehet Samuli Saarela Kokkola 2:34:30
8 Miehet Mauri Viitamaa PKK 2:34:53
9 Miehet Samuel Pökälä Asikkalan Raikas 2:34:54
10 Miehet Jarkko Pakkanen Pkk 2:35:44
11 Miehet Teemu Selvenius Team Skins/HyPy 2:38:36
12 Miehet Sauli Pihamaa Sysmän Sisu 2:38:48
13 Miehet Antti Kuitto Team Skins/HyPy 2:40:20
14 Miehet Jerry Oksman Team Skins/HyPy 2:40:55
15 Miehet Samuli Ollanketo OuTa 2:40:56
16 Miehet Mika Kukkonen CC Picaro 2:41:47
17 Miehet Jukka Isotalo PKK 2:42:43
18 Miehet Juha Vähämetsä MYL 2:43:08
19 Miehet Niko Vironen TWD 2:44:48
20 Miehet Kalle Toroska SPP-56 2:45:17
21 Miehet Sami Tyynelä TWD 2:45:37
22 Miehet Jussi Kallioniemi MTBCF 2:45:38
23 Miehet Ville Toivonen Taipalsaaren Veikot 2:46:32
24 Miehet Perttu Pärssinen Pkk 2:46:38
25 Miehet Aki Lappalainen HyPy 2:46:59
26 Miehet Dani Härkinen MTBCF 2:47:25
27 Miehet Petri Kutinlahti Xtri Lahti 2:47:49
28 Miehet Tuukka Turkka Riento 2:48:41
29 Miehet Kare Eskola E-S naturistit 2:48:58
30 Miehet Ari Autio Pkk 2:49:07
31 Miehet Tuomas Laine HlTarmo 2:49:13
32 Miehet Christian Ellinger CCH 2:49:25
33 Miehet Ilkka Heinonen Jyps 2:49:47
34 Miehet Jere Keskiaho KorsKa 2:50:41
35 Miehet Annti Hannilahti Velo&ocygen 2:51:57
36 Miehet Mikko Alajoki CCH 2:52:02
37 Miehet Pekka Niemi Porin Tarmo 2:52:39
38 Miehet Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 2:53:24
39 Miehet Riku Vaahtera Hi5Bike/MTBCF 2:53:55
40 Miehet Jussi Laurila Jalasjärvi 2:54:42
41 Miehet Kare Kaskinen Ulvilan Ura 2:54:54
42 Miehet Lasse Rinne IK-32 2:55:27
43 Miehet Jani Turtiainen KorsKa 2:56:48
44 Miehet Timo Vesalo KuoPy 2:57:49
45 Miehet Pasi Pyykönen TP-U 2:58:00
46 Miehet Ari Sarja Espoo 2:58:34
47 Miehet Reijo Roininen Lupus extreme 3:00:03
48 Miehet Petteri Kuittinen Zeus 3:00:22
49 Miehet Jukka Rajala Kaupinkanuunat 3:01:18
50 Miehet Jarno Sarmalahti RMR 3:01:47
51 Miehet Jouni Kattilakoski Cycling El Burro 3:03:08
52 Miehet Heikki Köykkä TSV 3:03:14
53 Miehet Tommi Espo JyPS 3:04:23
54 Miehet Juuso Jutila KanSu 3:06:10
55 Miehet Joakim Höstman Malax IF 3:06:12
56 Miehet Kimmo Lajunen TP-U 3:06:13
57 Miehet Tuomo Lahtinen 3:06:14
58 Miehet Risto Parviainen Helsinki 3:06:37
59 Miehet Arto Vartiainen MTB Järvenpää 3:06:52
60 Miehet Ari Tölli KorsKa 3:07:44
61 Miehet Jarmo Nieminen 3:08:33
62 Miehet Sami Tervakari Cycling El Burro 3:09:58
63 Miehet Lauri Siukola HyPy 3:10:12
64 Miehet Miikka Hakari MTBCF 3:10:13
65 Miehet Olli Himanen Cycling El Burro 3:11:33
66 Miehet Lasse Saarela HyPy 3:11:49
67 Miehet Anssi Rinne IK-32 3:12:50
68 Miehet Tuomas Malinen HTH 3:13:43
69 Miehet Antti Peltola Helsinki 3:15:02
70 Miehet Jarmo Kauppila PKK 3:19:56
71 Miehet Esa Kortetjärvi Korska 3:25:23
72 Miehet Erno Suominen Team Slow 3:25:56
73 Miehet Timo Henttonen KorsKa 3:27:14
74 Miehet Arttu Piri Helsinki 3:40:45
75 Miehet Sami Paajanen KorsKa 3:45:40
76 Miehet Mikko Kujala Tikkurila Oyj 3:47:13
77 Miehet Jussi Alilehto HyPy 3:47:27
78 Miehet Mika Teittinen 3:50:03
79 Miehet Harri Retkin 3:57:08
80 Miehet Joni Väänänen Espoo 3:57:09
81 Miehet Klaus Lindblom 4:05:07
82 Miehet Tommi Vuorinen 4:20:01
Miehet Jeremias Holmberg Hypy/MSC Finland DNF
Miehet Jukka-Pekka Kunnari CC Picaro DNF
Miehet Aleksi Lehti PKK DNF
Miehet Kimmo Ovaska PK Team DNF
Miehet Simo Sohkanen Team Skins/HyPy DNF
Miehet Tuomas Säily OHS DNF
Miehet Tommi Nieminen Jyps DNF
Miehet Kasperi Karhapää Holilo BCK DNF
Miehet Jaani Lantela DNF
Miehet Erik Eklund MTBCF DNS
Miehet Kirstian Ijäs TVC DNS
Miehet Miehet Joonas Johanson DNS
Miehet Timo Mustikkamaa PKK DNS
1 Naiset Paula Oksman Hypy/MSC Finland 3:03:20
2 Naiset Taija Jäppinen Hypy 3:10:23
3 Naiset Lissu Pitkänen Cycling El Burro 3:12:23
4 Naiset Piia Nieminen PKK 3:17:20
5 Naiset Heli Ovaska PK Team 3:17:27
6 Naiset Nina Löfhjelm CCH 3:22:33
7 Naiset Iida Airola HTH 3:26:36
8 Naiset Mari Kupiainen Helsinki 3:35:16
9 Naiset Saila Karhu 3:37:46
10 Naiset Anu Roininen Lupus extreme 3:37:48
11 Naiset Heli Matikainen PIKE 3:57:10
M-16 32km
1 M-16 1/2 Matias Koskinen HyPy  1:29:03,0
2 M-16 1/2 Jaakko Hänninen Tainionkosken Tähti 1:51:31,0
3 M-16 1/2 Juuso Aapio KorsKa 2:04:09,0
4 M-16 1/2 Joona Kleemola 2:27:02,0
5 M-16 1/2 Antti-Jussi Juntunen KorsKa DNF
32 km
1 Miehet 1/2 Ville Perälä Äänekoski 1:23:22,0
2 Miehet 1/2 Kai  Patjas Iitti 1:28:45,0
3 Miehet 1/2 Andri kolobov lus 1:28:51,0
4 Miehet 1/2 Janne Nieminen JytkyVenture 1:30:02,0
5 Miehet 1/2 Kimmo Pärssinen PKK 1:31:04,0
6 Miehet 1/2 Markus Suomi  PKK 1:31:37,0
7 Miehet 1/2 Sakari Pynnöniemi MTBCF 1:34:57,0
8 Miehet 1/2 Toni Ranta Koulola 1:35:05,0
9 Miehet 1/2 Vesa Kunnari 1:35:09,0
10 Miehet 1/2 Mika Vainio Hypy 1:35:57,0
11 Miehet 1/2 Teemu Loman Vantaa 1:36:09,0
12 Miehet 1/2 Jouni Okkonen 1:36:16,0
13 Miehet 1/2 Markus Marttinen 1:36:33,0
14 Miehet 1/2 Tuomo Marttinen Kangasniemen Kalske 1:36:35,0
15 Miehet 1/2 Anssi Salminen 1:37:01,0
16 Miehet 1/2 Eero Peltonen Mäntsälän urheilijat 1:38:09,0
17 Miehet 1/2 Kimmo Kattelus PPP-97 1:38:30,0
18 Miehet 1/2 Mika Ahola Lahti 1:39:24,0
19 Miehet 1/2 Mika Eskelinen 1:40:10,0
20 Miehet 1/2 Ossi Iiäs 1:40:49,0
21 Miehet 1/2 Juha Koivistoinen RaKe 1:41:34,0
22 Miehet 1/2 Maxim Borodulin 1:42:40,0
23 Miehet 1/2 Jarno Ala-Turkia PPP-97 1:44:42,0
24 Miehet 1/2 Anssi Huopainen 1:46:15,0
25 Miehet 1/2 Peter Selin 1:46:36,0
26 Miehet 1/2 Kauko Patjas Herrala 1:48:30,0
27 Miehet 1/2 Antti Iiäs 1:50:34,0
28 Miehet 1/2 Jukka Lahtinen Espoo Slalom 1:52:18,0
29 Miehet 1/2 Veijo Kallionpää RSP 1:53:11,0
30 Miehet 1/2 Ville Nieminen Vaalean ruskeat Vaskitsat 1:53:38,0
31 Miehet 1/2 Tapio Turunen 2:00:59,0
32 Miehet 1/2 Sami Anttila 2:01:58,0
33 Miehet 1/2 Olli Raudus Eksymä 2:11:24,0
34 Miehet 1/2 Timo Raudus Eksymä 2:11:25,0
35 Miehet 1/2 Jarmo Halonen Rajamäki 2:34:42,0
36 Miehet 1/2 Kasperi Kulmala 2:36:09,0
37 Miehet 1/2 Henrik Fröberg 2:37:35,0
Miehet 1/2 Ari Lappi Korska DNF
Miehet 1/2 Heikki Hakala Autokoulu Hakala DNF
Miehet 1/2 Pasi Juntunen KorsKa DNS
Miehet 1/2 Martti Tuomo KangKa DNS
Miehet 1/2 Mika Vainio DNS
1 Mini-marathon
2 Mini-marathon Jorma Iso-Paalu Hernejärven Paaluttajat 0:42:12,0
3 Mini-marathon Jesse Angervo TVC 0:59:55,0
4 Mini-marathon Otso Pulkkinen Eksymä 1:04:46,0
5 Mini-marathon Kasperi Peltonen 1:15:36,0
6 Mini-marathon Peltsi Peltonen 1:15:37,0
Naiset 32 km
1 Naiset 1/2 Ingrid Stengord IF Sibbo-Vargarna 1:25:09,0
2 Naiset 1/2 Marika Hara Pirkkala 1:28:59,0
3 Naiset 1/2 Susanna Laurila 1:29:50,0
4 Naiset 1/2 Kirsi Korhonen NAVI 1:36:35,0
5 Naiset 1/2 Antonia Haaga Botnia 1:39:20,0
6 Naiset 1/2 Marjanne Westerlund 1:46:35,0
7 Naiset 1/2 Kirsi Perälä 1:57:13,0
8 Naiset 1/2 Marjatta Halme KorsKa 2:18:14,0
9 Naiset 1/2 Mari Murto Rajamäki 2:39:17,0
Naiset 1/2 Kaisa Pirkkonen DNF
Naiset 1/2 Hanna Konttinen DNF
Naiset 1/2 Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot DNS