Mynämäki 5.6.2011
40 Mynämäen Tempoajot
N - 10, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Milana Itäpää P-P 0:22:58
2. Sonja Taskinen TVC 0:26:17
M - 12, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Tomi Santasalo PoTa 0:18:28
2. Antti Lehikoinen TVC 0:20:25
N - 14, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Pauliina Ojanen P-P 0:20:18
2. Katariina Sarismala P-P 0:20:48
M - 14, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Aleksi Parttimaa TuUL 0:16:58
2. Jesse Huhtasaari KaKa 0:17:31
3. Casper Holmen P-P 0:18:12
4. Erik Relanto TuUL 0:18:16
5. Oskari Hanhioja P-P 0:19:23
N - 16, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Eveliina Sarismala P-P 0:18:01
2. Anni Ellmen TVC 0:18:34
3. Vaula Koski LeGo 0:19:04
M - 16, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Henrik Luostarinen TuUL 0:14:33
2. Markus Vuorela PoTa 0:15:17
3. Waltteri Lepistö PoTa 0:16:02
4. Vili Koivula P-P 0:16:46
5. Teemu Huhtasaari KaKa 0:17:35
6. Sami Sihvo TVC 0:18:19
7. Samuli Raikunen TVC 0:18:55
8. Mika Laine MynTo 0:19:29
9. Kimi Vierre P-P 0:19:58
M - 80, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Henrik Anthoni SV 0:25:45
M - 75, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Bror Westerberg Zeus 0:18:37
2. Kyösti Myyryläinen P-Union 0:19:40
3. Sauli Uusi-Kokko KaKa 0:20:59
M - 70, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Lauri Puranen CCH 0:17:02
2. Raimo Simola P-68 0:20:03
N - 50, 10 km, Mastercup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Anni Oksanen TVC 0:18:12
N - 18, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Roosa-Maria Mattila TVC 0:16:41
2. Anna-Mari Saarinen TVC 0:17:36
3. Amanda Ahvenlampi TuUL 0:18:27
N - 40, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Aino Laurio CCH 0:49:47
2. Heli Matikainen PiKe 0:54:38
N - 30, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Kirsi Lehmuskanta HyPy 0:57:09
N - Elite, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Heljä Korhonen AHH 0:46:05
2. Pia Pensaari TVC 0:46:42
3. Riina Miettinen AHH 0:47:38
4. Terhi Salmenoja KoiI 0:48:06
5. Heini Salovaara AHH 0:48:41
6. Virva Koski LeGo 0:51:08
7. Ira Rissanen Zeus 0:52:43
8. Jenni Laine MynTo 0:57:32
M - 18, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Artturi Pensasmaa P-P 0:42:04
2. Ilpo Hiltunen TuUL 0:44:22
3. Markus Myllymäki CCH 0:45:10
4. Juho Heikonen TVC 0:48:20
M - 65, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Eero Fält TVC 0:45:38
2. Markku Koskihaka SäkY 0:46:05
3. Jukka Oksanen TVC 0:46:13
4. Timo Hirvonen Zeus 0:46:15
5. Tenho Hätönen PiKe 0:55:50
6. Klaus Vuorinen PiKe 1:03:40
M - 60, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Timo Matikainen TWD 0:42:33
2. Pentti Salminen TWD 0:44:05
3. Jaakko Tanskanen CCH 0:44:59
4. Matti Muilu P-P 0:45:03
5. Juha Niemi CCH 0:45:06
6. Jukka Rintala PoTa 0:47:38
7. Jorma Vuorinen SäkY 0:47:54
8. Eino Lipponen P-68 0:50:01
DNF Matti Tanttu CCH
M - 55, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Ilkka Kilappa CCT 0:44:32
2. Rauni Eklund HlT 0:45:13
3. Tapani Aaltonen HelTri 0:45:25
4. Harri Martinpelto SV 0:46:13
5. Kari Alanko PiKe 0:50:29
M - 50, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Jarmo Hakala TVC 0:43:17
2. Keijo Pekkanen Zeus 0:44:04
3. Jukka Jurvanen KoPy 0:44:22
4. Jorma Virtanen RSP 0:44:42
5. Jan Luoto CCH 0:45:57
6. Markku Koskinen HyPy 0:46:14
7. Hannu Tuomainen CCH 0:48:06
8. Jarkko Saarinen TVC 0:49:09
9. Raimo Nikander HyPy 0:49:59
M - 40, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Mika Pihkoluoma RSP 0:42:43
2. Pasi Matikainen PeNo 0:43:05
3. Jyrki Lepistö PoTa 0:43:07
4. Janne Hautamäki Picaro 0:43:08
5. Raimo Taavitsainen CCH 0:43:28
6. Jukka Lehikoinen TVC 0:43:52
7. Jari Kainulainen CCH 0:44:15
8. Torsti Saikkonen CCH 0:44:19
9. Kimmo Vilen TVC 0:45:23
10. Jaakko Myllymäki CCH 0:46:13
11. Juhani Ahola Zeus 0:46:46
12. Pertti-Tapio Mäkelä P-68 0:51:32
13. Kimmo Laine MynTo 0:55:08
M - 30, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Teemu Jaakkola TVC 0:40:56
2. Samu Ilonen TVC 0:41:47
3. Tomi Huhtamäki WVC 0:42:03
4. Sami Kilpeläinen TVC 0:42:58
5. Kalle Kotiranta TWD 0:43:02
6. Tero Järvinen RSP 0:43:16
7. Juhani Tammisto CCH 0:43:46
8. Aki Sund RSP 0:44:26
9. Tomi Andersson TVC 0:45:41
M - Elite, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1. Aki Turunen CCH 0:38:31
2. Jan Elmgren CCH 0:39:37
3. Mikael Myllymäki CCH 0:39:40
4. Mikko Kejo Picaro 0:40:44
5. Antti Ruuskanen HyPy 0:41:39
6. Timo-Jaakko Toivanen Picaro 0:42:11