MTB Marathon Laajavuori 11.6.2011
Marathon 63 KM – Miehet yleinen
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Saarela Samuli Kokkola 2.31.31
2 Viitamaa Mauri Kaupin Kanuunat 2.31.42
3 Sohkanen Simo Team Skins / HyPy 2.35.22
4 Toivonen Ville Taipalsaaren Veikot 2.37.59
5 Tyynelä Sami TWD 2.39.18
6 Mäkelä Jaakko Tampere  2.39.26
7 Kuitto Antti Team Skins / HyPy 2.39.50
9 Kunnari Jukka-Pekka CC Picaro 2.40.18
8 Pakkanen Jarkko Kaupin Kanuunat 2.40.28
10 Vähämetsä Juha Kempele 2.43.16
11 Visuri Samuli CCH 2.44.17
12 Lappalainen Aki Hyvinkään Pyöräilijät 2.44.24
13 Pihamaa Sauli Sysmän Sisu 2.44.32
14 Vironen Niko TWD 2.45.03
15 Ketonen Miikka Ounaksen Pyörä-Pojat 2.46.16
16 Mäkelä Ville Espoo 2.47.01
17 Kinnunen Jouni Taitoniekan Horsmat ja Rentut 2.47.34
18 Sarmalahti Jarno RMR 2.49.06
19 Pensas Mika Team Rose/JYPS 2.49.25
20 Kyökkä Heikki Taipalsaaren Veikot 2.49.37
21 Laine Tuomas HITarmo 2.49.50
22 Autio Ari PKK 2.51.28
23 Vainikka Markku Kaupin Kanuunat 2.51.35
24 Sarja Ari Espoo 2.51.48
25 Oksman Jerry HyPy/Msc-Bikes/Team Skins 2.52.04
26 Kosonen Antti Taipalsaaren Veikot 2.53.04
27 Tallinen Antti Kouvolan pyöräilijät 2.53.23
28 Selvenius Teemu Team Skins / HyPy 2.53.53
29 Hanhilahti Antti Team Velo & Oxygen 2.54.11
30 Nieminen Tommi JYPS 2.55.11
31 Kärbo Veljo Lahti 2.56.56
32 Kärbo Vallo 2.57.04
33 Lajunen Kimmo Tampereen Pyörä-Union 2.57.10
34 Saarijärvi Esa 2.57.51
35 Haapakoski Marko JYPS 2.57.56
36 Tiitta Juha TWD 2.59.12
37 Tahkola Pekka Kaupin Kanuunat 2.59.56
38 Himanen Olli Cycling El Burro 3.01.21
39 Espo Tommi JYPS 3.02.02
40 Kutinlahti Petri X-tri Lahti 3.02.11
41 Rajala Jukka Kaupin Kanuunat 3.02.22
42 Keskiaho Jere Korson Kaiku 3.02.53
43 Uusi-Piuhari Teemu Tampereen Pyörä-Pojat 3.04.17
44 Heinonen Jukka Jämsä 3.05.42
45 Kuittinen Petteri Zeus 3.05.54
46 Kupiainen Mikko MTBCF 3.10.27
47 Orvola Miikka PK Team 3.10.50
48 Lehto Henry Raivoisat revittäjät, Espoo 3.11.26
49 Räbinä Hannu JYPS 3.11.44
50 Kattilakoski Jouni Cycling El Burro 3.17.21
51 Jokinen Santeri KoPy 3.19.02
52 Taavitsainen Ossi Varkaus 3.20.19
53 Rikalainen Arto Jumiklossi 3.23.34
54 Nieminen Jarno Team Välikuolema 3.25.32
55 Vartiainen Arto MTB-Järvenpää 3.29.22
56 Suominen Erno Team Slow 3.31.40
57 Mattila Kalevi PPP-97 3.31.50
58 Luojumäki Niko Jumiklossi 3.33.13
59 Takamaa Mikko Vähäkyrö 3.38.58
60 Kortetjärvi Esa Korska 3.42.52
61 Ahmaoja Samuli Korson Kaiku 4.07.17
Anttila Hannu WVC ei starttaa
Ellinger Christian CCH ei starttaa
Keskitalo Petri Paksukumi team ei starttaa
Ollanketo Samuli OuTa ei starttaa
Isotalo Jukka Kaupin Kanuunat kesk.
Kohonen Johannes Taipalsaaren Veikot kesk.
Korpela Aki Kaupin Kanuunat kesk.
Laurila Jussi Jalasjärvi kesk.
Pökälä Samuel Asikkalan Raikas kesk.
Uitto Pauli KoPy kesk.
Vornanen Janne Timanttipora kesk.
Tervakari Sami Cycling El Burro kesk.
Åhlgren Niko kesk.
Marathon 63 KM – Naiset yleinen
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Alusniemi Sini JYPS 2.57.24
2 Savolainen Sini Taitoniekan rentut ja horsmat 3.07.14
3 Jäppinen Taija Hyvinkään Pyöräilijät 3.11.25
4 Pitkänen Marja-Liisa Cycling El Burro 3.22.15
5 Orvola Sari PK Team 3.30.10
6 Ruokonen Anna Kaupin Kanuunat 3.31.02
7 Kurkipää Tuula Heltri, Helsinki 3.31.56
8 Löfhjelm Nina CCH 3.42.26
9 Kupiainen Mari MTBCF 3.42.54
10 Nyman Jaana Kuopio 3.45.14
11 Matikainen Heli Pike 4.09.39
Ovaska Heli PK Team kesk.
Marathon 63 KM – M18
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Tähti Toni CC Picaro 2.40.38
2 Lehtinen Sakari HyPy 2.42.46
3 Hänninen Juho Tainionkosken Tähti 2.59.53
4 Pahajoki Jukka JYPS 3.33.28
Marathon 63 KM – M40
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Tuikka Tommi CC Picaro 2.32.20
2 Pohjasvuo Pasi Espoo 2.38.59
3 Kivi Mikko IK-32 2.43.28
4 Puustinen Jukka Paksukumi Team 2.44.14
5 Järvinen Jukka JYPS 2.51.35
6 Määttä Kimmo OP-P   2.58.28
7 Vainio Panu CCH 3.00.35
8 Utriainen Urpo JYPS 3.14.40
9 Konsti Simo Pellossalon Nousu 3.14.52
10 Kekola Harri Spp-56 3.16.41
11 Kiljunen Petri Mikkeli 3.21.41
12 Jänkälä Hannu OP-P Rovaniemi 3.22.52
13 Östergård Patric IF Sibbo-Vargarna 3.23.24
14 Ruohola Jani Kirkkonummi 3.25.26
15 Aapio Esko Korson Kaiku 3.26.59
16 Kouhia Henri Brand Factory Finland Oy 3.29.48
17 Tiainen Veli-Matti JYPS 3.31.28
18 Berg Antti JYPS 3.31.58
19 Salminen Anssi Äänekoski 3.33.04
Haaparanta Heikki Ounaksen Pyörä-Pojat kesk.
Hakala Ilkka Kaupin Kanuunat kesk.
Lappalainen Tuomo Team Tuplapukki, Äänekoski kesk.
Perttula Ismo PKK kesk.
Martikainen Ilpo Team Slow kesk.
Marathon 63 KM – M50
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Hammarberg Heikki Heinolan MTB-club 2.46.21
2 Pentikäinen Kaarlo Kuopio 3.06.15
3 Moraal Johannes Pellossalon Nousu 3.09.26
4 Hartikka Pekka Oulu Triathlon & Cycling 3.16.19
5 Purojärvi Matti JYPS 3.33.51
6 Alanko Kari Pike 3.38.22
7 Mahlberg Hannu Cycling el Burro 3.39.43
8 Riihelä Jussi Lahti 3.41.10
9 Hänninen Eino Tainionkosken Tähti 3.43.17
10 Lehtinen Matti HyPy 3.54.14
11 Filppula Markku Joensuun Pyöräilijät 4.11.31
Mikkonen Ari Joensuun Pyöräilijät kesk.
Puolimarathon Miehet
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Räbinä Jukka Jyväskylä 1.52.56
2 Konttila Mauri Zeus 1.56.43
3 Ovaska Kimmo PK Team 2.01.32
4 Seppänen Atte Taipalsaaren Veikot 2.02.18
5 Ahola Janne 2.09.40
6 Häyrinen Ari JYPS 2.09.50
7 Pelkonen Tero JumiKlossi 2.10.16
8 Salo Esko Kuopio 2.10.20
9 Suomalainen Petteri Pellossalon Nousu 2.12.16
10 Uotila Mikko PKK 2.14.51
11 Marttinen Markus Kuopio 2.15.59
12 Hakuli Tuomas 2.16.37
13 Eklund Heikki Veikkolan Veikot 2.17.26
14 Siivonen Jere Jyväskylä 2.17.47
15 Tuur Verjo 2.19.50
16 Saastamoinen Mikko 2.19.57
17 Heikkilä Jarmo JYPS 2.20.25
18 Jääskeläinen Jari Laukaa 2.21.01
19 Vasko Kari Puuppolarules 2.21.13
20 Auvinen Teemu JYPS 2.22.48
21 Salminen Perttu Tampere 2.23.31
22 Ollanketo Tuomas OuTa 2.25.21
23 Kytölä Jouni Hautasaari 2.26.21
24 Terävä Tommi 2.27.04
25 Parviainen Mika Lahti 2.28.04
26 Petäjä Matti SPP-56 2.28.35
27 Ahola Mika Lahti 2.28.59
28 Lepistö Jukka JYPS 2.29.44
29 Heikkilä Timo Luopioisten Maratoonarit 2.29.49
30 Mantere Ossi 2.30.16
31 Manner Ossi Jyväskylä 2.32.44
32 Szydlowski Michael Jyväskylä 2.32.57
33 Papp Zoltan 2.33.05
34 Väänänen Lasse Kuopio 2.34.24
35 Paananen Mikko Lahti 2.34.53
36 Keinänen Kari Kuopio 2.36.47
37 Pölönen Janne Jyväskylä 2.37.50
38 Olkkonen Heimo Laukaa 2.38.15
39 Selin Peter Eurosport 2.39.23
40 Aalto Harri 2.40.39
41 Lavia Jouni 2.44.38
42 Kaivola Teemu L-SVU 2.45.20
43 Tuhkanen Tuomas JYPS 2.45.37
44 Kuhmonen Mika 2.46.27
45 Viitahalme Marko KVKS 2.48.21
46 Kinnunen Roope Pioneerirykmentti 2.50.02
47 Väkeväinen Timo 2.50.04
48 Keinänen Mauri JYPS 2.50.19
49 Härmälä Timo Puuppolarules 2.57.47
50 Lehtonen Vesa Puuppolarules 2.57.49
Koppelo Tomi PK-team Oulu ei starttaa
Nurminen Mikko kesk.
Miettunen Jouni JYPS kesk.
Puolimarathon Naiset
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Laurila Susanna 1.56.57
2 Pollari Terhi Team KalleSport 2.07.29
3 Westerlund Marianne Espoo 2.18.49
4 Orell-Sipponen Mira 2.19.49
5 Nuolioja Arja Puuppolarules 2.29.51
6 Konttinen Hanna Voikkaan Viesti 2.39.04
7 Lahti Eve Palokka 2.46.32
8 Viitahalme Maria KVKS 2.48.20
Puolimarathon M16 
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Hänninen Jaakko Tainionkosken Tähti 2.30.52
Aapio Juuso Korson Kaiku kesk.
Pikkumarathon miehet 
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Hakkarainen Teemu 0.57.03
2 Sorri Pietari Stamina TC 0.57.50
3 Mustonen Veli-Heikki Vauhti Speed 1.06.16
4 Huhtala Aki Nokia Outdoor Sports Club 1.06.35
5 Ruuska Teemu 1.08.11
6 Haaja Mika 1.08.26
7 Manninen Mikko Jyväskylä 1.10.01
8 Gustafsson Joni GRT 1.11.59
9 Hämäläinen Ville 1.21.33
10 Lahti Jyrki Kälviän Tarmo 1.41.40
Pikkumarathon naiset 
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Yrjölä Ulla Muurame 1.15.51
2 Isosävi Leena 1.22.51
3 Saarela Ruska Kokkola 1.30.03
4 Salomaa Anne JumiKlossi 1.31.50
Vuorinen Merja kesk.
Kosunen Anu JumiKlossi kesk.
Pikkumarathon M16 
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Terävä Simo JYPS 1.13.35
2 Pohjola Ville JYPS 1.23.04
3 Lahti Sampo Kälviän Tarmo 1.41.40
4 Hyvätti Joonas JYPS 1.47.16
Pikkumarathon N16 
Sija Sukunimi Etunimi Seura Aika
1 Lahti Anna Kälviän Tarmo 1.08.04
2 Lahti Emma Kälviän Tarmo 1.41.40