Ratapyöräilykilpailut 25.8.2011 Helsinki Nuorison Viesti CUP, Finaali KULTAINEN KAMPI Aika-ajokilpailun sijoitus tulee yhteiskilpailun pisteiden perusteella.
200 m aika-ajo. 500 m aika-ajo
M10 200 m s 500 m aika yht.pist KK-Pist.
1. Waldemar Aintila IK-32 23;14 20 56;40 20 40 20
N12
1. Anni Alanko SV 21;99 19 48;59 20 39 20
2. Viivi Puskala CCH 21;72 20 51;81 19 39 19
3. Venla Hirvenoja CCH 22;78 18 53;76 18 36 18
M12
1. Nuutti Antikainen CCH 19;96 20 46;04 20 40 20
2. Joakim Nordström Akilles 20;82 19 47;12 19 38 19
200 m lentävällä lähdöllä. 500 m aika-ajo
N14 200 m L 500 m s
1. Pauliina Niemelä SPP56 15;53 20 45;09 20 40 20
2. Cecilia Aintila IK-32 17,76 19 48;25 19 38 19
M14
1. Jonas Nordström Akilles 14;51 20 40;15 20 40 20
2. Mathias Hyrkäs Akilles 14;64 19 44;90 19 38 19
3. Jonne Itkonen CCH 16;00 18 46;66 18 36 18
N16
1. Vaula Koski LeGo 16;25 20 41;93 20 40 20
M16
1. Kevin Ots CCH 12;24 20 37;96 20 40 20
2. Valtteri Alanko SV 14;10 18 41;16 19 37 19
3. Michael Aarnio CCH 13;84 19 41;34 18 37 18
Naiset 200 m L
1. Sabine Haavisto CCH 13;15
Miehet
1. Jani Mikkonen CCH 11;71
2. Lauri Arte CCh 11;96
3. Antero Aarnio CCH 12;47
4. Mika Riihelä CCH 12;50
5. Timo Riihelä CCH 12;57
6. Juhani Tammisto CCH 12;65
7. Sixten Wackström Akilles 12;94
8. Esa Antikainen CCH 13;03
9. Vesa Visti HTL 13;84
10. Pekka Husgafvel CCH 14;78
M18
1. Wille-Oskari Riihelä CCH 12;08
2. Pauli Putkonen CCH 12;87
3. Sander Randver Viro 13;10
4. Hiski Kanerva CCH 13;69
500 m aika-ajo
Naiset
1. Sabine Haavisto CCH 40;28
Miehet
1. Jani Mikkonen CCH 36;78
2. Lauri Arte CCH 37;46
3. Juhani Tammisto CCH 37;73
4. Timo Riihelä CCH 37;91
5. Mika Riihelä CCH 37;98
6. Esa Antikainen CCH 38;47
7. Antero Aarnio CCH 38;69
8. Sixten Wackström Akilles 39;31
9. Vesa Visti HTL 39;71
10. Pekka Husgafvel CCH 43;34
M18
1. Wille-Oskari Riihelä CCH 36;88
Sander Randver Viro 38;53
1. Pauli Putkonen CCH 39;77
2. Hiski Kanerva CCH 40;65
N12 200 m Lentävä
1. Anni Alanko SV 15;36
2. Viivi Puskala CCH 18;16
3. Venla Hirvenoja CCH 19;08
M12
1. Nuutti Antikainen CCH 15;53
Nuoriso viesti 3X400 m, Finaali
1. Sekajoukkue 1. 1;46.79 20 pist.
Pauliina Niemelä SPP-56 14
Valtteri Alanko SV 14
Vaula Koski LeGo 16
2. Cycle Club Helsinki 1;47;32 17
Kevin Ots 16
Jonne Itkonen 14
Nuutti Antikainen 12
3. Porvoon Akilles 1;48;72 15
Jonas Nordström 14
Joakim Nordström 12
Mathias Hyrkäs 14
4. Cycle Club Helsinki 2;00.82 13
Michael Aarnio 16
Viivi Puskala 12
Venla Hirvenoja 12
5. Sekajoukkue 2. 2;08,03 11
Waldemar Aintila 10
Cecilia Aintila 14
Anni Alanko 14
Linja Ajo alle 16 vuotiaille
1. Kevin Ots CCH
2. Michael Aarnio CCH
3. Nuutti Antikainen CCH
4. Vaula Koski LeGo
5. Viivi Puskala CCH
6. Mathias Hyrkäs Akilles
7. Jonne Itkonen CCH
8. Cecilia Aintila IK-32
9. Jonas Nordström Akilles
10. Waldemar Aintila IK-32