Ratapyöräilyn SM ja Ikäluokka SM kilpailut
Helsingin Velodromilla 24.7.2011
500 metriä aika-ajo Finaali N16
1. Anna Lahti Kä-Ta 40;04
2. Vaula Koski Lets'Go 41;66
3. Eveliina Sarismala TP-P 43;25
4. Veera Väkevä CCH 43;64
5. Kaarina Arvo TuUL 48;96
6. Heidi Kinnunen LUP-82 51;52
500 metriä aika-ajo Finaali N18
1. Vilma Alanko IK-32 41;37
2. Jasmin Kansikas TP-P 42;96
3. Anna-Mari Saarinen TVC 44;27
4. Veera Väkevä CCH 44;46
5. Vaula Koski Lets'Go 44;73
6. Peppi Heinikainen TWD 45;00
7. Jenna Lajunen TVC 45;78
500 metriä aika-ajo Finaali N10
1 Jenni Karvonen OTC 51;73
2 Lumimaaria Ojala OPP 52;94
3 Jessica Ingalsuo Kä-Ta 54;23
4 Henna Kinnunen LUP-82 54;60
5 Sonja Taskinen TVC 55;23
6 Milana Itäpää TP-P 57;50
7 Wilma Aintila IK-32 57;63
8 Amanda Lindström SV 58;15
9 Milja Itäpää TP-P 1;05,55
10 Metsämaria Ojala OPP 1;12.33
500 m aika-ajo Finaali M10  
1 Tino Stenman TP-P 47;54
2 Eemil Lehtoranta OPP 48;05
3 Samu Myllymäki CCH 50;48
4 Eero Nokkonen TP-P 51;61
5 Waldemar Aintila IK-32 52;07
6 Jonni-Micael Niemi TY 52;66
7 Aabel Lehtoranta OPP 53;56
8 Simon Lindström SV 54;70
9 Markus Sihvo TVC 55;84
10 Lasse Hietaoja Po-Ta 56;25
11 Tomas-Casimir Niemi TY 1;00,15
12 Tatu Taskinen TVC 1;04.30
500 m aika-ajo Finaali N12  
1 Anni Alanko SV 45;83
2 Vilhelmiina Suvisaari Akilles 47;09
3 Johanna Ingalsuo Kä-Ta 47;19
4 Emma Lahti Kä-Ta 49;12
5 Viivi Puskala CCH 49;38
500 m aika-ajo Finaali M12  
1. Nuutti Antikainen CCH 44;22
2. Tomi Santasalo Po-Ta 45;55
3. Konsta Oksman TP-P 45;58
4. Sampo Lahti Kä-Ta 47;65
5. Joakim Nordström Akilles 48;18
6. Simeon Manninen OPP 49;52
7. Antti-jussi Juntunen KorsKa 50;08
8. Turo Torvinen OPP 51;42
9. Matias Niemelä SPP-56 52;35
10. Tuomas Karvonen OTC 53;17
500 m aika-ajo Finaali N14  
1. Pauliina Ojanen TP-P 43;42
2. Ella Mäkijouppila SPP-56 44;34
3. Pauliina Niemelä SPP-56 45;55
4. Iina Väyrynen OPP 46;25
5. Cecilia Aintila IK-32 47;98
6. Katariina Sarismala TP-P 48;70
7. Neea Huikuri OPP 48;71
8. Onerva Oksman TP-P 48;82
9. Iida-Maria Marjoniemi PyöRi 49;76
500 m aika-ajo Finaali M14  
1. Aleksi Parttimaa TuUL 40;42
2. Jonas Nordström Akilles 41;24
3. Jaakko Hänninen TaiTä 42;09
4. Henri Kinnunen LUP-82 42;88
5. Oskari Hanhioja TP-P 43;33
6. Erik Relanto TuUL 44;35
7. Jonne Itkonen CCH 44;44
8. Aku Keloneva OTC 44;56
9. Jimi Lång Po-Ta 45;71
500 m aika-ajo Finaali M50  
1. Pekka Alaluusua TVC 37;97
2. Antero Aarnio CCH 38;17
3. Sixten Wackström Akilles 39;21
4. Tapio Hyrkäs Akilles 40;34
5. Jarkko Saarinen TVC 41;54
6. Paavo Aro CCH 41;71
7. Petri Oksman TP-P 42;14
8. Leevi Kivelä CCH 42;57
9. Matti Jäntti CCH 44;28
10. Erkki Lackström LUP-82 46;79
Finaali M60    
1. Pentti Salminen TWD 39;12
2. Jukka Oksanen TVC 40;24
3. Timo Matikainen TWD 40;80
4. Risto Hukkanen Ko-Py 42;90
5. Jyrki Tasa CCH 43;01
6. Seppo Mannila P-Union 43;50
7. Matti Tanttu CCH 43;75
8. Juha Niemi CCH 43;81
9. Johannes Leppänen HTL 44;55
10. Pekka Husgafvel CCH 44;80
Ratapyöräilyn SM ja I-SM kilpailut 24.7.2011
2 km takaa-ajo aikajona ; Finaali
N16 SM Kaksi jatkoon
1 Anna Lahti Kä-Ta 2;57,05
2 Veera Väkevä CCH 3;01,07
3 Eveliina Sarismala TP-P 3;09,72
4 Vaula Koski Lets'Go 3;09,73
5 Kaarina Arvo TuUL 3;41,86
 
M16 SM  
1 Jere Myllymäki CCH 2;38,91
2 Arno Hämäläinen OPP 2;40,60
3 Kevin Ots CCH 2;42,72
4 Waltteri Lepistö Po-Ta 2;43,45
5 Iiro Väyrynen OPP 2;43,76
6 Sasu Halme KorsKa 2;45,24
7 Markus Vuorela Po-Ta 2;46,35
8 Vili Koivula TP-P 2;47,01
9 Niklas Henttala Akilles 2;48,23
10 Arttu Suvisaari Akilles 2;48,65
11 Michael Aarnio CCH 2;55,28
12 Valtteri Alanko SV 3;08,57
13 Sami Sihvo TVC 3;13,44
N18 SM  
1 Jasmin Kansikas TP-P 2;50,50
2 Vilma Alanko IK-32 2;54,85
3 Anna-Mari Saarinen TVC 3;02,63
4 Roosa-Maria Mattila TVC 3;03,15
5 Peppi Heinikainen TWD 3;05,81
6 Jenna Lajunen TVC 3;15,66
 
N10 ISM  
1. Jenni Karvonen OTC 3;45,72
2. Lumimaaria Ojala OPP 3;45,85
3. Jessica Ingalsuo Kä-Ta 3;53,66
4. Sonja Taskinen TVC 3;58,01
5. Milana Itäpää TP-P 4;01,01
6. Amanda Lindström SV 4;04,30
7. Henna Kinnunen LUP-82 4;05,18
8. Wilma Aintila IK-32 4;15,60
9. Metsämaria Ojala OPP 4;39,41
10. Milja Itäpää TP-P 4;41,25
 
M10 ISM
1. Tino Stenman TP-P 3;16,83
2. Eemil Lehtoranta OPP 3;17,52
3. Samu Myllymäki CCH 3;32,85
4. Waldemar Aintila IK-32 3;36,20
5. Jonni-Micael Niemi TY 3;39,86
6. Aabel Lehtoranta OPP 3;42,78
7. Simon Lindström SV 3;45,20
8. Markus Sihvo TVC 3;50,95
9. Lasse Hietaoja Po-Ta 3;50.96
10. Eero Nokkonen TP-P 3;57,30
11. Tomas-Casimir Niemi TY 4;21;95
12. Tatu Taskinen TVC 4;25,71
 
N12 ISM
1. 26 Anni Alanko SV 3;19,40
2. 37 Suvisaari Vilhelmiina Akilles 3;22,49
3. 36 Emma Lahti Kä-Ta 3;24,30
4. 35 Johanna Ingalsuo Kä-Ta 3;26,50
5. 33 Viivi Puskala CCH 3;30,40
 
M12 ISM  
1. 41 Tomi Santasalo Po-Ta 3;12,00
2. 24 Nuutti Antikainen CCH 3;13,57
3. 27 Joakim Nordström Akilles 3;16,71
4. 45 Sampo Lahti Kä-Ta 3;21,94
5. 42 Antti-Jussi Juntunen KorsKa 3;22,52
6. 43 Konsta Oksman TP-P 3;22,79
7. 40 Simeon Manninen OPP 3;23,21
8. 47 Matias Niemelä SPP-56 3;43,90
9. 46 Turo Torvinen OPP 3;49,54
10. 48 Tuomas Karvonen OTC 3;50,22
 
N14 ISM
1. 75 Pauliina Niemelä SPP-56 3;10,42
2. 52 Iina Väyrynen OPP 3;12,36
3. 25 Pauliina Ojanen TP-P 3;15,95
4. 54 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 3;16,60
5. 55 Neea Huikuri OPP 3;24,18
6. 51 Iida-Maria Marjoniemi PyöRi 3;24,22
7. 57 Cecilia Aintila IK-32 3;25,96
8. 50 Onerva Oksman TP-P 3;31,39
9. 56 Katariina Sarismala TP-P 3;35,49
 
M14 ISM  
1. 28 Jonas Nordström Akilles 2;47,86
2. 62 Aleksi Parttimaa TuUL 2;58,05
3. 60 Jaakko Hänninen TaiTä 3;00,11
4. 29 Henri Kinnunen LUP-82 3;02,86
5. 65 Casper Holmen TP-P 3;08,40
6. 68 Jimi Lång Po-Ta 3;09,45
7. 67 Oskari Hanhioja TP-P 3;10,45
8. 61 Aku Keloneva OTC 3;12,16
9. 59 Erik Relanto TuUL 3;13;39
10. 21 Jonne Itkonen CCH 3;18,31
 
M50 ISM  
1. Antero Aarnio CCH 2;38;40
2. Sixten Wackström Akilles 2;39,30
3. Paavo Aro CCH 2;41.65
4. Pekka Alaluusua TVC 2;45,80
5. Jarkko Saarinen TVC 2;48,43
6. Ilkka Kilappa CCH 2;50,31
7. Leevi Kivelä CCH 2;54,38
8. Petri Oksman TP-P 2;54,41
9. Matti Jäntti CCH 2;58,81
10. Tapio Hyrkäs Akilles 3;03,43
 
M60 ISM  
1. Pentti Salminen TWD 2;38,71
2. Timo Matikainen TWD 2;41,08
3. Jukka Oksanen TVC 2;41.78
4. Juha Niemi CCH 2;48,09
5. Risto Hukkanen Ko-Py 2;49.22
6. Matti Tanttu CCH 2;52,09
7. Jyrki Tasa CCH 3;00;81
8. Pekka Husgafvel CCH 3;03,20
9. Seppo Mannila P-Union 3;03,40
10. Johannes Leppänen HTL 3;07,39
 
Ratapyöräilyn Ikäluokka Suomen Mestaruuskilpailut
Helsingin Velodromilla
Nuoriso Viesti 3x400 m
1. Tampereen Pyörä-Pojat 1 1;40,10  Pauliina Ojala, Eveliina Sarismala, Vili  Koivula
2. Porvoon Akilles 1;42,75  Vilhelmiina Suvisaari, Jonas Nordström, Arttu Suvisaari
3. Cycle Club Helsinki 2 1;45,67  Nuutti Antikainen, Jere Myllymäki, Veera Väkevä
4. Ounaksen Pyörä-pojat 1;46,46  Iiro Väyrynen, Eemil Lehtoranta, Arno Hämäläinen
5. Cycle Club Helsinki 1 1;46;43  Michael Aarnio, Kevin Ots, Viivi Puskala
6. Turun Urheiluliitto 1;48,16  Erik Relanto, Kaarina Arvo, Aleksi Parttimaa
7. Porin Tarmo 1;48,67  Lassi Hietaoja, Markus Vuorela, Waltteri Lepistö
8. Tampereen Pyörä-Pojat 2 1;51,18  Oskari Hanhioja, Tino Stenman, Konsta Oksman
9. Kälviän Tarmo 1;52,21  Johanna Ingalsuo, Emma Lahti, Anna Lahti
10. Sibbo Vargarne 1;55,63  Valtteri alanko, Anni Alanko, Simon Lindström
11. Ounaksen Pyörä Pojat 2 2;03,28  Aabel Lehtoranta, Simeon Manninen, Turo Torvinen
12. Oulun Triathlon Cycling 2;03,89  Jenni Karvonen, Tuomas Karvonen, Aku Keloneva