Kortteliajon SM kilpailut 21.8.2011
Elite 61 km /29 kierrosta
sija nro nimi seura aika
1. 188 Tommi Martikainen Koiviston Isku 1:36:25
2. 166 Kimmo Kananen Team Velocitor 1:36:25
3. 177 Samuel Halme Velo-8 1:36:25
4. 180 Henri Järvinen Velo-8 1:36:55
5. 187 Jussi Eskelinen Koiviston Isku 1:36:59
6. 181 Toni Lehtimäki Velo-8 1:36:59
7. 192 Kalle Laanterä Taipalsaaren Veikot 1:37:30
8. 179 Tero Hämeenaho Velo-8 1:37:30
9. 162 Jan Elmgren Cycle Club Helsinki 1:37:30
10. 191 Jori-Pekka Kuuranne CC. Tailwind 1:37:30
11. 161 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 1:37:30
12. 159 Mika Vilen Cycle Club Helsinki 1:37:30
13. 199 Niko Meriläinen Hyvinkään Pyöräilijät 1:37:30
14. 175 Olli Koski Kälviän Tarmo 1:37:30
15. 178 Paavo Hiltunen Velo-8 1:37:30
16. 176 Jukka Heinikainen TWD-Länken 1:37:30
17. 193 Timo Häkkinen Taipalsaaren Veikot 1:37:30
18. 183 Petri K. Leppänen Velo-8 1:37:30
19. 160 Mikael Myllymäki Cycle Club Helsinki 1:37:30
20. 189 Jarkko Niemi Koiviston Isku ylösajo
21. 184 Kari Holma Koiviston Isku ylösajo
22. 174 Timo-Jaakko Toivanen CC Picaro ylösajo
23. 167 Antero Salvanto Idrottsklubben 32 ylösajo
24. 190 Jari Nieminen Koiviston Isku ylösajo
25. 165 Janne Nurminen Idrottsklubben 32 ylösajo
26. 182 Sjöblom Johan Zeus ylösajo
27. 158 Juho Lahti Cycle Club Helsinki ylösajo
28. 50 Sampo Koistinen Cycle Club Helsinki ylösajo
29. 186 Joonas Haapala Koiviston Isku ylösajo
30. 185 Samuli Tuominen Koiviston Isku ylösajo
DNF 164 Pericles Moreira Cycle Club Helsinki
DNF 194 Matti Pajari Team Velocitor
DNF 196 Risto Päivänsalo Team Velocitor
DNF 169 Tuomas Hyrkäs Porvoon Akilles
DNF 170 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto
DNF 168 Kim Mansner Borgå CK
DNF 172 Mika Simola  Turun Urheiluliitto
DNF 195 Marek Salermo Team Velocitor
DNF 171 Jani Ketola Turun Urheiluliitto
DNF 173 Tero Pusa CC Picaro
DNF 163 Jari Kemppainen Cycle Club Helsinki
DNS 197 Marko Göös Kälviän Tarmo
DNS 198 Olli Koski Kälviän Tarmo
Naiset 30 km / 14 kierrosta.
1. 66 Heljä Korhonen Hyvinkään Pyöräilijät 52:14
2. 55 Sari Saarelainen Lets'Go 52:14
3. 63 Riikka Pynnönen Idrottsklubben 32 52:14
4. 71 Pia Pensaari Team Velo Cycling 54:31
5. 54 Virva Koski Lets'Go 55:10
6. 67 Rosa Törmänen Hyvinkään Pyöräilijät 55:10
7. 53 Maarit Mäntysaari Turun Urheiluliitto 55:11
8. 61 Eeva-Maria Marjakoski Idrottsklubben 32 ylösajo
9. 65 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat ylösajo
10. 69 Karoliina Räsänen Hyvinkään Pyöräilijät ylösajo
11. 60 Eeva Makkonen Idrottsklubben 32 ylösajo
12. 62 Anna Nokso-Koivisto Idrottsklubben 32 ylösajo
13. 51 Pauliina Soilu Cycle Club Helsinki ylösajo
14. 56 Anne-Mari Brunfeldt Idrottsklubben 32 ylösajo
DNF 52 Mirella Harju Turun Urheiluliitto
DNF 58 Laura Lilja Idrottsklubben 32
DNF 59 Anna Lindström Idrottsklubben 32
DNF 64 Lotta Lepistö Porin Tarmo
DNS 57 Krista Hannula Idrottsklubben 32
DNS 68 Riina Miettinen Hyvinkään Pyöräilijät
DNS 70 Heini Ilmarinen Hyvinkään Pyöräilijät
M18  40 km / 19 kierrosta Shimano startti
1. 44 Olli Teivaala Tampereen Pyörä-Pojat 1:04:59
2. 37 Roope Nurmi Porvoon Akilles 1:05:34
3. 47 Aku Silvenius TWD-Länken 1:05:35
4. 35 Juho Hänninen Tainionkosken Tähti 1:06:39
5. 48 Henri Määttä CC. Tailwind 1:09:04
6. 41 Ilpo Hiltunen Turun Urheiluliitto ylösajo
7. 42 Toni Tähti CC. Picaro ylösajo
8. 38 Max Puttonen Porvoon Akilles ylösajo
9. 32 Markus Myllymäki Cycle Club Helsinki ylösajo
10. 43 Waltteri Lepistö Porin Tarmo ylösajo
11. 31 Hiski Kanerva Cycle Club Helsinki ylösajo
12. 36 Niklas Henttala Porvoon Akilles ylösajo
13. 39 Aleksi Hänninen Porvoon Akilles ylösajo
14. 40 Ville Pesonen Cyclos Kuusamo ylösajo
15. 45 Arttu Suvisaari Porvoon Akilles ylösajo
DNF 33 Pauli Putkonen Cycle Club Helsinki
DNS 46 Jani Sandelin TWD-Länken
N18  30 km / 14 kierrosta Shimano startti
1. 20 Eveliina Suvisaari Porvoon Akilles 56:55:00
2. 8 Veera Väkevä Cycle Club Helsinki 56:55:00
3. 14 Emma Sten Idrottsklubben 32 57:31:00
4. 17 Eveliina Sarismala Tampereen Pyörä-Pojat 59:08:00
5. 13 Vilma Alanko Idrottsklubben 32 ylösajo
6. 19 Jenna Lajunen Team Velo Cycling ylösajo
7. 18 Anna-Mari Saarinen Team Velo Cycling ylösajo
8. 15 Ida Sten Idrottsklubben 32 ylösajo
DNF 12 Peppi Heinikainen CC Tailwind
DNF 16 Jasmin Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat
Eläintarhan ajot 2011
Alle 14 vuotiaat 8.500 m / 4 kierrosta  
1. 6 Jonas Nordström Porvoon Akilles 15:17
2. 1 Jaakko Hänninen Tainionkosken Tähti 15:48
3. 7 Joakim Nordström Porvoon Akilles 17:54
4. 2 Jonne Itkonen Cycle Club Helsinki 17:56
5. 3 Matias Hyrkäs Porvoon Akilles 17:56
DNS 4 Venla Hirvenoja Cycle Club Helsinki
DNS 5 Ville Hirvenoja Cycle Club Helsinki