Aaron päivän ratakilpailut 16.6.2011
Helsingin Velodrom klo 18.00
500 m aika-ajo 16, Na. Ja M50 pisteet sijoitus pisteet
1 Antero Aarnio CCH M50 37;79 20 SE 20.
2 Sabibe Haavisto CCH Na 39;15 17 17.
3 Sara Ferrara CCH N16 40;91 15 15.
4 Elisa Turunen CCH Na 41;41 13 13.
5 Timo Matikainen TWD M50 41;74 11 11.
6 Leevi Kivelä CCH M50 42;09 10 10.
7 Jyrki Tasa CCH M60 42;18 9 9.
8 Evelin Idarand CCH N18 42;66 8 8.
9 Vilma Alanko IK-32 N18 42;72 7 7.
10 Eeva-Maria Marjakoski IK-32 Na 43;15 6 6.
11 Veera Väkevä CCH N16 43;80 5
12 Johannes Leppänen HTL M50 44;59 4
13 Riina-Maria Hongisto IK-32 Na 47;35 3 5.
1 km aika-ajo Miehet/yleinen 4.
1 Anton Aro CCH Miehet 1;11,25 20 3.
2 Juhani Tammisto CCH Miehet 1;14.60 17 2.
3 Jani Mikkonen CCH Miehet 1;15.33 15 1.
4 Eerik Idarand CCH Miehet 1;15.52 13 0.
5 Johan Gustavson CCH M40 1;16.19 11
6 Juha Aintila IK-32 M40 1;16.75 10
7 Esa Antikainen CCH M40 1;19.19 9
8 Kevin Ots CCH M16 1;19.34 8
9 Jarmo Levo HTL Miehet 1;20.38 7
10 Michael Aarnio CCH M16 1;23.89 6
10 Mika Vilen CCT Miehet 1;23.89 6
2 km aika-ajo 16, Na. Ja M50 pisteet yhteen
1 Timo Matikainen TWD M50 2;46.80 20 31
2 Kevin Ots CCH M16 2;53.35 17 25
3 Sara Ferrara CCH N16 2;54.23 15 30
4 Jyrki Tasa CCH M60 2;59.86 13 22
5 Eeva-Maria Marjakoski IK-32 Na 3;00.34 11 16
6 Leevi Kivelä CCH M50 3;01.34 10 20
7 Sabibe Haavisto CCH Na 3;01.50 9 26
8 Elisa Turunen CCH Na 3;03.10 8 21
9 Veera Väkevä CCH N16 3;03.70 7 12
10 Vilma Alanko IK-32 N18 3;04.97 6 13
11 Johannes Leppänen HTL M50 3;10.30 5 9
12 Evelin Idarand CCH N18 3;16.65 4 12
4 km aika-ajo Miehet/yleinen pisteet yhteen
1 Juhani Tammisto CCH Miehet 5;21.10 20 37
2 Johan Gustavson CCH Miehet 5;22.00 17 28
3 Eerik Idarand CCH Miehet 5;22.70 15 28
4 Jani Mikkonen CCH Miehet 5;31.20 13 28
5 Mika Vilen CCH Miehet 5;50.90 11 17
6 Kevin Ots CCH M16 6;11.81 10 18
4 kierroksen linja-ajo 16, Na. Ja M50
1 Kevin Ots CCH 20 45
2 Leevi Kivelä CCH 17 37
3 Sara Ferrara CCH 15 45
4 Evelin Idarand CCH 13 25
5 Elisa Turunen CCH 11 32
6 Riina-Maria Hongisto IK-32 10 13
40 kierroksen PISTEAJO Lähdön pisteet Yleinen
1 Eerik Idarand CCH 28 20 48
2 Mika Vilen CCH 11 17 34
3 Jani Mikkonen CCH 10 15 43
4 Johan Gustavson CCH 7 13 41
5 Kevin Ots CCH 5 11 29
6 Wille-O. Riihelä CCH miinus15 10 10
7 Sara Ferrara CCH miinus40 9 9
YHTEISTULOS
1. Eerik Idarand CCH/Eesti 48
2. Kevin Ots CCH 45
2. Sara Ferrara CCH/Meksiko 45
4. Jani Mikkonen CCH 43
5. Johan Gustavson CCH 41
6. Juhani Tammisto CCH 37
6. Leevi Kivelä CCH 37
8. Mika Vilen CCT 34
9. Elisa Turunen CCH 32
10. Timo Matikainen TWD 31
11. Sabibe Haavisto CCH 26
12. Evelin Idarand CCH 25
13. Jyrki Tasa CCH 22
14. Anton Aro CCH 20
14. Antero Aarnio CCH 20
16. Eeva-Maria Marjakoski IK-32 16
17. Vilma Alanko IK-32 13
17. Riina-Maria Hongisto IK-32 13
19. Veera Väkevä CCH 12
20. Juha Aintila IK-32 10
21. Esa Antikainen CCH 9
22. Jarmo Levo HTL 7
23. Michael Aarnio CCH 6
M18 500m
Wille-Oskari Riihelä CCH 36,04 Ulkopuolella kilpailun