Klaus'sin päivän ratapyöräilykilpailut 7.7.2011
Helsingin Velodrom klo 18.00
200 m Lentävä
1. Wille-Oskari Riihelä CCH 11;93
2. Sabine Haavisto CCH 12;74
3. Elisa Turunen CCH 13;20
4. Timo Riihelä CCH 13;20
5. Leevi Kivelä CCH 13;58
500 m. Lentävä  Yleinen Kilpailun pisteet
1. 37 Pekka Jaske USA/FIN 32;08 31
2. 36 Teemu Viholainen KoiIs 32;29 28
3. 18 Mika Simola TuUL 32;50 26
4. 15 Antero Aarnio CCH 32;50 26
5. 11 Eerik Idrad CCH/Viro 32;51 22
6. 31 Matti Pajari VCR 32;52 21
7. 29 Kimmo Kananen VCR 33;21 20
8. 158 Timo Riihelä CCH 33;25 19
9. 4 Juha Aintila IK-32 33;47 18
10. Sabine Haavisto CCH Alle SE-ajan 33;59 17
11. 2 Jani Mikkonen CCH 33;64 16
12. 82 Kevin Ots CCH 33;81 15
13. Leevi Kivelä CCH 34:94 14
14. Esa Antikainen CCH 34;34 13
15. 150 Mika Riihelä CCH 34;44 12
16. 19 Risto Päivänsalo VCR 34;64 11
17. Michael Aarnio CCH 36;66 10
18. Anne Palm CCH 37;14 9
19. Evelin Idarand CCH/Viro 37;16 8
20. 22 Mika Vilen CCH 37;28 7
21. Vesa Visti HTL 37;50 6
22. 51 Pauli Putkonen CCH 37;91 5
23. Jyrki Tasa CCH 38;32 4
24. 63 Liga Smilte Latvia 38;49 3
25. 64 Vilma Alanko IK-32 39;50 2
26. Nuutti Antikainen CCH 44;79 1
10 kierroksen Linja-ajo Yleinen Yhteispisteet
1. Kimmo Kananen VCR 25 20 45
2. Eerik Idarand CCH/Viro 22 22 44
3. Matti Pajari VCR 20 21 41
4. Teemu Viholainen KoiIs 18 28 46
5. Risto Päivänsalo VCR 16 11 27
6. Juha Aintila IK-32 14 18 32
7. Mika Vilen CCH 13 7 20
8. Mika Simola TuUL 12 26 38
9. Pekka Jaske UCI 11 31 42
10. Kevin Ots CCH 10 15 25
11. Jani Mikkonen CCH 9 16 25
12. Anne Palm CCH 8 9 17
13. Mika Riihelä CCH 7 12 19
14. Esa Antikainen CCH 6 13 19
15. Evelin Idarand CCH/Viro 5 8 13
16. Liga Smilte Latvia 4 3 7
17. Pauli Putkonen CCH 3 5 8
18. Timo Riihelä CCH 2 19 21
19. Vilma Alanko IK-32 1 2 3
Piste-ajo 40 kierrosta Yleinen
1. Matti Pajari VCR 23 18 41 59
2. Kimmo Kananen VCR 11 15 45 60
3. Risto Päivänsalo VCR 11 13 27 40
4. Mika Simola TuUL 9 11 38 49
5. Eerik Idarand CCH/Viro 9 9 44 53
6. Teemu Viholainen KoiIs 2 7 46 53
7. Juha Aintila IK-32 1 6 32 38
8. Mika Vilen CCH 0 5 20 25
9. Kevin Ots CCH miinus20 4 25 29
10. Pauli Putkonen CCH miinus40 3 8 11
11. Liga Smilte Latvia miinus40 2 7 9
12. Evelin Idarand CCH/Viro miinus60 1 13 14
Keirin
1. Eerik Idarand CCH/Viro 17 53 70
2. Pekka Jaske USA/FIN 14 42 56
3. Risto Päivänsalo VCR 12 40 52
4. Wille-Oskari Riihelä CCH 10 10
5. Mika Vilen CCH 8 25 33
6. Jani Mikkonen CCH 6 25 31
7. Juha Aintila IK-32 5 38 43
8. Liga Smilte Latvia 4 9 13
9. Evelin Idarand CCH/Viro 3 14 17
10. Pauli Putkonen CCH 2 11 13
11. Mika Simola TuUL 1 49 50
Yhteistulos .
1. Eerik Idarand CCH/Viro 70
2. Kimmo Kananen VCR 60
3. Matti Pajari VCR 59
4. Pekka Jaske USA/FIN 56
5. Teemu Viholainen KoiIs 53
6. Risto Päivänsalo VCR 52
7. Mika Simola TuUL 50
8. Juha Aintila IK-32 43
9. Mika Vilen CCH 33
10. Jani Mikkonen CCH 31
11. Kevin Ots CCH 29
12. Antero Aarnio CCH 26
13. Timo Riihelä CCH 21
14. Mika Riihelä CCH 19
15. Esa Antikainen CCH 19
16. Anne Palm CCH 17
17. Evelin Idarand CCH 17
18. Sabine Haavisto CCH 17
19. Leevi Kivelä CCH 14
20. Liga Smilte Latvia 13
21. Pauli Putkonen CCH 13
22. Michael Aarnio CCH 10
23. Wille-Oskari Riihelä CCH 10
24. Vesa Visti HTL 6
25. Jyrki Tasa CCH 4
26. Vilma Alanko IK-32 3
27. Nuutti Antikainen CCH 1
Kilpailun järjesti Velodrom Finland