KULTAINEN KAMPI sisäpyöräilykilpailu 12.3.2011
sija nimi seura 200 m
  M4   40 m      
1. Eetu Rantanen HTL 12;96  
2. Eetu Hiltunen CCH 15;15  
  N6  200 m      
1. Kreetta Maisniemi CCH 2;12.13 Halli Ennätys
  M8 200 m    
1. Vili Rantanen HTL 28;26  
2. Oskari Kainulainen CCH 29;73  
3. Lauri Kantola KorsKa 32;00  
4. Antti Laakkonen IK-32 32;47  
5. Anton Luukkanen CCH 34;58  

 

Kultainen Kampi sisäratakilpailut 12. 3. 2011
nimi seura aikaajo pisteet aikaajo
Sija Käsipyöräluokka   200 m   1 km
1. Jani Peltopuro Helsinki 26;58 20 2;09.72
2. Elena Terehova CCH 40;50 17 3;31.59
  N10   200 m   1 km
1. Henna Kinnunen LUP-82 27;08 17 2;04.44
2. Liida Kantola KorsKa 26;49 20 2;15.95
3. Wilma Aintila IK-32 32;70 15 2;32.56
  M10   200 m   1 km
1. Eemil Lehtoranta OPP 23;23 17 1;54.68
2. Aabel Lehtoranta OPP 23;15 20 1;58.36
3. Waldemar Aintila IK-32 24;40 15 2;00.90
4. Vili Rantanen HTL 28;26 13 2;21.41
  N12   200 m   1 km
1. Anni Alanko SV 23;95 17 1;51.33
2. Viivi Puskala CCH 23;00 20 1;54.90
3. Venla Hirvenoja CCH 24;60 15 2;05.06
  M12   200 m   1 km
1. Nuutti Antikainen CCH 21;20 20 1;46.73
2. Juho Kantola KorsKa 22;46 17 1;5206
3. Luukas Methuen CCH 24;60 15 201.65
4. Matias Niemelä SPP-56 24;83 13 2;04.18
5. Jani Lempinen HTL 26;07 11 2;10.69
  N14   200 m   1 km
1. Pauliina Niemelä SPP-56 21;62 20 1;45.40
2. Iina Väyrynen OPP 24;28 17 1;56.44
3. Emilia Aherikko CCH 34;19 15 2;45.44
  M14   200 m   1 km
1. Henri Kinnunen LUP-82 21;43 17 1;44.72
2. Jonne Itkonen CCH 21;03 20 1;46.80
3. Ville Hirvenoja CCH 22;57 15 1;49.12
  N16   200 m   1 km
1. Veera Väkevä CCH 20;68 20 1;39.00
2. Petra Nurmi Akilles 22;00 17 1;48.16
3. Heidi Kinnunen LUP-82 23;00 15 1;54.87
  M16   200 m   1 km
1. Kevin Ots CCH 20;03 20 1;38.50
2. Iiro Väyrynen OPP 21;16 15 1;41.18
3. Michael Aarnio CCH 20;12 17 1;44.56
  M40   1 km aika-ajo  
1. Antero Aarnio CCH 1;34.90   M50 halliennätys
2. Esa Antikainen CCH 1;36.75  
3. Markku Väyrynen OPP 1;40.50  
4. Hannu Tuomainen CCH 1;44.25  
5. Olli Lehtoranta OPP 1,48.80  
  M60   1 km aika-ajo  
1. Jyrki Tasa CCH 1;42.93  
2. Pekka Husgafvel CCH 1;43.90  
  Miehet   1 km aika-ajo  
1. Juhani Tammisto CCH 1;34.30  
2. Hiski Kanerva CCH 1;35.81  
3. Pericles Moreira CCH 1;46.53  

 

Ratakilpailut Suomen nuoriso Viesti CUP
 sijoitus  nimi  luokka  seura aika  Pisteet
1 Cycle Club Helsinki     1;03.68 20
1 Michael Aarnio M16      
1 Veera Väkevä N16      
1 Nuutti Antikainen M12      
2 Cycle Club Helsinki     1;05.24 17
2 Viivi Puskala N12      
2 Jonne Itkonen M14      
2 Kevin Ots M16      
3 Ounaksen Pyörä-Pojat     1;08.68 15
3 Aabel Lehtoranta M10      
3 Eemil Lehtoranta M10      
3 Iiro Väyrynen M16      
4 Sibbo Vargarne-Porvoon Akilles-Ounaksen Pyörä-Pojat
4 Anni Alanko N12 SV 1;11.99 5
4 Petra Nurmi N14 Akilles   5
4 Iina Väyrynen N14 OPP   5
5 Cycle Club Helsinki     1;15.30 11
5 Ville Hirvenoja M14      
5 Luukas Methuen M12      
5 Venla Hirvenoja N12      
6 Seinäjoen Pyörä-Pojat 56   CCH 1;25.35  
6 Emilia Aherikko N14 CCH   4
6 Matias Niemelä M12 SPP-56   8
6 Pauliina Niemelä N14 SPP-56    
7 Idrottsklubben 32     1;28.74 9
7 Wilma Aintila N10      
7 Waldemar Aintila M10      

7

Antti Laakkonen M8