Simo Klimscheffskij´n muistokilpailu 24.4.2010
M-12 8km
1 100 Itkonen Jonne CCH 0:17:41
M-10 4km
1 111 Nordstöm Joakim Akilles 0:08:04
110 Peltomaa Eemeli TuUL dns
M-14 20km
1 127 Hänninen Aleksi Akilles 0:35:23
2 126 Nordström Jonas Akilles 0:35:31
3 125 Lepistö Waltteri PoTa 0:37:20
4 120 Parttimaa Aleksi TuUL 0:37:41
5 122 Uusitupa Antti TuUL 0:44:21
121 Peltomaa Otto TuUL dns
123 Atrava Atte TuUL dns
124 Relanto Erik TuUL dns
M-70
1 130 Puranen Lauri CCH 0:39:11
M-75
1 135 Uusi-Kokko Sauli KaKa 0:39:55
nimi seura
M-30 58 km
1 142 Kilpeläinen Sami PiKe 1:31:11
2 141 Järvisalo Jari PKK 1:31:11
3 140 Jouni Väinölä IK-32 1:31:11
4 143 Lehtonen Pekka PoTa 1:31:11
144 Järvinen Tero RSP dnf
145 Jaakkola Teemu TVC dnf
M-40 58 km
1 151 Mattila Sami TVC 1:31:11
2 150 Hietanen Petri CCH 1:31:11
3 152 Pihkoluoma Mika RSP 1:31:11
4 153 Lehikoinen Jukka TVC 1:31:11
M-50 40 km
1 161 Wackström Sixten Akilles 1:07:57
2 163 Elonen Kari RSP 1:08:15
3 164 Pekkanen Keijo Zeus 1:08:17
4 165 Sundström Heikki Zeus 1:10:50
5 162 Alaluusua Pekka TVC 1:10:50
6 166 Kallinpää Reijo RSP 1:18:52
160 Tikander Rune TsV dns
M-55 40 km
1 171 Korhonen Ano HYPY 1:08:17
2 170 Lampioinen Kimmo Koil 1:19:40
M-60 40 km
1 180 Salminen Pentti TWD 1:09:50
2 181 Matikainen Timo TWD 1:09:50
3 184 Tanttu Matti CCH 1:11:35
4 182 Koskihaka Markku SäkY 1:11:40
5 183 Kari Veijo PoTa 1:16:20
185 Niemi Juha CCH dns
186 Leppänen Johannes HTL dns
N-30 40 km
1 190 Uusi-Kokko Rita KaKa 1:08:45
Elite 80km
1 19 Matti Pajari CCH 2:07:46
2 38 Tiainen Sami TWL 2:07:46
3 13 Hämeenaho Tero V8 2:07:46
4 18 Elmgren Jan CCH 2:07:46
5 25 Lehtonen Jaakko Chebici-Isku 2:07:46
6 27 Rissanen Jarmo Picaro 2:07:46
7 37 Rossi Jussi TWL 2:07:46
8 16 Leppämäki Marko V8 2:07:46
9 10 Kuusisto Tero TWD 2:08:00
10 29 Kejo Mikko Picaro 2:08:00
11 11 Halme Samuel V8 2:08:31
12 32 Meriläinen Niko HYPY 2:08:31
13 8 Vilen Mika CCCT 2:08:31
14 6 Hietala Juhana CCCT 2:08:31
15 23 Träskelin Antti Chebici-Isku 2:08:31
16 4 Arvo Tapio TuUL 2:08:31
17 33 Laanterä Kalle Zeus 2:08:31
18 12 Hiltunen Paavo V8 2:08:31
19 2 Eloluoto Sami TuUL 2:08:42
20 9 Häkkinen Timo TsV 2:08:42
21 31 Beekman Kristjan Akilles 2:08:42
22 35 Bäckman Anders TWL 2:08:42
23 15 Vastaranta Mikko V8 2:08:42
24 28 Pusa Tero Picaro 2:14:10
25 22 Nieminen Jari Chebici-Isku 2:14:39
26 17 Haapala Joonas TeRi 2:17:09
26 Lampainen Tuomas TPBKF dnf
7 Lindroos Mikael CCCT dnf
20 Turunen Tuomas CCH dnf
30 Mansner Kim Akilles dnf
3 Simola Mika TuUL dnf
21 Kyllönen Ilpo Chebici-Isku dnf
24 Santala Jukka-Pekka Chebici-Isku dnf
34 Kasurinen Tatu TCC dnf
36 Kahila Ilari TWL dnf
49 Kalliomäki Timo Chebici-Isku dnf
5 Erjomaa Timo TuUL dns
14 Teivaala Eero V8 dns
Kilpa 80km
1 67 Peltonen Sebastian SV 2:08:31
72 Lenkkeri Mika Akilles dnf
70 Wallin Jon CCH dnf
71 Salvanto Antero IK-32 dnf
63 Santaoja Tero TuUL dnf
61 Ketola Jani TuUL dnf
69 Pyykönen Pasi PKK dnf
60 Mölsä Jaakko TuUL dns
65 Korpela Hannu TuUL dns
68 Tikander Niko TsV dns
62 Vienonen Jari TuUL dns
64 Länsikallio Jirka TuUL dns
M-18 80km
1 82 Manninen Matti PoTa  2:07:46
2 83 Myllymäki Mikael CCH 2:07:46
3 80 Virtanen Jesse TuUL 2:08:31
4 91 Silvenius Aku TWL 2:08:31
5 88 Uusi-Piuhari Teemu P-P 2:12:05
6 85 Beekman Erik Akilles 2:12:51
86 Nurmi Roope Akilles/EC Mayenne dnf
89 Paajanen Mikko TWL dnf
90 Sandelin Jani TWL dnf
81 Kuuranne  Jori-Pekka TWD dns
84 Myllymäki Jere CCH dns
87 Teivaala Olli P-P dns
M-16 40km
1 200 Luostarinen Henrik TuUL 1:12:10
2 203 Puttonen Max Akilles 1:12:15
3 204 Heikonen Juho TVC 1:14:36
4 201 Hiltunen Ilpo TuUL 1:14:36
202 Määttä Henri TWD dnf
N-18 40km
210 Uusitupa Erika TuUL dns
Naiset 40km
1 225 Pensaari Pia TVC 1:13:39
2 224 Arvo Elisa CCH 1:14:36
3 223 Väinölä Kirsi Focus Ladies/IK-32 1:14:36
220 Salmenoja Terhi TuUL dnf
221 Harju Mirella TuUL dnf
222 Lehtinen Anneli TuUL dns