Sodankylä Scandic kortteli 23.5.2010

TULOSLISTA

N8 3,6 km:
1 Lumimaaria Ojala  OPP 07:43,9
2 Anastasiia Dobriakova Venäjä 09:28,9
3 Metsämaria Ojala OPP 11:38,8
Seliina Manninen OPP DNS

M8 3,6 km:

1 Aabel Lehtoranta OPP 07:20,8
2 Atte Huikuri OPP 08:57,6
3 Aaro Väyrynen OPP 14:32,4

N10 7,2 km:

1 Jenni Karvonen OTC 15:41,2
2 Sirja Perttamo OPP 19:04,3

M10 7,2 km:

1 Eemil Lehtoranta OPP 13:24,4
2 Simeon Manninen OPP 13:31,8
3 Turo Torvinen OPP 14:54,1
4 Tuomas Mustonen Cyclos 18:07,2

N12 9,0 km:

1 Neea Huikuri OPP 18:37,6
2 Riika Tuomi Cyclos 18:42,2
3 Siiri Huhtala OPP 18:48,3
4 Niina Mustonen Cyclos 20:39,2

M12 9,0 km:

1 Tuomas Karvonen OTC 20:12,3

N14 10,8 km:

1 Iina Väyrynen OPP 20:43,5
2 Iida-Maria Marjoniemi NivPR 20:46,2
3 Margareta Skidskaja Venäjä 21:07,2
4 Anna Lipina Venäjä 22:31,4

M14 10,8 km:

1 Jussi Pesonen Cyclos 18:37,6
2 Severi Huhtala OPP 18:37,6
3 Anton Bulba Venäjä 18:37,6
4 Taneli Tepsa OPP 18:38,9
5 Maksim Solozobov Venäjä 19:34,0
6 Joonas Salminen OPP 20:33,3
7 Artem Chernykh Venäjä 21:23,0
8 Alexei Samodov Venäjä 21:36,3
9 Mikko Moilanen OPP 22:21,7
Aleksi Näyhä Cyclos DNS

M70 10,8 km:

1 Antero Hietala OPP 20:51,7
2 Oiva Lukkari OPP 21:21,2

N16 15,8 km:

1 Sofia Manninen OPP 29:30,3

M16 15,8 km:

1 Ville Pesonen Cyclos 25:57,5
2 Arno Hämäläinen OPP 25:57,5
3 Iiro Väyrynen OPP 25:57,5
4 Maxim Koshelev Venäjä 25:57,5
5 Alexei Ognev Venäjä 25:58,9

N elite 15,8 km:

1 Rosa Törmänen Cyclos 26:00,9
2 Riinamaria Hongisto IK-32/Focus Ladies 28:07,9
3 Mira Lehtoranta OPP 28:45,2
4 Elena Balakina Venäjä 29:30,4
5 Ljudmila Tepleneva Venäjä 30:27,2
6 Olga Lipina Venäjä 31:18,1

M55 15,8 km:

1 Aimo Jokiranta Cyclos 26:03,9
2 Timo Riihiniemi OPP 26:49,2
3 Igor Kuznetsov Venäjä 28:45,1
4 Vladimir Rozov Venäjä 30:39,5
Finn Arne Selfors Norja DNS

M60 15,8 km:

1 Tuomo Pelttari OPP 26:49,1
2 Taisto Tuomivaara OPP 28:00,8
3 Anatoli Maslov Venäjä 28:45,3
4 Vladimir Budnikov Venäjä 30:43,1
Anatoli Lipin Venäjä DNS

M harraste 15,8 km:

1 Ali Mattila Posio 28:45,0

M18 21,6 km:

1 Eemeli Välimaa OPP 34:33,0
2 Oula Jokiranta Cyclos 35:05,1
3 Anatoli Zhuravlev Venäjä 39:03,3
4 Juri Zhuravlev Venäjä 42:17,0
5 Pavel Sazonov Venäjä 45:33,3

M35 21,6 km:

1 Esa Mustonen Cyclos 35:05,1
2 Esa Loukusa Cyclos 36:40,1
3 Denis Kondyrev Venäjä 36:40,1

M40 21,6 km:

1 Timo Karvonen OTC 35:04,0
2 Panu Kotilainen OTC 35:05,1
3 Petri Pesonen Cyclos 36:40,2
4 Segei Tkachuk Venäjä 41:32,3
Per Torleiv  Ravna Norja DNS
Mihail Smolkin Venäjä DNS
Pekka Välimaa OPP DNS

M45 21,6 km:

1 Markku Henriksson OuTa 36:06,5
2 Hannu Marjoniemi NivPR 37:21,5
3 Markku Väyrynen OPP 37:21,5
4 Andrei Lobashkov Venäjä 37:58,5
5 Pavel Samodov Venäjä 38:42,3

M50 21,6 km:

1 Pekka Hartikka OTC 36:40,0
2 Keijo Hongisto OuTa 38:36,6
3 Valeri Saveljev Venäjä 39:07,2
4 Aleksei Baburin Venäjä 42:13,1

M elite 21,6 km:

1 Antti Kulmala OPP 34:31,2
2 Sergei Golovko Venäjä 35:03,9
3 Ossi Törmänen Cyclos 35:03,9
4 Vladimir Stasjuk Venäjä 36:04,3
5 Jarmo Levo OuTa 37:28,7
6 Ivan Shertsnev Venäjä 38:24,7
7 Ivan Lazarev Venäjä 39:06,2
8 Aleksei Grislov Venäjä 40:56,4
Eirik Borg Fagerness Norja DNS
Ilja Tjuterev Venäjä DNS
Albert Khulko Venäjä DNS