VARGRUNDAN / SUSIKIERROS 2010
M-10  8 km  
1 91 Nordström Joakim Akilles 0:22:52
2 211 Niemelä Matias SPP-56 0:23:26
3 59 Myllymäki Samu CCH 0:23:53
4 241 Niemi Jonni-Micael TY 0:24:51
5 167 Lempinen Jani HTL 0:26:10
M-16 54 km  
1 64 Myllymäki Jere CCH 1:48:04
2 145 Luostarinen Henrik TuUL 1:48:17
3 135 Määttä Henri TWD 1:48:17
4 146 Hiltunen Ilpo TuUL 1:48:48
5 77 Riihelä Wille O. CCH 1:56:16
100 Bagger Emil Akilles dns
99 Puttonen Max Akilles dns
65 Myllymäki Markus CCH dns
M-50 54 km
1 210 Elonen Kari RSP 1:48:13
2 29 Mäkinen Teijo Picaro 1:48:17
3 233 Pekkanen Keijo Zeus 1:48:17
4 120 Koskinen Markku HyPy 1:48:35
5 80 Laukkanen Kimmo CCH 1:48:43
6 157 Kukk Aivo EST 1:49:28
7 239 Ahonen Jarmo Zeus 2:03:56
223 Tikander Rune TsV dns
103 Wackström Sixten Akilles dns
71 Luoto Jan CCH dns
70 Keinänen Kari CCH dns
M-55 54 km
1 121 Korhonen Ano HyPy 1:48:17
2 152 Kilappa Ilkka CCCT 1:48:17
3 114 Martinpelto Harri SV 1:48:45
219 Gren Christer TCC dns
M-14 36 km  
1 95 Henttala Niklas Akilles 1:10:14
2 242 Niemi Marco-Tapio TY 1:10:14
3 96 Hänninen Aleksi Akilles 1:10:24
4 178 Halme Sasu KorsKa 1:12:07
5 98 Suvisaari Arttu Akilles 1:13:17
6 199 Lepistö Waltteri PoTa 1:16:20
7 180 Kinnunen Henri LUP-82 1:26:32
8 216 Hänninen Jaakko TaiTä 1:27:02
9 111 Alanko Valtteri SV 1:32:54
10 62 Kaipio Santeri CCH 1:36:36
97 Nordström Jonas Akilles dns
M-60 36 km
1 128 Matikainen Timo TWD 1:10:14
2 127 Salminen Pentti TWD 1:10:14
3 75 Tanttu Matti CCH 1:10:29
4 73 Niemi Juha CCH 1:14:27
5 240 Nieminen Antti Zeus 1:16:37
215 Koskihaka Markku SäkY dns
74 Stenström Ulf CCH dns
M-65 36 km
1 234 Hirvonen Timo Zeus 1:13:21
183 Katila Juhani MäntsU dns
N-16 36 km
1 63 Väkevä Veera CCH 1:26:32
2 181 Kinnunen Heidi LUP-82 1:35:45
205 Kansikas Jasmin P-P dns
113 Bomberg Emilia SV dns
112 Alanko Vilma SV dns
M-12 18 km  
1 93 Hänninen Casper Akilles 0:48:11
2 60 Itkonen Jonne CCH 0:48:28
3 110 Eskelin Mathias SV 0:52:15
M-70 18 km
1 177 Munne Reijo KoPy 0:43:29
2 76 Puranen Lauri CCH 0:44:25
M-75 18 km
1 235 Westerberg Bror Zeus 0:46:16
2 174 Uusi-Kokko  Sauli KaKa 0:51:08
N-12 18 km
1 212 Niemelä Pauliina SPP-56 0:47:57
2 109 Alanko Anni SV 0:48:47
3 243 Puskala Viivi VP 0:49:05
92 Suvisaari Vilhelmiina Akilles dnf
N-14 18 km
1 154 Heikkilä Elisa Cyclos 0:48:05
2 94 Nurmi Petra Akilles 0:48:15
Elite 126 km  
1 82 Henttala Joonas Akilles 3:30:22
2 141 Simola Mika TuUL 3:30:25
3 46 Turunen Aki CCH 3:30:32
4 18 Rissanen Jarmo Picaro 3:30:35
5 14 Timmerbacka Juhani Chebici 3:30:42
6 22 Kangaskokko Juha Picaro 3:33:56
7 7 Kananen Kimmo TWL 3:34:05
8 47 Pajari Matti CCH 3:34:05
9 30 Leppämäki Marko V8 3:35:01
10 2 Tiainen Sami TWL 3:35:07
11 39 Vilen Mika CCCT 3:35:15
12 12 Holma Kari Chebici 3:41:13
13 35 Vastaranta Mikko V8 3:41:31
14 13 Lehtonen Jaakko Chebici 3:41:31
15 33 Hämeenaho Tero V8 3:41:31
16 24 Pusa Tero Picaro 3:42:59
17 115 Meriläinen Niko HyPy 3:44:27
18 36 Hietala Juhana CCCT 3:44:27
19 116 Oksman Jerry HyPy 3:44:27
20 10 Kyllönen Ilpo Chebici 3:44:27
21 132 Kuusisto Tero TWD 3:44:27
22 226 Karjalainen Pasi Zeus 3:44:27
23 19 Sorvisto Jaakko Picaro 3:44:27
24 21 Tuikka Tommi Picaro 3:44:27
25 38 Turku Perttu CCCT 3:44:27
26 117 Lappalainen Aki HyPy 3:44:27
27 32 Hiltunen Paavo V8 3:44:27
28 139 Eloluoto Sami TuUL 3:44:27
29 17 Niemi Jarkko Chebici 3:44:27
30 221 Kasurinen Tatu TCC 3:44:27
31 140 Arvo Tapio TuUL 3:44:27
32 16 Santala Jukka-Pekka Chebici 3:44:27
33 31 Halme Samuel V8 3:44:27
34 3 Aaltio Risto TWL 3:44:45
35 1 Rossi Jussi TWL 3:44:49
36 84 Mansner Kim Akilles 3:44:49
37 6 Kahila Ilari TWL 3:45:00
38 20 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 3:49:30
45 Salermo Marek CCH dnf
133 Turunen Janne TWD dnf
4 Bäckman Anders TWL dnf
11 Träskelin Antti Chebici dnf
48 Gustavson Johan CCH dnf
15 Nieminen Jari Chebici dnf
42 Hokka Joonas KäTa dnf
41 Koski Olli KäTa dnf
227 Laanterä Kalle Zeus dnf
43 Elmgren Jan CCH dnf
137 Ojala Henri P-68 dnf
138 Kulmala Antti OP-P dnf
5 Heinikainen Jukka TWL dnf
40 Pesola Timo KäTa dnf
83 Beekmann Kristjan Akilles dnf
225 Häkkinen Timo TsV dnf
175 Kakko Juha KoPy dns
136 Ferreira David KildaCC dns
34 Teivaala Eero V8 dns
23 Kejo Mikko Picaro dns
M-18 126 km
1 66 Myllymäki Mikael CCH 3:35:09
2 148 Virtanen Jesse TuUL 3:41:31
3 8 Silvénius Aku TWL 3:44:27
4 104 Nurmi Roope Akilles/EC Mayenne 3:44:27
105 Hyrkäs Tuomas Akilles dnf
9 Sandelin Jani TWL dnf
201 Manninen Matti PoTa dnf
217 Hänninen Juho TaiTä dnf
37 Lindroos Mikael CCCT dnf
202 Teivaala Olli P-P dns
Kilpa 90 km  
1 79 Salonen Erkko CCH 2:42:45
2 52 Leirimaa Antti CCH 2:42:45
3 198 Järvinen Henri PKK 2:42:45
4 144 Ketola Jani TuUL 2:42:53
5 166 Aherikko Juhani HTL 2:42:53
6 143 Mölsä Jaakko TuUL 2:42:57
7 197 Pyykönen Pasi PKK 2:43:39
8 131 Järvinen Timo TWD 2:43:45
9 228 Sjöblom Johan Zeus 2:43:45
10 86 Karhu Tomi Akilles 2:43:45
11 108 Wickström Per-Gustav SV 2:43:45
12 163 Eklund Rauni HlT 2:43:45
13 251 Koistinen Sampo CCH 2:43:45
14 142 Santaoja Tero TuUL 2:44:03
15 244 Päivänsalo Risto VP 2:44:17
16 171 Salvanto Antero IK-32 2:49:58
17 49 Ellinger Christian CCH 2:50:04
18 50 Wallin Jon CCH 2:50:22
19 26 Lehtonen Olli Picaro 2:50:25
20 252 Nyholm Niclas CCH 3:13:34
182 Järvinen Arto MTBCF dnf
224 Tikander Niko TsV dnf
164 Laine Tuomas HlT dnf
25 Leppänen Toni Picaro dnf
106 Peltonen Sebastian SV dnf
229 Piitulainen Markku Zeus dnf
53 Leppänen Aki CCH dnf
107 Westermark Christian SV dnf
90 Stenvall Björn Akilles dnf
87 Färlin Teuvo Akilles dnf
185 Hartikka Pekka OTC dns
89 Kuusela Sami Akilles dnf
88 Lenkkeri Mika Akilles dns
208 Lensu Tuomas P-Union dns
179 Vesalo Timo KuoPys dns
N 54 km  
1 249 Pensaari Pia TVC 1:40:01
2 159 Väinölä Kirsi FocusLadies 1:40:45
3 54 Palm Anne CCH 1:41:00
4 123 Ilmarinen Heini AHH team 1:47:04
5 124 Räsänen Karoliina AHH team 1:47:22
6 134 Rissanen Tarja TWD 1:49:40
7 250 Lehtonen Katri KoiI 1:56:42
203 Paavola Miimu P-P dns
147 Salmenoja Terhi TuUL dns
125 Oksman Paula AHH team dnf
N-18 54 km
1 155 Törmänen Rosa Cyclos 1:55:32
2 101 Suvisaari Eveliina Akilles 1:56:02
3 253 Lajunen Jenna V-P 2:02:20
204 Kansikas Sofia P-P dns
M-30 90 km  
1 168 Väinölä Jouni IK-32 2:38:34
2 78 Vainio Panu CCH 2:38:38
3 230 Hihnala Juha Zeus 2:41:38
4 232 Lindqvist Petri Zeus 2:42:18
5 200 Lehtonen Pekka PoTa 2:42:18
6 172 Nurminen Janne IK-32 2:42:18
7 153 Mustonen Esa Cyclos 2:42:18
8 247 Ilonen Samu TVC 2:42:30
9 231 Kemppainen Jari Zeus 2:42:30
10 190 Huttunen Tuomas PeNo 2:42:48
11 27 Helin Kari Picaro 3:00:37
193 Kilpeläinen Sami PiKe dnf
149 Korpela Hannu TuUL dnf
196 Järvisalo Jari PKK dnf
245 Jaakkola Teemu TVC dns
220 Toivanen Pekka TCC dns
162 Viinikka Tapio HlT dns
151 Pönni Marko BorgåCK dnf
M-40 90 km
1 118 Sneck Asko HyPy 2:38:34
2 209 Pihkoluoma Mika RSP 2:38:44
3 189 Matikainen Pasi PeNo 2:39:34
4 237 Konttila Mauri Zeus 2:42:18
5 187 Konsti Simo PeNo 2:42:18
6 28 Hautamäki Janne Picaro 2:42:18
7 184 Kotilainen Panu OTC 2:42:37
8 130 Harjamäki Petri TWD 2:42:37
9 170 Kulmala Jari IK-32 2:43:51
10 81 Taavitsainen Raimo CCH 2:45:43
11 156 Törmänen Ossi Cyclos 2:46:34
12 169 Kivi Mikko IK-32 3:00:37
13 158 Klaaser Gert EST 3:08:21
129 Kyyrönen Samuli TWD dnf
188 Knight Peter PeNo dnf
119 Vainio Kimmo HyPy dnf
248 Mattila Sami TVC dns
206 Kansikas Ari P-P dns
192 Ruusuvuori Raimo PeNo dns
191 Romppanen Martti PeNo dns
69 Ruponen Jari CCH dns
68 Myllymäki Jaakko CCH dns
67 Aarnio Antero CCH dns
57 Hietanen Petri CCH dns
238 Patrikainen Timo Zeus dnf