SIPOO.Etelä-Suomen energia-ajot tempo.

M-10 5 km
1 Niemelä Matias SPP-56 10:54,7
2 Nordström Joakim Akilles 10:56,5
3 Myllymäki Samu CCH 11:49,7
4 Lempinen Jani HTL 13:01,8
M-12 5 km
1 Itkonen Jonne CCH 11:13,0
2 Hänninen Casper Akilles 11:13,6
3 Eskelin Mathias SV 11:33,5
N-12 5 km
1 Niemelä Pauliina SPP-56 10:31,3
2 Alanko Anni SV 10:55,7
3 Suvisaari Vilhelmiina Akilles 11:36,6
4 Puskala Viivi VP 12:07,4
M-14 10 km
1 Henttala Niklas Akilles 16:12,0
2 Halme Sasu KorsKa 16:26,1
3 Hänninen Aleksi Akilles 16:30,0
4 Suvisaari Arttu Akilles 16:33,2
5 Lepistö Waltteri PoTa 18:20,0
6 Hänninen Jaakko TaiTä 18:35,7
7 Kinnunen Henri LUP-82 18:53,5
8 Aarnio Michael CCH 19:43,6
9 Kaipio Santeri CCH 20:52,0
10 Alanko Valtteri SV 25:09,2
N-14 10 km
1 Nurmi Petra Akilles 20:02,5
2 Heikkilä Elisa Cyclos 21:00,2
M-16 20 km
1 Myllymäki Jere CCH 30:08,2
2 Myllymäki Markus CCH 30:46,9
3 Luostarinen Henrik TuUL 31:06,8
4 Hiltunen Ilpo TuUL 32:34,2
N-16 10 km
1 Väkevä Veera CCH 17:23,7
2 Kinnunen Heidi LUP-82 20:51,6
M-18 20 km
1 Myllymäki Mikael CCH 25:55,2
2 Silvénius Aku TWL 27:36,0
3 Hänninen Juho TaiTä 28:41,0
N-40 20 km
1 Lehtinen Anneli TuUL 37:41,1
N-18 10 km
1 Törmänen Rosa Cyclos 16:42,5
M-75 10 km
1 Westerberg Bror Zeus 18:45,7
2 Uusi-Kokko  Sauli KaKa 23:24,7
M-70 20 km
1 Puranen Lauri CCH 33:40,3
2 Munne Reijo KoPy 34:10,5
N-30 20 km
1 Rissanen Ira Zeus 34:10,1
M-65 20 km
1 Hirvonen Timo Zeus 30:12,4
2 Katila Juhani MäntsU 38:07,3
M-60 20 km
1 Niemi Juha CCH 28:19,6
2 Töllinen Pauli TWD 28:25,4
3 Tanttu Matti CCH 30:21,1
4 Koskihaka Markku SäkY 30:46,5
5 Husgafvel Pekka CCH 33:32,0
6 Hätönen Tenho PiKe 37:59,2
7 Vuorinen Klaus PiKe 39:15,3
M-55 20 km
1 Kilappa Ilkka CCCT 28:28,1
2 Eklund Rauni HlT 28:57,1
3 Vuorinen Jorma SäkY 29:33,3
4 Martinpelto Harri SV 29:35,0
5 Aaltonen Tapani HelTri 29:39,8
6 Korhonen Ano HyPy 30:03,0
7 Mäentaus Jukka SäkY 31:34,1
M-50 20 km
1 Pekkanen Keijo Zeus 27:44,9
2 Elonen Kari RSP 27:49,3
3 Jurvanen Jukka KoPy 28:10,3
4 Hänninen Eino TaiTä 28:43,2
5 Keinänen Kari CCH 28:55,5
6 Kukk Aivo EST 31:43,7
7 Wackström Sixten Akilles 31:49,0
8 Priha Matti CCH 32:32,4
M-40 20 km
1 Hietala Jukka TCC 26:12,6
2 Mattila Sami TVC 26:17,3
3 Romppanen Martti PeNo 27:15,2
4 Sneck Asko HyPy 27:31,6
5 Hautamäki Janne Picaro 27:40,5
6 Pihkoluoma Mika RSP 27:46,9
7 Kotilainen Panu OTC 28:03,8
8 Matikainen Pasi PeNo 28:04,9
9 Simpanen Juha-Pekka HMTBC 28:13,9
10 Aarnio Antero CCH 28:27,1
11 Kivi Mikko IK-32 28:47,2
12 Kulmala Jari IK-32 28:54,7
13 Hietanen Petri CCH 30:05,9
14 Klaaser Gert EST 32:26,0
15 Kuha Jussi Akilles 32:58,2
M-30 20 km
1 Ilonen Samu TVC 26:12,9
2 Hihnala Juha Zeus 27:02,6
3 Väinölä Jouni IK-32 27:20,8
4 Mustonen Esa Cyclos 28:09,0
5 Jaakkola Teemu TVC 28:15,3
6 Lindqvist Petri Zeus 28:20,8
7 Andersson Tomi TVC 28:28,2
8 Viinikka Tapio HlT 29:13,6
9 Kilpeläinen Sami PiKe 29:14,9
10 Martikainen Jarno CCH 29:24,2
11 Kemppainen Jari Zeus 29:36,4
12 Helin Kari Picaro 30:02,4
N 20 km
1 Pensaari Pia TVC 30:01,9
2 Salmenoja Terhi TuUL 30:26,2
3 Arvo Elisa CCH 30:47,3
4 Palm Anne CCH 30:49,1
5 Salovaara Heini AHH team 31:17,3
KILPA 20 km
1 Peltonen Sebastian SV 27:41,7
2 Leirimaa Antti CCH 30:05,0
3 Pyykönen Pasi PKK 32:03,1
ELITE 20 km
1 Rissanen Jarmo Picaro 25:05,9
2 Turunen Aki CCH 25:38,0
3 Elmgren Jan CCH 25:41,3
4 Kangaskokko Juha Picaro 25:48,3
5 Maisniemi Kreu CCH 25:54,9
6 Henttala Joonas Akilles 26:18,5
7 Mäkelä Teppo P-Union 26:43,4
8 Pusa Tero Picaro 27:23,2
9 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 27:24,5
10 Leppämäki Marko V8 27:27,4
11 Lappalainen Aki HyPy 28:16,2
12 Simola Mika TuUL 28:21,9
13 Kasurinen Tatu TCC 28:23,2
14 Kulmala Antti OP-P 30:10,6
15 Sizko Antti Akilles 30:25,6