Marathon Cup Laajavuori 13.06.2010
Marathon 63 KM – Miehet yleinen
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Kuitto Antti Team Skins/HyPy 2.53.27
2 Sohkanen Simo Team Skins / Hypy 2.54.51
3 Saarela Samuli 2.55.41
4 Viitamaa Mauri Kaupin Kanuunat 2.55.58
5 Nieminen Tommi Riverside Cycling Club 2.56.06
6 Korpela Aki Kaupin Kanuunat 2.56.27
7 Miettinen Olli CC Picaro/MCSC Bikes Finland 2.58.40
8 Korpinen Mikko PPP-97 3.02.35
9 Tallinen Antti Kouvolan pyöräilijät 3.03.10
10 Tallinen Tuomas JYPS 3.04.02
11 Tyynelä Sami TWD 3.04.55
12 Sarmalahti Jarno RCC 3.07.14
13 Juuti Tuomas 3.07.28
14 Kunnari  Jukka-Pekka Pellon Ponsi 3.10.20
15 Pakkanen Jarkko Tampereen P-Union 3.11.06
16 Isotalo Jukka Kaupin Kanuunat 3.11.21
17 Lehikoinen Arto MTB-Lohja 3.12.40
18 Selvenius Teemu Team Skins / Hypy 3.12.43
19 Kosonen Antti Lappeenrannan Pyöräilijät 3.13.20
20 Tervakari Sami Cycling El Burro 3.14.52
21 Pihamaa Sauli Sysmän Sisu 3.15.30
22 Toivonen Ville Taipalsaaren veikot 3.16.31
23 Pökälä Samuel Asikkalan Raikas 3.16.32
24 Kauppinen Juha Jyps. 3.20.15
25 Ovaska Kimmo PK Team 3.21.38
26 Tiitta Juha TWD 3.21.41
27 Helminen Marko 3.22.14
28 Pöysä Mikko 3.22.47
29 Vironen Niko TWD 3.23.50
30 Moilanen Henrik 3.25.22
31 Tuoriniemi Mikko 3.27.58
32 Takkinen Mikko BMX Glub Mikkeli 3.28.12
33 Keskiaho Jere KORSON KAIKU 3.29.17
34 Sillankorva Ilkka Pyöräilyseura Zeus 3.31.24
35 Anttila Hannu wasa velocity 3.34.20
36 Kutvonen Juuso Joroisten Sporttiklubi 3.35.22
37 Köykkä Heikki Taipalsaaren veikot 3.35.53
38 Kiljunen Petri 3.36.19
39 Karhu Henri SkiBike Team 3.37.49
40 Vesalo Timo kuopys 3.38.02
41 Autere Tuomas 3.38.12
42 Kinnunen Jouni Oulun Hiihtoseura 3.39.00
43 Tölli Ari KORSON KAIKU 3.39.43
44 Espo Tommi jyps 3.42.54
45 Mattila Kalevi PPP-97 3.46.44
46 Leppänen Vesa VaaleanRuskeatVaskitsat 3.49.54
47 Kiiskinen Pertti PULSSI SJOKI 3.50.12
48 Vaara Visa JYPS 3.51.50
49 Wennerstrand  Henrik MTB-LOHJA TOY 3.52.24
50 Vartiainen Arto MTB Järvenpää 3.53.16
51 Ala-Poikela Sami Finlandia KoruÖHTH 3.56.15
52 Hakala Matti Ahveniston Ampumahiihtäjät 4.00.23
53 Suominen Erno Team Slow 4.04.12
54 Sairanen Jussi Ajonmiehet 4.04.39
55 Saarelainen Jukka Jyps 4.05.59
56 Ronkainen Tuomas Oulu Triathlon & Cycling 4.06.04
57 Klemettinen Ville MNTVarkaus 4.07.12
58 Vepsiläinen Pekka 4.07.12
59 Wennerstrand  Saku 4.11.47
60 Nokelainen Jarmo Ajonmiehet 4.21.37
61 Loman Teemu Team Spandex 4.22.38
62 Karhapää Kasperi Holko BCK 4.24.50
63 Terävä Tommi 4.36.50
Himanen  Olli Cycling El Burro ei starttaa
Ollanketo Samuli OuTa ei starttaa
Fraile Luis kesk.
Kaljunen Mika Taipalsaaren Veikot kesk.
Kärbo Vallo kesk.
Kauppinen Joonas kesk.
Räsänen Tomi Ipe's Extreme kesk.
Saarinen Juho Mäntsälän Urheilijat kesk.
Marathon 63 KM – M18
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Tuominen Samuli HHCMB/Orbea/Salo 3.06.37
2 Uusi-Piuhari Teemu tampereen pyöräp 3.13.48
3 Holmberg Jeremias HyPy/ ladenspeedshop.com 3.15.21
4 Lehtinen  Sakari HyPy 3.17.23
5 Tähti Toni 3.23.30
6 Soukko Heikki TAMPEREEN PYÖRÄ-POJAT 3.41.22
7 Pahajoki Jukka 4.06.24
Pärssinen Perttu Kaupin Kanuunat kesk.
Halme Sasu Korson Kaiku kesk.
Marathon 63 KM – M40
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Perttula Ismo pkk 2.55.59
2 Aninko Markku Jakobstad båtvarv 2.59.25
3 Järvinen Arto MTBCF 3.04.45
4 Kansikas Ari TAMPEREEN PYÖRÄ-POJAT 3.06.25
5 Parkkinen Markus JAKOBSTADS BÅTVARV 3.08.10
6 Haaparanta  Heikki OP-P 3.12.46
7 Kivi Mikko IK-32 3.19.31
8 Hakala Ilkka KaupinKanuunat

3.23.52 

9 Jänkälä Hannu OP-Provaniemi 3.37.30
10 Utriainen Urpo JyPS 3.39.44
11 Kekola Harri Seinäjoen pyöräpojat 3.41.25
12 Tiainen Veli-Matti JYPS 3.42.21
13 Backman Jan jakobstads båtvarv 3.46.42
14 Ruohola Jani 3.52.05
15 Marttinen Teijo 3.54.41
16 Sandvik Tommy JAKOBSTADS BÅTVARV 3.55.11
17 Hartikainen Petteri HyPy 4.00.55
18 Äijö Petri 4.11.46
19 Martikainen  Ilpo Team Slow 4.29.44
Määttä Kimmo OPP ei starttaa
Määttänen  Pekka ei starttaa
Pohjasvuo Pasi ei starttaa
Alhonen Timo Ik32 kesk.
Marathon 63 KM – M50
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Juntunen Usko Iisalmen Pyöräpojat 3.57.19
2 Riihelä Jussi 4.03.16
3 Mahlberg Hannu Cycling El Burro 4.13.25
4 Vaara Kari JYPS 4.19.29
5 Filppula Markku Joensuun Pyöräilijät 4.53.15
Lehtinen Matti HyPy kesk.
Suominen Tauno MTB kesk.
Kujanpää Jarmo KIVENNAVAN KISKO kesk.
Puolimarathon Miehet yleinen
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Perälä Ville 2.12.13
2 Rauhamaa Jaakko Taiston Toverit 2.12.36
3 Räbinä Hannu Palokka 2.18.48
4 Videnoja Mika 2.21.55
5 Ruotsalainen  Petri Saarijärven Pullistus 2.24.19
6 Kauppila Jarmo Kaupin Kanuunat 2.27.32
7 Luojumäki Niko JYPS 2.28.44
8 Jakonen Turo 2.31.06
9 Suomu Jaakko Kammenkiertäjät 2.35.47
10 Häyrinen Ari Jyps 2.38.03
11 Pelkonen Tero 2.40.06
12 Tuominen Mika HHCMB/Salo 2.46.40
13 Salminen Anssi 2.47.29
14 Nokkonen Mikko Tampereen Pyörä-Pojat Ry 2.56.56
15 Pärssinen Ville KooVee 2.57.41
16 Käyhty Jani JYPS 3.00.23
17 Pääkkönen  Jarkko 3.08.54
18 Purojärvi Matti 3.16.00
19 Soukko Matti TAMPEREEN PYÖRÄ-POJAT 3.16.02
20 Lavia Jouni 3.16.24
21 Paajanen Mikko Jyps 3.20.00
22 Puttonen Otto Metso MTB 3.22.05
23 Tyrni Juha 3.23.43
Saaranen Ismo ei starttaa
Pärssinen Kimmo Kaupin Kanuunat kesk
Asikainen Kari kesk.
Puolimarathon Naiset
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Pirkonen Kaisa KemU 2.14.39
2 Nyman Jaana 2.43.22
3 Nuolioja Arja 2.46.32
4 Yrjölä Ulla Muuramen Rasti 2.48.34
Lehvä Terhi kesk.
Puolimarathon M16 
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Kumpunen Anttoni PPP-97 2.36.46
2 Soukko Pekka TAMPEREEN PYÖRÄ-POJAT 3.15.59
Puolimarathon N16 
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Kansikas Jasmin TAMPEREEN PYÖRÄ-POJAT 3.13.08
Pikkumarathon. miehet 
Sija Sukunimi Etunimet Seura
1 Sorri Pietari Stamina TriClub Aika
2 Sorri Jaakko Riihon UKK 1.05.21
3 Ylönen Jani 1.08.25
4 Härmälä Timo 1.18.15
5 Lehtonen Vesa 1.35.30
6 Eriksson Jussi 1.35.38
Kosonen Tero 1.51.59
kesk.
Pikkumarathon. naiset 
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Kinnari Hanna 1.18.19
2 Lahti Eve 1.33.48
Pikkumarathon. M16 
Sija Sukunimi Etunimet Seura Aika
1 Pärssinen Janne PT-75 1.23.21
2 Pohjola Ville Jyps 1.31.00