Korso XCO Cup 4.9.2010 

Tulokset          
           
M10          
sija 1 kierros 3 km seura aika  
1. Ilmari Haarala Korson Kaiku 0:13:32  
2. Jaakko Sillankorva Korson Kaiku 0:13:37  
3. Aarni Saario HHCMB 0:13:44  
           
N10          
sija 1 kierros 3 km seura aika  
1. Henna Kinnunen LUP-82 0:28:02  
           
N12          
sija 1 kierros 3 km seura aika  
1. Pauliina Niemelä SPP-56 0:16:12  
           
M12          
sija 2 kierros 6 km seura aika  
1. Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 0:25:15  
2. Pekka Soukko Tampereen Pyörä-Pojat 0:25:39  
3. Jesse Elo HHCMB 0:26:00  
4. Aki Kujala Korson Kaiku 0:28:32  
5. Ville  Peltonen Korson Kaiku 0:36:17  
6. Arttu Markkanen Korson Kaiku 0:36:54  
7. Joonas Grön Korson Kaiku 0:38:28  
8. Jesse Angervo TVC 0:45:53  
           
M14          
sija 3 kierros 9 km seura aika  
1. Jaakko Hänninen Tainionkosken Tähti 0:36:50  
2. Henri Kinnunen LUP-82 0:38:54  
3. Juuso Aapio Korson Kaiku 0:39:03  
4. Samu Juutilainen Korson Kaiku 0:50:46  
  Niklas Holmberg BikeFly Team DNS  
           
M16          
sija 3 kierrosta 13,5 km seura aika  
1. Matias Koskinen Hyvinkään Pyöräilijät 0:46:42  
2. Sasu Halme Korson Kaiku 0:48:24  
3. Mikko Soukko Tampereen Pyörä-Pojat 1:11:25  
  Vili Leppänen CC Tailwind DNS  
           
           
Miehet          
sija 6 kierrosta 27 km seura aika  
1 Henri Ojala P-68 1:19:31  
2 Mikko Vastaranta Velo-8 1:23:49  
3 Kristian Ijäs TVC 1:26:14  
4 Sami Eloluoto Turun Urheiluliitto 1:29:47  
5 Jaakko Sorvisto CC Picaro 1:35:24  
6 Samuel Pökälä Asikkalan Raikas 1:19:50  -1 kierr.
7 Turo Nicklén MTBCF 1:23:07  -1 kierr.
  Antti Kuitto Hyvinkään Pyöräilijät DNF  
  Jukka-Pekka Kunnari Pellon Ponsi DNS  
           
M18          
sija 6 kierrosta 27 km seura aika  
1 Juho Hänninen Tainionkosken Tähti 1:31:12  
2 Sakari Lehtinen Hyvinkään Pyöräilijät 1:32:34  
3 Heikki Soukko Tampereen Pyörä-Pojat 1:24:21  -1 kierr.
  Perttu Pärssinen Kaupin Kanuunat DNS  
           
M30          
sija 6 kierrosta 27 km seura aika  
1 Panu Vainio CCH 1:32:33  
2 Petri Lindström P-68 1:29:03  -1 kierr.
           
M40          
sija 6 kierrosta 27 km seura aika  
1 Mika Myllynen Porvoon Akilles 1:35:56  
2 Esko Aapio Korson Kaiku 1:20:35  -1 kierr.
3 Kaj Mattsson Porvoon Akilles 1:25:21  -1 kierr.
  Petteri Hartikainen Hyvinkään Pyöräilijät DNS  
           
Naiset          
sija 6 kierrosta 27 km seura aika  
1 Noora Kanerva Tristadi 1:31:03  -1 kierr.
2 Suvi Perälä Korson Kaiku 1:24:38  -2 kierr.
3 Hanna Konttinen Voikkaan Viesti 1:35:14  -2 kierr.
           
Harraste          
sija 6 kierrosta 27 km seura aika  
1 Kalle Toroska Seinäjoki 1:31:11  
2 Mikko Kupiainen Helsinki 1:19:37  -1 kierr.
3 Johan Eklund Turku 1:21:55  -1 kierr.
4 Ari Tölli Korson Kaiku 1:22:04  -1 kierr.
5 Pasi Kumpulainen Vantaa 1:29:19  -1 kierr.
6 Juha Juosila Vantaa 1:32:25  -1 kierr.
7 Eero Peltonen Mäntsälän Urheilijat 1:33:31  -1 kierr.
8 Tauno Suominen MTB Järvenpää 1:38:14  -1 kierr.
9 Jani Ruohola Kirkkonummi 1:39:12  -1 kierr.
10 Seppo Sammalinen CCH 1:19:53  -2 kierr.
  Tommi Koskinen Hyvinkään Pyöräilijät DNF  
  Kimmo Pärssinen Kaupin Kanuunat DNS