Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-Elite  125 km
1 15 Jukka Heinikainen TWL 3:07:00
2 37 Jan Elmgren CCH 3:07:00
3 42 Marko Leppämäki Continental 3:07:00
4 28 Sami Tiainen TWL 3:08:40
5 40 Juhana Hietala CCCT 3:08:40
6 45 Joonas Henttala Akilles 3:08:40
7 17 Timo Häkkinen TsV 3:08:40
8 36 Tapio Arvo TuUL 3:08:40
9 18 Timo Pesola KäTa 3:08:40
10 31 Kari Holma Chebici-Isku 3:08:40
11 29 Tony Stoor NCK 3:08:40
12 27 Kari-Jussi Korhonen PeNo 3:08:40
13 44 Juha Kangaskokko Picaro 3:08:40
14 19 Tero Pusa Picaro 3:08:40
15 43 Juhani Timmerbacka Chebici-Isku 3:08:40
16 23 Jaakko Lehtonen Chebici-Isku 3:08:40
17 10 Tero Kuusisto TWD 3:08:40
18 39 Mika Vilen CCCT 3:08:40
19 8 Juha Kakko KoPy 3:08:40
20 20 Sami Eloluoto TuUL 3:08:40
21 32 Jaakko Sorvisto Picaro 3:08:40
22 25 Jukka-Pekka Santala Chebici-Isku 3:08:40
23 34 Kim Mansner Akilles 3:08:40
24 38 Mikko Kejo Picaro 3:08:40
25 11 Tommi Tuikka Picaro 3:08:40
26 12 Teppo Mäkelä P-Union 3:08:40
27 46 Jarmo Rissanen Picaro 3:08:40
28 4 Teemu Lemmettylä IK-32 3:08:40
29 21 Joonas Hokka KäTa 3:08:40
30 41 Mika Simola TuUL 3:08:40
31 7 Antti Träskelin Chebici-Isku 3:08:40
32 13 Joonas Haapala TeRi 3:08:40
33 24 Ilari Kahila TWL 3:09:06
34 6 Tommi Virtanen Picaro 3:09:35
26 Olli Koski KäTa dnf
5 Jari Nieminen Chebici-Isku dnf
9 Jouni Ollikainen Picaro dnf
16 Ilpo Kyllönen Chebici-Isku dnf
1 Eerik Idarand CCH dnf
2 Tuomas Turunen CCH dnf
3 Timo Kalliomäki Chebici-Isku dnf
22 Jarkko Niemi Chebici-Isku dnf
14 Teijo Mäkinen Picaro dns
33 Timo-Jaakko Toivanen Picaro dns
30 Matti Pajari CCH dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-18  125 km
1 54 Jesse Virtanen TuUL 3:08:40
2 55 Matti Manninen  PoTa 3:08:40
3 53 Jani Sandelin TWL 3:08:40
4 56 Aku Silvénius TWL 3:08:40
5 52 Lassi Lilleberg LaihLu 3:08:40
6 50 Roope Nurmi Akilles/EC Mayenne 3:08:40
7 57 Olli Teivaala PP 3:08:40
51 Mikael Lindroos CCCT dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
Kilpa  75 km
1) 78 Henri Järvinen PKK 2:01:36
2) 73 Janne Nurminen IK-32 2:01:36
3) 61 Max Puttonen Akilles 2:01:36
4) 64 Sampo Koistinen CCH 2:01:36
5) 71 Ossi Törmänen Cyclos 2:01:36
6) 76 Joni Loukkola PoPyKa 2:01:36
7) 68 Jussi Simula Picaro 2:01:36
8) 77 Timo Järvinen TWD 2:01:36
9) 75 Antero Salvanto IK-32 2:01:36
10) 74 Sebastian Peltonen SV 2:01:36
11) 66 Pekka Hartikka OTC 2:01:36
12) 67 Tuomas Lensu P-Union 2:01:36
13) 60 Henrik Luostarinen TuUL 2:01:36
14) 63 Tomi Karhu Akilles 2:01:36
15) 70 Jon Wallin CCH 2:01:36
16) 65 Ilpo Huttunen TuUL 2:15:40
72 Pasi Pyykönen PKK dns
69 Peter Östman NCK dns
62 Jari Vienonen TuUL dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
N-Elite 75  km
1 105 Anne Palm CCH 2:01:36
2 101 Elisa Arvo CCH 2:01:36
3 100 Sari Puumala Picaro 2:02:16
4 102 Katri Lehtonen KoiIsku 2:15:54
5 103 Taija Laitala JurvU 2:18:12
104 Terhi Salmenoja TuUL dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
N-18  75 km
1 136 Roosa Törmänen Cyclos 2:01:36
2 135 Eveliina Suvisaari Akilles 2:01:36
133 Jasmin Kansikas PP dns
134 Sofia Kansikas PP dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-30  75 km
1 112 Tomi Huhtamäki WVC 2:03:28
2 115 Pekka Lehtonen PoTa 2:03:28
3 111 Aki Sund RSP 2:03:28
4 114 Tapio Viinikka HLT 2:03:28
110 Tero Järvinen RSP dns
113 Toni Nieminen RSP dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-40  75 km
1 85 Ari Kansikas PP 2:03:28
2 91 Sami Mattila TVC 2:03:28
3 89 Petri Hietanen CCH 2:03:28
4 86 Jyrki Lepistö PoTa 2:03:28
5 90 Mika Pihkoluoma RSP 2:03:28
6 88 Pasi Matikainen PeNo 2:03:28
7 80 Kimmo Vainio HyPy 2:03:28
8 84 Stig-Erik Vikars Kraft 2:03:28
9 87 Kari Kasanen PP 2:03:28
10 83 Peter Knight PeNo 2:03:28
11 81 Johan Moraal PeNo 2:05:09
12 82 Jaakko Jäntti KoiIsku 2:05:24
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-50  75 km
1 131 Sixten Wackström Akilles 2:03:28
2 132 Kari Elonen RSP 2:03:28
130 Ari Kuusisto KoiIsku dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-55   75 km
1 158 Rauni Eklund HLT 2:03:28
2 159 Ano Korhonen HyPy 2:03:28
3 157 Kimmo Lampioinen KoiIsku 2:03:28
4 156 Christer Gren TCC 2:03:28
155 Matti Immonen SäkY dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-60  75 km
1 166 Pentti Salminen TWD 2:03:28
2 167 Timo Matikainen TWD 2:03:28
3 164 Markku Koskihaka SäkY 2:03:28
4 165 Matti Tanttu CCH 2:03:28
5 162 Kalevi Sallinen CCH 2:05:24
6 161 Johannes Leppänen HTL 2:20:58
7 160 Jukka Rintala PoTa 2:26:04
163 Veijo Kari PoTa dns
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-65   75 km
1 140 Lauri Nurkkala TWD 2:20:33
2 141 Eero Fält TVC 2:20:33
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-70   75km 50 km
1 171 Lauri Puranen CCH 1:36:57
2 170 Reijo Munne KoPy 1:37:11
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-75   75 km 50 km
1 175 Bror Westerberg Zeus 1:48:45
2 176 Sauli Uusi-Kokko KaKa 1:57:49
Sij. Nro Nimi Seura Aika
M-80   75 km 50 km
1 180 Henrik Anthoni SV 2:27:14

 

Sij. Nro Nimi Sarja Seura Prologi   Ruukin Ajo   Anolan Ajo   Yhteis-tulos
          Sij. Etappi 1 Sij. Etappi 2 Hyv. Sij. Etappi 3 Hyv.
1 44 Juha Kangaskokko M-Elite Picaro 5 02:07,4 1 2:27:33 10 13 3:08:40 5:38:20,4
2 28 Sami Tiainen M-Elite TWL 6 02:08,7 2 2:27:37 6 4 3:08:40 5:38:25,7
3 43 Juhani Timmerbacka M-Elite Chebici-Isku 4 02:06,8 5 2:27:43 15 3:08:40 5:38:29,8
4 41 Mika Simola M-Elite TuUL 14 02:11,6 4 2:27:43 30 3:08:40 5:38:34,6
5 38 Mikko Kejo M-Elite Picaro 18 02:13,0 7 2:27:43 24 3:08:40 5:38:36,0
6 24 Ilari Kahila M-Elite TWL 20 02:13,6 6 2:27:43 33 3:09:06 5:39:02,6
7 42 Marko Leppämäki M-Elite Continental 13 02:11,4 9 2:33:33 3 3:06:56 4 5:42:40,4
8 25 Jukka-Pekka Santala M-Elite Chebici-Isku 34 02:21,4 8 2:33:33 22 3:08:40 5:44:34,4
9 15 Jukka Heinikainen M-Elite TWL 28 02:16,8 15 2:37:49 1 3:06:50 10 5:46:55,8
10 37 Jan Elmgren M-Elite CCH 22 02:15,1 12 2:37:49 2 3:06:54 6 5:46:58,1
11 46 Jarmo Rissanen M-Elite Picaro 2 02:02,0 41 2:37:49 27 3:08:40 5:48:31,0
12 45 Joonas Henttala M-Elite Akilles 3 02:06,0 11 2:37:49 6 3:08:40 5:48:35,0
13 29 Tony Stoor M-Elite NCK 7 02:08,8 29 2:37:49 11 3:08:40 5:48:37,8
14 40 Juhana Hietala M-Elite CCCT 8 02:10,2 26 2:37:49 5 3:08:40 5:48:39,2
15 19 Tero Pusa M-Elite Picaro 9 02:10,2 10 2:37:49 14 3:08:40 5:48:39,2
16 17 Timo Häkkinen M-Elite TsV 10 02:10,4 13 2:37:49 7 3:08:40 5:48:39,4
17 34 Kim Mansner M-Elite Akilles 11 02:10,7 35 2:37:49 23 3:08:40 5:48:39,7
18 12 Teppo Mäkelä M-Elite P-Union 12 02:11,2 34 2:37:49 26 3:08:40 5:48:40,2
19 36 Tapio Arvo M-Elite TuUL 16 02:12,6 14 2:37:49 8 3:08:40 5:48:41,6
20 10 Tero Kuusisto M-Elite TWD 17 02:12,8 19 2:37:49 17 3:08:40 5:48:41,8
21 32 Jaakko Sorvisto M-Elite Picaro 19 02:13,1 23 2:37:49 21 3:08:40 5:48:42,1
22 31 Kari Holma M-Elite Chebici-Isku 21 02:14,4 36 2:37:49 10 3:08:40 5:48:43,4
23 7 Antti Träskelin M-Elite Chebici-Isku 23 02:15,1 40 2:37:49 31 3:08:40 5:48:44,1
24 27 Kari-Jussi Korhonen M-Elite PeNo 26 02:16,3 21 2:37:49 13 3:08:40 5:48:45,3
25 23 Jaakko Lehtonen M-Elite Chebici-Isku 27 02:16,8 20 2:37:49 16 3:08:40 5:48:45,8
26 39 Mika Vilen M-Elite CCCT 29 02:16,9 25 2:37:49 18 3:08:40 5:48:45,9
27 20 Sami Eloluoto M-Elite TuUL 30 02:17,0 17 2:37:49 20 3:08:40 5:48:46,0
28 4 Teemu Lemmettylä M-Elite IK-32 31 02:19,0 33 2:37:49 28 3:08:40 5:48:48,0
29 21 Joonas Hokka M-Elite KäTa 32 02:19,3 22 2:37:49 29 3:08:40 5:48:48,3
30 11 Tommi Tuikka M-Elite Picaro 35 02:21,4 30 2:37:49 25 3:08:40 5:48:50,4
31 18 Timo Pesola M-Elite KäTa 39 02:23,5 24 2:37:49 9 3:08:40 5:48:52,5
32 8 Juha Kakko M-Elite KoPy 42 02:31,6 18 2:37:49 19 3:08:40 5:49:00,6
33 13 Joonas Haapala M-Elite TeRi 43 02:37,6 42 2:38:18 32 3:08:40 5:49:35,6
34 6 Tommi Virtanen M-Elite Picaro 37 02:22,0 37 2:37:49 34 3:09:35 5:49:46,0
Sij. Nro Nimi Sarja Seura Prologi   Ruukin Ajo   Anolan Ajo   Yhteis-
          Sij. Etappi 1 Sij. Etappi 2 Hyv. Sij. Etappi 3 Hyv. tulos
26 Olli Koski M-Elite KäTa 24 02:15,2 39 2:37:49   dnf  
22 Jarkko Niemi M-Elite Chebici-Isku 25 02:16,1 32 2:37:49   dnf  
16 Ilpo Kyllönen M-Elite Chebici-Isku 33 02:20,8 27 2:37:49   dnf  
9 Jouni Ollikainen M-Elite Picaro 36 02:21,6 38 2:37:49   dnf  
5 Jari Nieminen M-Elite Chebici-Isku 38 02:22,9 28 2:37:49   dnf  
3 Timo Kalliomäki M-Elite Chebici-Isku 40 02:27,9 31 2:37:49   dnf  
2 Tuomas Turunen M-Elite CCH 41 02:28,7 43 2:39:36   dnf  
30 Matti Pajari M-Elite CCH 1 02:01,8 3 2:27:39 4   dns  
1 Eerik Idarand M-Elite CCH 15 02:11,9 16 2:37:49   dnf  
14 Teijo Mäkinen M-Elite Picaro   dns      
33 Timo-Jaakko Toivanen M-Elite Picaro   dns      
       
1 54 Jesse Virtanen M-18 TuUL 4 02:13,8 2 2:37:43 6 1 3:08:30 10 5:48:26,8
2 55 Matti Manninen  M-18 PoTa 1 02:07,8 6 2:37:49 2 3:08:34 6 5:48:30,8
3 52 Lassi Lilleberg M-18 LaihLu 2 02:10,8 3 2:37:45 4 5 3:08:40 5:48:35,8
4 53 Jani Sandelin M-18 TWL 3 02:12,3 5 2:37:49 3 3:08:36 4 5:48:37,3
5 57 Olli Teivaala M-18 PP 5 02:13,8 7 2:37:49 7 3:08:40 5:48:42,8
6 56 Aku Silvénius M-18 TWL 6 02:14,8 4 2:37:49 4 3:08:40 5:48:43,8
7 50 Roope Nurmi M-18 Akilles/EC Mayenne 7 02:37,1 1 2:37:39 10 6 3:08:40 5:48:56,1
51 Mikael Lindroos M-18 CCCT   dns      
       
1 78 Henri Järvinen Kilpa PKK 7 02:20,2 1 1:46:15 10 1 2:01:26 10 3:50:01,2
2 76 Joni Loukkola Kilpa PoPyKa 3 02:17,6 2 1:46:23 6 6 2:01:36 3:50:16,6
3 61 Max Puttonen Kilpa Akilles 5 02:18,0 3 1:46:34 4 3 2:01:32 4 3:50:24,0
4 73 Janne Nurminen Kilpa IK-32 9 02:21,4 8 1:46:38 2 2:01:30 6 3:50:29,4
5 74 Sebastian Peltonen Kilpa SV 1 02:15,4 6 1:46:38 10 2:01:36 3:50:29,4
6 68 Jussi Simula Kilpa Picaro 2 02:17,0 7 1:46:38 7 2:01:36 3:50:31,0
7 77 Timo Järvinen Kilpa TWD 4 02:17,9 10 1:46:38 8 2:01:36 3:50:31,9
8 75 Antero Salvanto Kilpa IK-32 6 02:18,3 9 1:46:38 9 2:01:36 3:50:32,3
9 67 Tuomas Lensu Kilpa P-Union 8 02:20,8 12 1:46:38 12 2:01:36 3:50:34,8
10 64 Sampo Koistinen Kilpa CCH 11 02:22,1 11 1:46:38 4 2:01:36 3:50:36,1
11 63 Tomi Karhu Kilpa Akilles 12 02:24,3 5 1:46:38 14 2:01:36 3:50:38,3
12 71 Ossi Törmänen Kilpa Cyclos 14 02:29,3 4 1:46:38 5 2:01:36 3:50:43,3
13 66 Pekka Hartikka Kilpa OTC 18 02:37,7 13 1:46:38 11 2:01:36 3:50:51,7
14 60 Henrik Luostarinen Kilpa TuUL 15 02:29,5 16 1:56:48 13 2:01:36 4:00:53,5
Sij. Nro Nimi Sarja Seura Prologi   Ruukin Ajo   Anolan Ajo   Yhteis-
          Sij. Etappi 1 Sij. Etappi 2 Hyv. Sij. Etappi 3 Hyv. tulos
15 70 Jon Wallin Kilpa CCH 16 02:31,9 18 1:56:48   2:01:36 4:00:55,9
16 65 Ilpo Huttunen Kilpa TuUL 17 02:33,9 17 1:56:48   2:15:40 4:15:01,9
62 Jari Vienonen Kilpa TuUL 10 02:21,9 14 1:46:38   dnf  
69 Peter Östman Kilpa NCK 13 02:25,0 15 1:46:38   dns  
72 Pasi Pyykönen Kilpa PKK   dns      
       
1 105 Anne Palm N-Elite CCH 1 02:25,9 2 1:56:42 6 1 2:01:26 10 4:00:33,9
2 101 Elisa Arvo N-Elite CCH 2 02:32,8 1 1:56:38 10 2 2:01:30 6 4:00:40,8
3 100 Sari Puumala N-Elite Picaro 3 02:35,3 3 1:56:44 4 3 2:02:12 4 4:01:31,3
4 102 Katri Lehtonen N-Elite KoiIsku 5 02:48,2 4 2:06:57 4 2:15:54 4:25:39,2
5 103 Taija Laitala N-Elite JurvU 4 02:36,8 5 2:10:37 5 2:18:12 4:31:25,8
104 Terhi Salmenoja N-Elite TuUL   dns      
       
1 136 Roosa Törmänen N-18 Cyclos 1 02:32,0 1 1:56:38 10 1 2:01:26 10 4:00:36,0
2 135 Eveliina Suvisaari N-18 Akilles 2 02:40,8 2 1:56:42 6 2 2:01:30 6 4:00:52,8
133 Jasmin Kansikas N-18 PP 3 02:46,2      
134 Sofia Kansikas N-18 PP   dns      
       
1 115 Pekka Lehtonen M-30 PoTa 3 02:20,6 1 1:46:15 10 2 2:03:22 6 3:51:57,6
2 112 Tomi Huhtamäki M-30 WVC 5 02:26,7 2 1:46:19 6 1 2:03:18 10 3:52:03,7
3 111 Aki Sund M-30 RSP 2 02:18,9 3 1:46:21 4 3 2:03:24 4 3:52:03,9
4 114 Tapio Viinikka M-30 HLT 4 02:26,6 4 1:46:25 4 2:03:28 3:52:19,6
110 Tero Järvinen M-30 RSP 1 02:18,3   dns    
113 Toni Nieminen M-30 RSP 6 02:46,7   dns    
       
1 91 Sami Mattila M-40 TVC 1 02:07,3 2 1:46:19 6 2 2:03:22 6 3:51:48,3
2 85 Ari Kansikas M-40 PP 4 02:16,0 9 1:46:25 1 2:03:18 10 3:51:59,0
3 89 Petri Hietanen M-40 CCH 7 02:20,9 1 1:46:15 10 3 2:03:24 4 3:51:59,9
4 88 Pasi Matikainen M-40 PeNo 2 02:14,7 6 1:46:25 6 2:03:28 3:52:07,7
5 86 Jyrki Lepistö M-40 PoTa 6 02:19,2 3 1:46:21 4 4 2:03:28 3:52:08,2
6 87 Kari Kasanen M-40 PP 3 02:15,4 10 1:46:25 9 2:03:28 3:52:08,4
7 90 Mika Pihkoluoma M-40 RSP 5 02:16,4 4 1:46:25 5 2:03:28 3:52:09,4
8 84 Stig-Erik Vikars M-40 Kraft 8 02:25,6 7 1:46:25 8 2:03:28 3:52:18,6
9 80 Kimmo Vainio M-40 HyPy 9 02:29,7 5 1:46:25 7 2:03:28 3:52:22,7
10 83 Peter Knight M-40 PeNo 12 02:40,8 11 1:46:25 10 2:03:28 3:52:33,8
Sij. Nro Nimi Sarja Seura Prologi   Ruukin Ajo   Anolan Ajo   Yhteis-
          Sij. Etappi 1 Sij. Etappi 2 Hyv. Sij. Etappi 3 Hyv. tulos
11 81 Johan Moraal M-40 PeNo 10 02:31,5 8 1:46:25 11 2:05:09 3:54:05,5
12 82 Jaakko Jäntti M-40 KoiIsku 11 02:37,6 12 2:00:29 12 2:05:24 4:08:30,6
       
1 132 Kari Elonen M-50 RSP 1 02:15,7 2 1:46:19 6 2 2:03:22 6 3:51:56,7
2 131 Sixten Wackström M-50 Akilles 2 02:27,3 1 1:46:15 10 1 2:03:18 10 3:52:00,3
130 Ari Kuusisto M-50 KoiIsku   dns      
       
1 158 Rauni Eklund M-55 HLT 1 02:23,0 1 1:46:15 10 1 2:03:18 10 3:51:56,0
2 159 Ano Korhonen M-55 HyPy 2 02:28,3 2 1:46:19 6 2 2:03:22 6 3:52:09,3
3 157 Kimmo Lampioinen M-55 KoiIsku 3 02:40,0 3 1:46:21 4 3 2:03:24 4 3:52:25,0
4 156 Christer Gren M-55 TCC 4 02:41,4 4 2:00:29 4 2:03:28 4:06:38,4
155 Matti Immonen M-55 SäkY 5 02:42,7   dns    
       
1 166 Pentti Salminen M-60 TWD 1 02:20,9 2 1:46:19 6 1 2:03:18 10 3:51:57,9
2 167 Timo Matikainen M-60 TWD 2 02:28,1 1 1:46:15 10 2 2:03:22 6 3:52:05,1
3 165 Matti Tanttu M-60 CCH 5 02:39,3 3 1:46:21 4 4 2:03:28 3:52:28,3
4 164 Markku Koskihaka M-60 SäkY 3 02:32,2 5 1:59:45 3 2:03:24 4 4:05:41,2
5 162 Kalevi Sallinen M-60 CCH 4 02:37,3 4 1:59:45 5 2:05:24 4:07:46,3
6 161 Johannes Leppänen M-60 HTL 7 02:50,2 6 2:00:47 6 2:20:58 4:24:35,2
7 160 Jukka Rintala M-60 PoTa 8 02:48,5 7 2:10:56 7 2:26:04 4:39:48,5
163 Veijo Kari M-60 PoTa 6 03:01,5   dns    
       
1 141 Eero Fält M-65 TVC 1 02:46,1 1 1:59:37 10 2 2:20:27 6 4:22:50,1
2 140 Lauri Nurkkala M-65 TWD 2 02:51,9 2 1:59:54 6 1 2:20:23 10 4:23:08,9
       
1 171 Lauri Puranen M-70 CCH 2 02:46,1 1 1:09:57 10 1 1:36:47 10 2:49:30,1
2 170 Reijo Munne M-70 KoPy 1 02:41,0 2 1:10:01 6 2 1:37:05 6 2:49:47,0
       
1 175 Bror Westerberg M-75 Zeus 1 03:03,8 1 1:09:11 10 1 1:48:35 10 3:00:49,8
2 176 Sauli Uusi-Kokko M-75 KaKa 2 03:38,5 2 1:13:59 6 2 1:57:43 6 3:15:20,5
       
1 180 Henrik Anthoni M-80 SV 1 04:23,4 1 1:33:10 10 1 2:27:04 10 4:04:37,4
       
Huomautus Nro 69 Peter Östman Varoitus Nro 22 Jarkko Niemi
Hihaton ajoasu Prologilla(sääntökohta 1.3.026)

Epäurheilijamainen käytös Etappi 3: (sääntökohta 1.2.079)

Haistattelu ja keskisormen näyttö