Su 19.09.2010, klo 12.00 Ylöjärvi, Lamminpää Lamminpää XCO

Tampereen Pyörä-Union

Lähtö 1 klo 12.00 rata n.2 km
2 kierrosta    4 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika -kierros
1 M-10 Konsta  Oksman P-P 0:23:05
2 M-10 Jaakko  Sillankorva             KorsKa 0:23:36
3 M-10 Sampo  Lahti KäTa 0:26:18
4 M-10 Eero  Nokkonen P-P 0:31:14
5 M-10 Matias Niemelä SPP-56 0:31:40
6 M-10 Eero  Hyytiäinen P-P 0:42:55
M-10 Jonni-Micael Niemi  TY Ei läht.
2 kierrosta    4 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 N-10 Henna Kinnunen LUP-82 0:51:37
3 kierrosta    6 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 N-12 Pauliina Niemelä SPP-56 0:40:10
2 N-12 Katariina  Sarismala P-P 0:43:26
3 N-12 Emma  Lahti KäTa 0:47:21
3 kierrosta    6 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 M-12 Pekka  Soukko P-P 0:32:37
2 M-12 Antti-Jussi Juntunen        KorsKa 0:34:23
3 M-12 Aarni  Saario  HHCMB 0:35:29
4 M-12 Jesse Elo HHCMB 0:36:29
5 M-12 Toni  Fagerström P-P 0:41:33
6 M-12 Vesa  Nivala P-P 0:43:06
7 M-12 Ville  Peltonen KorsKa -1
8 M-12 Jesse  Angervo TVC -1
3 kierrosta 6 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 N-14 Anna  Lahti KäTa 0:34:09
2 N-14 Onerva Oksman P-P 0:45:43
Junnujen tutusmisluokka
1 kierrosta    2 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
Lähtö 2 klo13.00 rata n. 2 km
4 kierrosta    8 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 M-14  Henri Kinnunen LUP-82 0:42:58
2 M-14  Antti Muranen PKK 0:45:06
3 M-14  Juuso  Aapio                         KorsKa 0:46:06
4 M-14  Kimi  Vierre P-P 0:52:04
8 kierrosta    16 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 M-16 Sasu  Halme                          KorsKa 1:11:40
2 M-16 Matias  Koskinen  HyPy 1:13:11
3 M-16 Mikko  Soukko P-P 1:20:25
4 kierrosta    8 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 N-16 Jasmin  Kansikas P-P 0:43:35
2 M-16 Veera Väkevä CCH 0:44:48
3 N-16 Eveliina  Sarismala P-P 0:46:28
4 N-16 Heidi Kinnunen LUP-82 -1
Lähtö 3 klo 14.00 rata n. 6 km
6 kierrosta    36 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 M18  Perttu  Pärssinen PKK 1:46:49
2 M18  Teemu   Uusi-Piuhari P-P 1:47:33
3 M18  Sakari  Lehtinen HyPy 1:52:19
4 M18  Jeremias  Holmberg  HyPy  1:57:47
5 M18  Heikki  Soukko P-P 2:00:10
M18  Vili  Leppänen  TWD  DNS
6 kierrosta    36 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 Miehet Antti  Kuitto Team Skins/HyPy 1:40:40
2 Miehet Mauri Viitamaa PKK 1:40:41
3 Miehet Kristian  Ijäs   TVC 1:47:06
4 Miehet Jarkko Pakkanen P-Union 1:48:13
5 Miehet Jarkko  Niemi   KoiI 1:54:16
Miehet Juhani Timmerbacka  KoiI DNF
Miehet Samuel Halme Team Continental DNF
Miehet Jerry Oksman   HyPy/Team Skins/MSC-Bikes Fin DNF
Miehet Jukka-Pekka Santala   KoiI DNS
Miehet Timo  Kalliomäki   KoiI DNS
6 kierrosta    36 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 M-30 Toni  Lehtimäki P-P 1:42:18
2 M-30 Timo Mustikkamaa PKK 1:45:35
3 M-30 Panu Vainio CCH 1:50:47
4 M-30 Petri Lindström P-68 1:58:37
M-30 Antti Rantanen MTBCF DNS
6 kierrosta    36 km
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika
1 M-40 Esko  Aapio                           KorsKa 1:40:52 -1
2 M-40 Mika Myllynen Akilles 1:43:00 -1
3 M-40 Petteri  Hartikainen HyPy 1:55:07 -1
M-40 Ari  Kansikas P-P DNS
M-40 Kaj  Mattsson Akilles DNS
    4 kierrosta    24 km      
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika  
Sija Luokka Etunimi Sukunimi Seura Loppuaika  
1 Harraste Ville Mäkelä Tampere 1:06:11  
2 Harraste Ismo  Perttula  PKK  1:08:50  
3 Harraste Kalle Toroska Seinäjoki 1:09:33  
4 Harraste Heikki Väänänen Tampere 1:11:11  
5 Harraste Jaakko Mäkelä Tampere 1:11:34  
6 Harraste Jukka Isotalo PKK 1:11:43  
7 Harraste Ari Tölli KorsKa 1:19:02  
8 Harraste Henri Karhu Skibiketeam 1:20:47  
9 Harraste Mikko Laukkala KaKa 1:21:54  
10 Harraste André Fabig PKK 1:22:35  
11 Harraste Jani Ruohola Kirkkonummi 1:07:20 -1
12 Harraste Kimmo  Pärssinen PKK 1:09:26 -1
13 Harraste Antti Vähälä KorsKa 1:11:02 -1
  4 kierrosta    24 km  
1 M-50 Veikko  Halme                     KorsKa 1:21:05  
   
  4 kierrosta    24 km  
1 N-18 Sofia  Kansikas P-P 1:13:02 -1
2 N-18 Jenna  Lajunen  VP 1:16:23 -1
   
  4 kierrosta    24 km  
1 Naiset Sonja Kallio TCC 1:19:28  
2 Naiset Paula  Oksman   HyPy/MSC-Bikes Fin 1:24:06  
3 Naiset Suvi  Perälä                                 KorsKa 1:11:58 -1
4 Naiset Hanna  Konttinen     VoVi 1:17:01 -1