82. Borgåloppet - Porvoon ajot  13.6.2010
Elite + M18
13.6.2010  10:00  180 km, 9 kierr.
1 52 Alexander Gingsjö Nordic Eco-Vallentuna Cycling Team 4:32:05
2 71 Rainer Aaltonen TCC 4:32:05
3 55 Linus Dahlberg Nordic Eco-Vallentuna Cycling Team 4:33:22
4 90 Risto Aaltio TWD-Länken 4:33:22
5 11 Juha Kangaskokko CC Picaro 4:33:22
6 78 Tero Hämeenaho Team Continental 4:33:22
7 31 Juhani Timmerbacka  Chebici-Isku 4:33:22
8 74 Marko Leppämäki Team Continental 4:33:22
9 9 Jarmo Rissanen CC Picaro 4:33:22
10 25 Matti Pajari CCH 4:33:22
11 94 Jukka Heinikainen TWD-Länken 4:33:22
12 76 Paavo Hiltunen Team Continental 4:33:22
13 83 Timo Erjomaa TuUL 4:33:22
14 80 Mika Simola TuUL 4:35:55
15 56 Nils Penton Nordic Eco-Vallentuna Cycling Team 4:35:55
16 70 Timo Häkkinen Taipalsaaren Veikot Pyöräily 4:35:55
17 38 Mika Vilen CycleCenterCT 4:35:55
18 48 Olli Koski KäTa 4:35:55
19 69 Johannes Kohonen Taipalsaaren Veikot Pyöräily 4:35:55
20 82 Tapio Arvo TuUL 4:35:55
1 79 Jesse Virtanen TuUL 4:35:55
21 66 Kalle Laanterä Pyöräilyseura Zeus 4:35:55
2 6 Roope Nurmi Akilles / Ec Mayenne 4:35:55
22 42 Lieven De Rycke Cyclos Kuusamo 4:35:55
23 58 Tony Stoor Nykarleby Cykelklubb 4:35:55
3 100 Olli Teivaala P-P 4:35:55
24 41 Seppo Hiltunen CycleCenterCT 4:35:55
25 32 Jukka-Pekka Santala Chebici-Isku 4:35:55
26 47 Marko Göös KäTa 4:35:55
27 73 Janne Hämäläinen Team Continental 4:35:55
28 43 Teemu Lemmettylä IK-32 4:35:55
29 28 Jaakko Lehtonen Chebici-Isku 4:35:55
30 45 Joonas Hokka KäTa 4:35:55
31 65 Juha Hihnala Pyöräilyseura Zeus 4:35:55
32 81 Sami Eloluoto TuUL 4:35:55
33 33 Kari Holma  Chebici-Isku 4:35:55
34 17 Tommi Tuikka CC Picaro 4:35:55
35 27 Ilpo Kyllönen Chebici-Isku 4:35:55
36 68 Sebastian Peltonen SibboV 4:35:55
37 50 Timo Pesola KäTa 4:35:55
4 1 Erik Beekmann Akilles 4:35:55
38 57 Patrik Morén Nordic Eco-Vallentuna Cycling Team 4:35:55
39 92 Kimmo Kananen TWD-Länken 4:35:55
40 54 Jonatan Havnevik Giske Nordic Eco-Vallentuna Cycling Team 4:35:55
41 61 Pasi Matikainen Pellossalon Nousu 4:35:55
42 44 Juha Kakko KoPy 4:35:55
43 36 Tommi Martikainen  Chebici-Isku 4:35:55
44 3 Kim Mansner Akilles 4:35:55
45 34 Teemu Toivanen      Chebici-Isku 4:35:55
46 85 Janne Turunen TWD 4:35:55
47 10 Jouni Ollikainen CC Picaro 4:35:55
48 13 Mikko Lintu CC Picaro 4:35:55
49 60 Kari-Jussi Korhonen Pellossalon Nousu 4:43:34
50 4 Kristjan Beekmann Akilles 4:43:54
51 77 Samuel Halme Team Continental  - 2 kierrosta
5 2 Juho Färlin Akilles 4:45:20
7 Antti-Jussi Liikala CC Picaro DNF
12 Mikko Kejo CC Picaro DNF
15 Tero Pusa CC Picaro DNF
23 Johan Gustavson CCH DNF
29 Jari Nieminen            Chebici-Isku DNF
30 Jarkko Niemi          Chebici-Isku DNF
39 Mikael Lindroos CycleCenterCT DNF
51 Lassi Lilleberg Laihian Luja DNF
59 Antti-Ville Korhonen Pellossalon Nousu DNF
62 Simo Konsti Pellossalon Nousu DNF
63 Tuomas Huttunen Pellossalon Nousu DNF
84 Vesa Niskala TuUL DNF
88 Niko Meriläinen HyPy DNF
93 Jussi Rossi TWD-Länken DNF
95 Ilari Kahila TWD-Länken DNF
98 Silvénius Aku TWD-Länken DNF
8 Jaakko Sorvisto CC Picaro DNF
16 Timo-Jaakko Toivanen CC Picaro DNF
18 Tommi Virtanen CC Picaro DNF
21 Esa Paajanen CCH DNF
22 Jan Elmgren CCH DNF
26 Tuomas Paajanen CCH DNF
37 Juhana Hietala CycleCenterCT DNF
53 David Marklund Nordic Eco-Vallentuna Cycling Team DNF
64 Teppo Mäkelä P-Union DNF
67 Pasi Karjalainen Pyöräilyseura Zeus DNF
86 Tero Kuusisto TWD DNF
89 Joonas Haapala Teuvan Rivakka DNF
91 Anders Bäckman TWD-Länken DNF
96 Mikko Paajanen TWD-Länken DNF
5 Tuomas Hyrkäs Akilles DNS
14 Olli Miettinen CC Picaro DNS
19 Tuukka Miettinen CC Picaro DNS
20 Eerik Idarand CCH DNS
24 Marek Salermo CCH DNS
35 Teemu Viholainen    Chebici-Isku DNS
40 Perttu Turku CycleCenterCT DNS
46 Jukka Huovinen KäTa DNS
49 Pekka Huovinen KäTa DNS
72 Eero Teivaala Team Continental DNS
75 Mikko Vastaranta Team Continental DNS
87 Aki Lappalainen HyPy DNS
97 Sandelin Jani TWD-Länken DNS
99 Tiainen Sami TWD-Länken DNS
82. Borgåloppet - Porvoon ajot  13.6.2010
Kilpa   100 km, 5 kierr.
1 179 Risto Päivänsalo VP 2:37:03
2 159 Henri Järvinen Pyöräilyseura Kaupin kanuunat 2:37:03
3 110 Jan Mansner Akilles 2:37:03
4 111 Max Puttonen Akilles 2:37:03
5 168 Sami Mattila TVC 2:37:03
6 165 Jaakko Mölsä TuUL 2:37:03
7 137 Jouni Väinölä IK-32 2:37:03
8 131 Rauni Eklund HlTarmo 2:37:03
9 181 Asko Sneck HyPy 2:37:03
10 133 Anssi Rinne IK-32 2:37:03
11 118 Erkko Salonen CCH 2:37:03
12 138 Juha Aintila IK-32 2:37:03
13 148 Jyrki Lepistö PoTa 2:37:03
14 112 Mika Lenkkeri Akilles 2:37:03
15 176 Marco-Tapio Niemi TY 2:37:03
16 155 Mauri Konttila Pyöräilyseura Zeus 2:37:03
17 128 Esa Mustonen Cyclos Kuusamo 2:37:03
18 129 Ossi Törmänen Cyclos Kuusamo 2:37:03
19 134 Antero Salvanto IK-32 2:37:03
20 142 Cay Kronqvist Nykarleby Cykelklubb 2:37:03
21 117 Antti Leirimaa CCH 2:37:03
22 171 Kalle Kotiranta TWD 2:37:03
23 124 Raimo Taavitsainen CCH 2:37:03
24 177 Tomi Huhtamäki Wasa Velocity 2:37:03
25 150 Tuomas Lensu P-Union 2:37:03
26 182 Kimmo Vainio HyPy 2:37:03
27 140 Marko Uusimäki KäTa 2:37:03
28 113 Sami Kuusela Akilles 2:37:03
29 130 Juhani Aherikko Helsingin Työväen Luistelijat 2:37:03
30 160 Pasi Pyykönen Pyöräilyseura Kaupin kanuunat 2:37:03
31 152 Johan Sjöblom Pyöräilyseura Zeus 2:37:03
32 144 Johan Moraal Pellossalon Nousu 2:37:03
33 180 Antti Ruuskanen HyPy 2:37:03
34 158 Timo Patrikainen Pyöräilyseura Zeus 2:37:03
35 120 Jon Wallin CCH 2:37:03
36 125 Sampo Koistinen CCH 2:37:03
37 189 Jari Syvänen  Chebici-Isku 2:37:03
38 132 Tuomas Laine HlTarmo 2:37:03
39 188 Oiva Lipsonen CCPicaro 2:37:03
40 145 Martti Romppanen Pellossalon Nousu 2:37:03
41 136 Jari Kulmala IK-32 2:37:03
42 141 Henricus Leermakers LrPy 2:37:03
43 123 Panu Vainio CCH 2:37:03
44 143 Lars Losvik Nykarleby Cykelklubb 2:37:03
45 127 Esa Loukusa Cyclos Kuusamo 2:37:03
46 154 Matti Räisänen Pyöräilyseura Zeus 2:37:03
47 184 Jari Kemppainen Pyöräilyseura Zeus 2:37:03
48 186 Jani Ketola TuUL 2:37:03
49 135 Janne Nurminen IK-32 2:37:31
50 170 Jori-Pekka Kuuranne TWD 2:37:44
51 119 Jari Ruponen CCH 2:40:00
114 Teuvo Färlin Akilles DNF
115 Tomi Karhu Akilles DNF
116 Kari Helin CC Picaro DNF
139 Petri Åkerman KuoPys DNF
147 Joni Loukkola PoPyKa DNF
151 Jari Asunmaa Pyöräilyseura Zeus DNF
153 Markku Piitulainen Pyöräilyseura Zeus DNF
156 Petri Lindqvist Pyöräilyseura Zeus DNF
157 Ralph Haapsaari Pyöräilyseura Zeus DNF
161 Tero.Järvinen Rauman seudun pyöräilijät DNF
163 Niko Tikander Taipalsaaren Veikot Pyöräily DNF
164 Rune Tikander Taipalsaaren Veikot Pyöräily DNF
166 Jari Vienonen TuUL DNF
169 Samu Ilonen TVC DNF
178 Hannu Koimäki VP DNF
187 Panu Kotilainen Oulun Triathlon DNF
122 Kari Keinänen CCH DNF
146 Peter Knight Pellossalon Nousu DNS
149 Stefani Urmas P-Union DNS
162 Aki Sund RSP DNS
167 Tero Santaoja TuUL DNS
172 Petri Harjamäki TWD DNS
173 Samuli Kyyrönen TWD DNS
174 Timo Järvinen TWD DNS
175 Timo Matikainen TWD DNS
183 Ano Korhonen HyPy DNS
185 Kimmo Laukkanen CCH DNS
121 Jorma Jaalivaara CCH DNS
126 Teuvo Niskanen CCH DNS
Naiset Elite   60 km, 3 kierr.
1 210 Lotta Lepistö PoTa 1:42:53
2 217 Heljä Korhonen AHH Cycling Team 1:42:53
3 209 Carina Ketonen Riverside CC 1:42:53
4 204 Anna Lindström Focus Ladies 1:42:53
5 201 Anne Palm CCH 1:42:53
6 216 Heini Ilmarinen AHH Cycling Team 1:42:53
7 214 Virva Koski TVC 1:42:53
8 207 Merja Kiviranta Focus Ladies 1:42:53
9 202 Ann-Mary Ähtävä CCH 1:45:04
10 218 Karoliina Räsänen AHH Cycling Team 1:46:01
11 206 Laura Lilja Focus Ladies 1:46:56
12 213 Pia Pensaari TVC 1:54:46
13 220 Eeva Teivaala P-P 1:54:53
14 219 Taija Laitala Jurvan Urheilijat 1:57:27
15 208 Riinamaria Hongisto Focus Ladies 1:57:27
203 Nina Heiskanen CCH DNF
205 Kirsi Väinölä Focus Ladies DNF
211 Mirella Harju TuUL DNF
212 Terhi Salmenoja TuUL DNS
N-18   60 km, 3 kierr.
1 221 Eveliina Suvisaari Akilles 1:43:27
2 223 Rosa Törmänen Cyclos Kuusamo 1:48:56
3 227 Jenna Lajunen VP 1:48:56
4 222 Veera Väkevä CCH 1:48:56
5 224 Vilma Alanko Sibbo Vargarna 1:57:27
6 225 Anna-Mari Saarinen TVC 1:57:27
226 Vaula Koski  TVC DNF