Närpes landsväg Närpes Kraft
Närpiön maantieajo18.7.2010
M - Elite 111 km    / 3x37 km
1 Ilari Kahila TWD Länken 2:38:13
2 Sami Tiainen TWD Länken 2:38:13
3 Juhana Hietala CycleCenterCT 2:38:13
4 Marko Göös Kälviän Tarmo 2:38:13
5 Juhani Timmerbacka Chebici-Isku 2:38:13
6 Jan Elmgren Cycle Club Helsinki 2:38:13
7 Aki Turunen Cycle Club Helsinki 2:38:13
8 Jarmo Rissanen CC Picaro 2:38:13
9 Tony Stoor Nykarleby Cykelklubb 2:38:13
10 Jukka Heinikainen TWD Länken 2:38:26
11 Timo Pesola Kälviän Tarmo 2:43:02
12 Antti Lairimaa Cycle Club Helsinki 2:43:02
13 Henri Järvinen Pyör.seura Kaupin Kanuunat 2:43:02
14 Tero Kuusisto CC Tailwind 2:43:02
15 Juha Hihnala Zeus 2:43:02
16 Risto Aaltio TWD Länken 2:43:02
17 Jari Nieminen Chebici-Isku 2:43:02
18 Anders Bäckman TWD Länken 2:43:10
19 Lasse Torpo CC Tailwind 2:43:13
20 Mikko Kejo CC Picaro 2:43:13
21 Tommi Martikainen Chebici-Isku 2:43:13
22 Kari Holma Chebici-Isku 2:43:13
23 Olli Koski Kälviän Tarmo 2:54:54
24 Timo-Jaakko Toivanen CC Picaro 2:56:44
25 Joonas Haapala Teuvan Rivakka 2:56:44
Kristjan Beekmann Akilles dnf
Pasi Hautamäki Kälviän Tarmo dnf
Jarkko Niemi Chebici-Isku dns
Tommi Tuikka CC Picaro dns
Jukka Huovinen Kälviän Tarmo dns
Joonas Hokka Kälviän Tarmo dns
M - 18 111 km    / 3x37 km
1 Aku Silvenius TWD Länken 2:38:42
2 Jani Sandelin TWD Länken 2:43:02
3 Roope Nurmi Akilles 2:43:02
4 Mikko Paajanen TWD Länken 2:43:02
5 Lassi Lilleberg Laihian Luja 2:43:13
6 Olli Silvennoinen IK-32 3:06:16
Juho Färlin Akilles dnf
Erik Beekmann Akilles dnf
M - 30 111 km    / 3x37 km
1 Pekka Lehtonen Porin Tarmo 2:57:24
2 Tomi Huhtamäki Wasa Velocity 2:57:24
3 Ari Kangasniemi GIF 2:57:24
4 Sami Kilpeläinen Piikkiön Kehitys 2:57:24
5 Teemu Jaakkola Team Velo Cycling 2:57:24
6 Hannu Korpela Turun Urheilu Liitto 2:59:25
Robert Back Nykarleby Cykelklubb dnf
Mikko Nokkonen Pyörä-Pojat dnf
Tero Tuoretmaa GIF dnf
M - 40 111 km    / 3x37 km
1 Ralf Sundstedt GIF 2:57:16
2 Kaj Tuukkanen GIF 2:57:24
3 Lars Losvik Nykarleby Cykelklubb 2:57:24
4 Jyrki Lepistö Porin Tarmo 2:57:24
5 Mika Pihkoluoma RSP 2:57:24
6 Cay Kronqvist Nykarleby Cykelklubb 2:57:24
7 Ari Kansikas Pyörä-Pojat 2:57:24
8 Stig-Erik Vikars Kraft Cykel 2:57:24
9 Martti Romppanen Pellossalon Nousu 2:57:24
10 Raimo Taavitsainen Cycle Club Helsinki 2:57:24
11 Kenneth Kolppanen Kälviän Tarmo 2:57:24
12 Nils Backman Borgå CK 3:01:16
13 Ari Lundahl SPP-56 3:07:34
Börje Ahlbäck Wasa Velocity dnf
Kari Kasanen Pyörä-Pojat dns
M - Kilpa 111 km    / 3x37 km
1 Stefani Urmas Tampereen P-Union 2:56:16
2 Marko Uusimäki Kälviän Tarmo 2:56:16
3 Sampo Koistinen Cycle Club Helsinki 2:56:16
4 Jouni Loukkola Porin Pyörä-Karhut 2:56:16
5 Mika Lenkkeri Akilles 2:56:16
6 Antero Salvanto IK-32 2:56:16
7 Timo Järvinen CC Tailwind 2:56:16
8 Arto Vainionpää Kauhajoen Karhu 2:56:16
9 Jaakko Toppari Wasa Velocity 2:56:16
10 Peter Östman Nykarleby Cykelklubb 2:56:16
11 Thomas Ramstedt Nykarleby Cykelklubb 2:56:16
12 Jari Kemppainen Zeus 2:56:16
13 Pasi Pyykönen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 2:56:16
14 Tuomas Lensu Tampereen P-Union 2:56:16
15 Jon Wallin Cycle Club Helsinki 2:56:16
16 Juha-Matti Hirvonsalo Tampereen P-Union 2:56:16
Jukka Huhtasaari Kauhajoen Karhu dnf
Sven-Ole Ahlbäck Wasa Velocity dnf
Timo Patrikainen Zeus dnf
Lassi Forsman Rauman Seudun Pyöräilijät dns
M - 50 74 km / 2x37 km
1 Kari Elonen Rauman Seudun Pyöräilijät 1:59:38
2 Ole Blomback Jurvan Urheilijat 1:59:38
3 Mauri Alakoskela SPP-56 1:59:38
4 Kari Keinänen Cycle Club Helsinki 1:59:38
5 Tony Storbacka GIF 1:59:38
6 Pertti Mörö Tampereen P-Union 2:00:04
7 Osmo Ojala Cycle Club Helsinki 2:00:26
Veijo Kallionpää Rauman Seudun Pyöräilijät dns
M - 55 74 km / 2x37 km
1 Samuli Hautamäki Kälviän Tarmo 1:59:38
2 Ilari Seppälä Laihian Luja 1:59:38
3 Ano Korhonen Hyvinkään Pyöräilijät 2:00:04
M - 60 74 km / 2x37 km
1 Timo Matikainen CC Tailwind 1:59:38
2 Pentti Salminen CC Tailwind 1:59:38
3 Matti Tanttu Cycle Club Helsinki 1:59:38
Esa Vainionpää Kauhajoen Karhu 2:16:44
Veijo Kari Porin Tarmo dnf
Jukka Rintala Porin Tarmo dns
Jaakko Tanskanen Cycle Club Helsinki dnf
N - Elite 74 km / 2x37 km
1 Heljä Korhonen AHH Cycling Team 1:59:38
2 Anne Palm Cycle Club Helsinki 1:59:38
3 Laura Lilja Focus Ladies 1:59:52
Taija Laitala Jurvan Urheilijat 2:16:39
Anna Lindström Focus Ladies dnf
Sari Puumala CC Picaro dns
Heini Ilmarinen AHH Cycling Team dns
N - 18 74 km / 2x37 km
1 Sofia Kansikas Pyörä-Pojat 2:16:39
Eveliina Suvisaari Akilles dnf
N - 30 37 km / 1 kierros
1 Ira Rissanen Zeus 1:04:05
Rita Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu dns
N - 40 37 km / 1 kierros
1 Yvonne Björkqvist Nykarleby Cykelklubb 1:04:05
N - 50 37 km / 1 kierros
1 Aino Laurio Cycle Club Helsinki 1:04:05
M - 65 37 km / 1 kierros
1 Keijo Kuha CC Picaro 1:03:23
2 Eero Fält Team Velo Cycling 1:03:23
3 Lauri Nurkkala CC Tailwind 1:04:05
4 *Markku Tulkki  Säkylän Yritys 1:04:05
5 Seppo Hovi Tampereen P-Union 1:04:05
M - 70 37 km / 1 kierros
1 Lauri Puranen Cycle Club Helsinki 1:04:05
2 Reijo Munne Kouvolan Pyöräilijät 1:04:11
Jaakko Alalahti Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat dns
M - 75 37 km / 1 kierros
1 Kyösti Myyryläinen Tampereen P-Union 1:04:05
2 Bror Westerberg Zeus 1:12:43
3 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 1:21:03
M - 80 37 km / 1 kierros
1 Henrik Anthoni Sibbo Vargarna 1:49:25
N - 14 37 km / 1 kierros
1 *Anna Lahti Kälviän Tarmo 1:04:23
2 Minja Hannila Kauhajoen Karhu 1:16:15
3 Tiina Rinne Kauhajoen Karhu 1:16:15
4 Petra Nurmi Akilles 1:16:20
5 Marianne Leppinen Kauhajoen Karhu 1:16:56
N - 16 37 km / 1 kierros
1 Vilma Alanko Sibbo Vargarna 1:00:42
2 Jasmin Kansikas Pyörä-Pojat 1:03:46
3 Eveliina Sarismala Pyörä-Pojat 1:04:23
4 Heidi Kinnunen LUP-82 1:16:13
Laura Vainionpää Kauhajoen Karhu dns
Suvi Lahtonen Pyörä-Pojat 1:16:13
M - 14 37 km / 1 kierros
1 *Lauri Koski Kälviän Tarmo 1:00:42
2 Andreas Blomqvist Borlänge CK Swe 1:00:42
3 Jonas Nordström Akilles 1:00:42
4 Waltteri Lepistö Porin Tarmo 1:00:42
5 Markus Vuorela Porin Tarmo 1:00:59
6 Teemu Huhtasaari Kauhajoen Karhu 1:02:53
7 Eetu Mäki-Jouppila Kauhajoen Karhu 1:02:57
8 Jesse Huhtasaari Kauhajoen Karhu 1:02:57
9 Henri Kinnunen LUP-82 1:11:28
10 Valtteri Alanko Sibbo Vargarna 1:16:23
11 Andreas Blomberg Kraft Cykel 1:37:42
Jone Lång Porin Tarmo dnf
Aleksi Hänninen Akilles dns
M - 16 37 km / 1 kierros
1 Max Puttonen Akilles 0:59:42
2 Aleksi Pahlanen Kälviän Tarmo 1:00:42
3 Lauri Peräkorpi Kauhajoen Karhu 1:00:42
4 Henri Määttä CC Tailwind 1:00:42
5 Samu Heikkinen CC Picaro 1:02:53
6 Tuomas Leppinen Kauhajoen Karhu 1:03:50
Oskari Vainionpää Kauhajoen Karhu dns
Christian Holmen Pyörä-Pojat dns
Artturi Pensasmaa Pyörä-Pojat dns
N - 8 10 km
1 Jessica Ingalsuo Kälviän Tarmo 0:22:45
Milana Itäpää Pyörä-Pojat dns
Milja Itäpää Pyörä-Pojat dns
M - 8 10 km
1 Tomi Huhtasaari Kauhajoen Karhu 0:22:01
N - 10 10 km
1 Henna Kinnunen LUP-82 0:22:59
M - 10 10 km
1 Joakim Nordström Akilles 0:17:00
2 Sampo Lahti Kälviän Tarmo 0:18:09
3 Matias Niemelä SPP-56 0:20:38
4 Eero Nokkonen Pyörä-Pojat 0:20:44
5 Ville Lampiselkä Kälviän Tarmo 0:20:57
6 Marius Bengs Kraft Cykel 0:22:39
7 William Westerback Kraft Cykel 0:22:55
8 Isac Vikars Kraft Cykel 0:23:01
N - 12 10 km
1 Pauliina Niemelä SPP-56 0:16:53
2 Emma Lahti Kälviän Tarmo 0:16:53
3 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 0:16:53
4 Katariina Sarismala Pyörä-Pojat 0:18:05
5 Johanna Ingalsuo Kälviän Tarmo 0:18:09
6 Anni Alanko Sibbo Vargarna 0:18:57
7 Viivi Puskala Vantaan Pyöräilijät 0:18:59
M - 12 10 km
1 Tomi Santasalo Porin Tarmo 0:16:53
2 Jimi Lång Porin Tarmo 0:16:53
3 Felix Sigg Kraft Cykel 0:21:47
4 Jonas Westerlund Kraft Cykel 0:21:57
5 Mikael Hannila Kauhajoen Karhu 0:22:03
Casper Hänninen Akilles dns
Casper Holmen Pyörä-Pojat dns
Oskari Hanhioja Pyörä-Pojat dns
Visa Joenperä Pyörä-Pojat dns